Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » Tudnátok teát ajánlani, ami refluxosan is fogyasztható? fórum

Tudnátok teát ajánlani, ami refluxosan is fogyasztható? (tudásbázis kérdés)


29. fokhagyma (válaszként erre: 28. - Bichi)
2022. nov. 3. 21:25
Köszi, majd megpróbálom mindkét fajtát.
28. Bichi (válaszként erre: 22. - Fokhagyma)
2022. nov. 3. 20:50
Igazi gyömbérből nem csinálok teát, mert akármilyen keveset teszek bele, nekem túl intenzív, vagy a másik véglet semmi íze. Ételbe szoktam, de inkább őrölt változatba, igaz, abból még a kávéba is :D
27. Bichi (válaszként erre: 24. - Sütikee)
2022. nov. 3. 20:48
A fehér teát nem kedvelem, nekem a fekete teától semmi bajom, a gyümölcs nekem egyik sem jó, de most ez a gyömbér-citromos nagyon bejött :)
26. fokhagyma (válaszként erre: 25. - Mimóza07)
2022. nov. 3. 15:36

Nagyapám gyűjtötte a bodzavirágot és az akácot. A padláson szárította. Az volt télen a teánk.

Én régebben csalánt és citromfüvet szoktam szárítani.

2022. nov. 3. 13:54
Refluxtea. Lehet ilyet kapni. DM-ben is arulnak. De én mentát szoktam főzni. Van egy csomó mentalevél a kertünkben, még néha télen is találni aztan mindig abból főzök teát.
24. Sütikee (válaszként erre: 19. - Bichi)
2022. nov. 3. 13:44
Vannak gyümölcsteák, amik nem bántanak. Amiben nincs fekete tea, az jó, de van, amiben nincs és mégsem jó. Azt vettem észre, hogy pl a herbariast nem tudom meginni, nem esik jól, pedig abban tényleg nincs fekete tea. A fehér tea, ami tuti nem csinál savat, próbáld ki! Nem a fehér akác, hanem a fehér tea.
23. Sütikee (válaszként erre: 19. - Bichi)
2022. nov. 3. 13:41
Nálam nem jobban. Kétszer műtöttek, szedem a gyógyszert is. Tehát nagyon is jól tudom, mi ez. Van, akinek bejön, van akinek nem.
22. fokhagyma (válaszként erre: 19. - Bichi)
2022. nov. 3. 12:51
A napokban vettem egy darab gyömbért. Még nem használtam semmibe. Te teaként fogyasztod, vagy ételbe is teszel? Majd megpróbálom. Először majd kis mennyiséget reszelek, hogy lássam a hatását.
21. fokhagyma (válaszként erre: 19. - Bichi)
2022. nov. 3. 12:47
Csak most olvastam, amit írtál, miután elküldtem az enyémet. Micsoda közös gondolat!!!! Pedig nem beszéltünk össze.
20. fokhagyma (válaszként erre: 18. - Bichi)
2022. nov. 3. 12:46
Lehet, hogy rossz eresztés volt, de az is lehetséges, hogy az íze másképp hatott rád. Minden előfordulhat. Ételekben is van olyan, amit valaki jóízűen elfogyaszt, másnak meg még esetleg hányingere is van tőle. Számomra pl. a sertésmájnak olyan szaga van, hogy amiatt nem tudom megenni, másnak meg ízlik. A csirkemáj nem zavar.
19. Bichi (válaszként erre: 16. - Sütikee)
2022. nov. 3. 11:16

Talán mert nem jól használod. A titok a mennyiségben van :) Egyébként én elég durván vagyok refluxos, és a gyömbértől mondjuk pont semmi bajom, ihatom egész nap, persze enyhe formában, ellentétben pl. a gyümölcsteákkal, amiből már egy pohár is totál kicsinál. Szóval szerintem mindenkinél egyéni tapasztalás, és ez vonatkozik az ételekre is, egyiknek valamitől semmi tünet, míg mások megszenvednek vele...

[link]

18. Bichi (válaszként erre: 17. - Fokhagyma)
2022. nov. 3. 11:03
Nem filterest, szálast. És hát tényleg nem vagyok válogatós, szóval akkor nem értem, lehet egy rossz eresztés volt. Máskor ha valami nem ízlik odaadom anyunak, hátha neki bejön, de ezt még neki sem adtam, nehogy megigya, csak hogy ne kelljen kidobni :D
17. fokhagyma (válaszként erre: 14. - Bichi)
2022. nov. 3. 09:10

Lehetséges, hogy így volt. Filterest vettél vagy a másikat?

Én nem filterest.

16. Sütikee (válaszként erre: 15. - Bichi)
2022. nov. 3. 07:36
Neked biztos jó, de egyébként savat csinál!
15. Bichi (válaszként erre: 5. - Sütikee)
2022. nov. 3. 07:18
Neked lehet nem, de amúgy viszont igen :D
14. Bichi (válaszként erre: 6. - Fokhagyma)
2022. nov. 3. 07:15
Én is pont azt hittem, hogy finom illatos lesz, de valahogy volt egy olyan kesernyés íze, áztattam bármilyen rövid ideig is... De lehet csak az volt valami rossz fajta...
13. fokhagyma (válaszként erre: 9. - Labi)
2022. nov. 2. 21:13
Többféle teát vettem már itt. Ezt is ki fogom próbálni. Szerencsére nem kell megrendelni, van mintaboltjuk, ahova el tudok menni.
12. fokhagyma (válaszként erre: 11. - Epresturmix)
2022. nov. 2. 21:11
Gyógynövény boltokban kapható vagy esetleg más helyeken is?
2022. nov. 2. 20:50
Ukko reflux tea
2022. nov. 2. 20:43
Nem kifejezetten tea, de amikor ég a gyomrom, kamilla főzetet kortyolgatok. Nyugtat és gyulladáscsökkentő hatása is van.
9. labi
2022. nov. 2. 20:11
8. Csicsi25 (válaszként erre: 7. - Sütikee)
2022. nov. 2. 20:02
Háát, nem tudom, ki mondja, hogy finom a rooibos, de szerintem valami borzalmas íze van, nem bírom meginni. És van még pár ismerősöm, aki így vélekedik róla - szóval nem vagy egyedül :)
7. Sütikee (válaszként erre: 6. - Fokhagyma)
2022. nov. 2. 19:41
Erre én is kíváncsi lennék. Igaz nem ittam még ilyen teát, de pl a rooibosról hallottam, hogy milyen finom, vettem is, de nekem borzalmas volt az íze. Erre mondják hogy ízlések és pofonok...
6. fokhagyma (válaszként erre: 3. - Bichi)
2022. nov. 2. 19:33
Én akácteát iszom, és kimondottan kellemes, jó illata is van, szeretem. Neked miért nem ízlett, vagyis mit éreztél benne rossznak?
5. Sütikee (válaszként erre: 3. - Bichi)
2022. nov. 2. 19:30
Gyömbér nem jó!!!
4. Sütikee (válaszként erre: 1. - Fórumnyitó (anonim))
2022. nov. 2. 19:13
Fehér tea, zöld tea és olyan gyümölcsteák, ami nem tartalmaz fekete teát!
3. Bichi (válaszként erre: 1. - Fórumnyitó (anonim))
2022. nov. 2. 18:45
Szerintem menj be egy bioboltba, és ott professzionálisan segítenek neked. A fehér akác pl. kimondottan ajánlott, de nekem életemben nem volt még tea, amit kidobtam, de ez a kukában végezte :). A gyömbér is jó, és még sok más...
2. Cosmia (válaszként erre: 1. - Fórumnyitó (anonim))
2022. nov. 2. 17:39
Ha az Ukko reflux teát még nem próbáltad, akkor szerintem egy próbát megér. Vagy még a Tafedim teát tudom ajánlani, igaz az sem olcsó. Csak annál meg az a jó pluszban, hogy a filter tartalmát a kiáztatás után bele tudod keverni levesekbe, főzelékekbe, és úgy állítólag még jobban hat a refluxra.
2022. nov. 2. 17:25
Kedves refluxos sorstársak! Tudnátok olyan teát ajánlani amitől nektek nem "hülyül be" a reflux és biztonsággal fogyasztható? A speciális H*****ia gyógytea-keverék nekem olyan rohamokat csinált, hogy a fal adta a másikat :( Pedig nagyon szeretek teázni... A roiboos és a gyümölcsös teák se tettek jót eddig hiába nem forrón ittam őket... Köszönöm előre is a segítő hozzászólásokat. Gasztroenterológián (természetesen jártam már de az állami ellátás ott is csapnivaló volt, segítőkészség nulla...talán majd magánban...)

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook