Főoldal » Fórumok » Hobbi & Otthon fórumok » Ramirezi törpesügér fórum

Ramirezi törpesügér (beszélgetős fórum)


10. aa35c27f5c (válaszként erre: 9. - 4e1fcae85e)
2011. dec. 27. 11:59
Meleg vízben vannak. Ma megkérdeztem egy hozzáértőt, azt mondja, elképzelhető, hogy ikrázás után esett a jódszintje vagy valamilyen hiány alakult ki benne, de szerinte semmiképp sem fertőző.
9. 4e1fcae85e (válaszként erre: 8. - Aa35c27f5c)
2011. dec. 26. 20:44

Ezt nem tudom....

Amire emlékszem, hogy aránylag meleg (26-27 fokos)vízben érzik csak jól magukat...

8. aa35c27f5c (válaszként erre: 7. - 4e1fcae85e)
2011. dec. 26. 17:39
Ki kell tapasztalnom, illetve olvasnom egy rakás szakirodalmat, már alig várom, hogy nyissanak az üzletek holnap...viszont üröm az örömben, hogy a rami lányzóm baromira besötétedett, a hasa tök vörös, lelassult és mintha a másik rami is sötétedne. Ez vajon mitől lehet?!
7. 4e1fcae85e (válaszként erre: 6. - Aa35c27f5c)
2011. dec. 26. 09:57

"Érzelmi plusz", ez tetszik:):)

Közben eszembe jutott, hogy mi annak idején a ramiknak lágyítottuk is a vizet, mivel az ikrák lágy vízben tudnak igazán megmaradni. (Iszonyú macerás...)

Na, viszont az elevenszülők, főleg a mollyk aztán szülnek megállás nélkül:D:D

6. aa35c27f5c (válaszként erre: 5. - 4e1fcae85e)
2011. dec. 26. 07:06
A hím minden pottyantás után legyezgette az ikrákat, illetve majdhogynem rájuk ülve suhant el felettük, gondolom, elvileg ez lett volna a megtermékenyítés, viszont se pötty az ikrákban, se ivadékok. Nem tenyésztés céljából vásároltuk őket, csak egy kis érzelmi plusz volt, hogy 5 nap után láthatóan ennyire jól érzik magukat, teljesen bezsongtam :D A mollym hasa viszont megállás nélkül dagad :)
2011. dec. 25. 20:38
Az ikrákat termékenyíti meg, ikrázás után, természetesen.:)
2011. dec. 25. 19:37
Köszönöm a válaszokat, a szürke, az világos szürke, majdnem fehér, de inkább szürkés árnyalat, már olyan színűek voltak, amikor kipottyantotta őket. Külön tettem, az ikrák vizét is fűtöm. Pontokat nem látok bennük. A ramik az ikrát termékenyítik meg, miután a nőstény kipotyogtatta őket vagy ikrázás előtt?!
3. 4e1fcae85e (válaszként erre: 1. - Aa35c27f5c)
2011. dec. 25. 17:43

Szia, nem akarlak elkeseríteni, de ha szürke az ikrák színe, az azt jelentheti, hogy megpenészedtek...:(

Nagyon nehéz a ramireziket szaporítani, és ha kikelnek az ikrák (amik szerintem csak átlátszóak lehetnek), annyira picik az ivadékok, hogy csak planktonnal etethetők.

Egy időben próbálkoztunk a szaporításukkal, aztán feladtuk...

2. Lencsy (válaszként erre: 1. - Aa35c27f5c)
2011. dec. 25. 17:38
Amennyire én tudom (nekünk is voltak sügéreink) ..az ikra ami megtermékenyült átlátszó színű szinte minden fajnál , és benne kicsi pont szerű valami ami ugye a kishal :) Ha nem termékenyült meg akkor nincs benne pötty ! Ha különszedted akkor levegőztetni és szellőztetni kell, különben bepenészesedik és nem kel ki !
2011. dec. 25. 06:58

Van egy (azt hiszem) ramirezi törpesügér párom, két napig tartó fészeképítés után a nőstény leikrázott. Az ikrák színe szürke, azonban azt olvastam, hogy narancsszínű ennek a fajtának az ikrája. Akkor lehet, hogy nem is ramim van? Kezdő vagyok, fotók, leírások alapján raminak azonosítottam be. Az ikrákat külön szedtem, mert elkezdték megenni őket. Ma jár le a 60 óra, amit írnak. Milyen változást kell, hogy lássak az ikrákon, ha valóban kishalak lesznek belőlük?!

Nézzétek el a buta kérdéseim, valóban kezdő vagyok, valahol mindenkinek el kell kezdeni.


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook