Főoldal » Fórumok » Lélek & Szerelem fórumok » Rá kellett jönnöm az örök igazságra, hogy a pénz nem boldogít. fórum

Rá kellett jönnöm az örök igazságra, hogy a pénz nem boldogít. (beszélgetős fórum)


Ez a fórum egy anonim vallomáshoz nyílt.

1 2
2022. jún. 17. 14:55
Akit nem boldogít, bátran adja nekem. Aztán nézze meg az arcomat. 😀
2022. jún. 17. 14:53
Nem a fenét! Mikor én pénzhez jutok, még soha nem volt közömbös. Olyankor fényévekkel jobban érzem magam. Mi ez ha nem boldogság?😀
2022. jún. 17. 14:51
Nem boldogit de jó ha van. Azon tudsz venni olyan dolgokat amelyek könnyitik, teljesebbé, szinesebbé teszik az életed, látóköröd. Élmények, utazások, országjárás, jó autó, kényelmes ház, lakás, sport, szabadidő, stb. Kinek mi a fontos.
43. tien (válaszként erre: 41. - Vigyefene)
2022. jún. 16. 14:08

Ne így beszélj a pénzről.

Maradj tárgyilagos.

Olvastam valahol , hogy nem szabad úgy beszélni és cselekedni mint a nagyon szegények.


Értelme van e ?Keine Ahnung.

2022. jún. 16. 12:03
Engem boldogít.
2022. jún. 16. 10:49
Az a koszos mocskos rohadt pénz, engem még nem tudott boldogtalanná tenni.
40. luca76
2022. jún. 16. 10:47
A pénz önmagában nem , csak amit veszel rajta. Bár csak akkor , ha van kivel megosztani.
39. Scherlock (válaszként erre: 38. - Amaunet)
2022. jún. 16. 07:59
Pacsi! ✋
2022. jún. 2. 23:41
Engem boldogít.
37. timycat (válaszként erre: 26. - Fórumnyitó (anonim))
2022. jún. 2. 23:05

Akinek pénze van az szerinted a sírba viszi?


Én szeretem a pénzt, szerencsére az is engem. Mondjuk a szerencse-faktor vitatható, van benne munka bőven. Igaz sosem voltam szegény, de láttam hogy a szegénység mennyire képes bedarálni az embert lelkileg, testileg. Nemhogy szegény nem akarok lenni, de a mostaninál szegényebb se. Mert a pénz igenis boldogít, ha tudod/mered használni.


A pénz nem boldogít, meg a sírba viszed közhelyeket még olyantól nem hallottam, akinek tényleg van pénze.

36. tien (válaszként erre: 28. - Epresturmix)
2022. jún. 2. 21:47

Pacsi 🖐️

Sokan nem ismerik ezt az érzést!/ne is ismerjék meg/


Ez valami eszement romantika ,hogy nézzük a napfelkeltét egymás kezét fogva /nem baj ha korog a gyomor ,mert az a szájbatekert pénz nem boldogít !

Ja.

2022. jún. 2. 21:40
A gond ott van, amikor az emberi dolgokat is beárazzuk és anyagi feltételekhez kötjük. Ott meghal a kapcsolat.
2022. jún. 2. 21:38
Én ott tartok, bárcsak ne vettem volna össze annyi mindent. Szemernyit se lettem tőle boldogabb. Ellenben, ami ingyen volt, az eddig mindig boldogságot adott. Mert ami boldogít, az sokszor nem kerül semmibe.
2022. jún. 2. 21:35

Esetleg a pénz megszerzése adhat sikerélményt, nem a pénz maga.

A pénz nem boldogít, ugyanis az anyagi jóléthez hamar hozzá lehet szokni, és onnantól kezdve nem jelent különösebb örömet....tehát nincs összefüggésben a pénz a boldogsággal. Nem beszélve arról, hogy a pénz szagára ott teremnek a képmutató és hamis "barátok", az irigy és rosszindulatú emberek.. Mily öröm és boldogság!

32. 16eb25c92a (válaszként erre: 9. - Fórumnyitó (anonim))
2022. jún. 2. 21:33
Igazad van! A pénz nem tud visszacsókolni!
31. 16eb25c92a (válaszként erre: 26. - Fórumnyitó (anonim))
2022. jún. 2. 21:32
Viheted, csak semmit nem érsz vele.
2022. jún. 2. 21:01
"Egyszer egy királyfi mit gondolt magában...."
2022. jún. 2. 20:57

A pénz nem boldogít szlogen, a gazdag ember mondása!

Szegény ember ezt akkor mondja, ha nagyon boldog.

Egyébként, a szegénység és gazdagság többnyire nem is pénz, hanem jellem kérdése.

Aki pedig ilyen gazdag, akár Kaliforniában is érezheti magát! Mert a szélvédőre fagyott jeget a hitelkártyákkal kaparhatja le, ahogy szokás. :)

Én pedig azt mondom és tartom, hogy a koporsónak nincsen zsebe!

28. Epresturmix (válaszként erre: 26. - Fórumnyitó (anonim))
2022. jún. 2. 19:14

Ha ismernéd az életemet…

Pasi után nem sírtam annyit, mint amikor nem volt semmire pénzem! Nézd. Gazdag most sem vagyok, de hosszú évek után, most élvezem igazán, hogy nincsenek megélhetési gondjaim. Gyakorlatilag bármi amire vágyom, megvehetem, és az olyan király érzés! Ó van pasim is. Na puff…az mindig volt. 😀

27. BabyBaby2 (válaszként erre: 5. - Fórumnyitó (anonim))
2022. jún. 2. 17:29

Az egészségért megteszed amit lehet, a többit méltósággal viseled.

Ha szereted magadat, a sors által rád rót nehézségekkel együtt, akkor sugározni fogsz. Szeress élni, csak egy naplementét megnézni, vízparton üldögélni.

Boldogít egy szép frizura, egy finom ebéd egy barátnővel.

Mindenhez pénz kell, a kiegyensúlyozottság alapja, hogy ne legyenek megélhetési gondjaid.

Mindig lehet rosszabb, értékeld amid van.

Csak csukd be a szemed, és köszönd meg az aznapot a sorsnak.

26. Fórumnyitó (anonim) (válaszként erre: 14. - Epresturmix)
2022. jún. 2. 16:42
És...magaddal viszed a sírba?
25. tien
2022. jún. 2. 14:16

Most néztem meg egy műsort ,ami a fórum témájához kapcsolódik.

A címe: Szegény ház ,gazdag ház.

Két család házat és életét cserél egy hétre

Gazdag család négyezer eurót költ egy héten ,a szegény család 138 eurót.

Tanulságos kis sztori volt.

Valóban nem minden a pénz(gazdag nő kétszer majdnem meghalt autoimmun betegségem miatt)

Viszont azt nyilatkozta ,hogy ha nincs mögötte egy nagyon stabil háttér ,nem biztos hogy túléli.


Nos , véleményem szerint kell a pénz ,ahhoz hogy az életünk ne a pénz körül forogjon.

Biztonságot ad minden helyzetben.

Sajnálatos ,hogy ez így van ,de még nincs alternatívája .

24. Scherlock (válaszként erre: 23. - Alinka01)
2022. jún. 2. 11:48

Kösziii! ♥


Már sok-sok tervem van, mire is költöm azt a halom vagyont. ;)

2022. jún. 2. 11:40

Tegnap volt itt egy fórumozó, aki azon szenvelgett, hogy a férjecskéje iránta való szerető féltésből elhallgatja a nem tetszését, hogy a feleség ezután havonta!! egy-két napot!! dolgozni fog. Nem igazán volt világos, hogy mit akar itt tőlünk, de szakadt meg érte a szívem, tényleg...


Most itt van ez az újabb szenvedő, aki: Egyedül él, gazdagon. De inkább élne szegényebben a szerelmével. Nos, a pénzétől könnyen megszabadulhat, kövesse csak Scherlock alábbi tanácsát. A szerelmet viszont nem tudjuk neki garantálni.


Ennyi... Lehet tovább menni, élni, mert valóban nincs itt semmi látnivaló! :)))

22. Scherlock (válaszként erre: 9. - Fórumnyitó (anonim))
2022. jún. 2. 11:24

Nézd!


Add oda a vagyonod, szegény leszel, és tádám, rád talál a szerelem. :)


Köszi! :)

2022. jún. 2. 07:38
Ha tudnád mi a szegénység, nem írnál hülyeségeket.
2022. jún. 2. 07:01
Azért nem kellene itt mindenkit leidiótázni,🤔 csak elmondtuk a véleményünket!! Ennyi!!
19. tien
2022. jún. 2. 00:22

Én még tovább mennék: úgy adok ki a kezemből pénzt ,mintha a fogamat húznák.

Istentelen egy zsugori pi..a vagyok.

Lehet előző életemben éhen pusztultam.

2022. jún. 1. 23:02
Helyes!
17. timycat (válaszként erre: 12. - Fórumnyitó (anonim))
2022. jún. 1. 21:47

Értem én, de mi akadályoz meg ebben? Gondolom nem a pénzed.


Tudod hány kapcsolat megy gallyra a pénz (leginkább a hiánya) miatt? Ha lóvé van akkor sokkal könnyebb fenntartani harmonikusan egy kapcsolatot, mert nem kell aggódni a napi megélhetésen, programokat tudtok szervezni, minőségi időt eltölteni, lehet ellenkezni de ezekhez bizony pénz kell.

1 2

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook