Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Puttony-pánik fórum

Puttony-pánik (beszélgetős fórum)


Ez a fórum a következő íráshoz nyílt: Puttony-pánik

1 2
34. Z.Györgyi (válaszként erre: 33. - Funny.suzie)
2013. nov. 27. 17:14
Nekem végül három évesen lett két hét alatt szobatiszta, négy hét alatt ágytiszta. A szülinapja utáni napon levettük a pelust, két-három baleset volt összesen. Két hét múlva, ő maga kérte, hogy éjjelre se pelenkázzam. Szóval kitartás. :)
2013. nov. 25. 23:17

Köszönöm!!! Pont erre volt most szükségem.

A lányom 29 hónapos, hetente egyszer ha rátudom venni a bilire/wc-re. A többi napokon, órákban közli, hogy SOHA nem ülök rá. Van, hogy le se engedi venni a pelust, hogy nehogy ne kapja vissza. Már annyi mindennel próbálkoztam. De igyekszem nem erőltetni nagyon.

2012. aug. 29. 21:01
Köszönöm!!! Fellélegeztem, hogy nem vagyok egyedül. Nagyfiú 25, kicsilány 7 hónapos. És semmi jele, hogy őurasága valaha is le akarna szokni a pelenkáról. Lelkesen ül a bilin, pelenkában, ruhában, de ennyi. De akkor én sem stresszelek, kivárok. :-)
31. koredo
2012. ápr. 9. 21:29
Frenetikusan jó végszó! :)
2012. febr. 27. 10:32

Szia !


Tetszett az írásod, megkönnyebbültem és nem hallgatok az idősebb ismerősökre/ rokonokra.

Mi ugyan még csak 13 hónaposak vagyunk már van bilije a lányomnak és 2 x belepisilt, na azóta sem teszi.

Nem volt később probléma, hogy éjjelre bepisilt ?

2011. okt. 16. 20:40
szia, nagyon jó cikk nálam is aktuális téma:) a nagy fiam májusban volt 2. Áprilisi a kistesó, de nem hátráltatta őt, sőt tényleg jól haladtunk a szobatisztaság felé.aztán a kicsi fiam Augusztusban bek.rült kórházba természetesen én vele voltam a nagy a mamánál pelenka nélkül. és mikor hazajöttünk onnantól elvágták a dolgot azóta hallani sem akar wc-ről.hát ez van én is remélem hogy egyik napról a másikra lerakja...
28. bdioda
2011. okt. 16. 19:24

Köszönöm a hozzászólásotokat, mindenkit ölelek! Jól esik a visszajelzés és az érzés, hogy mások is hasonlókat élnek át!

puszi Nektek!

27. winny
2011. okt. 16. 19:15

Annyira jó ez a cikk!

Csak gratulálni tudok-:)

26. Sunny1
2011. okt. 15. 13:58

Óóóóóóó, annyira tetszett amit írtál!

Az én kislányom még csak 17 hónapos, de családi vonalon már elég nagy a nyomás bili ügyben. Minden egyes találkozásnál terrorizálnak a nagymamák, hogy a lányom már igenis szeretne bilit. Én már most ki vagyok a témától készülve, pedig még bőven van időnk az első bili élményig szerintem.

2011. okt. 15. 12:52
nagyon tetszett a cikk, gratulálok :))
2011. okt. 15. 10:02

Az éjszakai szobatisztaság az egy teljesen más téma. Mifelénk 5 éves kor felett kezdenek vele foglalkozni, de állítólag 6-7 éves kor felett a kóros. Ahhoz egy hormon kell, amit vagy elkezd termelni a szervezet, vagy nem. Valakinek 3 évesen, valakinek 7 évesen.

Szerencsésnek mondhatom magunkat, mert mindegyik gyerekemnél 2 éves kor után le tudtuk tenni a pelust...de csak nappalra. Utána meg türelmesen kivártunk.

2011. okt. 14. 22:11

Nagyon jó cikk!Megmosolyogtatott.......

Nekem szererncsém volt a fiammal,nyáron 1 hónapot Magyarországon voltunk a nagyinál,ahol Manuel(akkor volt20 hónapos),látván mit csinál az unokatesó,hogy ö állva pisil,elkezdte utánozni.Jó gondoltam mig itt vagyunk igy lesz,majd ha hazamegyünk jöhet megint a pelus.Nem kellett.

Cumink nincs 6 hónaposan letette.Van viszont cumisüvegünk estére,próbáltam neki másfajta üveget adni,elvette majd odaadta a növérének,hogy az a Natalié.

2011. okt. 14. 21:24
Nagyon tuti cikk!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!Imádom!!!!!
2011. okt. 14. 20:08
Gratula a cikkhez, a hozzállásodhoz és a kisfiadhoz (meg a kislányodhoz)! :-)
2011. okt. 14. 19:56

Jó látni ezeket az írásokat.


De valaki elárulná mikorra kell éjszakára is szobatisztának lennie? Mert az én fiam 3 éves de reggelre mindig tele van a pelus pisivel, meg van hogy nappal is bepisil bár olyankor inkább azért mert eljátssza az időt.

19. syria
2011. okt. 14. 18:47
Régen olvastam ilyen klassz, megmosolyogtató cikket. Köszönjük!
2011. okt. 14. 16:54
Csak hogy hozzászóljak,nem igaz hogy azért szoktak le a régiek a pelusról mert kényelmetlen volt!Én még textilpelusos voltam és jócskán elmúltam kettő amikor leszoktam róla,akkor?Egyébként a kislányom is elmúlt 26hónapos és nem mutatja jelét hogy szobatiszta akarna lenni..
17. bdioda
2011. okt. 14. 16:53

Köszönöm szépen, nagyon aranyosak vagytok és hajrá minden puttony-pánikoló anyukának!!! :D

Úgy tűnik, nincs egységes recept, hacsak nem a TÜRELEM (gáz, de ezzel mindig épp egy aprócskát híjján voltam - gyúrok rá ezerrel).

Elcsépelt frázis, de tényleg jó, hogy nem egyformák a gyerekek, milyen uncsi is lenne!

2011. okt. 14. 16:08
Szia!Gratulálok ez isteni volt.Nem jutott jobb szó az eszembe hirtelen a cikkedre.Jah és persze gratulálok a gyerekeidhez,tündér egy anyuka vagy:-)Szerintem:-)
2011. okt. 14. 15:17

Rendkívül jó kis írás, humoros, élettel teli, gratulálok! :-)

Az én lánykám februárban lesz 3 éves és ha meglátja a bilit, nagy ívben elkerüli.

Anyósom tanácsára nyáron bugyiban szaladgáltattam mondván, ha bepisil, vagy bekakil, akkor az kényelmetlen lesz neki, nem úgy mintha csupaszon járna. Simán elvolt fél órát is pisis bugyiban, nem zavarta a dolog. Én persze, hiába volt meleg, nem mertem tovább benne hagyni.

Most már annyit elértünk, hogyha bekakil, szól (persze nem azonnal, csak amikor kezd kellemetlenné válni a pelus).

Sok "jó" tanácsot kaptam én is, de eldöntöttem, hogy a lányomra hagyom a dolgot, néha-néha "megkínálom" a bilivel, talán megtetszik neki. 3,5 évesen megy majd oviba, és reménykedem, hogy én is úgy járok, hogy addig egyszer csak magától eldobja...

3 éves korára kap kistestvért, ami biztosan nem fogja segíteni a szobatisztaságát, így csak reménykedem...

2011. okt. 14. 15:12

Nagyon jó a cikk!

Nekem a nagylány 2 évesen, 5 nap alatt lett szobatiszta, a kicsi már macerásabb volt,de tudtam,ő is ráfog érezni a dolgokra.Majd 3 évesen lett szobatiszta.(igaz előtte már sokat próbálkoztunk)

ez is a gyereknevelés szépsége!Lehet néha dühítő,hogy megint fel kell mosni,vagy épp büszkén belepisil a bilibe,de úgy gondolja a földön jobban mutat....vagy épp a pelusba kakil és leveszi,mert zavarja,de ezt is fordítva teszi le a földre.megint lehet takarítani....ez az a korszak,amikor minden nő megtanul legalább felmosni:D

2011. okt. 14. 14:49
Naggyon jó cikked, végig röhögtem :)))
12. rencsilany (válaszként erre: 11. - Rencsilany)
2011. okt. 14. 14:30
Ja,és kifelejtettem,hogy a teli pelus kényelmetlen,ezt ő jelzi is.Reggel közli,hogy csíp a pelus és kéri,hogy vegyük le.
2011. okt. 14. 14:28

Nagyon jó a cikk,tetszik!!!:)


Az én fiam is nehezn lett szobatiszta,és csak nappalra.Tavasszal lesz 3 éves.Nyár végén még sehol sem tartottunk.Aztán egyik napról a másikra belejött.:)

Éjjelre pedig textil pelenkát adok rá.(azt a régi hagyományost,és vállalom vele a mosást)

Több okból is:

-egyrészt azért,mert -ahogy valaki már irta korábban-ha megtelik,kényelmetlen

-másrészt azért,mert látom,hogy mennyit is pisil éjjel.Az eldobható az úgy elnyeli,hogy nem tudom mérlegelni(de lehet ebben én vagyok béna)


Vannak olyan éjjelek,amikor full teli a pelus,és vannak olyanok,hogy szinte száraz.Elég hullámzó,de én bízok benne,hogy tavaszra elérjük azt,hogy ne kelljen koffert hordani éjszakára sem!:)

10. bdioda
2011. okt. 14. 13:30

Sziasztok! Köszönöm mindenkinek aki írt! Nagyon jól esik a visszajelzésetek!

Amikor valamit szeretnél a gyerekedtől, tuti, a többi ismerős gyereke azt már rég tudja, megfigyeltétek? :D

...mert arról csak kevés szülő szokott beszélni, hogy mit nem tud a gyereke, vagy épp mit szeretne vele elfelejtetni (pelus, cumi, cumisüveg, mindenféle szokás ami nekünk nem tetszik)

A minap egyik ismrősöm mesélte el, a lányának még 5 évesen is vett pelust éjszakára és annyira szégyelte ezt, hogy éjjel ment távolabbi bevásárlóközpontba beszerezni az "anyagot". Akkoriban persze egy szót sem szólt a dologról.

Nincs tökéletes gyerek (vagy épp mind az?), és nincs tökéletes szülő (na, az tuti!).

2011. okt. 14. 13:10
Sziasztok! Aranyos cikk:-)) Pedig én is kinlódok a fiammal aki nyáron volt 2. Csak ruhában hajlandó bilire ünli, kéri is pelust ha megpróbálom kicselezni hogy nagyfiú ő már ehhez. Pedig már az összes korabeli szomszéd gyerköc szobatiszta. Remélem egyszer ő is közli hogy neki nem kell többet-csak birjam kivárni, talán akkor majd a cumit is odaadja. Addig várom a csodát.
2011. okt. 14. 10:35
Nekünk is egy macis bugyi jött be és egyik pillanatról a másikra szobatiszta lett, bár nekem lányom van és ő 21 hónaposan csinálta ezt, egy héttel előtte vettem 10000-ért jó sok pelust, mert akciós volt.
2011. okt. 14. 10:27
Jó volt olvasni.Az igazság az, hogy most is van olyan gyerek aki viszonylag hamar 2 éves kora körül leszokik a pelusról, de sztem az átlag később 2 és fél 3 évesen lesz teljesen szobatiszta.Az általad leírtakat én is és a többség tuti átélte.Az én fiam most pontosan 2 és fél éves, nappal szobatiszta, de éjszakára még ráadom a pelust.Szinte minden általad leírt variáció működött nálunk is, egyedül a zenélős bili nem volt. :)
2011. okt. 14. 10:24
Nagyobbik gyermekem (kislány) 26 hónaposan egyik napról a másikra magától elhagyta.....pedig előtte erőlködtem én i s vele.Nemsokára(most volt 1 éves) második gyermekemnél is eljön ez az időszak..... :D
2011. okt. 14. 10:05

Aranyos írás!

De azt kell mondjam a szomszéd néni igazat mondott."Régen"ugyanis csak textilpelus volt,ami ha megtelt igen "kellemetlen"viselet volt a babáknak.A fiúk egyébként is lassabban szoknak le a pelusról,a kislányok hamarabb.A késői leszokás "főbűnöse" a mai modern,szárazontartó eldobható pelenkák.Miután nincs ami ösztönözze,(hiszen mindig száraz a popsi)így nem kényelmetlen a viselése.

Ma a legtöbb baba,mint a Te kicsid is akkor hagyja el a pelust mikor már az értelme,okossága jelzi, hogy ez már nem való.

Van egy francia kutatónőtől eredő módszer ami alkalmazásával már 2-3 hónapos bab is "szobatiszta"lehet.Nagyon érdekes,afrikai törzseknél alkalmazott eljárás megfigyelésén alapszik,hiszen hol van ott akármilyen pellus??

A kínai és az orosz gyerekeknél is hasonlót alkalmaznak,képeken látni,hogy a már totyogóknak nincs pelusuk,csak olyan gatyus van rajtuk ami fel van vágva.

1 2

Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook