Főoldal » Fórumok » Hobbi & Otthon fórumok » Pusztulnak a halak az akváriumban - mivel, hogyan takarítsak? fórum

Pusztulnak a halak az akváriumban - mivel, hogyan takarítsak? (tudásbázis kérdés)


❮❮ ... 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 ... ❯❯
338. bajusz9
2008. dec. 25. 23:09

Baktopur? Mire is adtad? Ha igazán baj van, akkor inkább a Baktopur direkt (vagy az uolyan hatóanyagú Baktokill, vagy Aquafuran-amik sokkal olcsóbbak), ami baktériumos fertőzésre jó. De célszerű ezekkel a szerekkel csak a beteg halakat kezelni, persze ha nem mind az. Vizet kell utána cserélni, ha jól tudom viszonylag nagy arányút.

Amit még nekem írt egy segítő szándékú kollega annak idején:

"Bactopur: A sima bactopur alapvetoen acriflavint tartalmaz, ami a baktériumok helyett leginkább valóban a penészes, gombás fertozésekre hatásos. Persze jó lehet a baktérium ellen is, de korlátozottan. Akkor miért hívják bactopurnak? Azért, mert az emberek hülyék, és rohannak bactopurért, ha baktériumot hisznek, pedig többnyire nem kellene. Így legalább egy viszonylag ártalmatlan szert használnak, a tévkezelés helyett. Természetesen a szer irreálisan drága mondjuk egy kis xantakridinhez képest, ami "szinte" ugyanez.


Bactopur direct: Ez gyakorlatilag aquafuran, vagy jbl furanollal azonos nifurpirinol antibiotikum. Csak úgy alkalmazzuk, ha a kezelés idejére a szurot kivesszük, különben a szuro kiszuri, a szuroben a baktériumot ledögleszti, a ledöglött baktérium a vizet szennyezi, végül nagy probléma alakul ki. A szurot járassuk külön vödörben, esetleg a vödörben levo vizet jól sózzuk be. (akár 2%). A bactopur directet tehát tényleg csak durva esetekben alkalmazzuk. Ráadásul drága


Ha kifejlett halaid lennének, akkor azt mondanám, hogy vedd ki a szurot, ahogy fent is írja, levegoztetés ezerrel, semmi kaja (ha nincs kaja, akkor nem kakálnak, és nem terhelik a vizet) és úgy kezeld az aksit.


A másik, ami tapasztalat: tényleg totál fölösleges baktopur direktet venni. 2000 Ft körül van (8 tabletta). A baktokill kb. 600 (nem tudom, hány darab), az aquafuran meg 200-300 Ft (5 tabletta). A hatóanyag ugyanaz (nifurpirinol), bár az aquafuránra más van írva . A csomagolása persze a baktopurnak a "legszebb", de a halak nem a csomagolástól gyógyulnak meg. A lényeg az, hogy a bettámnak most van bélgyulladásra ráfertozo úszórothadása, az elso nap, amikor megláttam a tüneteket, raktam be aquafuran-t (tényleg baromi nehezen oldódik, tehát érdemes elotte kevés vízben elkeverni), aztán négy nap múlva részleges vízcsere, újabb kezelés (kisebb dózisban, mert a vízben is maradhatott valamennyi), és most kb. 1 hét után teljesen tünetmentes (még nem merem azt mondani, hogy gyógyult), és minimális hiányzik az úszójából."

Hát ennyi.

A növényeket nyugodtan átrakhatod, hacsak nincs valami nagy fertőzésed, de ha lekezeled őket hypóval, vagy gyorsfürdetővel, akkor szerintem nem lehet gond.

Igen, anci mehet ezek mellé.

Minden fajtát tehetsz egy akváriumba, ha az alap paraméterek megfelelnek nekik, és nem eszik meg egymást. A félős, lassú halak sem örülnek a cikázósoknak, a nagy uszonyúak a csipkelődősöknek.

Számomra a biotóp jellegnek nincs nagy jeneltősége, bár vannak akvaristák (valószínűleg a profik), akik nagy jelentőséget tulajdonítanak ennek. De a lényeg, hogy a halak igényeinek megfeleljenek a körülmények.

Hacsak nem túl kemény felétek a víz, az elevenszülőknek célszerű sózni egy kicsit, a mollynak meg főleg.

337. 3a0842d373 (válaszként erre: 335. - Bajusz9)
2008. dec. 25. 22:52
:))) én még nem vagyok biztos abban, hogy irigylem magamat :)))
336. 3a0842d373 (válaszként erre: 335. - Bajusz9)
2008. dec. 25. 22:51

hmmmm... az a helyzet, hogy némi kezelési malőr kapcsán Baktopur-t igénylő helyzet alakult ki, így enyhe zöld homály van az akviban és laza kupleráj, mert az egyik sárga sügi megúnta az életét, őt kellett kivadászni, ami némi tereprendezést igényelt.

Van valami tapasztalatod a Baktopur kapcsán? A netes leírások 7 napos kezelést írnak, a tájékoztatón pedig csak 3 napos menetrend áll. Az sincs sehol, hogy mi legyen utána az akvi vizével. Szépen hetente felhigítgatom vízcserekor? Mi legyen a növényekkel, ha át szeretnék telepíteni belőlük az új akviba? Áttehetek vagy szavazzak meg új növényt inkább?

Még egy utolsó kérdés: honnan jöhetek rá, hogy milyen halfajtákat telepíthetek közös akváriumba?

És ez a legutolsó: xifok, guppik, mollik mellé mehet anci, ugye?

335. bajusz9
2008. dec. 25. 22:15

Gratulálok, és irigyellek is.:-) Jó tervezgetést!

Fényképek?

2008. dec. 25. 17:01

Kaptunk egy 72 literes akváriumot. Semmi nem tarthat vissza egy elevenszülős projekttől:)

A kavicsot már kimostam, most a populáción agyalok, meg a feltételeket nézegetem, berendezés, hőmérséklet, kaja stb.

2008. dec. 24. 15:32
Algamentes szép Karácsonyt mindenkinek :)
332. bajusz9
2008. dec. 24. 11:28
Éjszaka benne állt a víz, most már a helyén van. Ma, amíg a gyerekek díszítik a fát, addig visszapakolok. A halak lehet hogy csak holnap mennek....
2008. dec. 24. 09:42

Bajusz,

volt időd visszapakolni az akváriumot?

330. 3a0842d373 (válaszként erre: 328. - Bajusz9)
2008. dec. 24. 09:40

Sziasztok LÁnyok,

klórmegkötő szerek helyett olyan szűrt vizet használtunk, ami pont a klórt és a mechanikus szennyeződéseket szedi ki ill. csökkenti a mennyiségét a vízben. Semmi vegyszert nem használunk. Most elég fura állapotban van szegény kék sügi, normál pozícióban ugyan, tehát "menetirányban", de lent fekszik az aljzaton és hevesen piheg. A pihegésről meg a fekvésről a hasvízkór kezdete jutott eszembe.

329. sziszikeccs (válaszként erre: 328. - Bajusz9)
2008. dec. 24. 09:21

Szia! Igen mondta a halas, hogy közel 20 centire megnőnek:) Majd jól körbekövezem a növényeket:)

Annyira aranyosak. Az aranyhalak maradtak külön, kicsit sajnálom őket:(

328. bajusz9
2008. dec. 23. 21:42

Sziasztok!

Sziszi! Örülök az akváriumodnak, minden jót! Látom mégis melegvizi halakat választottál, szerintem jól tetted. A 3 torimat imádom, nagy mamlaszok. Tudod milyen nagyra nőnek? Én el sem tudtam volna képzelni hogy ekkorák lesznek. De teljesen jóindulatúak, csak a növények nincsenek biztonságban tőlük. Mindent kidúrnak.

Csacskamcsi, nem tudom mi baja lehet, de inkább a klór, vagy a stressz árthatott meg neki, nem az oxigénhiány. Szerintem. Próbáld egy kicsit "békén" hagyni, kevés mozgás, fény lekapcsol. Használtatok valami klórmegkötőt? Egyébként passz, mert még nitrit, ammónia mérgezés nem alakulhatott ki ennyi idő alatt. Gondolom nem használtatok semmi kemény vegyszert.

2008. dec. 23. 19:31
Igyekeztem erősebb lenni nála:)
326. 3a0842d373 (válaszként erre: 325. - Sziszikeccs)
2008. dec. 23. 18:22

Szia sziszi,

jó, hogy téged sem nyelt el a karácsonyi forgatag :)

2008. dec. 23. 18:21
Sziasztok! Lassan már kész lesz az akvárium teljesen:) Ami eddig van benne: 4 sziámi algaevő hal, 2 torokátum harcsa, 8 neon és 8 rézlacaz. Nagyon szépek és az akvárium is nagyon tetszik:) A naplóm valamelyik bejegyzésénél van róla kép, de majd teszek fel a képek közé is:)
324. 3a0842d373 (válaszként erre: 323. - 3a0842d373)
2008. dec. 23. 18:20
Hülye hasonlat, de arra gondoltam, hogy ha én is szeretem a frissen mosott ágyneműt :)))) ..... bízom benne, hogy tán nekik sem lesz különösebb kifogásuk a nagytakarítás ellen.
323. 3a0842d373 (válaszként erre: 322. - Bajusz9)
2008. dec. 23. 18:17

Ha kiderül, hogyan bírják halaid a bejáratatlan körülményeket, légyszi írd meg.

Most a mieink is kaptak rendesen, mert a tiszta vízben, átmosott sziklák, virágok között és részben átmosott aljzatkavicsok között nemhogy vígan lennének, hanem a kék sügi oxigénért kiált, szinte folyamatosan függőlegesen létezik a szerencsétlen. A narancs elég jól viselte, citriéknek meg meg sem kottyant. Kezdek aggódni a kékért. Szerinted mennyi idő alatt regenerálódik? Ilyenkor milyen tünetekre figyeljek, ha rosszul bírja a spártai körülményeket?

Hetek óta állandó a létszám, nem szeretnék temetést....


Békés készülődést! :)

322. bajusz9
2008. dec. 23. 14:49

"Hajnali kettőkor a másik akváriumra készülsz vagy csak megszokásból vagy fent? Esetleg már most a Jézuskát várod? :)))"

Vagy dolgozol? Ez utóbbi.

Meg van ragasztva újra az akvárium, ki kellene próbálni, de ma ügyel a férjem, nem tudom a Fiammal be tudom-e tenni a kádba.....Lehet éjszakára berakjuk, és teleengedem vízzel. Holnap meg mehetnek be a halak (persze előbb kivesszük a kádból...).

Minden steril lesz, csak egy kis Nitrivec. Most ki fog derülni mennyi igaz a kötelező 3 hét bejáratási időből.... Remélem nem lesz nagy gond, első időben majd cserélek gyakrabban vizet.

A halászlét nem szeretem, de kijönne belőlük már egy jó adag. Ha halszelet nem is lenne, alaplének elegen vannak.

Még majdnem jól is jártunk, a biztosító fizet 17000 Ft-ot. Azért inkább kihagytam volna.....

Az alga ellen jó harcot. Amit legjobb megoldásnak említenek, az a gyakori, viszonylag nagy arányú vízcsere, így nem tud miből táplálkozni.

Kellemes Karácsony mindenkinek, jó halazást!

321. 3a0842d373 (válaszként erre: 320. - Bajusz9)
2008. dec. 23. 14:02

akkor tuti lesz halászlé szentestén? :)))

Hajnali kettőkor a másik akváriumra készülsz vagy csak megszokásból vagy fent? Esetleg már most a Jézuskát várod? :)))

Hát nem irigyellek. Volt olyan eset a familiában, amikor a 400 literes akvi kapott léket és piránjáék a kádban időztek egy hétig .... hát romantikus elfoglaltság így a karácsonyi rohanásban.

Férjem könyékig az akváriumban, irtjuk fonalalgáékat, cseréljük a vizet, mossuk a növényeket, közben szól a Kiskarácsony, nagykarácsony és persze a Csendeséj :)


Amúgy már én is rátok akartam szólni.

320. bajusz9
2008. dec. 22. 02:03

Na, mi ez a csend?

Mi újság Lányok (asszonyok)?

Mindenkit leterített a karácsony?

Mit gondoltok mire ébredtem tegnapelőtt hajnal 3-kor? Szétfolyt a 100 literes akvárium kb 1/3-a a szobában, az ötödik emeleten. Az alga megkezdte a (túl vékony) ragasztót. Úgyhogy halásztunk, a vizet leengedtük, másnap biztosító, mert az alattunk lakó is kapott. Az akváriumot szétszedték, újraragasztják, holnapra talán kész lesz.

De nekem mostmár egy darabig biztosan nem lesz egy nyugodt percem sem.

319. bajusz9
2008. dec. 18. 17:28

Néztem, néztem, de nem tudok mit mondani róla. Feltettem a linket a fórumra is, egy válasz érkezett, talán fonalalga.

Nézd meg az Sera algaellenőrző listát, jobb ötletem nincs, talán a Sera algovec.

2008. dec. 18. 17:10
Senki nem nézi meg az algáááááimaaaat :(
2008. dec. 16. 15:03

Itt van:


[link]

316. 3a0842d373 (válaszként erre: 315. - Bajusz9)
2008. dec. 16. 15:01
Nem drágám, én vagyok béna :) mindjárt megkeresem! Simán elfelejtettem belinkelni.
315. bajusz9
2008. dec. 16. 07:59
Csak én nem látom a képet?
2008. dec. 16. 07:29

Sziasztok Lányok!

Itt egy fotó, hasonló alga készül az akviban, 3-4 olyan szálacskát látok egyik levél alján, mint ha gyökér lenne. A kép közepén lehet látni egy hosszabbat. De nálunk még nem annyira rossz a helyzet.

Ez melyik fajta alga?

köszi a választ :)

2008. dec. 10. 21:18

Szia :)

nem, még nincsenek. Torlódásaim vannak. Na meg bizonytalan vagyok magamban. Vajon mennyire kell ez nekem. Szépek, gyönyörűek, de .... nem tudom.

Meglátjuk, meddig tart ez a véleményem :)

köszi a forgatós tünetet :)

312. bajusz9
2008. dec. 10. 16:20

Helló! Mizujs? Megvannak már az új halak?

Hogy mikor forgat? Ha nem eszik, és olyan mintha dadogna, forgatja a szájában az ikrákat. Van ilyenkor egy kis tokája is, gyakran bele is lehet látni a szájába. Sárga golyókat láthatsz benn, később meg a kishalakat. Akkorra már nagyon megnyúlik a "tokája", és kivülről is átlátszanak a kishalak. Valami fantasztikus tumultus van a szájában.

Az enyémek mostanában leginkább elő sem jönnek ilyenkor. Van 1-2 faj, amelyik eszik óvatosan akkor is ha forgat, de hogy melyik, azt nem tudom.

2008. dec. 10. 15:02

Sziasztok Lányok,

megint jövök a tudakozóba :)


honnan tudom, hogy forgat a sügim? nem látok rajta semmi különöset és a neten pedig nem leltem beszámítható információt. vagy nem voltam elég türelmes?

310. 3a0842d373 (válaszként erre: 309. - 3a0842d373)
2008. dec. 8. 12:08
Ja és nálunk sügérek laknak repülő rókákkal.
309. 3a0842d373 (válaszként erre: 308. - Sziszikeccs)
2008. dec. 8. 12:07
Nekünk most sötétbarnás-szürkés-vöröses márványzúzalék van, kb. 4 cm vastagon. De a nagyobb gyökérzetű növények miatt épp most tervezem a megemelését.
❮❮ ... 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 ... ❯❯

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook