Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » Pszichoterápia - kezdő kérdések fórum

Pszichoterápia - kezdő kérdések (beszélgetős fórum)


2022. szept. 3. 12:46

Korát tekintve neki még gyermekpszichológusra lenne szüksége. Biztosan van a lakóhelyeteken ilyen, a google kereső kiadja, telefonon időpont kell , előtte háziorvostól telefonon kért beutaló.

Vagy ha magánrendelést kerestek az fizetős de ott is előtte telefonon időpont kérés kell, az ára nem vészes , sokat tud segíteni. A gyermekpszichiáterek meg tudják találni ,amire szüksége van a gyereknek és megmondják ha szükséges lesz még vissza menni. Családunkban volt ilyen, sajnos , kb 3 alkalom - kb 1-1 óra- elég volt, 12-13 éves korban , segített átlendülni a bajos időszakon.

3. janszi (válaszként erre: 1. - Fórumnyitó (anonim))
2022. szept. 3. 11:00
Iskolapszichológus is sokat segíthet...
2. Bichi (válaszként erre: 1. - Fórumnyitó (anonim))
2022. szept. 3. 10:25

Nem lehet még kb alkalmat sem mondani, mert van akinek 2-3 alkalom elég, más hónapokig jár. Jellemzően hetente kell menni, és hát elég borsos az ár is. Meg hát nagyon nem mindegy, hogy kihez mész, minden dokinak más az igazi szakterülete, tehát kimondottan olyat keres, aki erre specializálódott.

Az, hogy a gyereked erre nyitott az jó, de a legfontosabb, hogy őszintén tudjon majd beszélni az orvossal, mert egyébként sokkal tovább tart, sőt sokszor semmi értelme sincs. Van szerintem olyan is, aki nem alkalmas a pszichológussal való túllépésre.

Én egyszer voltam még a férjemmel, mert szerette volna az orvos, ha elmegyek, de belátta, hogy én annyira szkeptikus vagyok irányába, hogy jobb, ha inkább nem megyek többet :)

2022. szept. 3. 09:16
Sziasztok! Válunk. 15 éves lányom kéri, h keressek pszichológust,aki segíthetne neki feldolgozni ezt az egész helyzetet. Akiknek van erről első kézből való infójuk, tőlük kérdezném, hogy egy ilyen terápia kb mennyi ideig tart? Nyilván általánosságban érdekel, hiszen tudom h minden eset más. De mégis: hetek, hónapok, esetleg akár ennél is több? Van olyan tapasztalat, hogy esetleg 3-4-5 alkalom is elég lehet? Ill a másik fontos kérdés, h milyen rendszerességgel kell találkozni? Hetente, kéthetente? Tartok tőle, hogy a hetenkéntit nem tudnám kifizetni sajnos. Szívesen fogadnék tapasztalatokat, ki hogyan meddig járt, úgy, hogy érezhetően segített. Köszönöm!

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook