Főoldal » Fórumok » Hobbi & Otthon fórumok » Puha, de mégis ropogós tepsis krumpli receptet tudtok? fórum

Puha, de mégis ropogós tepsis krumpli receptet tudtok? (tudásbázis kérdés)


2012. ápr. 4. 21:43
tepsibe az előfőzött karikára vágott krumplit rálocsolsz sós tejet (1kg burg+2dl tej)és nagy lángon gázsütőbe 20percig,majd forrósits fel 1dl zsirt és locsold rá(15perc sütés)fordítsd meg a krumpliszeleteket Ujabb 15perc sütés.A tejet ezalatt felszivja puha lesz és kivűl ropogós piros.Jó étvágyat!
8. NOA
2011. dec. 16. 15:45

Sütőben sült ropogós krumpli, répa és paszternák


1 kg krumpli, apróbb szemű


3-4 nagyobb paszternák


4 répa


1 fej fokhagyma


3-4 ágacska friss rozmaring


2 fej lilahagyma


2 ek libazsír/olívaolaj


só, bors


A zöldségeket megpucoltam, a krumplikat és a répákat félbevágtam, a paszernákokat elnegyedeltem.


A sütőt előmelegítettem 200 Cº-ra.


A félbevágott krumplikat forrásban lévő (!) sós vízbe dobtam, majd az újraforrástól számított 5 perc múlva a többi zöldséget is hozzátettem. Így együtt még 4 percig főztem, majd leszűrtem. Fontos, hogy ne főzzük túl a zöldségeket, a sütőben lesz még idejük puhulni.


Egy nagy tepsit – amiben egy rétegben elfér az összes zöldség – kikentem a zsírral, beletettem a gerezdekre szedett fokhagymát (hámozatlanul, tenyérrel kicsit megroppantva) és a leszedegetett rozmaringlevélkéket.


A szűrőből a tepsibe szedegettem először a répát és a paszternákot, majd a krumplit kicsit átrázogattam, hogy a felülete kicsit “borzas” legyen – ettől tud majd jó ropogósra sülni.


Ezután a krumplidarabokat és a negyedbe vágott hagymákat is a tepsibe tettem, és óvatosan átforgattam a zsiradékon. Sóztam, borsoztam, majd mehetett is a sütőbe 1 órára.


Sülés közben néha átforgattam, hogy mindenhol egyenletesen aranybarnára sülhessen.



"alamelyik este láttam a tv -ben a karácsonyi Jamie Oliver egyik részét.

No, ebben sütötte ezt a krumplit,vagy valami ilyesmit. Igazából az elkészítési mód volt eltérő a megszokottól, azért gondoltam én is kipróbálom. Tényleg finom lett, kívül jó ropogós, belül pedig puha krumpli a végeredmény.


A lényege a receptnek, hogy kisebb, krumplikat válasszunk, melyet tisztítás után 10 percig előfözünk sós vízben. Ezután egy tepsibe vajat olvasztunk, ebbe tesszük a krumplikat, és fél órát sütjük, amíg szépen megpirul. Elkészítjük a rá való ízesítőt: egy kevés sót, kevés ecettel , pár gerezd fokhagymával és zöldfűszerrel összekeverünk. Én még olívaolajat is tettem bele, és most rozmaring volt a fűszerem.


(eltökéltségem jelzi, hogy este a tök sötétben, a havazásban képes voltam elemlápával nekiindulni a kert vége felé, ahol van egy kis rozmaringbokrom. Azt sem tudtam él-e még, mert a tavalyi sajnos elfagyott, de azért mentem, és szerencsére még megvan. :-) Tehát kissé meg is nyestem.)


Nos, a fél óra után a krumplit kivesszük, és egy krumplinyomóval kissé rányomunk, hogy szétterüljön. Rászórjuk az ízesítőt, és fél órára ismét betesszük sülni. A végeredmény meggyőző. próbáljátok ki!"


Receptek Jamie Oliver-től valók.

2011. dec. 16. 15:25
Én előfőzöm a krumplit (nem teljesen), utána rakom a tepisbe, sültkrumpli fűszerkeverékkel szórom meg. Isteni szokott lenni:)
6. kisj
2011. dec. 16. 13:47
Ez érdekelne engem is, mert már nagyon sokféleképpen megpróbáltam, de még soha nem sikerült.
2011. dec. 16. 10:51
Főzd meg előre a krumplit, utána a sütőben nagy lángon pirítsd!
2011. dec. 16. 10:49
köszönöm szépen az ötleteket, várok még másféléket is :-)
3. 0379577b17 (válaszként erre: 1. - 432d0af620)
2011. dec. 16. 10:39
Én először előszür alufólia alatt kis lángon sütném (amíg meg nem puhul), utána erős lángon gyorsan ropogósra sütném. Sót csak a végén adnám hozzá, hogy valóban ropogós maradjon a krumpli.
2011. dec. 16. 10:28

Anyukámnak a rakott krumlinál az a trükkje, hogy alul beszórja a tepsit zsemlemorzsával.

Nemtudom segítettem-e!

2011. dec. 16. 10:27
Olyan ami kívül ropog, belül puha :-) répával és hagymával együtt szeretném sütni.

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook