Főoldal » Fórumok » Hobbi & Otthon fórumok » Recept alapján sem megy jól a sütés-főzés. 😭 Rettegve... fórum

Recept alapján sem megy jól a sütés-főzés. 😭 Rettegve... (beszélgetős fórum)


Ez a fórum egy anonim vallomáshoz nyílt.

1 2
30. globus (válaszként erre: 29. - Syria)
2022. júl. 7. 17:02
Inkább megpucolom az összes ablakot és kivasalok egy kosár ruhát, mint a palacsintasütő mellett álldogáljak, utána 2 napot szellőztetve. Palacsinta és hasonló szagos kaják nálunk szökőévente vannak. Rántott akármit is utálok készíteni. Szintén a szagok, olaj, paníros pacsálás miatt.
29. syria (válaszként erre: 21. - Fórumnyitó (anonim))
2022. júl. 7. 16:56

Nagyon nem irigyellek, mert a minden-mentes kaja előállítása gyakorlott főzőknek is okozhat gondot. 😓 Mit szólsz az alábbi történethez?

Sokszor hangoztattam (ezen a portálon is), hogy bár tudok, de utálok főzni. A minap elgondolkodtam azon, hogy akkor mégis miért csinálom? Arra jutottam, hogy egyrészt kötelességből, másrészt az alkotás öröméért (van olyan szempont is, hogy olcsóbb, mint rendelni; készételt venni - bár utóbbi kettőben nem vagyok egészen biztos). Tovább elemezve magamat rájöttem: NEM A FŐZÉST UTÁLOM, hanem az előkészítést! Kitalálni a menüt, felhajtani a szükséges, jó minőségű alapanyagokat. A zöldségpucolásnál jobban pedig csak az ablakpucolást gyűlölöm. 😢 (A húsok előkészítésével nincs bajom. 😊) A főzés után a rumlit felszámolni se éppen üdítő, de abba se szoktam belehalni. 😊 Megoldás: bevontam a családtagjaimat az előkészítésbe, így már nem fáj. Annyira. 😁

28. globus (válaszként erre: 27. - Syria)
2022. júl. 7. 16:14
Férjem kolléganője 63 éves volt, mikor meghalt az anyja. Ott tutult a munkahelyén, hogy nem tud főzni, soha nem kellett neki, anyja megcsinálta. Azt sem tudta, hol a porszívó. Ennyi idősen szembesülni hétköznapi akadállyal óriási probléma.
27. syria (válaszként erre: 26. - Cicamica3)
2022. júl. 7. 16:10
Vagy nem kell erőltetni ...
2022. júl. 7. 15:35
A mi nem megy,azt gyakorolni kell.
25. LBO (válaszként erre: 17. - Fórumnyitó (anonim))
2022. júl. 7. 15:35
Türelem, rózsát terem 🌹😉
2022. júl. 7. 15:28
Azért, mert félsz tőle.
2022. júl. 7. 14:32

szerintem ne gondold túl.

Csinál mondjuk vöröshagymát pirítasz. teszel bele paprikát , főzöd kicsit és teszel hozzá paradicsomot sót és kész is a lecsó, ehhez tésztát tudsz főzni. Vagy már írták előttem, vegyél dobozos rizst.

vagy főzz tésztát és tejföl és sajttal összekever.

Az öcsém lusta mint állat és nagy sete, de ezek még neki is mennek.

Keress úgy a neten, hogy kezdő konyha. és ott igazán egyszerű receptek vannak és mikor már vmit elsajátítasz, utána lépj tovább.

Ha szeretnél, akkor meg is tanulsz főzni, még ha csak egyszerűeket is.

22. csemár (válaszként erre: 21. - Fórumnyitó (anonim))
2022. júl. 7. 14:21
Ez a "keksz-banán-joghurt" is többe kerül, mint ha főttet ennél, nem gondolod?
21. Fórumnyitó (anonim) (válaszként erre: 19. - Syria)
2022. júl. 7. 14:09
Igen, utálok. Enni viszont kell. Nem igénylem a főtt kaját, nekem pár keksz, banán, joghurt is jó. Páromnak akarok jót, csak nem szokott sikerülni. Rendelni már nem szoktam mert elképesztően drága
20. K-né Zsóka (válaszként erre: 1. - Fórumnyitó (anonim))
2022. júl. 7. 10:04
Nem élvezed a főzést, egyfajta görcsös megfelelni vágyás motivál, ami nem jó. Nem kell szóról szóra követni a receptet, kóstolj közben, a te ízlésednek kell jó legyen.A cukkini fasírt nem nehéz, de elég car receptet választottál, ha nem írta, hogy sózás után jól ki kell nyomkodni. Az is tévhit, hogy egy tengernyi sót kell rászórni. Ezeket idővel mind kitapasztalod, csak ne add fel. Menni fog!
19. syria (válaszként erre: 17. - Fórumnyitó (anonim))
2022. júl. 7. 08:49
Lehet, hogy utálsz főzni? Akkor miért erőlteted?
18. syria (válaszként erre: 15. - Fórumnyitó (anonim))
2022. júl. 7. 08:45

A rizst tilos kavarni, attól lesz ragacsos. Valószínűleg erre nem alkalmas edényben főzöd. Vastag falú lábosban készítsd! Ha nincs olyanod, tegyél vastag lángelosztó(ka)t a lábos alá! (A feltett receptben látható edény vékony falú, mégsem nem ég le benne a rizs, mert vastag lángelosztót teszek alá.)

Ne add fel! Senki nem úgy születik, hogy tud főzni. 😊

17. Fórumnyitó (anonim) (válaszként erre: 16. - Loch ness)
2022. júl. 7. 08:45
Mindennel van baj, nem csak a rizzsel. Lehet, hogy a láng nagy. Türelmetlen vagyok és gyűlölöm kivárni mire kész lesz valami. Tegnap már sírtam, hogy ki kellett dobni a kaját. Azt mondta nem baj, értékeli, hogy próbálkozok. Majd főzünk együtt, addig is csináljak olyat amit tudok.
16. loch ness (válaszként erre: 15. - Fórumnyitó (anonim))
2022. júl. 7. 08:42

Ez tényleg érthetetlen... Amikor még nem tudtam főzni, a rizst simán megcsináltam pergősre, kb. a lenti recept szerint. Sosem kapott oda. Nem lehet, hogy nagy lángra teszed, vagy a legkisebb láng nálatok túl nagy? Használsz lángelosztót? Nem lehet, hogy nem megfelelő edényben főzöd?

Ötletelek, hátha közben a homlokodra csapsz, hogy "jé, tényleg!" :)

Azt írtad, a párod szakács. Őt nem kérdezted, mi lehet a baj a rizsfőzéssel?

15. Fórumnyitó (anonim) (válaszként erre: 14. - Syria)
2022. júl. 7. 08:35
Ha nem kavarom egyfolytában, odaég, kotlistól ki kell dobni. Nekem ez érthetetlen 🙈
14. syria (válaszként erre: 7. - LBO)
2022. júl. 7. 08:14
A rizs főzése számomra is sokáig mumus volt. Mindig zacskósat vettem, de soha nem voltam vele megelégedve se ízre se állagra. Aztán egyszer nekirugaszkodtam, s rájöttem: nem ördöngösség pergős rizst főzni: [link] Amióta így készítem, minden rendben van; rá se bírunk nézni a zacskós rizsre.
13. LBO (válaszként erre: 9. - 5236d12e25)
2022. júl. 7. 07:30
A tarhonya megy, de a rizs... 🤦🏻‍♀️🤣
12. LBO (válaszként erre: 8. - 5236d12e25)
2022. júl. 7. 07:28
Köszi, ki fogom próbálni. ☺️
11. 5236d12e25 (válaszként erre: 10. - Epresturmix)
2022. júl. 7. 06:53
Így szoktam én is csinálni. De pergős helyett mindig összetapad. 🙄
10. Epresturmix (válaszként erre: 9. - 5236d12e25)
2022. júl. 7. 06:17

Olajon megpirítod, jó barnára (nem égetjük csak pirítjuk :D)

Forró vízzel felengeded, megkevered és hagyod főni. Lefőzöd róla a vizet. Ha lefőtt róla a víz, félreteszed, lefeded. Nem kevergeted! Jó fél óra után leveszed a fedőt, beizesíted és most keversz egyet rá! Ennyi. Gurulós, szép barna a tarhonya. Ugyanígy csinálom a rizst is. :)


Próbáld ki és írdd meg sikerült-e? :)

9. 5236d12e25 (válaszként erre: 7. - LBO)
2022. júl. 6. 21:18
Uh, én pl a tarhonyát nem tudom mai napig olyan klassz menzás pergősre 🤷‍♀️
8. 5236d12e25 (válaszként erre: 7. - LBO)
2022. júl. 6. 21:16

Mert nem jó rizst veszel 😉 vegyél pennyben zöld (előgőzölt) illetve barna (gyors) dobozosat. De az aldinak is szuper Happy harvest hosszúszemű előgőzölt.

Amúgy évekig én sem tudtam, és mai napig nem tudok semmilyen másik rizst normálisan megcsinálni. 😂

7. LBO (válaszként erre: 5. - Fórumnyitó (anonim))
2022. júl. 6. 20:59
Mit megadnék ha egyszer normális rizst tudnék főzni... 🙏 Se sütőbe, se gázon, se a zacskós rizs, de még a rizsfőzőben sem sikerül. Na hagyjuk is. 🤦🏻‍♀️🤣
2022. júl. 6. 19:07
Ha ez vígasztal, én még soha nem ettem finom cukkini fasírtot.
5. Fórumnyitó (anonim) (válaszként erre: 3. - Libikóka)
2022. júl. 6. 18:10
Cukkini fasírt-vega verzió. Nem nyomkorásztam ki sózás után, hanem rátettem a zablisztet stb és így olyan sós lett mint a fene... a serpenyőben valamelyik széthullt, félig megégtek. Még a zacskós rizzsel is bajba vagyok. Múltkor nem főtt meg, így tovább kellett főzni zacskó nélkűl -.- hiába írnak rá bármit a dobozra, nekem 2x annyi idő mire megfő. Pár kaját jól tudok csinálni, de egy csak mindenmentes kajákat ehető szakácsnak-a páromnak- nehéz jót főzni 😥
2022. júl. 6. 17:47
Kisérletezz pici adagokkal, amolyan kóstolókkal. Több félét egyszerre. Szórakozásból. Variáljátok, ízlelgessétek, biztos lesz ami tetszeni fog. És akkor abból egy nagy adagot. Így a sikeres lesz a fókuszban.
3. libikóka (válaszként erre: 1. - Fórumnyitó (anonim))
2022. júl. 6. 16:51

Nem tudom mit főztél,,,nagyon egyszerű ételekkel próbálkozz.

Kevés hozzávalóból,lehetőleg olyat amit tudod milyennek lenni.

Hervasztó ,de belejössz,addighasználj félkész cuccokat.

Pl.vadas mártás,édes savanyú szósz,tészta szószok, chilis bab alap,lasagne, stb.belejössz🙂

2022. júl. 6. 16:30
Ne aggódj, majd belejössz. Rengeteg receptbe bele kell nyúlni ahhoz, hogy jó legyen.
1 2

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook