Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Refluxbetegséggel terhesség fórum

Refluxbetegséggel terhesség (beszélgetős fórum)


2010. márc. 24. 16:30

A barátnőm is refluxos kismama és nagyon szenved,mert semmi gyógyszert nem szedhet,csak max sav lekötőt,azt is csak,ha már nagyon muszáj.

Nem tud elő hajolni sem,mert ahogy megpróbálja,már hányik is...

Evés után javasolták,hogy 3 órát maradjon ülve,hogy valami mégis maradjon a gyomrában.Nehéz így a várandósság és emellett semmit nem tud csinálni,a sétálás is nehezére esik,mert a rázkódástól is hánynia kell.Sőt,a melegvíztől is.Még mosogatni sem tud hányás nélkül...SZerencséje van,hogy csodálatos férje mindenben segít neki.

12. youlcsi (válaszként erre: 11. - 37e15f15b1)
2010. febr. 4. 14:18
köszi :)
2010. febr. 4. 14:10

szia,

nálam ősszel állapították meg a refluxot. szedtem már Controlocot, most a Quamatelt javasolták. emiatt hagytam abba a szoptatást is, mert féltem, hogy a tejen keresztül a Babóca is 'kap belőle'keresgéltem már sokfelé ebben a témában, mert mi is szeretnénk nemsokára 2. kisbabát, és jó lenne, ha nem kéne gyógyszerezni. most iszom még a Salvus vizet, illetve zöldárpa port. ezeket sokan dícsérték, hogy hatásosak. amúgy egy másik fórumon olvastam, hogy várandósság idején Losecet szedett egy lány. azt lehetett. esetleg arra kérdezz rá! sztem mindegyik gyógyszerre ráírják, hogy ellenjavallt...mielőbbi gyógyulást!!!!

2010. febr. 1. 21:44

sziasztok!

nem tudom, jár-e valaki még erre... de gondoltam, felhozom a fórumot ;)


a kérdésem az, hogy rabyprex mellett lehet-e próbálkozni tovább a babával?

jövő héten készülök orvoshoz, és clostit szedek 2 napja. rabyprexet pedig 3 napja :o 2x20 mg-ot.

elvileg a gasztrós tudta, hogy babára gyúrunk :) de hogy ez a záró készítése közben eszébe jutott-e, azt nem tudom...

a betegtájékoztató szerint ellenjavallt, viszont azt már megtaláltam a neten, hogy FDA-kategóriája B, tehát annyira nem gáz...

2009. ápr. 27. 10:43
szia! én sem irigyellek! holnap 2 hónapos a babám és 43 kiló vagyok,mert a terhesség második felében nem bírtam enni.163 cm vagyok,tehát gondolhatod.....pedig ez még nem is reflux,csak gyomorégés és gyomorfájdalom.iszonyú volt amig meg nem szültem.most is ég a gyomrom,de mindig is volt savam,anyukám viszont refluxos és tudom milyen az.sajnos sokszor kellett döntenem egy pohár víz és egy fél zsemle között.gyógyszernek renit ettem,ami nem használt,de legalább úgy éreztem teszek valamit.éjjszaka 5-6szor felkeltem renit rágni ,mert azt hittem meghalok ,úgy fájt a gyomrom.a szülés igazán semmi sem volt az elötte lévő 20 hétnek.remélem neked jobb lesz mint nekem volt,minden ember más.:)
2009. ápr. 25. 17:54
Bevallom ..most néztem meg milyen betegség ez ..hát nem irigyellek ,nagyon rossz lehet .De szerintem .. hallgass az orvosokra ..mert ez nem egy hétköznapi betegség .
2009. ápr. 25. 17:12
én 6 éve szedek rá gyógysuert és sajna ez mellett is soksszor fáj a gyomrom.pont eszembe jutott mi van ha netán terhes leszek,a gyógyszert tuti nemtudom elhagyni,már próbáltam de minden viszsajött...
2008. ápr. 3. 08:12
Köszi a válaszokat! Nekem most jelenleg a szám is teljesen kimarta, szóval 1 hónap gyógyszert muszáj, aztán lesz, ami lesz csak az az érdekes, hogy minden orvos mást mond és ezért voltam kiváncsi konkrét tapasztalatokra.Meg szeretném próbálni kibírni végig gyógyszermentesen, de gondolom nektek nem kell bemutatni, hogy sokszor iszonyú tud lenni:o(((
2008. ápr. 2. 08:42

Szia! Nekem is refluxom van,olyan szinten hogy a torkomat is felmarta a sav, szinte fuldoklok,sokszor

elszorul a torkom!

A nőgyógyászom szerint semmilyen komolyabb gyógyszert pl:nexium nem lehet!

Gasztro szerint kell valami de csak 3hónapos terhesség után!

2008. ápr. 2. 07:48
szia! nekem is refluxom van /volt és sajna lesz/. a terhesség alatt semmilyen gyógyszert nem szedhettem rá.de szerencsére nem is volt semmi gond,leszámítva a gyomorégést,de az mindenkinek van :D.de erre is inkább pattogatott kukoricát ettem,mint gyógyszert,mert elég volt az a bogyó,amit feltétlenül szednem kellett./colitis ulcerosa/ és most van 1 teljesen egészséges lassan 1 éves kisfiam.
2008. márc. 31. 12:47
Úgy látszik csak nekem van ilyen bajom:o((((
2008. márc. 31. 09:11
Sehol senki???
2008. márc. 31. 08:54

Sziasztok!


Olyan kismamákat keresek, akik refluxbetegek, hogy milyen gyógyszereket szedtek, vagy hogy vészelték át ezzel a betegséggel a terhességet.Én túl vagyok egy vetélésen, most vállalhatnánk új babát, most viszont megint nagyon előjött a refluxom és gyógyszert kell szednem.És mindenki mást mond mást a gasztroenteorológus és mást a nőgyógyász, tapasztalatok érdekelnének, hogy ti, hogy oldottátok meg.

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook