Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » Rádiófrekvenciás mandulaműtétről, mandulasorvasztásról vannak tapasztalatok? fórum

Rádiófrekvenciás mandulaműtétről, mandulasorvasztásról vannak tapasztalatok? (beszélgetős fórum)


1 2
34. Rena2 (válaszként erre: 32. - Soswg)
2021. márc. 2. 21:08

Szia!

Tudom régen írtál már, remélem még kapok választ. Sajnos nálam is így alakult hogy tönkrement a mandulám, már 4 hónapja fáj, genny van benne.....Sajnos most a vírus helyzet nem engedi a normál műtétet, viszont így se maradhat. Szeretnék pár kérdést feltenni. Azóta minden rendben a manduláddal? Műtét után nem volt semmi vérzés, komplikáció, és hogy valójában jobb lett e, elmúlt e a fájdalom stb. A vérzés azért is érdekel mert most a kórházunkban nincs ilyenre ellátás, akut esetben sem/megkérdeztem/és Pesten meg nem tudok maradni. És még egy kérdés, hogy kisgyereket el tudok látni utána, vagy odavág mint a sima műtét. Egyébként nekem az is jó lenne, ha ez csak kicsit kitolná a sima műtét időpontját,mert ezzel a fájdalommal élni nehéz már, a szövődményekről ne is beszéljünk. És Neked ki csinálta? Előre is köszönöm válaszod.

2020. júl. 28. 15:28
Sziasztok! Erdeklodnek, hogy akinek volt ilyen beavatkozasa annak hogyan sikerult es mi a velemenye? Elore is koszonom a valaszokat!
32. soswg
2020. júl. 1. 14:30

Sziasztok!

Nekem is ilyen beavatkozásom volt kb 2 hete.

Eddig ajánlani tudom, maga a "műtét" és az utána következő fájdalom és kellemetlenség szerintem tényleg töredéke lehet a hagyományos módszerhez képest, legalábbis azokhoz a történetekhez képest amiket a fórumokon olvastam előtte.


A beavatkozás legkellemetlenebb része tényleg a Lidocain befújása. Az meglepő volt. :) Szó szerint köpni nyelni nem tudtam.

A Lidokain injekció már nem fáj, picit feszít csak mikor beadja.

Utána maga a beavatkozás fájdalommentes, inkább csak érzed hogy vmit piszkál odabent. (Max 10-es skálán 1-es fájdalom a rosszabb részeknél)

Pár perc után kint voltam, és simán hazavezettem az ország másik végébe.

Kb 3 óra múlva kezdett fájni mikor kiment a Lidokain.

1 szem vízben oldódó Cataflam megoldotta.

Az első éjszakám elég vegyes volt hol aludtam, hol fenn voltam.

Amúgy amikor kiment a fájdalomcsillapító kb. olyan szintű volt a torokfájásom, mint egy komolyabb mandulagyulladáskor.

Pár napig 3 Cataflam (az utolsó 1-2 órában már enyhe fájdalom)kb 1 hét után már 2 majd 1 szem is elég volt, aztán elmaradt a gyógyszer.


Az végeredményről még nem tudok nyilatkozni, az biztos hogy jelenleg kb. a fele a mandulám annak mint ami eredetileg volt. Elvileg kb. 10-12 hétig zsugorodik.

Rossz esetben a 3 hónapos kontrollon ismétli a beavatkozást.

31. zizi68
2018. ápr. 18. 10:20
Sziasztok. Volt-e valakinek mostanában rádiofrekvenciás mandulaműtéte? Szeretnék tapasztalatokat..
30. zizi68 (válaszként erre: 29. - Fribitimi)
2017. máj. 30. 12:40
Örülök, hogy jelentkeztél, írtam privit.
29. fribitimi (válaszként erre: 28. - Zizi68)
2017. máj. 20. 10:24
Sziasztok!Nekem volt rádiófrekvenciás mandula műtétem.Ha kérdezni szeretne valaki szívesen válaszolok :)
28. zizi68
2017. febr. 12. 20:24
Kérnék szépen mindenkit, hogy akinek volt már rádiófrekvenciás mandulaműtéten vagy van olyan ismerőse akinek volt ár ilyen az segítsen infoval. Köszönöm
27. zizi68 (válaszként erre: 26. - Zebike11)
2016. júl. 7. 18:21
majd írd le te is a tapasztalataidat légy szíves...
26. zebike11 (válaszként erre: 25. - J.Sys)
2016. jún. 29. 14:00
Szia! Engem érdekelne a napló, ha szabad ilyet kérnem, mert aug.- ban lesz radiofrekvenciás mandula műtétem. Megkérdezhetem, hogy hol csináltattad?
25. J.Sys
2015. júl. 10. 09:18
Írtam naplót, amit érdekel, ott mindent megírok
24. J.Sys
2015. júl. 8. 18:59
doki rendes Igen. káros hatásról nem volt szó. és azt elfelejtettem megkérdezni pontosan mi lesz vele. De az volt a tájékoztató lapon, hogy az esetek 70%ban teljesen eltűnik
23. zizi68
2015. júl. 8. 14:03
mit mondtak leesik a mandula, vagy csak zsugorodik? nem lesz semmi káros hatása? rendes volt a doki?
22. zizi68 (válaszként erre: 21. - J.Sys)
2015. júl. 8. 14:01
Vér semmi? meddig tartott? közben nem fájt?Gondoltam rád, jobbulást neked.....
21. J.Sys
2015. júl. 6. 21:34
majd írok még, ha lesz újdonság :)
20. J.Sys
2015. júl. 6. 21:30
Megvolt ma a műtét. A fájdalommentesség azért egyáltalán nem igaz,bár bőven jobb lehet a sima műtéteknél. Az injekciók elég szadik,azért megkönnyeztem. A kezelés után EDDIG a fájdalom nem vészes. az a fajta fájdalom, ami nyűgössé tesz, utálod, de kibírható. Aztán majd meglátjuk mi lesz 10 hét múlva. Egyébként ronda, de már sokkal kisebb egyből.
19. zizi68
2015. jún. 23. 11:44
Azóta sem olvasta senki a fórumot, aki túlesett már ilyen kezelésen? Lézeres mandulaműtét is érdekelne....kérlek írjon valaki aki tapasztalta...
18. J.Sys
2015. jún. 19. 15:34
olvasd el lejjebb,mit írt róla a doki nekem. azt mondta telefonon hogy minden szétég ami van benne. És működésképtelenné válik. Hát majd kiderül ha jön a "mandulagyuszi" szezon ősszel hogy mi a helyzet
17. zizi68
2015. jún. 19. 15:08
jól értelmezem, hogy ez nem tünteti el a mandulát benn marad, csak kicsi lesz? vagy hogyan van ez? ha elsorvad akkor később le is esik a csonkjáról, nem?
16. J.Sys (válaszként erre: 14. - Zizi68)
2015. jún. 19. 14:58
nekem folyton begyullad. Sokszor vagyok beteg. és állandóan fáj. és sok detritus van benne. ilyen büdi kövek...
15. zizi68
2015. jún. 19. 14:55
Dr Szalmay Gábor honlapján találtam ilyet. Hallott már valaki róla?
14. zizi68 (válaszként erre: 13. - J.Sys)
2015. jún. 19. 14:54

Szia végre találtam olyan embert akivel egy cipőben járok, neked is van benne genny?

hol csinálják?

13. J.Sys
2015. jún. 19. 14:42
na összevontàk a fórumunkat. én július 6-àn megyek rá
12. zizi68
2015. jún. 19. 14:27
Rádiófrekvenciás mandulaműtét. Ki hallott már róla.?
11. J.Sys
2015. máj. 14. 16:28

írtam egy dokinak aki ezzel foglalkozik. név nélkül. feltettem kérdéseimet. és már válaszolt is:


Tisztelt.....

 

 

A radiofrekvenciás mandulaműtét indikációja és sikerrátája egyenértékű a "hagyományos" mandulaműtétével. Jómagam is végzem mindkettőt. Az RF esetében nemcsak a mandula megkissebítéséről van szó, hanem azzal, hogy a középső részét "kiégetjük" és a keringését gátoljuk, mint funkcionális szövet is megszűnik létezni, függetlenül attól, hogy esetleg a 3 hónap eltelte után, marad némi reziduális szövet.

Tehát az Ön esetében is sikeres beavatkozás az RF-mandulaműtét.

10. J.Sys
2015. máj. 14. 12:37
vevőink helyett bevonul. telefonom önálló :D
9. J.Sys (válaszként erre: 8. - Ludmilla1986)
2015. máj. 14. 12:37
Igen, sajnos egy hét,mert addig van nagyobb esély a bevérzésre. Akkor lehet hazamenni 4 nap után, ha 5 km-en belül van kórház és minden nap vevőink az ember kontrollra egy fül-orr-gégészhez. nekünk a lakóhelytől 10 km a kórház, szóval maradnom kell egy hetet. valószínű otthon is bent tartanàk egy hétig a felnőtteket mandulaműtét után, csak nem olyan az eü helyzete, hogy beleférjen. anyukámat mélyaltatàsos másfél órás visszérműtét után két órával kiraktàk mondván nincs hely
8. Ludmilla1986 (válaszként erre: 7. - J.Sys)
2015. máj. 14. 09:40
Hű, 1 hét kórház? Itt csak 2 éjszaka, a 2 hét kímélet viszont tényleg így van, itt is ezt ajánlák. Emelni sem tanacsos, mert bevérezhet. Nekem is 2 éves lesz a nyáron a kislányom, megértem, hogy nem vállalod most be.
2015. máj. 14. 08:45
Köszönöm. Igen, örülök annak amit írtál. De én nem a műtéttől félek. egyszerűen az a baj, hogy külföldön élünk, idén már egyszer segítenie kellett a mamáknak, a ferjemnek nincs elég szabija. és itt egy hetet kell kórházban feküdni és utána még egy hétig nem lehet emelni és hajolni. én most a kétévesem mellett ezt nem tudom vállalni. maximum jövőre. Ezért tetszett ez a rádiófrekvenciàs megoldàs. mert ambulàns
6. Ludmilla1986 (válaszként erre: 1. - J.Sys)
2015. máj. 14. 07:41

Nekem 22 évesen vették ki a mandulámat, hagyományos úton, nem mondom, hogy kellemes, de túl vagyok rajta. De ami a legfontosabb, ha így tudom, hogy mennyi pozitív hatása van, nem halogattam volnq még addig sem. Nekem is állandóan be volt gyulladva, annyira, hogy volt ilyenkor 40,5 °C lázam is, hetekig beteg voltam, mert általában lement a tüdőmre. A végén a nyirokcsomóim gyulladtak be nagyon, még szövettant is venni kellett belőle, mert közel 4 cm lett.

Megműtöttek, kb. 1 hét volt rossz, de azóta alig voltam beteg, de ha az is vagyok, azóta még soha nem volt lázam, nem kellett injectióra járnom, az ízületeim se gyulladtak be, előtte ilyen is volt. Ennek már 7 éve. És főleg terhesen volt sokat az eszembe, ha közben mandulagyulladásom lett volna...


Szóval én azóta csak "ajánlani" tudom a műtétet, ha muszáj, túl kell esni rajta. Nem fáj jobban mint egy jelentősebb mandulagyulladás után.


A poén, 25 éves korom óta pont ott dolgozom, ahol műtöttek, több száz mandulaműtétet láttam, és elvétve volt 1-1 eset, hogy bármi gond lett volna, nem olyan nagy a kockázat, mint sokan gondolják.


Remélem segítettem v.mit :D

2015. máj. 13. 18:55
nem tudom ezt miért nem említik meg a nagy marketingben. egy szó sincs erről. csak hogy ugyanaz az indikàciója mint a hagyományosnak. Hát annak a legtöbb esetben a góc az oka. ..
1 2

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook