Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Rakj rendet! fórum

Rakj rendet! (beszélgetős fórum)


A cikk, amelyhez ez a fórum nyílt, már nem aktív.

1 2
2008. okt. 16. 12:20
Én is rengeteget küzdök,hogy rend legyen a srácok mindent széthagynak.Rengeteget jártatom a számat fölöslegesen,hogy pakoljanak el maguk után.Ha itthon vagyok még csak -csak rendet raknak de ha dolgozom?
31. kry84 (válaszként erre: 28. - Sivilla)
2008. okt. 14. 18:05
Nálunk is ez van,csak nálunk 2 gyerek van.Kosz nincs,de kupi az van.Hiába pakolok,fél óra múlva nem látszik meg.
2008. okt. 7. 15:02
Áh... Képtelenség... Ahol pasi van a lakásban (tisztelet a kivételnek!) ne is álmodj róla. Mielőtt összekerültünk volna a párommal rendszeresen pakoltam, takarítottam, mosogattam, stb. Tény és való, hogy sok szabadidőm volt. Azóta (7 éve) hiába is szeretném a rend nálunk csak egy nagyon rövid ideig tartó átmeneti állapot. Hetente 1x jön a takinéni, de a többivel is alig tudom magam néha utolérni. Ja és nincs gyerkőc. Ha még Ő is rámolna és mindent rajtam keresne, szerintem már régen kopasz lennék. Szegény anyukám mindig sopánkodik, hogy miért nem így és úgy, de lassan megérti, hogy ha a nap 10-14 órájában dolgozom, akkor a maradék időmet nem a rendrakás oltárán szeretném eltölteni. Fogalmazzunk úgy, hogy nálunk egy élhetően zűrzavaros, kicsit kuplerájos rend uralkodik :)))))
2008. okt. 7. 14:10
majdnem ezidáig csak azt csináltam.
2008. júl. 3. 09:15

Sajna én sem vagyok valami rendrakós fajta és a férjem sem. Azért a kosz nem esz meg bennünket de akkor is tudom, hogy sosincs rend nálunk. Pedig van, hogy egész nap csak pakolok törölgetek takaritok de a nap végére meg sem látszik. Amúgy én azt szoktam mondani, hogy amig kosz nincs egy kis kupi belefér.

Igaz van, egy közel 3 éves fiam aki mindig mindent kipakol megnéz mert kiváncsi. Viszont azt sem akakrom, hogy azzal teljen az életem hogy a lakást takaritom folyton. Talán azok teszik ezt akiknek ez örömet okoz.

Most gondoljatok bele......nyalod a lakást és csilli villi minden. Minden katonásan a helyén van jönnek a vendégek megdicsérik a lakást és téged, viszont otthon senki nem érzi jól magát mert múzeumba érzi magát az ember ahol semmihez sem szabad nyúlni. Semmit nem szabad leejteni meg stb.

Persze szeretetem a rendet de nem mindegy milyen áron.

2008. júl. 3. 07:14

Hát nálunk sem jobb a helyzet, mert a férjem még 1 poharat sem mosogat el maga után, bár a fiam megcsinálja, mert kénytelen , mert rászólok...

Nálunk hál istennek nincsen se kupi, se kosz, mert mindennap megcsinálom, én így szeretem és bármikor jöhetne hozzánk váratlan vendég és hozzáteszem ,hogy amikor dolgoztam, akkor is így volt.

2008. júl. 2. 11:26
Engem a rendetlenség nem zavar csak a kosz!Nekem három fiam van,gondolhatjátok....Ráadásul a férjem se pakol el maga után!Napközben nem is fárasztom magam a rendrakással,este szoktam összepakolni amikor a gyerekek fürdenek.
2008. máj. 17. 14:28
Nálunk a játékoknak most egy doboz van, később biztos több lesz, arra szeretném majd rászoktatni, hogy ezekbe a dobozokba dobálja bele a játékokat ez így nem túl bonyolult és nem is fárasztó, hátha működni fog..
24. badonyimariaeva (válaszként erre: 23. - 14775640c4)
2008. máj. 17. 14:18

Miért vették le?

Most találtam meg és szerettem volna elolvasni!

23. 14775640c4 (válaszként erre: 22. - A5e77950a3)
2008. febr. 18. 15:23
szerintem levették már ezért nem nyilik meg :(((((
2008. febr. 18. 15:02
Nekem se nyílik meg.
21. 14775640c4 (válaszként erre: 20. - 0260f21e84)
2008. febr. 18. 14:59
lehet hogy levették?
2008. febr. 18. 14:51
nekem nem nyilik meg a cikk
19. a5e77950a3 (válaszként erre: 17. - Szabotimi)
2008. febr. 18. 14:47
Az én férjem dettó ugyanilyen.Ha leveszi a gatyáját és én nem raknám el 1 hét múlva is ott rohadna valahol eldobva.Aztán meg minden cuccát rajtam keresi...És még ő mondja,hogy kupi van:(1 szalmaszálat nem tenne keresztbe.
18. 14775640c4 (válaszként erre: 17. - Szabotimi)
2008. febr. 18. 11:58

anyós:?

takaritson a saját háza táján :))))

igazából sajan mindketten rendetlenek vagyunk ugyhogy lehet közvetve ez is hat a gyerekre

de miért mult el 3 évesen vagy 4 évesen a rend rakás nála?

na ezt nem értem :(((

2008. febr. 18. 11:51

én egész nap pakolok a gyerek után, a férjemnek meg mindenhol ruhakupacai vannak mind a vakond túrás, de egyszerűen nem birok rá hatni azt már nem pakaolom csak ha a nappaliba rakja le:(

a mosogatás nekem is a gyengém mert 2 tényérért meg néhány bögréért nem engedek mosogatóvizet. szerinten rend van és tisztaság, bár anyósom szerint......

16. 14775640c4 (válaszként erre: 15. - A5e77950a3)
2008. febr. 18. 11:14

nem tudom én biztos nem

elég öreg vagyok már

és mikor összekerültünk a párommal megmondtam neki hogy én nem vagyok tul házias és rendszerető

ő sem ugyhogy marad igy..

de a gyerekre még gyurok hátha ő majd visszatér a rendrakás világába

csak semmi ötletem

2008. febr. 18. 11:00
Nem tudom,hogy genetika -e.Majd meglátjuk ha felnő a lányom és saját családja lesz,remélem nem olyan lesz mint én.!Egy nőnél ez nem túl jó tulajdonság.Én szeretnék olyan lenni mint anyu de nem megy.Az a baj,hogy csak olyan 4 óra körül állok neki rendet csinálni,így egész délelőtt kupi van.Mosogatni is du szoktam,pedig úgy szebb a konyha ha el van mosogatva!Remélem egyszer megváltozom!Ezért jó ha nem jön váratlan vendég..:)
14. 14775640c4 (válaszként erre: 13. - A5e77950a3)
2008. febr. 18. 10:52

az a baj hogy ez nálunk is "genetika"

én is és a párom is rendetlen

igy hiába érvelek

a gyerek csak azt nézi amit tőlünk lát :(((

akkor nem is fog megváltozni?

vagy van avalami csali vagy módszer

hogy lehet rávenni hogy figyeljen jobban?

fenyegettem már azzal is hogy ha nem vigyáz a játékra

nem kap ujat de ez sem jött be:((

13. a5e77950a3 (válaszként erre: 12. - 14775640c4)
2008. febr. 18. 10:49
Hát nem tudom.Az a baj ,hogy én is elég rendetlen fajta vagyok sajnos....Anyukám sokszor fogja a fejét...,de azért nem élünk teljesen kupiba.Az a baj ,hogy ha az Ádám fenn van teljesen felesleges pakolni,mert jön utánam és kiborítja amit összeszedtem,ráadásul már annyi játék van ,hogy nem tudom hova tenni.
12. 14775640c4 (válaszként erre: 11. - A5e77950a3)
2008. febr. 18. 10:36

ezt ne is mondd :)))

az a baj hogy pont mikor kicsi volt akkor teljesen más volt

most meg a száját huzza ez igy nem fair :(((

pedig sosem piszkáltam

sőt néha ugyan bosszantom a kistesóval hogy majd a robika segit ő legalább akar

de egyik fülén be a másikon ki

már ezzel sem tudok hatni rá:((

igazából akkor ez fejlődési?

mert mindig magamba keresem a hibát

de lehet hogy csak azért csinálja mert nől?

11. a5e77950a3 (válaszként erre: 10. - 14775640c4)
2008. febr. 18. 10:31
Nekem 2 csemetém van.A lány az idősebb ő majdnem 8 éves,de egyáltalán nem foglalkozik a szobájával.Kérhetem szépen,csúnyán akkor esm pakol soha pedig napi 2 -3 perc és nem így nézne ki a szobája.A szobájába eszik az asztalnál ,reggel kakaót iszik,poharak tányérok soha nem kerülnek ki.Csipszeszacskó csokipapír sem.Ha én nem takarítínám ki már megették volna a hangyák meg az egerek...Igaz ,hogy a legtöbb kupit az öccse alkotja,de akkor is..
10. 14775640c4 (válaszként erre: 7. - LoLiNa)
2008. febr. 18. 10:13

egyébként dettó én is igy vagyok vele

csak

nekem a lányom ilyen

kicsinek a fakanalat is kivette a kezemből örült hogy takarithatott

most 5 évesen olyan trehány

hogy még nekem is van mit tanulnom tőle :DDDD

szerintetek mi a gond ?

ez fejlődési vagy én rontottam el?

9. LoLiNa (válaszként erre: 8. - Hetti16)
2008. febr. 2. 06:01
ez aranyos:)
2008. febr. 1. 20:05
én úgy szoktam a két fiamnál ezt megoldani,hogy elkezdek pakolni,de rossz helyre a dolgokat,akkor jön a 3 éves fiam és közli velem:nem ide való,erre én: akkor mutasd meg és máris észrevétlet ő pakol,most még működik remélem továbbra is fog.Próbáld ki egy próbát megér.
2008. febr. 1. 06:47

nagyon rendszerető volt a nagyobbik fiam kicsinek. büszke volt, hogy milyen szépen rendbe tudta tenni a játékait. mindig megdicsértük..:)

5 éves jelenleg. és örülök, ha hetente rátudom venni, hogy tényleg rendesen összepakoljon.

ellustult, vagy nem tudom... pedig mindig rá van szólva, ha úgy alakul akár segitek is neki pakolni... egykupacba össze"hányja", azt le van ejtve...

6. bea533 (válaszként erre: 5. - _kleo_)
2006. júl. 1. 23:17
Ez igy helyes nem szabad helyetük a szülőnek elrakodnimost tanulják meg a rendedet nem szabad a gyereket sajnálni mért később vissza üt-az elenkezőjére.
2006. júl. 1. 20:23
Az enyem 1.5 eves, es imad mindent a helyere rakni. Remelem igy marad. :)
4. notredame (válaszként erre: 2. - 72442562)
2006. jún. 30. 14:36
jo is lenne!!! a fiam mikor kicsi volt mindent a helyere pakolt meg utanam is. S ferdeszemeket meresztett mindenkire aki nem a helyere tette a dolgokat. Ma 3 ev utan, viszont semmi. Ugy kell noszogatni, igaz hogy csak heteves, de remelem azert meg "vissza" valtozik. A ket kicsi meg tole vesz peldat, igy csak a hajam oszul.
3. 4726e582cf (válaszként erre: 2. - 72442562)
2006. jún. 30. 13:31

Megcáfolhatom?

Lehet az én esetem kivételes. Mindig el kellett pakolnom játék után, persze hamar rájöttem, hogy ha azt mondom, hogy még játszom és sutyiban megyek aludni, akkor nem kell elraknom. Másnap meg ugye "hát éppen játszom vele" alapon szintén nem pakoltam el. Aztán húztam az időt rendszeresen mindennel.


Mára ez odáig fajult, hogy nem tartok rendet. Igaz különösebben helyem se sok, ahova elpakoljak. Bár tudom a magyarázatot, nem nevelés kérdése, nekem a természetem trehány. Pontosan tudom, és ha rendet is rakok, akkor az kb 1 napig tart, mert mindent elő kell ismét szednem, aztán már nincs időm elrakni... Tudom ez nem jó így illetni saját magam, dehát művész lélek vagyok, így nem csoda, hogy nem bírok rendet tartani... :D

1 2

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook