Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » Recseg-ropog a térdem, mit lehet ellene tenni? fórum

Recseg-ropog a térdem, mit lehet ellene tenni? (tudásbázis kérdés)


2010. szept. 5. 16:33
Kihagytam a vállamat :))
2010. szept. 5. 14:56

Sziasztok!

Nekem is egy jóideje ropog,kattog a térdem. Meglehet az hogy a teniszezéstől van? Nekem nem ropog és nem is fáj járás vagy lépcsőn menés közben, csak hogyha behajlítom a térdem. Szóval amikor gugolok vagy néha biciklizés közben is szokott. Egyébként érdekes módon a könyököm és a hátam is gyakran ropog. Erre van valami magyarázat?

(amúgy még csak 13 éves vagyok, ha ez számít valamit... :)

Előre is kösz!

24. 3be15fbaed (válaszként erre: 15. - Mongi)
2009. jún. 1. 20:43
A tornát nekem a szakorvos nem ajánlotta (porckopásom van) a konditermet felejtsem el,kinyujtott lábbal üljek.Felirt diklofenak gélt,hepatrombin gélt,valami fájdalomcsillapitót és porcképző kapszulát.Naponta 120-szor meg kell emelnem a kinyujtott lábam.meg min 5 kg-t leadni...ha nem válik be,jön az injekció.
23. Csigusz 79 (válaszként erre: 18. - Ancy)
2008. márc. 13. 13:26
Másfajta méz is jó?
2008. márc. 13. 12:30
MINNÉL TÖBB FOLYADÉKOT KELL INNI, NAPI 3-4 LITERT
21. doc002
2007. máj. 16. 22:59
Én azt tudom ajánlani hogy és hihetetlen de igaz a jég csodákra képes ! Fogj egy zselés jégakkut csavard be rongyba és tedd a térdedre hagyd rajta 20 percig aztán pihentesd majd újra hidd el nagyon jó régóta kosárlabdázom és mint tudjuk igénybe veszi a térdet én személy szerint a jégre voksolok nálam bevált !
20. Csibe78 (válaszként erre: 19. - 1a50c86bb0)
2007. máj. 16. 19:37
Nekem van tapasztalatom! Én 3 hónapig ittam, mert alig bírtam felállni. A szülés után jó sok kg maradt rajtam. Nekem jó volt.
2007. máj. 16. 19:19
Egy regi ismerosom a recsego terde miatt aloe freedomot ivott rendszeresen, neki jo volt. Szemelyesen nincs tapasztalatom.
18. ancy
2007. máj. 16. 19:09
Ha izületes akácmézzel paskold 15 percig.kivonja a méreganyagokat.Ne ijedj mag a méz szürke és híg lesz.
2007. ápr. 17. 15:14

Gyógyszer a térdfájdalmakra? Ne vicceljetek! Ráadásul isten tudja kitől, honnan és télleg az van e benne.


Hasonló próblémám keletkezett nemrégiben, folyamatosan ropogott a térdem. Szüleim tesitanárok, anyu gyógytornász is, amikor nekik szóltam, egybehangzóan azt "megparancsolták", hogy guggoljak, először kapaszkodva, majd simán, majd pedig egy lábon. Nekem segít, már csak nagyon ritkán ropog.

Gyógyszer csak helyi érzételenítést old meg, a próbléma okát nem tudja megszüntetni, hisz nagy valószínűséggel valami fizikai oka van (kívéve gyulladás), valami nincs a helyén, azon a gyógyszer hogy segítene? Nem fog fájni, ok, és? Azon tovább?


Ha orvos kenőcsöt írt fel, akkor sztem megnyultak a térdszalagok, ami akár rossz mozgás következtében is lehetett, azt erősíteni kell, nem gyógyszerezni!

16. Csibe78 (válaszként erre: 7. - Stöpszli)
2007. ápr. 17. 14:48

Szia!

Elküldenéd nekem, hogy mit szedtél? Köszi

15. mongi
2007. ápr. 2. 14:40
Gyógytornszként azt ajánlom:TORNA minden mennyiségben.
2007. márc. 24. 20:53
szoktál, te tornázni? az enyém is kattog, meg nyikorog, ha kihagyok egy fél évet, de aztán bejáratódik, viszont, még sose fájt!
13. Stöpszli (válaszként erre: 12. - Zsuzsi13)
2007. febr. 19. 12:45

Elküldtem priviben.

Jobbulást.

12. Zsuzsi13 (válaszként erre: 7. - Stöpszli)
2007. febr. 19. 10:35

Szia!


Bocsi, hogy nem reagáltam a segítségetekre, de azóta jártam a sportkorhiban. Itt gyógyszert adtak valamint kenőcsöt. Hát most jobb félek mi lesz időjárás változás esetén.


Létszi írd meg a gyógyszer nevét először utána szeretnék járni az esetleges mellékhatásoknak. Az a helyzet, hogy babát szeretnénk és nem mindegy milyen összetevőjű gyógyírt használok. De szívesen utánanézek.


Zsuzsi

2007. febr. 17. 13:22
Engem is érdekelne,ha tudtok valami jót írjátok már meg.Hiába járok fizikoterápiára,semmit sem használ.
10. Manon (válaszként erre: 9. - Stöpszli)
2007. febr. 15. 13:05
Köszike!
9. Stöpszli (válaszként erre: 8. - Manon)
2007. febr. 15. 11:52

Szia Manon!


Privit írtam.

8. Manon (válaszként erre: 7. - Stöpszli)
2007. febr. 15. 07:57

Szia!


Engem érdekelni!

Elküldenéd nekem!

Előre is köszi, Manon

2007. febr. 14. 17:56

Sziasztok!


Együtt érzek veletek, teljes mértékben.

Engem is nagyon zavart, hogy állandóan fájt, és nem tudtam vele mit csinálni.

Amit én szedtem, egy házaspártól vettem, akik kimondottan ilyen, és hasonló termékekkel foglalkoznak.

100%-ban növényi eredetű készítményeik vannak, ebbe az esetben állati, mert hisz kagylóról van szó.:)))

Míg a gyógyszertári készítményekben vannak kemikáliák, addig ebben nincs, azért szedtem terhesség alatt is.


1 kúra 3 dobozból áll, az első dobozt 3x2, míg a másik kettőt 3x1 adagban kell szedni.

Azt mondták, hogy időszakonként meg kell ismételni a kúrát, kb. évente amikor az ember megint kezdi érezni a fájdalmat.

Én 2005 aug.-ban kezdtem el szedni, tehát valamivel több mint egy éve szedtem, de semmi arra utaló jelet nem érzek, hogy megint fájni akarna.

Az internetten is biztos rajta vannak, de én azért rendeltem személyesen tőlük mert így a 2. 3. dobozra adnak 10% kedvezményt, és hát sok kicsi sokra megy. :)))

Bár nem olcsó, de ahhoz képpest, hogy az orvosok azt mondták járjak rendszeresen injekcíóra a térdemmel, és később kilátásba helyeztek műtétet is, nekem nagyon baráti ár volt. :)))

Nekem postán küldték el utánvételesen, mert így kértem.

A rendelésem után, már másnap postázták.


Ha valakit érdekel nagyon szívesen elküldöm a kapszula nevét, és, hogy én hol vettem meg.


Jobbulást nektek is!

2007. febr. 14. 15:18

Sziasztok!

A páromnak a térdét porckopással, illetve leválással már 2szer műtötték illetve az egyiknél felvágták, a másiknál meg tisztították! De még mindig úgyanúgy szól! Valamint fáj is rendesen neki, főleg időjárás változásnál!

Sajna neki semmilyen csodapor, tabletta, szuri nem használt!:(

Éppen most fog újra orvoshoz menni vele!

A baj, hogy eddig csak a bal lába volt a szar, de mivel azt folyton kímélni kellett, így a másik is elkopott! Ja igen és még csak 26 éves!:(

2007. febr. 11. 02:11
Nekem is!3-4éve.Porckopás,térdizület pobl.Még nem kell műteni,de akinek megcsinálták nem sok jót mond.Addig húzom amíg bírom.Olvastam vmi zöld-kagyló poros csodaszerről...
2007. febr. 8. 11:07
Nekem is, de még a bokám is főleg amikor vezetek, mindig lehet hallani, ha váltok, hogy megmozdítom a lábamat:-))))
2007. febr. 7. 10:34
Nekem is recseg ropog, sőt néha még nyikorog is. A doki aztondta kivan a térdizületem. De műteni még nem kell.
2007. febr. 7. 10:31

Recseg - ropog a térdem. Holnap nézi meg doki. Hallottam hasonló problémákat és műtét lett a vége, leginkább porc. Volt valakinek ilyen esete? Érdekelne mire számíthatok.

Köszi

2007. febr. 7. 10:30
Recseg-ropog a térdem.

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook