Főoldal » Fórumok » Hobbi & Otthon fórumok » Rág a kutya, veszettül. Ötletek? fórum

Rág a kutya, veszettül. Ötletek? (tudásbázis kérdés)


14. Pasionella (válaszként erre: 3. - 587bdae269)
2013. márc. 13. 11:20
Én 1.5 éves kutymót kaptam annó és legalább fél éven keresztül rágott még, mindent amit csak talált :-) egyszer csak abbahagyta, nem igen találtunk rá mi sem megoldást :-) kitartás!
2013. márc. 13. 11:04

Csontokkal már próbálkoztam, többel is. Kb. fél óráig élvezettel rágja, majd elássa őket valahol a kertben.:)


Nem ütöttem meg, nem is tervezem. És nem csak azért, mert sérült a lelke, ki tudja, min ment már keresztül. Elvből nem ütök meg állatot, csak ha nincs más megoldás (egyszer volt rá példa, amikor a kisebb testű kutyámról kellett lefejtenem egy séta közben rátámadó nagy kant).

12. Szücsi (válaszként erre: 11. - Beszi 79)
2013. márc. 13. 11:02
Az a jobbik eset. Nekünk a kertet lezáró kerítést kezdték ki... Már félig megették. Szerintem azért csinálják, hogy majd hátra tudjanak menni :))
2013. márc. 13. 11:00
Tényleg ,nekünk is szokott tüzifát rágcsálni!
10. toro32
2013. márc. 13. 10:58
3,5 éves a német vizslánk és még mindig rág.Igaz,hogy ő nem össze-vissza mindent.Olyan erős foga van,hogy a vaddisznó combcsontjából semmi nem marad :) ha nincs csont,akkor a tüzelni való farakásról lop el egy fát és azt rágja :D Szerintem erősíti a fogát a tied is.Vegyél neki sok csontot,de olyat,ami nagyon nagy és erős.Azzal el lesz egy darabig.A játékok nem lesz neki kihívásí:D Sok sikert és sok türelmet a kutyihoz:D
9. 4fbd4b2862 (válaszként erre: 3. - 587bdae269)
2013. márc. 13. 10:50
Helló!Más tanácsot nem tudok adni:türelem,türelem.Akkor ne emeld fel a hangod,és még véletlenül se üsd meg!ezek nélkül is lehet kutyát nevelni!
2013. márc. 13. 10:50
Nagyon nehéz dolgod lesz vele, mert az ilyen félénkek nagyon bizalmatlanok. Csatlakozom az elottem szólóhoz, a spray, a sok játék, figyelem elterelés, magyarázás talán segíthet.
2013. márc. 13. 10:49
Lassan kinövi szerintem.de unalomból is szoktak kis rosszcsontok lenni.Mikor mi dolgozunk napközben addig a kutyusok lefoglalják magukat és úgy néz ki az udvar,mint a csatatér.Már nem rágnak szét mindent,de bizti nem marad a helyén semmi ilyenkor.Mondjuk,1 hónapja a bedobott telefonkönyv a postaládából kiesett a földre és apró cafatokra szaggatták. :)
6. 587bdae269 (válaszként erre: 5. - Zsuzsa88)
2013. márc. 13. 10:47

Erről a spray-ről már hallottam, de állítólag nem sokat használ.


Ha kint vagyok (igyekszek minél többet), figyelek rá, magyarázok, rászólok. Két kisgyerekkel azonban nem tudok folyton a kertben időzni...

2013. márc. 13. 10:45
Kisállat-kereskedésekben kapható keserű spray, amit ráfújsz a bútorokra, tárgyakra, amit szeretnél megóvni, és nem fogja bántani. De az is megoldás lehet, hogy ha rajtakapod, hogy rág valamit, akkor egy szintén ilyen üzletben kapható erős játékkal (szerintem ilyen vastag köteles csomózott játék a legmegfelelőbb), eltereled a figyelmét, és szentelsz rá időt, hogy játssz vele, és megtanítsd, hogy azt szabad rágnia. Biztos nőnek a fogai, akkor rágnak össze mindent... Ehh, gyerekek... :D
4. 587bdae269 (válaszként erre: 2. - Beszi 79)
2013. márc. 13. 10:44
Staffi-német vizsla keverékre tippelnek, nehéz beazonosítani, keverék. Kan kutyus és 1 év körüli.
2013. márc. 13. 10:43

K. 1 hete kihoztunk a menhelyről egy 1 év körüli kutyust. Nagyon jó fej, minden rezdülésén érezni, mennyire meg akar nekünk felelni. Egyetlen probléma van vele. Rág. Nem kicsit, nagyon. És mindent. Kint lakik a teraszon (kertes ház), megkezdte már a kerti bútort, terasz ajtót, kutyaházat. Ezek a komolyabb prédái, a jelentéktelenebbeket, mint pl. seprű, már nem is jegyzem. Ha felemelem a hangom, rögtön eliszkol egy bokor alá, olyan gyorsan, hogy időm sincs elmagyarázni neki, mi a probléma. Valószínűleg korábban bánthatták...


Mit javasoltok?

2013. márc. 13. 10:42
Mennyi időS? Kölyök? Akkor még fog is? Milyen fajta?
2013. márc. 13. 10:40
Rág a kutya, veszettül. Ötletek?

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook