Főoldal » Fórumok » Hobbi & Otthon fórumok » Hogyan készül a jó rakott káposzta? fórum

Hogyan készül a jó rakott káposzta? (tudásbázis kérdés)


11. Napsugár8 (válaszként erre: 10. - Fórumnyitó (anonim))
2022. ápr. 25. 07:08
Elvileg igen! De a jégkristályok beleülnek a káposztába is, a főtt rizsbe is. Mindenképpen sütőben lesz célszerű melegíteni. Esetleg akkor még újabb adag tejfölt is elvisel, majd látod.
2022. ápr. 25. 06:40
Mindenkinek köszönöm, nagyon jól sikerült! Maradt pár adag, le lehet fagyasztani szerintetek?
9. Napsugár8 (válaszként erre: 8. - Globus)
2022. ápr. 22. 15:17
Az is jó, azt a fajtát nyáron szoktam. Amíg a friss kelkáp. meg nem jelenik, inkább a hordósból készítem.
2022. ápr. 22. 11:12
Én csak kelkáposztás változatát szoktam készíteni, annál az a szabály, hogy a káposztát jól le kell csepegtetni, különben az étel nem áll össze.
7. Napsugár8 (válaszként erre: 6. - Napsugár8)
2022. ápr. 22. 07:30

"A húst és a káposztát összeverem."


Ezt a mondatot nagyon gyorsan felejtsd el!!! Nem tudom, hogyan kevergőzött ide. :))

6. Napsugár8 (válaszként erre: 1. - Fórumnyitó (anonim))
2022. ápr. 22. 07:28

Amit édesanyámtól tanultam:

- 2 tányérral (= 2 főre) 30 dkg darált hús, 5 főre elég a 80 dkg,

- kb. ugyanannyi rizs

- kb. ugyanannyi hordós káposzta


Kevés olajon, apróra vágott hagymát dinsztelek, bele a darált húst, kevés vízzel födő alatt sóval, borssal puhára párolni, majd zsírjára visszasütni.

A rizs megfőzöm és közé keverem.

A húst és a káposztát összeverem.

A káposztát is födő alatt puhára párolom.


Hőálló edényt vastagon kitejfölözök, bele a kész káposzta egyik fele, rá az összekevert töltelék, tetejére a káposzta másik fele. És a tetejére is vastagon tejföl. Sütőbe csak annyi időre, hogy a teteje szép pirosra süljön.


Másik recept, ahogy ismerős hölgy mondta: az orosz barátnéja-féle recept, gyakorlatilag ugyanez, de a húst és a rizst nem keverte össze. A tál aljára (tejföl tetejére) a káposzta, rá a darált hús, annak a tetejére a rizs, és ismét a káposzta. Rá a másik adag tejföl, és így dugta a sütőbe.


Azért elég a sütőben csak annyi ideig lenni, míg megpirul a tetején a tejföl, mert gyakorlatilag minden alkotórész már megfőtt, így elég csak míg alul-fölül tejföllel egy kicsit összeforr, összesül az egész.

2022. ápr. 21. 20:57
Köszönöm szépen, ötvözni fogom ezeket a szuper tanácsokat! :)
4. 7962decf87 (válaszként erre: 1. - Fórumnyitó (anonim))
2022. ápr. 21. 18:32

Nálunk így készül a rakott káposzta. Mi is 5-en vagyunk és elég. A gyors rizs nem jó!!


[link]

3. libikóka (válaszként erre: 1. - Fórumnyitó (anonim))
2022. ápr. 21. 18:28

Ha jó az étvágy,,és ugye lehessen repeta is ha kell.

1,5 kg káp

1 kg hús

Jó a tasak rízs/2cs

A káposztát puhára vagy majdnem puhára főzöd,,nem tudok időt változó lehet kóstolni kell.

Tejfölt teszek a tetejére ha az barnulni kezd kész a sütés.


Még egy ,a káposztát ki kell mosni ,ne legyen túl savanyú,,de tegyél félre a levéből ha kell kicsit vissza tudd savanyítani..JÓl áll bele egy kis füstölt íz is:))

Sok sikert:))

2. 8d00a82c06 (válaszként erre: 1. - Fórumnyitó (anonim))
2022. ápr. 21. 18:27

Kétféle rakott káposztát szoktam főzni.

A kolozsvárihoz fél kiló hús és 80 dkg káposztát szoktam. Ehhez kb 10 perc párolás.

A családi recepthez 1 kiló hús és 80 dkg káposzta. Ehhez nem párolom.

Gyors rizzsel.

2022. ápr. 21. 18:20

Pár kérdésem lenne a rakott káposzta elkészítéséhez.

5 fő részére mennyi darált hús, savanyú káposzta, és rizs kell? Jó-e a gyors rizs? A káposztát kb. meddig kell előtte párolni? Meddig kell a sütőben összesütni? Tudom, hogy Google....de minden recept mást ír. Köszönöm, ha segítetek,számomra fontos vendégeknek szeretném megcsinálni! :)

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook