Főoldal » Fórumok » Diéta & Fitness fórumok » Pulzusmérő óra működése - kérlek segítsetek! fórum

Pulzusmérő óra működése - kérlek segítsetek! (tudásbázis kérdés)


2011. márc. 15. 20:57

Sziasztok!


Már egy ideje használom az órámat.

Igaz mióta megvan azóta csak az edzőteremben használtam. Spiningre járok.

De most már kint is nyomulok!

A pulzus tartományokat hogyan tudom optimalizálni?

Mert az órához mellékelt infó kicsit kevés..


Beurer PM 62

18. Álomvirág1 (válaszként erre: 17. - Fe9e12ede0)
2010. ápr. 30. 08:56

Köszönöm.

Nem tudom. Az elem tuti jó a pántban. Az órában viszont lemerülőben van nagyon. Lehet az a baj. Ma kicseréltetem az elemet, remélem jó lesz.

Nincs a közelben semmi nagyon erős áramú távvezeték. Bízom benne, hogy csak ez lehet a baj. A pántot benedvesítettem, úgyhogy talán az sem kavar be.

Bár az óra még gyenge elemmel is keresi a jelet, csak nem találja.

Nem tudom. Majd elemcsere után kiderül.

17. fe9e12ede0 (válaszként erre: 15. - Álomvirág1)
2010. ápr. 30. 07:29
Ez olyankor szokott előfordulni, ha gyenge az elem, vagy nem elég nedvesek (még) az övbe épített vezető-gumi érintkezők. Ilyenkor nagy a bőr ellenállása. Ha az odó OK, de mégsem mutat használható értéket, az olyankor szoktott előfordulni, ha erős áramú távvezeték mágnesen tere bekavar... Például villamosított vasút közvetlen közelében szoktam megfigyelni...
2010. ápr. 30. 07:23

Szobabringán nekem sem igazán sikerült elérnem azt a pulzustartományt, amit országutin szoktam.

135-nél már patakokban dőlt rólam a víz, közben az országútin 155-160 puluztartományt szoktam megcélozni. És ezt másfél 2 órán keresztül.Hegymenetben nyeregből kiállva felszalad 168-170 -re. (nyugalmi pulzusom 46-50 körül szokott lenni)

Szobabringán egyszerűen nem megy. Nyilván a veszett hőtermelés miatt így védekezik a szervezet. Próbáltam egy hatalmas ventillátorral menetszelet generálni, valamivel jobb volt, de akkor sem az igazi. Aztán hagytam a fenébe....

Hiszen szobabicikli és alkohol mente sör... első lépés a vibrátor és a guminő felé :)


Ez a zsírégető zóna jó vicc. Ha abban tekersz, valóban az üzemanyag legjelentősebb részét zsír teszi ki. Mondjuk óránként elégetsz egy leveses kanál disznózsírt, a nap hátralévő 23 órájában meg visszahízhatsz kettőt.

Nekem az a véleményem, hogy az elégetett kalóriák számával kell foglalkozni, mindenképp több legyen mint a bevitt mennyiség. Másrészt meg stimulálni kell az izmokat, mert negatív kalória mérleg esetén a szervezet nemcsak a zsírt emészti fel, hanem arányosan csökkenti az IZOMZATOT IS! Ezért heti 2 alkalommal nem árt egy kicsit keményebben edzeni, például a monoton tekerésbe fél perces sprinteket beiktatni, aztán 2-3 percet pihenni normál tempóban. Ilyenkor elég az izomglikogén bizonyos része, (ha mind elégne, akkor 2 nap pótolni normál kaják fogyasztása mellett, 3 nap alacsony glikémiás indexű CH mellett) míg ezt a szervezet pótolja (CH-ból) addig biztos hogy nem szalonnába fognak menni a feles CH kalóriák.

Sőt addig még a normál házimunkák végzése folyamán is több fog zsírt elhasználni a szervezet, ami még akár lehet több is, mint 1 óra totyorgással a "zsírégető zóbában".

2010. ápr. 29. 18:07
Pontosabban, hogy jobban megnéztem, nem találja a jelet. Pedig jó helyen van fent a pánt.
2010. ápr. 29. 17:56

Sziasztok!


Én ma vettem meg az órát, de akármit csinálok, nem mutatja a pulzusomat. :S

Azt hittem, ma már futhatok vele, erre meg....

Nem tudjátok mi lehet a gond? Mert elvileg érzi, mert a szív villog rajta, de nem ír ki számot.

13. emagdi (válaszként erre: 11. - 7c79ff1565)
2009. aug. 10. 08:13

nézd, az is lehet, hogy egyszerűen hibás az órád, és ezért rosszul mér.

érdemes lenne egy másik (kölcsönkért) óra által mérd adatokkal összehasonlítani. (ha esetleg van olyan ismerősöd akitől 1-2 napra tudsz olyat kérni ami biztos jól működik)

2009. aug. 9. 21:43
Mi tornáztunk ami 60 perc volt. Szépen lassan épitette fel a gyógytornász a mozgást. 30-40 percnél érte el a tornázók zöme a zsirégető zónát. Felvitte maximumig utána szép lassú tempóba tornáztunk tovább a végén pedig relaxáltunk.
2009. aug. 9. 21:38

Nagyon szépen köszönöm a válaszokat. Már ígyis elég erős az ellenállás, az erős lábaimat inkább szálkásítani akarom, így nagyobb ellenállásra már nem állíthatom. És tényleg már durván tekerem:-( majd igyekszem.

arra is megtudnátok mondani a választ, h elkezdek tekerni közepesen, - amúgy patakosra szoktam izzadni magam:-) - a pulzus egyből felmegy a zsírégetőre, vagy kis idő elteltével? Amikor megállok, nézem az órát, felugrik a pulzus, de ahogy elkezdem tekerni ismét, újra lecsökken. Ha megállok, ismét felugrik... és így megy tovább.

10. Pirosalma (válaszként erre: 4. - 7c79ff1565)
2009. aug. 9. 21:25

Szia, Diamond!


Fölrakod az akármit, az észleli a nyomásnövekedést, amit a véráramlás (tulajdonképp a szív) okoz, és minden egyes nyomásnövekedés egy szívösszehúzódást jelent.


A pulzus itt a terheléstől (és a te edzettségedtől) függ. Kis terhelés, alacsony pulzus; nagy terhelés, magas pulzus. A bicikli ezen - közepes intenzitású - nehézdége lehet, hogy nem olyan megerőltető számodra, mint gondolod.


Az év véleményem, hogy nem érdemes foglalkozni a zsírégető zónával. Rendszeresen kell mozogni, úgy, hogy el is fáradj benne, ezek a lényeges dolgok.


A másik kérdésedre: mell alá. A szív ugyan kvázi a bal mell alatt van, de a bal szívkamra összehúzódása (ami a legerőteljesebb) a mell alatt (az alatt itt a függőleges síkban értendő) észlelhető leginkább (a mell jelentősen tompítja a hatást, az öv így nehezebb érzékeli). Férfiaknál sem a mellre, hanem kicsit az alá rakják.

9. Imo (válaszként erre: 4. - 7c79ff1565)
2009. aug. 9. 21:17
hát sajnos valakinél előfordul, hogy nehezen éri el a zsírégető zónát
2009. aug. 9. 21:16
A mell alá közvetlenül.
7. Imo (válaszként erre: 4. - 7c79ff1565)
2009. aug. 9. 21:15

mell alá kell csatlakoztatni:)))))))

a szegycsont alá

2009. aug. 9. 21:14

Szia !


A mell alá kell felcsatolni, úgy hogy ami az övön van valami kis micsoda, mivel nem láttam, hogy mi azért nem tudom a két mell alatt de középen kell, hogy elhelyezkedjen. Volt olyan eset amikor a tornatanár bevizezte. Ezt nem tudom miért. Hogy számoltad ki a felső és az alsót. Volt hozzá valami leírásod.

5. 7c79ff1565 (válaszként erre: 3. - Imo)
2009. aug. 9. 21:12
nemtudom pontosan, úgy kaptam a férjemtől.
2009. aug. 9. 21:10

Sziasztok! Nemrég vettünk egy pulzusmérő órát. Van hozzá leírás, de nem valami sok hasznát veszem. Nagyjából beállítottuk, de lenne egy két kérdésem.

- Valaki megtudja mondani, hogy hogyan működik a pulzus számlálás?(Van egy szobabiciklim, felteszem a z övet, az óra is fent van, be van állítva az alsó felső zóna zsírégetéshez. A helyzet az, hogy szobabringán közepes intenzitáson tekerek, gyorsan - msot már 48-50es speeddel, és a pulzusmérő a zóna alsó határértékét mutatja. Mint az őrült, úgy kell tekernem ahhoz, hogy feljebb ugorjon 130 pulzusszámra,ami nagyon nagy erőkifejtést jelentene.) Tényleg nem lazsálok, de valahol azt olvastam, hogy azért nem kell olyan durván tekerni, hogy felugorjon a pulzus. Valaki megtudná mondani, hogy pontosan mikor kezd a zsírégető zónához érni a pulzus? Mikor elkezdek tekerni, már vagy fél órát közepes erővel, gyorsan tekerek, mégse éri el. (127 alsó 147 a felső határom) Valamit elronthatok??


-Másik kérdésem, tudom nagyon hüle kérdés, a leírásban az van, hogy a mellövet ami az órához jár, mellre kell csatolni. Na ugye nőknél azért van dombocska is(nekem azért elég nagy). NEkünk is a mellre kell felcsatolni, vagy közvetlen a mell alá?


Nehari a faramuci kérdésért, tényleg nem tudom :- (

3. Imo
2009. aug. 9. 21:05
nekem polár F11-em van
2. Imo
2009. aug. 9. 21:04
milyen fajta, mi a márkája?
2009. aug. 9. 21:03
Pulzusmérő óra működése - kérlek segítsetek!

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook