Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » Punch-biopszia (LSIL, HPV) tapasztalatra lennék kíváncsi fórum

Punch-biopszia (LSIL, HPV) tapasztalatra lennék kíváncsi (beszélgetős fórum)


7. Ageeca (válaszként erre: 6. - CsillámMaki)
2018. aug. 19. 13:26

Szia.

Köszönöm a válaszod, azóta túl vagyok rajta.

Nekem kicsit más volt az eljárás plusz ehhez egy 12 hetes terhesség is tartozott.


Annyi volt a lényeg, hogy voltam 2016 januárban rákszűrésen. Majd mikor kiderult a terhesség, mennem kellett kórházba hogy igazolva legyen, valóban van baba...

Na akkor mondta az akkori sztk-s doki, hogy mivel rossz lett a rákszűrésem eredménye, menjek fel a 3.emeletre... az a 3.emelet volt az onkológia...

Ott bekérték a papírom, majd jó hosszas várakozás után szólítottak. Bent a vizsgálóban olyan szintű lecseszést kaptam az ottani főorvostól, hogy piros fejjel jöttem ki tőle.

Bent lecseszett hogy rákos vagyok, a bennem lévő magzatot pedig ki kell kaparni.-így ezzel a szavakkal.


Na hazajöttem... pánik... gyomorgörcs...


Barátnőm megadta a dokija számát. Kértem időpontot, vittem a jó vastag paksamétát. Átadtam hogy mit tudunk kezdeni...


Megnézett azonnal belül, mondta ő nem lát elváltozást, de ekkor és ekkor menjek be hozzá a kórházba, csörgessem meg, és jön...


Anyával mentem szintén onkológiára. Csörgettem, majd anya mondta, lemegy kávézni. Azzal a mozdulattal, ahogy leindult lifttel, a doki feljött a másikkal. Vitt magával a földszintre. A kórházban nulla térerő, anyát se tudtam hívni, ne keressen...


Na lementünk, ott előkészített. 3 ápolónő volt bent+doki. Szerintem a terhesség miatt nem volt érzéstelenítés, mert az ollóval(vagy csipesszel) minden nyisszantást és fájdalmat élesen éreztem. Csak a gyermekem járt a fejemben, és a milliószor megszámlált fehér csempesor..

Mindenki fogott, simogatták a lábam, nyugtatgattak, de kibírtam. Segítettek letörölni, ellátni magam. Mikor vége volt ennek az egésznek, a vizsgálóban sírva kértem elnézést a vér miatt. Én sajnáltam. Én ilyen vagyok.

A doki 5 szövetet vett ki, tenyésztésre küldte...

Pár nap múlva kiderült, hogy semmi bajom. Nincs hpv, nincs rák, terhesség kihordható.


Így történt, és mára már van egy majdnem 2 éves fiam, mindketten egészségesek vagyunk.


Köszönöm, hogy elolvastátok

2016. júl. 27. 13:29
bár a topic règebbi, és Ageeca már biztos túl van a beavatkozáson, én azért leírom a tapasztalatomat, hátha más is hasonló cipôben jár. nekem ma reggel csinálták meg, helyi érzéstelenítésben. a dolog menete: 1. orvos a szokasos kacsat bevezeti, törlést csinál aztán nagyfelvontású kamerával v mikoroszkóppal szemügyre veszi a méhszájat. 2. ecetsavval befecskendezik (nem fáj, nem is kellemetlen). a kóros részek ettôl kifehérednek. nekem volt 3-4 különféle helyen. 3. ez után jön a helyi érzéstelenítés. oszinten szólva nekem fájt. szerencsére gyorsan vége lett. lehet, hogy másnak nem fáj, csak kellemetlen, de nekem fájt. azért abszolùt kibírható. nem haltam bele....másoknak lehet, h csak kellemetlen... nekem nem volt az. gondolkoztam, h leírjam-e, hogy "nem fáj csak kellemetlen", de az én esetemben nem így volt. nem akarok senkit megijeszteni. ez kizárólag az én tapasztalatom, lehet másnak más lesz. 4. pár perc után aztán leveszik a nagyon minimális szövetmintát. nálam 5 dbot vettek. ez a része már nem fájt. kellemetlen volt, de nem fájt. 5. gézzel tamponálják, várnak fél óràt (kint ültem a váróban. aztán kb fél óra után vissza kellett mennem. megint felfekudni, tamponálás ki, kacsa, doki törölt, újabb tamponálás, ezt holnap reggel kiszedhetem. ha nem megy egyedul, akkor vissza kell mennem és valamelyik orvos kiszedi. ez történt. túléltem. nem kellemes, de még mindig jobbnak gondolom, mintha rögtön konizációra került volna sor, hátha azt így elkerülhetem. magán rendelésen voltam. a beavatkozásra CIN2 HPV16 miatt került sor. 30/L
5. Ageeca (válaszként erre: 4. - Moonlight13)
2016. márc. 15. 05:39

Igen, csak az anyajegy es a méhszáj kicsit más :(

Köszönöm a választ

4. moonlight13 (válaszként erre: 3. - Ageeca)
2016. márc. 12. 22:37
Nekem anyajegy műtétem volt. Egy kicsit azért fájt az injekció, de utána már nem éreztem semmit.
3. Ageeca (válaszként erre: 2. - Moonlight13)
2016. márc. 12. 11:51
Valakinek csináltak e már biopsziát, és ha igen, mennyire fájt, egyáltalán fájt e amikor először a lidocainos injekciót benyomták?
2. moonlight13 (válaszként erre: 1. - Ageeca)
2016. márc. 11. 15:44
Mi a kérdés egyáltalán?
2016. márc. 11. 06:53
Punch-biopszia (l-sil, hpv) tapasztalatra lennék kíváncsi

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook