Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » Rágalmazás fórum

Rágalmazás (beszélgetős fórum)

1 2
43. Amaunet (válaszként erre: 34. - Lango)
2019. okt. 18. 17:57

Szerintem van egy kis üldözési mániád.


Ha úgy érzed, hogy zaklatnak, hogy mindezek mögött egy ember áll, akkor menj a rendőrségre és tegyél feljelentést.


(vagy pszichiáterhez)

42. Panna.33 (válaszként erre: 41. - Piroska52)
2019. okt. 18. 17:44
Nem vagy egyedül.
41. Piroska52 (válaszként erre: 40. - Panna.33)
2019. okt. 18. 17:41
nekem valami nem kerek,
2019. okt. 18. 17:23

Ennek nem sok értelme van.

Mi volt a csomagban?

Mi bizonyítja, hogy ő van a telefonfeltöltés és a csomag mögött?

A Facebook mizériához szavakat sem találok...

2019. okt. 18. 16:56
Édes jó istenem, ez már megint mi????
2019. okt. 18. 15:46
Ó, te jó ég!:O
37. New(l)
2019. okt. 18. 15:36
Sok a tompa kés a fiókban ma is...
2019. okt. 18. 15:22

lehet,csak nekem tűnik úgy,de ennek se füle se farka,

értelme meg pláne,

ha úgy érzed zaklatnak,mért nem mentél a rendőrségre,

a telefon feltöltést sem értem,bárki tehet pénzt bárki telefonjára ha ismeri a számot,ha meg véletlen feltöltötte valaki,azt megmondják az telefonos cégnél,

a csomagot meg azért nem értem,mert ha a te nevedre ment a csomag,azt átvételkor alá kell irni,

olyan csomagot meg nem küldenek csak úgy,hogy ,,,gratulálunk ön nyert,,,

úgy hogy ez nekem nagyon zavaros,

35. Lávli (válaszként erre: 34. - Lango)
2019. okt. 18. 15:00

Mi volt a csomagban?

Honnan tudtad, hogy ki a tulajdonosa?

Milyen csalási úgy lehet egy telefon feltöltésből?

Miért nincs letiltva Facebookon nálad is és párodnál is Tímea?

34. lango
2019. okt. 18. 14:50

Üdv. mindenkinek!


A véleményeteket szeretném kérni az alábbi esettel kapcsolatban! H. Tímea dorogi lakossal korábban barátnők voltunk, azonban az utóbbi időben megromlott a kapcsolatunk, mert kiderült, hogy el akarja szeretni tőlem a páromat, amin – érthető módon – nagyon felháborodtam és egyben nagyot csalódtam benne. Megdöbbentett, hogy egy nálam – női szemmel nézve – sokkal rondább nővel kavart. Sunyi módon tagadta a vádakat, de megdönthetetlen bizonyítékaim voltak az előbbi állításom igazolására (kompromitáló fényképek, videók) és végül a barátom is bevallotta a történteket. A párommal vitatkoztunk is ezen a dolgon sokat, de megbeszéltünk mindent, megbocsátottam neki és kibékültünk. Nem is gondoltam volta a Timiről, hogy ilyen dolgot fog elkövetni ellenem. Ezután a „barátnőmmel” nem álltam szóba többé. Naivan azt hittem, hogy ezzel vége is a történetnek, de nemhogy vége lett, mivel a java csak ezután kezdődött.

Ezek után Tímea, nemhogy bocsánatot kért volna, hanem elhatározta, hogy lejárat, tönkretesz engem, amiért rájöttem a titkára. Tudom, hogy ez egyesek számára nevetségesen hathat, de ez a helyzet. Ráadásul neki is van párja és gátlástalan módon nem érdekli az sem (P. Tamás nem is tud erről az esetről, mert elhallgatta előle). Az álnok nőszemély elhatározta, hogy bosszút áll rajtam, ami sajnos úgy tűnik sikerült is neki. Valakitől kaptam egy postai csomagot, amit átvettem. A csomagon az a felirat volt olvasható, hogy „Gratulálunk, Ön nyert!”, így mi azt hittük, hogy nyertünk valahol. Csakhogy örömünket megszakította a rendőrségi levél, melyben az állt, hogy szabálysértési ügyben vagyok tanú. Először fogalmam sem volt, hogy mit láthattam én, arra gondoltam, hogy esetleg egy balesetre gondolnak, mert felvett egy kamera egy baleseti helyszín közelében, de nem így lett! A szóban forgó csomagról faggattak a rendőrségen, de nagyon úgy tűnt, hogy nem hiszik el nekem, hogy én azt hittem, hogy nyereményről van szó (sajnos a „Gratulálunk, Ön nyert!” feliratú dobozt kidobtuk), úgy kezeltek, mint egy bűnözőt. Nem meglepő módon a következő kihallgatásra már, mint gyanúsított rendeltek be újfent a rendőrségre (időközben a terméket visszaszolgáltattam a tulajdonosának). Az a gyanúnk, hogy Tímea egyik ismerőse a „sértett” asszony. A gyámügytől is megkerestek, hogy névtelen bejelentés érkezett hozzájuk, amit ki kell vizsgálniuk hivatalból (a bejelentést is megmutatták, amiben olya nonszensz, valótlan dolgok álltak, mint például: gyerekbántalmazás, fiatalkorú sérelmére elkövetett éheztetés, nem töltök elég időt a gyerekekkel stb.). Mindezeket tetézte, hogy – feltehetően – egy újabb csalási ügybe keveredtem bele. A feltöltőkártyás telefonszámomra érkezett egy 10 ezer Ft értékű feltöltés is, amit nem én csináltam és még csak visszaküldeni sem tudtam, mert nem tudtam, hogy ki a feladó. De az előzményeket tekintve nagyon tartunk attól, hogy újra kapom a rendőrségi levelet csalási ügyben az említett telefonfeltöltés miatt is. A fenti eseményekkel párhuzamosan valaki – jogosulatlanul – folyton be akart lépni a saját és a párom Facebook-fiókjába, illetve a levelezésünkbe is (nem egy esetben sikerrel is járt az ismeretlen elkövető, így személyes adataink is kiszivárogtak valaki számára). Eddig ennyi történt, de megdöbbentő, hogy mire képes ez a nő! Teljesen kikészültünk idegileg, nem tudjuk, mi tévők legyünk!!! Azt már sikerült kiderítenünk, hogy az a hölgy, akitől a csomag érkezett ismerőse Tímeának. Annyira sunyi, kétszínű nőről (Tímea) beszélek, aki a közös ismerősinknek azt állítja, hogy mi nem is vesztünk össze és hogy nincsen problémája velem. Gondolom ezzel is védeni próbálja magát, hogy ne keveredjen gyanúba a hamis vádakkal kapcsolatosan. Úgy hiszem, hogy a fenti esetek kimerítik a hamis vád büntetőjogi fogalmát, de ezt nem tudom bizonyítani. Aki volt hasonló cipőben, kérem írjon nekem! Segítséget szeretnék kérni! De írhat bárki, akinek valamilyen jó ötlete van a fent leírtakkal kapcsolatban. Hogyan állíthatnám le őt, hogy hagyjon fel a hamis dolgok állításával? Bármilyen ötletet szívesen fogadok, hogy mit tenne az, aki a helyemben lenne.


További szép napot kívánok a fórumozóknak!

33. ina87
2016. okt. 12. 20:53
talán ki kellene békülni a szomszéddal
32. Mézes-Krémes (válaszként erre: 31. - Dreilingerne)
2016. okt. 12. 16:19
Én a helyedben lecarnám mit híresztelnek rólam.
2016. okt. 12. 16:10

Sziasztok / Tiszteletem !


Segítséget szeretnék kérni. Sajnos megtörtént a legrosszabb rémálmom, lopással gyanúsítanak. Kiírtam az üzenőfalamra is, hogy tájékoztassam az embereket arról, hogy ez nem igaz, mert ilyent nem csinálok, és szükségem sincs rá... Nembeszélve arról, hogy az egész életemet Fóton töltöttem el, köztiszteletben álló ember révén ilyen szégyenbe még véletlenül se szeretnék és nem is akarok belekeveredni, hisz sokan ismernek. A saját és a családom jó hírnevét nem tenném kockára egy ilyen cselekedettel. Egy bizonyos Hojtsy L. (továbbiakban L.)nevű hölgy szeretne lejáratni engemet. Látásból és hallomásból is ismerem, nem tudtam róla, hogy ilyen, olyan kedvesnek tűnt mindig, de egy ideje sovány lett és gondolom nem jól alakulnak a dolgai…

A hosszúra sikerült bevezető után rátérek a lényegre, a történetre. Két héttel ezelőtt egy délutáni napon vásárolni voltam a helyi CBA-ban, ahol ő is vásárolt. Én korábban távoztam a boltból, mint ő. Utólag megtudtam a boltban, hogy azt mondta L. hogy én eltualjdonítottam az üzletből drága szeszesitalokat, ami a leltárban ki is derült, persze ez nem igaz. És ő is sok embert ismer a településen mindenkinek azt terjeszti, hogy én loptam, mocskos alkoholista vagyok, lezüllött embernet titulál, ami visszajutott a fülembe.

Az a meglátásom, hogy ő tualjdonította el az italokat és engem vádol, s rossz híremet terjeszti, rágalmaz stb. Ez a cselekedete engem már nagyon zavar, nem tudom mi tévő legyek.

Ti mit tennétek a helyemben?

Köszönöm előre is a segítésget!

További szép napot!

Szép napot!

Segítséget szeretnék kérni. Sajnos megtörtént a legrosszabb rémálmom, lopással gyanúsítanak. Kiírtam az üzenőfalamra is, hogy tájékoztassam az embereket arról, hogy ez nem igaz, mert ilyent nem csinálok, és szükségem sincs rá... Nembeszélve arról, hogy az egész életemet Fóton töltöttem el, köztiszteletben álló ember révén ilyen szégyenbe még véletlenül se szeretnék és nem is akarok belekeveredni, hisz sokan ismernek. A saját és a családom jó hírnevét nem tenném kockára egy ilyen cselekedettel. Egy bizonyos Hojtsy L. (továbbiakban L.)nevű hölgy szeretne lejáratni engemet. Látásból és hallomásból is ismerem, nem tudtam róla, hogy ilyen, olyan kedvesnek tűnt mindig, de egy ideje sovány lett és gondolom nem jól alakulnak a dolgai…

A hosszúra sikerült bevezető után rátérek a lényegre, a történetre. Két héttel ezelőtt egy délutáni napon vásárolni voltam a helyi CBA-ban, ahol ő is vásárolt. Én korábban távoztam a boltból, mint ő. Utólag megtudtam a boltban, hogy azt mondta L. hogy én eltualjdonítottam az üzletből drága szeszesitalokat, ami a leltárban ki is derült, persze ez nem igaz. És ő is sok embert ismer a településen mindenkinek azt terjeszti, hogy én loptam, mocskos alkoholista vagyok, lezüllött embernet titulál, ami visszajutott a fülembe.

Az a meglátásom, hogy ő tualjdonította el az italokat és engem vádol, s rossz híremet terjeszti, rágalmaz stb. Ez a cselekedete engem már nagyon zavar, nem tudom mi tévő legyek.

Ti mit tennétek a helyemben?

Köszönöm előre is a segítésget!


További szép napot!

30. bowie
2014. febr. 15. 11:19

Nálunk is volt egy bácsi, aki minden héten járt feljelentést tenni..volt, hogy szellemek ellen..:)) Persze legtöbbször a piacon hallott pletykák után bizonyos neveket jelentett fel, hogy bement hozzá, meg hasonlók..

Képes volt a páromat (nyomozó) még az utcán is megállítani, a kocsink elé állva. Meg ide jött a házunkhoz és itt üvöltött, este, hogy ő jött a páromhoz, feljelentést tenni, mer a többi mind hülye..és azokat is feljelenti..már a többi rendőrt...

Meghalt már, tavasszal lesz egy éve.

2014. febr. 14. 21:19

Sziasztok!



Sajnálom Perseida, hogy nektek is egy ilyen embert kell elviselnetek, bízunk benne, hogy megoldódnak a gondjaink.


További szép hétvégét, és minden jót a jövőben!

28. Perseida (válaszként erre: 27. - Jasmine24)
2014. febr. 14. 17:31
köszönjük! :))
2014. febr. 14. 16:54
Nem semmi amiket meseltek! Micsoda unatkozo es rosszindulatu emberek elnek a Foldon! Remelem rendezodnek a dolgaitok! Sok sikert kivanok!
2014. febr. 13. 22:01

Gyerekek játszottak az udvaron, a labda beesett az ő udvarrészére, a férjem kiszedte.

Amikor visszakaptuk a homokozót, akkor a határozatba az is beleírták, hogy nem lehet benne lekerített, mások által elzárt terület. Mivel mi visszakaptuk a homokozót, ez már nem érdekelt bennünket. Ez az első ok amiért a férjemet bíróságra ráncigálja. A rendőröknek megmutattuk a határozatot, hogy nem zárhatta volna le az udvart. Így a rendőrök szerint nem jogos a feljelentése.

Tavaly nyáron itt volt egy hónapig, aznap amikor indult volna vissza, reggel kiállt az autójával az udvarból. 9 óra körül indult el, de két órás autó út után vette észre, hogy eltörték neki az első szélvédő mosó lapátot, majd 3 nap múlva vette észre, hogy a másikat is eltörték. A rendőrök szerint ez is képtelenség.

Ez a két feljelentés van a férjem ellen, a rendőrök biztatnak bennünket, hogy nem jut el az ügy a tárgyalásig.

25. Perseida (válaszként erre: 23. - Ee8b059556)
2014. febr. 13. 21:42
De egy beteg ez az ember is...
24. ee8b059556 (válaszként erre: 22. - Perseida)
2014. febr. 13. 21:41

Szia Perseida!


Mikor hozták a kutyatartásos határozatot???


Sajnos ellenünk is nyert egy alkalommal.

Három kutyája van neki, egész nap ugatnak. Nem lehet az udvarban beszélgetni, mert nem lehet hallani egymás hangját.

Elutasítottak bennünket, mert amikor mi beadtuk a papírokat, akkor hoztak egy határozatot, hogy teljesen mindegy hány kutyája van, el kell viselni.

Ez 2012 októberében volt. Az első szemle időpontját áttetette egy héttel későbbi időpontra, mert úgy is jön ide, más okból, és így egy utat megspórol.

Mivel itt elmarasztaltak bennünket, kéri ennek az útnak a költségét. Arra nem számolt, hogy az Önkormányzat alkalmazottja eljön a bíróságra és megmondja, illetve papírokkal bizonyítja, hogy mindenféleképp ide utazott volna.

A sok utazgatásból, levelezgetésből, fényképelőhívásokból jött neki ki 80 000 ft, amit követelt rajtunk.

23. ee8b059556 (válaszként erre: 21. - Jasmine24)
2014. febr. 13. 21:22

Szia Jasmine24!


Házrészben lakunk, közös osztatlan terület. Hivatalosan senkinek sincs az udvarban része, a lakók közösen megállapodtak, hogy ki mit használ az udvarban. Amikor ő megvette akkor azt az állapotot kellett volna elfogadnia ahogy akkor állt.

Három éve amikor megvette a házrészét szétszedte a gyerek homokozóját, mondván hogy az az övé, ezt az Önkormányzat segítségével visszakaptuk.


Nevetséges, de feljelentett bennünket, mert a férjem a mi házunk falának fektetve nekitámasztott egy 3 méter magas létrát(kölcsön kértük, két hétig volt itt)

Ugyan ennek a falnak támasztom neki napközben a biciklimet, ezt is lefényképezte és feljelentett.

A férjem telefon zsinórt húzott ki az udvaron ruhaszárításnak(neki ez nem tetszik)

A ruhaszárító kötél miatt két éve már volt egy ügy az Önkormányzatnál, de elutasították.

Most ez miatt ismét fel vagyunk jelentve, de még nem kaptuk meg a határozatot.

Amikor megvette a házrészt, azt mondta, hogy ő szeretne csinálni az udvarban egy ruhaszárítót, amit mindenki használhat, de meglesz, hogy melyik nap ki használhatja, holott mindenki kialakította a maga részét, kinek mire van szüksége.

Lefényképezte a kiteregetett ruháimat, hogy bizonyítsa neki miért van útba.Ahhoz, hogy a saját udvarrészét, a lakását használja nem is kell elmennie a ruhámig. Akkor miért van útba, igaz nem is tudott rá magyarázatot adni az illetékeseknek.


A szomszédnak az ő saját teregetőjén az alsóneműjét fényképezte le.

20 éve épített egy fürdőszobát az a szomszéd, B.Z. 3 éve vette meg a házrészt és feljelentette, hogy bontsa le a fürdőszobáját, bontsa le a teraszt amit épített, mert ő igényt tart ezekre a területekre.

B.Z.-nek a kapuban van házrésze, a másik szomszédnak meg az udvar másik felében. Akkor mit akar azzal a területtel???


Hat bírósági tárgyaláson van túl azzal az emberrel akitől megvette a házat, azt akarja elérni, hogy az egykori eladó vásárolja vissza a házat. Szerinte ez jogos, mivel ő meggondolta magát.

2014. febr. 13. 19:55

Ízelítő az ellenünk, vagyis a férjem ellen érkező feljelentésekből, mert ő az elsődleges célpont. Természetesen MINDEN esetben alaptalannak bizonyult, viszont órákat, napokat vett el az életünkből, nem beszélve a sok idegeskedésről!


- illegális autóbontás az udvarban

- illegális gyorsulási versenyeken való részvétel

- átütött motorszám az autón

- hamis rendszám használata

- ittas vezetés

stb.

stb.


Már három rendőrkapitányságra, valamint különféle hatóságokra is rászabadult a jelentgető. Minden esetet kötelesek kivizsgálni, még akkor is, ha kínjukban röhögve távoznak az udvarunkból, ahol pl. nyoma sincs autóbontó illegális telepnek.


Holnap segélyhívószámok illetéktelen használatáért tett feljelentés miatt megy a férjem a rendőrségre. Ami azért vicces, mert az OMSZ-hez vár épp felvételre, majd pont most fog nekiállni ezzel szórakozni.Ezzel is csak fúrni akarja a nem is annyira ismeretlen feljelentgető.


Egyetlen esetben nyertek ellenünk, mikor a két kutyánk ugatása miatt jegyzőhöz fordultak, és azóta határozat van rá, hogy 22-06 között a lakásban kell tartanunk a kutyákat, két házőrzőt. Ez a rendelet szerintem nem jogos, mert az összes többi kertszomszéd körben szereti a kutyáinkat, sőt örültek, hogy így nekik is védik a területet, de hát elég volt ez az egy paranoiás beteg. (Parkinson-kóros, orvoshoz jár folyton és látszik is rajt, hogy egyre jobban hülyül el).

2014. febr. 13. 17:13
Jezusom! Milyen emberek vannak! De megis mivel tud titeket vadolni? Mi az inditek?
2014. febr. 13. 15:53

Sziasztok!


Panna33!


Nagyon jó az 50plusz.hu oldalon levő írás. Mintha csak őt jellemezték volna!

Szerintem a törvénykönyveket bújja, mert fejből mondja a paragrafusokat.

Tegnap volt egy tárgyalasunk vele, elvesztette a pert. 80 000 ft-ot követelt, utiköltség címen, mivel neki ide kellett utaznia miattunk. Na de ő tette a feljelentést, miatta volt a tárgyallás.

A szomszéd is benne volt ebben, de mivel idős, nem tud gyorsan gondolkodni, fogadott egy ügyvédet.

A bírói döntés pedig az volt, hogy a szomszédnak fizesse ki az ügyvédi költséget.

Azt hittem, hogy B.Z. gutaütést kap az itélet hallatán.

Nekünk még lesz vele két ügyünk a biróságon, de a rendőrségen biztatnak bennünket.

19. 6b006fc769 (válaszként erre: 18. - 273206364e)
2014. febr. 13. 09:15
tartok tőle, hogy nem:S
18. 273206364e (válaszként erre: 17. - 6b006fc769)
2014. febr. 13. 09:12
Ilyen esetben eszre veszi a biro,hogy a feljelentö beteg?
17. 6b006fc769 (válaszként erre: 15. - Ee8b059556)
2014. febr. 13. 09:03

Háborodott.

De igazából tényleg. Létezik olyan, hogy perlekedési téboly

Perlekedési téboly:

Általában több gondot okoznak a hatóságoknak, mint az egészségügynek. A beteg képzelt vagy valós sérelmek, igazságtalanságok miatt a hatóságokhoz folyamatosan beadványokat intéz, pereket indít, így ez szinte véget nem érő pereskedésekhez vezethet.

[link]

16. Perseida (válaszként erre: 15. - Ee8b059556)
2014. febr. 13. 00:08
:(((( de szemét :(
2014. febr. 12. 23:46

6 éves gyerekemtől elvette a homokozót, azt kérdezte: még 18 évesen is homokozni akar?


Nyolc hónapba telt mire az Önkormányzat segítségével visszakaptuk

14. Perseida (válaszként erre: 13. - Perseida)
2014. febr. 12. 23:35
Vagyis nem voltam közel, hanem csak hallottam az ablakon át.
1 2

Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook