Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » Reflux okozhatja a panaszaimat? fórum

Reflux okozhatja a panaszaimat? (beszélgetős fórum)


1 2
2020. jún. 5. 10:49
Sziasztok. Gondoltam vissza köszönök, és jelzem, hogy semmi köze nem volt a tünetnek refluxhoz.. És szerencsére a kardiologian is minden rendben volt. Azt mondták, hogy túl stresszeltem az utóbbi időszakot, és próbáljak kicsit ezen dolgozni. Igyekszem, és szerencsére azóta nem volt ilyen panaszom. Köszönöm mindenkinek a támogatást, és a tanácsokat!
2020. máj. 23. 23:59
Szia. Reflux tea. A sötét dobozos jó. Gyógynövényboltba lehet kapni. Először sokat igyál napi 3-5 pohárral. Később amennyit akarsz.
30. df1e1c376c (válaszként erre: 1. - Lolka0817)
2020. máj. 20. 16:52

A pasinak azt mondták, rakja van, vagy esetleg refluxja.

A volt férjemnek volt refuxa volt, és az tök más.

Szerintem nem működik a tavgyogyaszat, és mikor nem leszünk bezárva, és megvizsgálja egy orvos, megtalálják, mi baja.


Tartsd a reflux diétát, és ha megmarad, mégsem az volt.

2020. máj. 19. 19:38
Ezek szerint nekem hónapokon át folyamatosan szívinfarktusom volt.:D
28. Lolka0817 (válaszként erre: 27. - Oppso)
2020. máj. 19. 18:07
Köszönöm a segítséget, a tapasztalatok leírását. Jövőhet csutortokre kaptam idopontot kardiologiara... Tegnap már sokkal jobban aludtam az eddigi napokhoz képest. Kíváncsi vagyok nagyon...
27. oppso (válaszként erre: 21. - Lolka0817)
2020. máj. 19. 11:55

Egyéb tünet lehet:

kiver a víz, a hideg.

Fizikailag is hidegebb ilyenkor a test vagy bizonyos testrészek.


Alacsony pulzus gyanús.

A magasba felugró pulzus is.


A magas vérnyomás általában egy alaptünet.


Probléma lehet:

aritmia vagy annak lehetségessége.

(A szív időnként, különösen terhelésre szabálytalanul ver.)


Fontos lenne:

Lefeküdni este kilenc órakor.

Ez nagyon jó lenne!


A legfontosabb jelenleg: Kardiológia!!!

Ott mit mondanak?


Nem szabad húzni, menni kell, vagy ha úgy vagy, vigyenek!


A Te érdeked.

26. oppso (válaszként erre: 1. - Lolka0817)
2020. máj. 19. 11:50

Fontos!

Kardiológus mit mondott?


EKG-eredmények milyenek lettek?


Még egy:

itt nem ezotériáról van szó, hanem konkrét dolgokról, konkrét tünetekről, amelyeket valószínűleg kezelni szükséges.


Az erek egy része záródik el ilyenkor (ha Neked is ez van) és kevesebb levegőhöz jutsz emiatt.


Engem, ahogy vittek, vágtak a műtőasztalra egy-két órán belül.


Jól gondold át, hogy mi a helyzeted!


Én sem akartam ezekről tudni. (Így állunk általában a dolgokhoz.)


A probléma a "plakkosodás" az ereken belül. A szív koszorúereiről van szó. Jelezheti az is a dolgot, ha kívánod a fokhagymát mostanában, mert az is értágító hatású.


Nem biztos, hogy ez a problémád, de ha ez a problémád, akkor nagyon gyorsan lépni kell. A saját jól felfogott érdekedben.


Ezeknek a kríziseknek van vagy lehet ezoterikus háttere is, de az első a konkrét fizikai tünetek-problémák elhárítása. Ha erről van szó, nagyon fontos, amit leírtam.


Rám is egy világ szakadt, mikor megtörtént ez a dolog, tehát ne csodálkozz!

25. oppso (válaszként erre: 1. - Lolka0817)
2020. máj. 19. 11:42

A másik tünet (tapasztalataim alapján), hogy ha a hátadra fekszel (valamilyen fokú) halálfélelem megjelenése.


Túlsúllyal hogy állsz?

Mennyit kávézol?

Mozogsz-e eleget?


Ezek kb. a fő kérdések.


Infarktussal egyből az orvoshoz kell menni, mert a szívizomzat egy része elhal, ha nem jut elegendő oxigénhez.

24. oppso (válaszként erre: 1. - Lolka0817)
2020. máj. 19. 11:39

Refluxnak tűnhet, de szerintem a szívinfarktus tüneteiről lehet szó.


Magam is hasonlóan jártam, bár nekem nem húzódott ilyen sokáig.


A nőt állítólag védi a (női) hormon ...addig, míg termelődik benne. A klimax után indulnak el ezek a dolgok, amik a férfiaknál korábban.

23. bolysza1955 (válaszként erre: 4. - Lolka0817)
2020. máj. 19. 07:35
A lelki problémák okozzák a testi betegségeket.Nekem is egy időbe ilyen tüneteim voltak. Voltam gyomor tükrözésen és phszihiátrián.Nekem gyomorszáj savasodásom van de ezt is refluxnak hívják. Megfelelő kezeléssel kordában lehet tartani.
22. df1e1c376c (válaszként erre: 1. - Lolka0817)
2020. máj. 19. 02:02
Ne egyel zsirosar, keruld a buzat, ne cigizz tavasszal es osszel, minden jo lesz.
21. Lolka0817 (válaszként erre: 20. - Channa*)
2020. máj. 18. 21:59
U, nem irigyellek. Későn fekszem(éjfél körül) , mert nyugtalanul alszom, és így csak megnehezebb, aztán okyan 4, fél 5körül ébredek . Kivncsian varom a kardiologus ehhez mit tud hozzafuzni.. A vernyomasom(azaz inkább a perem, ami ingdozo)
20. Channa* (válaszként erre: 18. - Lolka0817)
2020. máj. 18. 21:04
És mikor ébredsz arra, hogy fáj? Én jellemzően hajnali 1-2 között szoktam erre kelni. Azt mondják ilyenkor dolgozik az epe...
2020. máj. 18. 21:03

Az ilyen panaszokat több dolog is okozhatja.


Pánikrohamnál van mellkasnyomás, magas pulzus, hideg verejtékezés, légszomj, ájulás érzés.


Gombóc érzet a torokban pajzsmirigy betegség, amelynél szintén lehet heves szívdobogás, feszültség/idegesség, légszomj.


Engem refluxal kezeltek, de epekövem volt, bár lehet, hogy van refluxom is, illetve most is epekövem van és hasonló fájdalmam van, mint amit írsz. Először mindig a hátam közepe kezd fájni, szinte be akar szakadni, majd a gyomrom tompán, nyomás szerűen, mintha nagyon sokat ettem volna, majd felsugárzik a jobb vállamba és nem ég a gyomrom, hanem olyan fájdalmam van mellkasban, mintha égne.

Tehát, epekő is lehet...

18. Lolka0817 (válaszként erre: 17. - Fincsi5)
2020. máj. 18. 20:39
A félelem hat ki, hogy nem tudom mitől van... Ezért alszok pár órát, nsgybehezen sikerül, majd arra ébredek, hogy faj..
17. fincsi5 (válaszként erre: 4. - Lolka0817)
2020. máj. 18. 20:34

Sima háztartási kekszet eszegess, legyen nálad pár darab, és bármikor fáj a gyomrod, egyél meg 1-2 darabot.

az alvásodra kihathat a fájdalom is.

2020. máj. 18. 20:00

No, megtaláltam. Nem követem ezt a csatornát, mert néha bődületes marhaságokról tudnak beszélni.

Ezeket is fenntartással kell kezelni, de a részleteknek utána lehet keresni a neten.

[link]


[link]


"A protonpumpagátlók olyan gyógyszerek, melyek megakadályozzák ennek a pumpának a működését, és ezzel akár 100 százalékosan is meggátolhatják a gyomor savtermelő képességét."


Részletek: [link]

15. Lolka0817 (válaszként erre: 14. - Amaunet)
2020. máj. 18. 19:11
Meditalok igen, és olvasgatom a spiritualis könyveket.. Igyekszem..
14. Amaunet (válaszként erre: 11. - Lolka0817)
2020. máj. 18. 19:05

Helyes! Foglalkozz a mentális higiénéddel!

Számomra a meditáció hozott nyugalmat.


Neked talán majd más módszer lesz hasznos, hogy a napi stresszt után csillapítsd az elméd.

2020. máj. 18. 18:59

Számomra február elején írt fel a dokim Apo-Famotidin 20mg-ot. Reggel, este egy szemet. Szedtem rendesen, könnyített is a helyzetemen. De tudtam, ha nem akarok gyógyszeren élni, akkor nekem is változni kell.

Kihasználtam azt, hogy itthon lehettem.

Kímélő kajákat ettem és soha sem torkoskodtam.Vagyis nem ettem magam tele.

Egy idő után elfelejtettem reggel bevenni. Aztán elfelejtettem este is.:)

Ma már csak akkor veszem be, ha lefekvés előtt olyan "nehéz gyomor" érzésem van.


Valahol olvastam/hallottam, hogy nem jó a savlekötőket folyamatosan használni. A gyomorsavra, az azt termelő sejtekre szükségünk van. Vissza kell térni, megkeresni az egyensúlyt.

2020. máj. 18. 18:49
Az egy enyhébb gyógyszer. Én is azt szedem, mert a pantoprazolt nem lehet folyamatosan szedni. Szerintem ha újra normális lesz az életed, meg lenyugszol egy picit, hipp-hopp eltűnnek majd a tüneteid is. De a Salvus az biztos nem árt, csak jó drága. Azért a kardiológust lehet később nem ártana felkeresni, biztos ami biztos. Nálunk itt a háziorvosi rendelőben van EKG gép, aztán néha a doki rajtam teszteli, mert nekem is szoktak ilyen tüneteim lenni, bár nekem a vérnyomásom se túl jó, de azt mondja mindig hogy a szívem az rendben van. Nincs ott nálad nagy gond, ne képzeld be, mert csak rosszabb lesz. Szedd a Quamatelt, meg próbálj meg nem stresszelni tényleg, mert az egy csomó betegség forrása lehet.
11. Lolka0817 (válaszként erre: 10. - Amaunet)
2020. máj. 18. 18:46
Pár hónapja kerestem fel az orvost hasonló tünetekkel, csak az doszakosan jött rám (és általában este, amikor egyedül voltam..) akkor mondta, hogy tulzottan streddzelek, de papirom nincs a panikrol..
10. Amaunet (válaszként erre: 4. - Lolka0817)
2020. máj. 18. 18:44
Ez a pánik dolog orvosilag megállapított?
9. Lolka0817 (válaszként erre: 8. - Garabonciás)
2020. máj. 18. 18:33
Igen, ilyen gyógyszert kaptam.. Sosem volt ilyen problémám, a stressz a kiváltó ok?? Az ego pedig csak túlpörögne??? Már mindent bekepzeltem magamnak, hogy mi bsjom lehet. Mintha egy gombóc érzés lenne a gyomorszajnal, vsgy s mellkasba, nem tudom megkülönböztetni..
2020. máj. 18. 18:25
Ja, meg egyél rendszeresen. A reggeliket se hagyd ki. És mindig csak egy keveset. Ha Quamatelt írtak fel, azt étkezés előtt vedd be.
2020. máj. 18. 18:23
Nem a reflux okozza a tüneteid, a reflux az már maga a betegség, hanem a stressz. Gondolom sokat idegeskedtél az utóbbi időben. Ha nincs gyomorsavad, felesleges gasztrodokihoz menni, a gyomorcső se vmi kellemes élmény, ne stresszelj annyit mert előbb utóbb tényleg refluxos leszel, aztán gyomorsavad is lesz. Felmaródás a torokban stb..stb...nem tudom milyen gyógyszert kaptál de ezek a pantoprazol meg társai, elég erősek ám, csak ideig-óráig szabad szedni. Néha a Quamatel is elég hogy csökkentse a gyomorsavas tüneteket.;)
6. Lávli* (válaszként erre: 4. - Lolka0817)
2020. máj. 18. 17:26

A lélek - test - szellem egysége a teljes egészség.

Dolgozni magán soha senkinek nem árt, ám attól a testi problémák önmagukban nem szűnnek meg.

Hallgass az orvosra, kövesd az utasításait, a táplálkozással is nagyon sokat lehet segíteni a refluxon (többször kevés adag, zsír- és fűszerszegényen), és persze ezzel együtt dolgozz magadon.

5. Lolka0817 (válaszként erre: 3. - Enada)
2020. máj. 18. 17:23
Koszonoma választ. Igen a tükrözést is mondta, de azt mondta ő nem akar egyből kitenni ennek. Meglatjuk... A kardiologust pedig ugye még azért, mert hogy mellkas nyomast érzek, s közben hevesebb szivverest
4. Lolka0817 (válaszként erre: 2. - Amaunet)
2020. máj. 18. 17:20
Köszönöm a hozzászólást! Mindig is. Életvidám vidám nő voltam, erős, vagyis ezt gondoltam... És ugyérzem bedarált az élet... Megszunt a munkahelyem, a maganéletem is fordulatott vett negatív irányba, és ez a vírus.... Kifordultam magamból. Etvagyam nulla.. Bízom az orvosomban, csak számomra furcsa, hogy ezt mondta, azt gondolnám (hozzánem értő ként), hogy akkor a savat ereznem kéne stb.. Nem tudom.. Összefüggés van e pánik miatt.. Hiszem a spiritualis dolgokat, akik ezzel foglalkoznak azt mondják a lélek es a test nincs összhangba, dolgozzak magamon..
3. Enada (válaszként erre: 1. - Lolka0817)
2020. máj. 18. 17:11
Szia! Okozhat mellkasi fájdalmat a sav. Ha az orvosod is erre gyanakszik, bízz benne. Ha stresszelsz, az csak ront a refluxon és a pánikrohamodon is. Próbáld megtalálni a kiváló (elsősorban lelki) okot, igyekezz tudatosan étkezni, és prima megoldás a salvus víz. Borzasztó íze van, de hatásos, és nem gyógyszer. Tegyél még párnát a fejed alá, hogy ne tudjon visszajönni a sav éjjel. Amúgy, ha jól tudom refluxot 100%-os bizonyossággal gyomortükrözéssel állapítanak meg.
1 2

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook