Főoldal » Fórumok » Hobbi & Otthon fórumok » Rajzokat szeretném a gyereknek könyv formába ölteni, van ötletetek? fórum

Rajzokat szeretném a gyereknek könyv formába ölteni, van ötletetek? (beszélgetős fórum)


2010. szept. 30. 08:55
Én fotókönyv párti vagyok. Gyönyörűeket lehet késziteni. Egy kicsi gyerekkel is meg lehet értetni hogy könyvet nem tépkedünk. Legalábbis nekem eddig még mindig sikerült. :-))
23. rlibertas (válaszként erre: 22. - Kirizsu)
2010. szept. 18. 13:31

Köszi! igen a gyereknek lesz, így jobb lenne hanem tépné szét.

Azt nem tudjátok, hogy ha zsírkrétás a rajz azt a meleg laminálás nem fogja szétolvasztani vagy mi?

Ill. másik kérdés, hogy fényképet lehet e laminálni.

22. Kirizsu (válaszként erre: 21. - FormáSan)
2010. szept. 17. 20:32

Bocsi csak dolgoztam, most tudok írni. Szóval én úgy értelmeztem a dolgot, hogy a rajzokat a gyerek fogja nézegetni. Összegyűrheti, megsérülhet...stb laminálva viszont sokáig megmarad. A laminálás az amikor 2 műanyag réteg közé préselik a lapot, ezért olyan lesz, mintha műanyag lap lenne...nem tudom máskép fogalmazni...

Mi a cégnél ingyen használhattuk egy hónapig, aztán jött az üzletkötő, hogy megvesszük -e. Mondtuk nem. Erre elvitte. Nem volt semmi gáz. Aztán mégis megvettük fél év múlva!:D Hétfőn tudok rákérdezi, hogy melyik cég volt!

2010. szept. 17. 13:46
szerintem ez nagyon drága megoldás lenne! A genoterm amibe bele teszed kétoldalasan a leg olcsóbb! Aztán egy mappába befüződ!
2010. szept. 17. 13:39
Mondjuk én A4 méretben 125-150Ft-ig találtam oldalanként árat.
2010. szept. 17. 13:38

Szóval alamináláskor a lapomat vonják be matt vagy, fényes fóliaszerűségel? ami olyan mintha pl. egy hatalas celluksszal leragasztanám?

Vagy fólia és egy másik papírréteg közé teszik az én lapomat?


sajnos a honlapokon ez nem vált világossá nekem.

de nagyon jó ötlet.


Szerintem nem kell anyagot vinni, nem?Azt külön említenék.

18. patyoma (válaszként erre: 16. - Kirizsu)
2010. szept. 17. 12:31
Engem konkrétan az ingyenes kipróbálás érdekelne amiről írtál, mivel az anyag a drága nem a lamináló. Mert arra, nekem nem add ki a kereső semmit. :(
17. Kirizsu (válaszként erre: 14. - Patyoma)
2010. szept. 17. 12:11
Most nézem, a lakhelyed! Na ott tuti minden második sarkon találsz ilyen helyet, profi keménylapos könyvet tudsz csinálni, amit még az unokáid is nézegetni fognak!:DDD
16. Kirizsu (válaszként erre: 14. - Patyoma)
2010. szept. 17. 12:08
Ird be a keresődbe ezt a szót, hogy laminálás. Rengeteg találatot ad! Anyagot bármelyik irószerpapír boltba tudsz venni!
15. Kirizsu (válaszként erre: 6. - Pethoevi)
2010. szept. 17. 12:07
Ez a laminálás!:D
14. patyoma (válaszként erre: 12. - Kirizsu)
2010. szept. 17. 12:06

Tényleg? És adják hozzá az anyagot is vagy azt ki kell fizetni? Ez érdekelne. Tudsz küldeni egy linket?

(Bocs az offért!)

2010. szept. 17. 12:06
Most nézem a neten. Már akár 30-40Ftért is tudsz lamináltatni...
12. Kirizsu (válaszként erre: 11. - Kirizsu)
2010. szept. 17. 12:04
nem képek, hanem gépek!:D Meg sok helyen vállalnak is! Ez a legbiztonságosabb módja! Sőt van olyan cég, aki bérbe adja a gépet ingyen használhatod, aztán ha tetszik akkor megveheted. Ha nem tetszik visszaadod.
11. Kirizsu (válaszként erre: 1. - Rlibertas)
2010. szept. 17. 12:02
Le kell lamináltatni. Vannak lamináló képek már egész olcsón és vannak cégek,akik bérbe adják.
2010. szept. 17. 11:41
Jó ötletek, megnézem melyiken látszik jobban a scannen, vagy a fényképen.
2010. szept. 17. 11:32
Van a dm-nek és a rossmannak is ilyen szolgáltatása
8. patyoma (válaszként erre: 6. - Pethoevi)
2010. szept. 17. 11:32
Tényleg, ez a legegyszerűbb.
7. Bichi (válaszként erre: 4. - Rlibertas)
2010. szept. 17. 11:32
Fényképezd le, és pl a Photo Hall-nál lehet csináltatni fotokönyvet.
2010. szept. 17. 11:31
van olyan fényképalbum,amin egy fólia van és az alá kell betenni a képet.Nem a bedugósra gondolok,aminek adott a mérete,hanem arra,amelyiket az egész A4es oldalon fólia van.Nézz szét ezen a téren,megtalálod szerintem!
5. patyoma (válaszként erre: 1. - Rlibertas)
2010. szept. 17. 11:29
Scaneld be, nyomtattasd ki keményebb papírra és utána köttesd be. Nem túl nagy összeg, bár lényegesen olcsóbb ha a ti nyomtatótok tud vastagabb papírt befogadni és otthon nyomtatsz. Az eredetiket pedig tedd be egy kis tokba a könyv végébe.
2010. szept. 17. 11:26
Ha nem házilga oldom meg? Van ötlet hová vigyem?esetleg ott tudnak réteget ragasztni hozzá, nem olyen bénán, mint én.
2010. szept. 17. 11:22
ha házilagosan akarod megoldani, akkor úgy nevezett müa.bugyikba (genpterm)tedd be, egy be kettőt és mivel azokon vannak lukak, azáltál le is tudod tűzni, egy nagyobb fedele dossziéba és úgy biztosan rendezettek lesznek!
2010. szept. 17. 11:22
Tedd bele irattartó fóliába,azon oldalt lyukak is vannak könnyebb lesz lefűzni is.
2010. szept. 17. 11:19

Sok rjazunk van, miből kitaláltam, hogy könyvet készítek a kislányomnak.Az a bajom, hogy sima nyomtatópapírra rajzoltunk.Félek, hoyg túl vékony és széttépődés lesz a vége.Van ötletetk, hogy lehetne vastagítani?

arra gondoltam ráragasztom keményebb lapra, de úgy félek szétkenődik jónéhány rajz.

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook