Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » Redőnyös, ablakos csalás! fórum

Redőnyös, ablakos csalás! (beszélgetős fórum)


2011. jún. 10. 22:37

Minden munka esetében az előleggel vigyázni kell. Előleget max. anyagvásárlásra, arra is max. 10-20%-ot adok ilyen esetben, és természetesen csak olyan embernek, akit ismerek.

Az viszont korrekt, ha azt mondják, hogy az anyagot vegyem meg és szállítsam ki. Így csak a munkadíjat kell fizetni, UTÓLAG, és még az anyagmozgatási díjat sem számolhatja fel,a mi általában az anyagköltség legalább 10%-a.

2011. jún. 9. 22:58
Mi idén tervezzük az ablakcserét, már évek óta halogatjuk, de mostmár muszály... :-( Úgyterveztem kihívok párat és adjanak árajánlatot, de ezekután hogy bízak meg bárkiben is?? :-((
8. *Mimmi* (válaszként erre: 7. - Szecsilla)
2011. jún. 9. 14:37

Az illető is előleget adott, nem a teljes összeget.

Én sem tartom korrektnek egyébként mert a fele is rengeteg pénz. Na meg mennyi idegeskedés, meg lesz-e, jó lesz-e...

Pont azon tanakodtunk a férjemmel, így kell üzletet csinálni! Katalógusból rendeltetni, nem kell árukészlet... Felét az összegnek felvenni előlegként, nem kell tőke... Mert gyanítom, hogy abból ő beszerzi az árut, a maradék 50% kb a haszna...

Az iparosok nálunk sem kértek előleget a munkájukra, de az anyagot megvetették amivel dolgoztak.

7. szecsilla (válaszként erre: 6. - *Mimmi*)
2011. jún. 9. 14:24
az előleg és a teljes összeg kifizetése nem egy és ugyanaz. De én még a felét is sokallom. Párom 15 éve dolgozik az építőiparban, de még sosem kért előleget.
6. *Mimmi* (válaszként erre: 3. - Szecsilla)
2011. jún. 9. 13:55

Mi nem rég építkeztünk. Ez mind szép és jó lenne, ha így működne, hogy ha végzel fizetek. De sajnos nem így működik... Gyakorlatilag amíg az összeg felét nem teszed le előlegként (legyen szó bármiről), nem állnak szóba veled sehol! Így volt ez a burkoló anyagnál, az ablakoknál, az ajtóknál, az összes bútornál, parkettánál stb-stb...

Mi pont ezért inkább nagy multú cégnél rendeltünk meg mindent, hiába volt egy kicsit drágább, de így meg megúsztuk, hogy palira vegyenek minket.

2011. jún. 9. 13:31
Bár én messze lakom, de ki tudja merre terjeszkednek. Köszönjük, hogy szóltál!
4. Rencike24 (válaszként erre: 3. - Szecsilla)
2011. jún. 9. 13:30
Egyetértek!
2011. jún. 9. 13:06
Sosem értettem meg, az ember is csak akkor kapja a fizetését miután elvégezte tisztességesen a munkáját. Akkor ilyen dolgokért mért kell előre oda adni a pénzt? megcsináltad? fizetek. Nem?
2011. jún. 9. 12:52
Hmmm... ez szép! Ez nekem új! Hogy mikre nem képesek az emberek?! Köszi a tájékoztatást!!!
2011. jún. 9. 12:48

"Újfajta" csalás ütötte fel a fejét, lényege, hogy egy bizonyos munkát elvégeznek egy lakásban (jelen esetben redőnyös-ablakos), majd "bemutatóteremnek" használva több ügyfelet szereznek. A lakás tulajának semmi köze a dologhoz, a munkát elvégző szakinak sem, aki a munkákat szerzi, osztja és új ügyfeleket hajt fel, ő a csalónk. Megmutatja az elkészült művet, neked tetszik, szeretnél ilyet, mesél a terveiről, távlatairól a felhajtó. Megnézi nálad mit kell csinálni, ad árajánlatot, köttök szerződést is akár az ő nevére, időpontot fixáltok és előleget kér!!! Sokat! Szüksége van a pénzre a befektetései, terjeszkedése miatt! Majdnem a teljes összeget! De adsz neki, mert szerény, rendes, megbízható embernek látszik...

Eljön a kitűzött dátum (nincs időnk hölgyem, egy hónappal, 6 héttel előre tudok adni időpontot, sok a megrendelés...stb.) és nem jön senki. A megadott számot nem veszik fel, a "bemutatóterem" tulaja semmit nem ért, hiszen nála elvégezték, azért engedte meg h másnak is megmutassa, mert a felhajtó azt mondta, hogy a közelben sehol nem végzett munkát had legyen az övé a minta...

Az illetőt feljelentették (amúgy eltűnt), kérem aki hasonló szerződést kötött nagy előleggel vagy teljes összeggel, nézzen utána a vállalkozójának! Ha bajba kerül, menjen a rendőrségre, eljárás folyik már a csaló ellen! Az illető a Csepel-szigeten és a XI. kerületben okozott eddig károkat!!!

A jó szaki, az jó szaki, aki jó, az ne vegye magára, de a megrendelő most áldozattá vált!

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook