Főoldal » Fórumok » Lélek & Szerelem fórumok » Ránk telepedett az anyós fórum

Ránk telepedett az anyós (beszélgetős fórum)


1 2 3 4 5
148. 4705d7a6b8 (válaszként erre: 144. - Kiskutty)
2016. szept. 24. 15:53
akkor alapjaiban véve egyetértünk a megoldáson de hát írtad, hogy ezt a verziót a férjeddel nem tudod kivitelezni. egyébként én is már inkább "anyós" vagyok illetve hát a 21 éves fiamnak csak rövidebb hosszabb távú kapcsolatai vannak, de "gyakorlom" a témát. Én szeretem a kislányokat akikkel eddig járt és nagyon pozitívan állok hozzájuk, kár hogy nem mindenki így van ezzel. De azért drukkolok hogy megoldódjon
147. Bekacomb (válaszként erre: 144. - Kiskutty)
2016. szept. 23. 15:02
Szép tőled, hogy tekintettel vagy a férjed munkahelyi nehézségeire. Addig próbáld magadban is jegelni kicsit az anyós kérdést. De ha állandósul a párod munkahelyi stresszhelyzete, akkor azért vezesd fel valamikor. És ne hagyd hogy mindig lerázzon pont erre hivatkozva. Nekem a párom kb. két évig rengeteget dolgozott. Éjjel-nappal, legalább két ember helyett, fizikai munkát. Rengeteg gondja volt. A családi dolgokra sosem volt ideje és energiája. Tőle is gyakran hallgattam, hogy annyi gondja van, hogy bizonyos dolgokra nem maradt ereje. Sokáig, nagyon sokáig megértő voltam. De aztán már nem bírtam tovább. Mert attól még van család is, és ha én mindenben támogatom, és ugyanúgy én is terhet cipelek (tiszta otthon, gyerek körül kb. minden), akkor muszáj neki is áldozni rá valamennyit. Különben már nem család a család. Szurkolok nektek, hogy sikerüljön ebből kilábalni, de nem vonhatja a férjed ki magát az ilyen kínos szituk alól. Maximum ideig-óráig.
146. csikil4ny (válaszként erre: 145. - Csikil4ny)
2016. szept. 23. 09:38
És igen, a zárcsere lenne az első lépés az új életetekben. Az is lehet, hogy ezzel megoldódna a legtöbb problémátok.
145. csikil4ny (válaszként erre: 143. - Kiskutty)
2016. szept. 23. 09:36

Picit a másik oldalról világítanék rá: nekem apám manipulatív és nehezen viseli, hogy én voltam az első, aki megálljt szabott neki. Az unokájának egyelőre csak a szeretete jut, olyan formában amit eddig senki felé nem tudott kimutatni. Mivel még kicsi (négy éves), nem mutatkozik, hogy ellenem akarná hangolni, de ha pl. megkérdőjelezi a gyermek előtt a nevelési elveimet rögtön rendreutasítom. S azt is tudja, hogy nem hangolhatja ellenem, mert akkor az unokájával töltendő időt minimalizálni fogom. Kívülről zsarolásnak látszik, de mást nem tehetek. Azóta már az öcsém is képes megvédeni magát az irányításától. Sok munka és sok szenvedés van mögöttünk, de megéri.


Neked egy kicsit másabb a helyzeted, mert a férjed édesanyjáról van szó. Tehát ha hosszútávon gondolkodsz, bizony előfordulhat, hogy hangsúlyozni fogja az anyósod az ellentéteket.


A férjeddel viszont jó lenne nyugodt körülmények között leülni és megbeszélni, hogy vagy korlátozza az anyja látogatásait, vagy elveszíti a családját és ezt nem kell sokszor hangoztatnod, mert hiteltelenné válsz és nem veszi komolyan. Magadat csak te védheted meg!

144. Kiskutty (válaszként erre: 141. - 4705d7a6b8)
2016. szept. 23. 09:21

Köszönöm a hozzászólasodat. Èn is úgy gondolom, hogy neki kellene vinnie a szót egy ilyem beszèlgetès során, mert ha èn mondom jobban megsèrtődik az anyós, meg szerintem eleve máshogy állna a dolgokhoz ha a fiacskája határozottan megmondaná, hogy ezt ès ezt lègyszíves ne majd mi elintèzzük, meg ezt nekünk kell eldönteni stb. Pár ève leültünk anyóssal beszèlni (akkor mèg nem volt gyermekünk), hogy elmondjuk neki, hogy nekem nagyon rossz az állandó piszkálása, beszólogatása. A beszèlgetès úgy nèzett ki, hogy párom támaszkodva ült az asztalnál, anyós ès èn beszèltünk, ő meg sem mukkant. Pedig mennyivel nyomatèkosabb lett volna ha a rajongásig imádott kisfia határozottan mondta volna.

Sajnos most úgy látom, hogy esèlyem sincs, hogy párom családi problèmával foglalkozzon. Mint írtam munkahelyi problèmája van, magasabb pozícióba került. Sok embert kell irányítania, határozottnak lennie, döntèseket hoznia. Tulajdonkèpp ez a pozíció az egyetlen amit saját magának köszönhet, a munkahelye, a fősuli, de mèg a jogsi is az anyja hatására törtènt. Most meg aztán főleg nem akar rosszban lenni az anyjával, mert most is tőle vár segítsêget. Ha felhozom a tèmát, hogy itthon sincs mindem rendben, vagy beszèljünk róla stb. hallani sem akarja, inkább elmegy onnan.

143. Kiskutty (válaszként erre: 140. - Vizslava)
2016. szept. 23. 08:54

Nagyon köszönöm a hozzászólásodat. Köszönöm, hogy megosztottad velem tapasztalataidat. Már egy ideje kèszülök arra, hogy ebből a helyzetből úgy jövök ki èpsèggel ha útjaink elválnak, ès egyedül nevelem a gyermekem. Èn is sokat gondoltam rá, illetve a páromnak is szoktam mondani, hogy erre rámehet az egèszsègem.Ugye most már minden rendben az egèszsègeddel, így hogy elváltatok?

Bevallom neked nagyon fèlek attól,hogy majd az unokájából akar társat magának, meg attól, hogy ellenem akarja majd nevelni. Megkèrdezhetem, hogy ez nálatok hogyan törtènt? Illetve arra lennèk kíváncsi, hogy a gyermeked akkor mikor ottlaktatok hogyan viszonyult az anyósodhoz, valamint most, hogy különèltek hogyan viszonyul az apjához, mamájához? Èrezte, látta, hogy valami nincs rendben anyós ès közted? Ugye nem sikerült neki ellenednevelni? Bocsánat a sok kèrdèsèrt.

142. Kiskutty (válaszként erre: 136. - Csikil4ny)
2016. szept. 23. 08:34
Igen az elejèn minden más volt, bár így utólag visszatekintve voltak jelei annak,hogy az anyja sosem fogja felnőttkènt kezelni. Pár ève pedig el akartam hagyni, mert semmi önállósodási szándèkot nem mutatott (mikor megkezdtem a fősulit mondtam neki, hogy hazaköltözök, mert nem fogok tudni tanulni munka mellett, úgy hogy az anyja közben piszkál) Mondtam neki menjünk albèrletbe, nem akart. Így találkozgattunk vagy eljött hozzánk. Na èn ezt meguntam ès megmondtam, hogy vège. Akkor olyan lett amilyennek mèg sosem láttam, akkor bármit megtett volna èrtem. Nagyon elszánt volt, akkor valóban èreztem, hogy fontos vagyok neki.
2016. szept. 20. 19:57
megértem, hogy ez a rengeteg rokonlátogatás és anyósprogram kiborít, mert nem tudtok hármasban lenni a kis családoddal. szerintem egyetlen jó megoldás van. beszélj a férjeddel és mondd el neki, hogy ez így nem működik és finoman nem sértően de beszéljen az anyukájával illetve a rokonainak is jelezze, hogy ez így sok. ha szeret a párod, meg fogja beszélni az anyjával és lehet hogy az anyós nem rosszindulatból csinálja, nem tudja, hogy neked ez rossz és ha erről beszél a fiával változni fog. DE és ez a lényeg nem az anyósodon múlik, hanem a férjeden hogy kiáll e melletted és kisegít e téged ebből a zavaró helyzetetdből
140. vizslava (válaszként erre: 134. - Kiskutty)
2016. szept. 20. 14:56
Írtad, hogy most nem tudnál egyedül elköltözni, míg nem mégy vissza dolgozni. Én azt javaslom, hogy készülj arra, hogy egyedül fogsz majd élni a gyerekeddel. Nem öröm, ha felbomlanak családok, de a figyelmeztető jelek arra utalnak, hogy ebből már jó kapcsolat nem lesz. Az én párom hasonló anya-fiú viszonyban volt. Anyósom ráadásul mindenkit irányítani akart, és ezt manipulatív módon tette. Hosszú évekig az ő házában laktunk tengernyi konfliktust generálva ezzel. Én csendesen tűrtem, ami rohadt nagy hiba volt! Majdnem ráment az egészségem. Egyetlen lányunkat minden igyekezetével próbálta ellenem nevelni, jócskán megnehezítve ezzel a dolgomat. Az, hogy végül elváltunk, egy harmadik közbelépése miatt történt, akinek a mai napig hálás vagyok, mert nélküle talán sosem mozdulok meg onnan. Így, hogy a férjem félrelépett, megtettem. Nem tudom mire vártam, hogy mi fog változni.... Te ne kövesd el ezt a hibát. Sajnos a fiús anyák többsége betegesen ragaszkodik a fiához, és minden nőre betolakodóként tekint. Úgy tesznek, mintha onnantól kezdve versenyezni kéne a nővel, megmutatni, hogy annál anyuci sokkal különb. Ha a párod nem áll ki melletted most, mikor még a kapcsolat elején vagytok (értem ezt úgy, hogy nem több éve vagytok együtt), soha nem is fog. Igen, néha abba szeretünk bele, akibe nem kéne. A zavaró körülményeket látjuk, de elhessegetjük a gondolatot, hogy ilyen embertől menekülni kell. A figyelmeztető jeleket látni kell.
139. Bekacomb (válaszként erre: 135. - Zebracsikó)
2016. szept. 20. 13:40
Támogatom. Nagyon jó ötlet.
138. Mezei Virág (válaszként erre: 135. - Zebracsikó)
2016. szept. 20. 11:07
Ez nagyon jó! És igaz.
137. 6496c360f6 (válaszként erre: 135. - Zebracsikó)
2016. szept. 18. 09:57
Háhhá! Ez nagyszerű ötlet!
136. csikil4ny (válaszként erre: 133. - Kiskutty)
2016. szept. 18. 02:00

Igen, ezt lattam sajnos en is kivulrol. :(


Hogy latod most, a ferjed a kapcsolatotok elejen jobban torodott az erzelmeiddel?

2016. szept. 17. 22:24

Törd bele a kulcsot a zárba és szólj a férjednek, hívjon szerelőt


és mondd, hogy na, ezzel a zárcserével eljött az ideje, hogy új életet kezdjetek, anyósnak most már nem adtok kulcsot.



Ha a férjed erre elsápad és azt mondja, hogy ilyen nem szabad megtenni és ő nem is meri, akkor ki is derült, hogy ennek a kapcsolatnak annyi.

2016. szept. 17. 22:13
Az utolsó előtti mondat ez akart lenni: Emiatt a munkahelyi problèma miatt nagyon ingerült ès ma velünk is elèggè ingerülten viselkedett, ezt szóvá is tettem neki.
2016. szept. 17. 22:05

Köszönöm a hozzászólásaitokat, az ötleteket ès a linkeket, nagyon hasznosak, szívesen elolvastatnám anyóssal (bár bizonyára megmondaná, hogy ő nem ilyen). Az biztos, hogy ha erèlyesebbek lennènk anyóssal ès megmondanánk, hogy nekünk hogyan lenne jó, akkor megsèrtődne. Többször is próbáltam már beszèlni párommal, de sajnos mindig veszekedès a vège, úgy èrzem velem szemben sokszor úgy viselkedik, ahogy nem èrdemlem meg. Ha az anyjával szemben vègig tudja gondolni, hogy mit ès hogyan mond akkor velem szemben is vègigtudná... Sajnos most a munkahelyèn is gondok vannak,így ingerültebb, nem lehet vele beszèlni, viszont Nancy a tanácsodat mèg kipróbálom ha csitulnak a kedèlyek. Beszèlgetèseink alkalmával elmondta, hogy ő nem akar költözni, vagy csak èvek múlva, valamint folyamatosan azt hajtogatja, hogy ez majd elmúlik. Ezeken a beszèlgetèseken mindig megemlítem, hogy nekem ez így nem jó, èn nem akarom így leèlni az èletemet ès, hogy erre rámehet a kapcsolatunk. A válasza, hogy szerinte már ráment. Akkor itt az ideje, hogy tegyünk valamit, mondom neki. Erre ő:de mit? Először is költözzünk el, akár albèrletbe a függetlensègèrt, a nyugalomèrt. Azt mondja rá, most nem akar költözni, esetleg èvek múlva. Mire èn mondom, hogy addigra már valószínűleg kèső lesz a kapcsolatunknak ès lehet, hogy az èn egèszsègem is kárát látja. Erre nincs válasz.

Igazából tènyleg az lenne jó, ha választás elè tudnám állítani, csak sajnos amíg nem tudok visszamenni dolgozni, addig nem tudok elköltözni, ha esetleg nem minket választana, nem állna ki èrtünk. Rosszul esik az, hogy hiába mondom neki, hogy el is veszíthet minket, ès nem látom, hogy èrdekelnè. Ez miatt a munkahelyi problèma miatt nagyon ingerült, amit szóvá is tettem neki. Elnèzèst az indulatosságèrt,csak èpp most vesztünk össze.

132. csikil4ny (válaszként erre: 131. - Mezei Virág)
2016. szept. 17. 14:22

Nem biztos, hogy fontosabb, lehet, hogy csak fél tőle és nem elég bátor, hogy szembeálljon az anyjával. Azért még ott van az emberben az is, hogy a szülőket tisztelni kell bármilyenek is és a szembeszállást "bűnnek" érzi.


Igen, a távolság szokta megoldani ezt a problémát, ha a telefont is kikapcsolják néha...

131. Mezei Virág (válaszként erre: 129. - Csikil4ny)
2016. szept. 17. 13:40

A baj ott kezdődött, hogy ez a nagyfiú férj lett és apa, de nem a családja a fontosabb, hanem az anyja...

A messzebb költözés, saját lábra állás az, ami valóban változtathatna a helyzeten. A többi csak gányolás. :(

130. 6496c360f6 (válaszként erre: 129. - Csikil4ny)
2016. szept. 17. 08:09
Szerintem a zárcsere miatt lesz egy nagy összeveszés(egyértelmű), aztán egy nagy adag sértődés de utána jobb lenne. Mondjuk én először csak megfenyegedtném vele. Legalább nem lepőde majd meg :D
129. csikil4ny (válaszként erre: 127. - Mezei Virág)
2016. szept. 17. 07:48

Igen, láttam. Csak azért ez nem olyan egyszerű: a zárcsere csak a fizikai betolakodást oldja meg, a lelki terrort viszont szítani fogja. Akármilyen ellenlépés az anyóst is ellenlépésre sarkallja, mert megváltozott körülményekre változtatjuk a viselkedésünket, ez törvényszerű.


Tehát akármit tesz a fórumindító borítani fogja a mostani viszonyokat. A kérdés az, hogy ő mit lépik. Még egyszer írom: ebben a történetben nem az anyós viselkedése a problémás, mert az megoldható, hanem a férjé, mert az nem a családja mellett áll ki, hanem anyuci mellett, s ő eddig is ilyen volt, csak a fórumindítónál lassan betelt a pohár.

128. syria (válaszként erre: 104. - Kiskutty)
2016. szept. 17. 07:40

Az a baj, hogy nem csak a beszédmodorával van gond. Ha nem állítana be ha kell, ha nem, akkor el tudnád viselni a stílusát arra a rövid időre, amíg meghívottként nálatok van. De így!

Sürgősen beszélj a férjeddel úgy, ahogy itt többen is tanácsolták. És miután a szó nem használt, ZÁRCSERE mindenhol, ahová anyósnak kulcsa van hozzátok. Pár ezer Ft-ot megér a nyugalom megteremtésének lehetősége. És akkor elválik a vér a víztől; magyarul kiderül, ki mellé áll a férjed. Durva, de talán célra vezető megoldás.

127. Mezei Virág (válaszként erre: 125. - Csikil4ny)
2016. szept. 16. 16:49

Lejjebb én is írtam már, hogy minden zárat ki kell cserélni. Ez az első.

Persze, idővel sok tapasztalatot szerzünk és sokkal jobban meg tudjuk oldani a nehézségeket.

De most hiába írjuk le, ha nem tud belőle profitálni!

Ha férj nem cserél zárat, ismerőst, rokont, szerelőt is meg lehet kérni rá.

Szóval, több akarat is kell.

126. Mezei Virág (válaszként erre: 124. - 6496c360f6)
2016. szept. 16. 16:45
Egykutya! ;)
125. csikil4ny (válaszként erre: 123. - Mezei Virág)
2016. szept. 16. 16:37
Ehhez viszont személyiség is kell, mert én egyszerűen zárat cserélnék. Azt nem írom, hogy nem kerültem volna ilyen helyzetbe, mert az élet hoz néha meglepetést, s 20 évesen én sem így gondolkodtam, mint ma.
124. 6496c360f6 (válaszként erre: 123. - Mezei Virág)
2016. szept. 16. 16:29
Inkább maniulációnak hívnám. :p
123. Mezei Virág (válaszként erre: 122. - 6496c360f6)
2016. szept. 16. 16:19

Egy kis pszichológia! Empátia.

Mindenkinek kéne tudni az ilyesmit. :)

122. 6496c360f6 (válaszként erre: 118. - Mezei Virág)
2016. szept. 16. 13:54
Tapasztaltabbaktól tanultam :p Esküszöm annak a csajnak könyvet kéne írnia arról, hogy hogy kell egy rossz anyóst leépíteni :'D
121. Vancsa1977 (válaszként erre: 120. - Mezei Virág)
2016. szept. 16. 13:37
Pontosan!
120. Mezei Virág (válaszként erre: 119. - Bekacomb)
2016. szept. 16. 13:30
Az a borzasztó, hogy némely anyák teszik tönkre a saját gyerekük felnőtt életét. Valóban nem százasok :(
119. Bekacomb (válaszként erre: 117. - Mezei Virág)
2016. szept. 16. 12:48
Ezek a linkek nagyon jók, és tökéletesen ábrázolják a helyzetet. Nem tudom, az ilyen férfiakból lehet-e valaha felnőtt gondolkodású férfi. Akkor igen, ha elég erős a szeretete a párja iránt és megvan benne legalább a szikrája az önállóságra való törekvésnek. Az ilyen anyák nem százasok, az tuti...
1 2 3 4 5

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook