Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Pszichopata 6 éves? fórum

Pszichopata 6 éves? (beszélgetős fórum)


1 2 3 4 5
70. Magdalénia (válaszként erre: 65. - Somogyizome)
2017. aug. 3. 10:23

Én sem találtam erre utaló szabályt, de itt leírják, hogy helytelen és miből fakad a hiedelem.


[link]


Eszembe jutott, hogy még az irigység motiválhatja a gyereket rossz szocializálódása esetén. Úgy érzi, hogy elégtételt kell vennie azért, mert a másik jobb körülmények között él, meg van mindene.

69. túrógombócka (válaszként erre: 67. - Somogyizome)
2017. aug. 3. 10:10
amúgy én is ezt a döntést hoznám, bár azt nem mondanám, h féltem a gyerekemet, inkább azt, hogy a 2 gyerek nem jön ki jól és nem szereted, ha valaki verekszik és nem tud viselkedni.
68. túrógombócka (válaszként erre: 65. - Somogyizome)
2017. aug. 3. 10:08
nézd át újra te :)
2017. aug. 3. 09:56
Még egyszer megköszönök minden hozzászólást. Még egyszer leírom, hogy döntöttem. A döntésem az, hogy többet nem jöhet hozzánk ez a kisfiú és máshol sem találkozhatnak. Beszélni fogok az apukájával, mint baráttal és megmondom neki, hogy legyen szíves ne hozza magával a gyereket, mert az agresszivitása miatt féltem tőle a fiamat. Én nem fogok neki nevelési tanácsokat adni, vagy megmondani, hogy mit csináljon, vagy hogy vigye a gyereket szakemberhez stb. Úgy érzem, ehhez nincs jogom. Ez az gyerek családjának a dolga. Rám csak a saját gyerekem tartozik és Őt megvédem. Ha a barátság emiatt megszakad sajnálni fogom, de elfogadom.
66. somogyizome (válaszként erre: 64. - 4c1a787e8f)
2017. aug. 3. 09:48
3 gyerek. A 3-ból kettő már majdnem felnőtt. És sok gyerek volt körülöttük anno. Volt rossz, neveletlen, szemtelen, verekedős, hisztis, harapós, nagyon irigy stb. Volt minden. Olyan még nem, akinek az örömet az jelenti, hogy fájdalmat okoz másnak. Minél jobban kínozza, annál jobban vigyorog.
65. somogyizome (válaszként erre: 46. - Túrógombócka)
2017. aug. 3. 09:36
Nyelvtankönyv. 3. osztályos. Nézd át újra.
64. 4c1a787e8f (válaszként erre: 62. - 96e4cb8ca7)
2017. aug. 3. 09:30

Persze, ez is lehet, de azért minden második srác törte már szét más legóját, és ütött meg mást.. És még lazább nevelés mellett se lett belőle bűnöző.


Egy kis segítség a legtöbbünkre ettől még nyilván ráférne, ha így van, remélem, meg fogják kapni.


Azért itt szerintem egy szélsőségesen elfogult szülői véleménnyel van dolgunk, az "én tökéletes gyerekem", kontra a sátán.. Egy 1 gyermekes szülő, akinek kevés összehasonlítási alapja van, hiába mondja az ellenkezőjét.


(Nem egy pszichológusban merülne fel, hogy a "tökéletes anya tökéletes gyereke" meglehet, hosszú távon nagyobb pszichés veszélynek, kényszereknek van kitéve, mint a másik...)

63. 4c1a787e8f (válaszként erre: 61. - Csikil4ny)
2017. aug. 3. 09:25

Ennyiből semmit sem tudunk arról, hogy a család mit tud, mit tesz. Ha a férjem elviszi valamelyik fiút egy ismerőséhez, (ami nincs sokszor, de mondjuk), és ott esetleg előad valamit a kissrác, az az adott alkalmi ismerős se fog semmit tudni arról, hogy mi évek óta mit dolgozunk a témán. A férjem tuti nem fog erről mesélgetni.


A mai világban egy óvodába járó kisgyerekkel nemigen fordulhat elő, hogy akár magatartási, akár más testi probléma ne derüljön ki, ne kerüljön szakember elé. Ma már sokkal inkább az van, hogy szólnak, feljelentenek még olyan dolgoknál is, ami még simán beleférne. Ma már minden második gyerek nevtanos. De ezt Te is tudod. A szülő egy darabig tiltakozhat, de egy idő után nem lesz hova, ha felhívják az iskolából délelőtt 10-kor, hogy vigye el a gyerekét. Max kitolni tudja botrány időpontját kicsit.


Súlyos esetben hatóságot lehet értesíteni, ha nem együttműködő a szülő.


De ez valóban nem egy ismerős dolga.


A vendégségben való viselkedés amúgy is egy tök neuralgikus pont szerintem, itt Mo.-on tök természetellenes kényszert csinálunk ebből, nem tudjuk kezelni, szerintem társadalmilag sem. Én ugyan nem ütöttem meg senkit (már kicsit bánom így utólag), de magamban gondoltam kisgyerekként sokmindent, amikor verset kellett szavalni, meg ilyenek.. Ultragáz..

2017. aug. 3. 08:54
A leírtak alapján nem hiszem, hogy pszichopata lenne a kisfiú, de nem vagyok szakember. A pszichopaták kifelé többnyire kedvesen viselkednek, de közben semmi más nem számít nekik, csak saját maguk. Nincsenek érzelmeik, csak megjátsszák őket. Szerintem ennek a kisfiúnak másféle pszichés gondjai, személyiségzavara lehet. Az apukája valószínűleg nem egy határozott személyiség, anyuka nem biztos, hogy "gonosz" boszorkány, lehet, csak kicsit elvontabb az átlagnál és nincs semmi kontrollja a gyerek felett. Az pedig sajnos csak nő, nevelés nélkül. Szakemberre lenne szükségük. Ismertem hasonló típusú fiút (a hiperaktivitása mellett neki is "fura" volt a tekintete ) rossz családi háttérrel, nem nagyon foglalkozott vele senki aztán 13-14 évesen már bűnöző társaságba keveredett, rendőrségi ügyek stb. Esetleg ez motiválhatná a szülőket, hogy segítéget kérjenek, senki nem szeretné ha rossz társaságba kerülne a gyereke.
61. csikil4ny (válaszként erre: 60. - 4c1a787e8f)
2017. aug. 3. 08:26

Igen, mert te megtanultad (jól) kezelni a helyzetet. De vannak szülők, akik mindenáron ragaszkodnak - legalábbis a külvilág felé - a minden rendben van elvhez. Mert még mindig tabunak számítanak a gyermeknevelési problémák, mert ahhoz elvileg mindenki ért. Ha meg sajátos nevelést igényelne a gyermek, akkor azt is a saját kudarcuknak élik meg a szülők és inkább eltúsolják, minthogy szakemberhez forduljanak. Mert az szégyen, megbélyegzés, stb.


Én egy síket kisfiúval jártam így még kamaszkoromban. Összeszedtem minden bátorságomat és megmondtam a szomszéd kisfiú anyukájának, hogy a fiúcska nem hall a bal fülére. Megsértődött, sokáig nem is fogadta a köszönésem, csak évek múlva vitte orvoshoz a gyermeket. A síketsége miatt értelmi fogyatékosként nevelték, s súlyosbodott az állapota. Élhetett volna teljesen normális életet. Ezt nem csak én mondom, az orvosok is megmondták a szülőknek. Ezzel a teherrel kell együtt élniük.

60. 4c1a787e8f (válaszként erre: 59. - 124637ff9b)
2017. aug. 3. 08:10

Azért ha három felnőtt ezzel nem tud mit kezdeni, ott gond van. Ráadásul úgy, hogy az egyik a gyerek apja.

Igen, én is hangsúlyozottan azt írtam, hogy ez a gyerek családjának a dolga, de akkor is furcsának tartom, hogy ahol ez történik, ott vagy nem szóltak apukának, vagy ő ezt hagyta.


Ahol ilyen magatartású gyerek van, eleve olyan beszélgetős helyzetet teremtünk, mi felnőttek, hogy ahányan vagyunk, őket skubizzuk, és már a számára nehéz helyzet elején megkíséreljük a dolgot megakadályozni.


Sőt, olyat is tettünk már, hogy nem engedtük össze a gyerekeket. Egyik egyik szoba, másik a másikban.


Ja, hogy ez a felnőtteknek lemondással jár? Hát ez van.


Arról nem beszélve, hogy ma a legtöbb gyereknél - nem kell hozzá problémásnak lenni - előre meg kell tervezni, mit fognak csinálni, és le kell velük legalább egy felnőttnek ülni játszani. Pláne két egykénél. Máskülönben jó eséllyel akkor is egymásnak gerjednek, ha nincs semmi bajuk. A mai gyerekeket általában tanítani kell a közösségi létre, pláne, ha új helyzet van, nem a megszokott ovistársak.


Akkor a balhénál frissen melegében az apukának is meg lehetett volna mondani, hogy ne haragudj, de ezt mi itt nem szeretnénk, ha többet előfordulna.. Nektek is jobb lenne, ha máshol találkoznátok. Ennyi.


Velünk is fordult elő hasonló helyzet, mármint hogy nem úgy viselkedett valamelyik, mint kellett volna, szerencsére nem sűrűn, de én ilyenkor határozottan megfogom a gyereket, elnézést kérve határozottan elköszönök, és hazamegyünk. Aztán utána nyilván meg van beszélve, kezelve van a helyzet. Viszont ezt fizikailag is sokkal könnyebb megtenni, ha apuka is ott van, hát bizony behívnám, hogy segítsen megfogni, és az ő mennydörgősebb hangja bizony nem árt.


Sokat írtam már arról, hogy én a saját gyerekem hibáját bizony nem tusolom el, és nem akadok annyira ki, ha éppen más bántja őket. Viszont egy dolgot nem szeretek hagyni: ha csinál is valami nagyon rosszat, akkor se más szidja le. Tőlem meg fogja kapni ami szükséges, de sajnos más anyuka rossz szava le tud több éves fejlesztőmunkát rombolni. Ilyenkor jön a "köszönöm, igazad van, kezelni fogom a helyzetet - mosolygás - és elmenés.."


Ha már nem akadályozták meg a dolgot, akkor valahogy akkor is kezelni kellett volna, ha mást nem így, (hazamenéssel) de ha jól értettem, itt minden ment tovább, anyuka tovább csőszködött, apuka tovább beszélgetett...

59. 124637ff9b (válaszként erre: 58. - 4c1a787e8f)
2017. aug. 1. 20:26

És akkor a Bélák meg a szende anyuka hármasban karöltve mint karhatalom, azt mondják a gyereknek, hogy ejnye bejnye, ezt nem szabad?

Nem hiszem, hogy onnantól máshogy lenne, csak agressziót érezne ebből is a gyerek, amit újra tovább adna a maga szintjén.

Ezt az ő családjukon belül kell megoldani szerintem.

2017. aug. 1. 20:05

Közben gondolkoztam még, ha csak annyit tennétek, hogy ezentúl a férjed valami kocsma, vagy vendéglátóhelyre hívná a barátját, ahova gyerek nem mehet, még ennyire sem kellene megbántanotok.


Mert ezek szerint ők ketten jól elvannak, Te meg szugerálod a gyerekeket. Azért amikor a gond volt, nem szóltál nekik, hogy "hé Béláim", gyertek már, mert van egy kis gond??


De mindegy is, mert szerintem a férjed menjen el máshova vele, és akkor ki van húzva a dolog méregfoga..

57. 4c1a787e8f (válaszként erre: 56. - 4c1a787e8f)
2017. aug. 1. 09:22
jav: 3-4 gyerekes
2017. aug. 1. 09:21

Kedves Fórumindító!


Azt megteheted, hogy azt mondod, nem jöhet többet. Az apja ezek után vagy jön, vagy nem.


De ennyi. Ez az egész több szót se itt, se "a valóságban" több szót nem érdemel.


Minden, amit ezen felül mondasz, vagy teszel, az az amúgy is nehézségekkel küzdők plusz megbántása, utánarúgás. Ha neked tényleg olyan tökéletes az életed, meg a gyereked, tedd össze a kezed, és ne abban leld örömödet, hogy ezt mások szemébe vágod.

Ez a gyerek koránál fogva jár közösségbe, ha ott problémák vannak, akkor majd jelzik a megfelelő helyeken, jelzik a szülőnek. Ez az ő meccsük, akik napi szinten vele foglalkoznak, akik jogviszonyban állnak vele. Ehhez semmi köze egy teljesen kívülállónak.

Barátok nem vagytok, mert a barát pont a nagyon nehéz helyzetben és a pokol fenekén is barát. És a barát nem megmond, hanem tesz. Teljesen ok, hogy itt ebbe Te nem állsz bele, az írásaid alapján nem neked való ez a szerep, de kérlek, ne rúgj utánuk, ha tényleg gond van a gyerekkel, akkor bízd a szakemberekre, hogy észre vegyék, meg fogják tenni, legyél nyugodt. A szülőkkel is az ő dolguk küzdeni, az ő dolguk megmagyarázni, ha maguktól nem vették volna észre.


Amiket meg leírsz egy 3-4 családban (nem, nem csak nálunk) simán megesnek testvérek között is, azért ezeknek az "ördögi" volta meglehet, csak abból adódik számodra, hogy nem vagy ehhez szokva.

55. Piroska52 (válaszként erre: 54. - Pengő Gyöngyi)
2017. aug. 1. 07:43
pontosan nekem 4fiam +1lányom van 7unokám és volt sok-sok ovodásom ilyen is meg olyan is nem kell ráhagyni hogy azt csináljon amit akar és villámló szemmel nézni ,hogy földhöz vágja azt a legót vagy nem,vedd el tőle és vidd az apjához üljön ott mert nem tud értelmesen játszani,nálunk is voltak az utcában úgymond ,,hülye gyerekek,, és nem tűrtem el hogy kárt tegyen vagy verekedjen,szóltam a szülőnek ha nem hatott én bizony tettem róla hogy ne ismétlődjön meg örök harag lett belőle,de annak az apja se ,,normális,, pedig diplomás mérnök ember,azóta felnőttek a gyerekek és ők se haggyák hogy valami elkényeztetett mama kedvence bántsa a ő gyerekét úgy hogy legyél végre határozott
54. Pengő Gyöngyi (válaszként erre: 18. - Somogyizome)
2017. júl. 31. 23:45
Én nagyon megértelek, többször kerültem már hülye helyzetbe más gyereke miatt. Most már azonnal szólok, ha nem találom okésnak a viselkedést, és a szülők nem szólnak rá a gyerekükre.
53. Pengő Gyöngyi (válaszként erre: 13. - Gribedli***)
2017. júl. 31. 23:40

Na igen. És amúgy meg szegény kölyök, ha ez tényleg így van. :(

De ezt a 3 fő jellemvonást (nem érez, nem szorong, nem tanúsít megbánást) emlékszem, suliban is tanultuk, és mondott rá tanárnő - voltaképpen egészen hétköznapi - példákat, és komolyan hátborzongató volt.

Horrorfilmekben, pszichotrillerekben is ezeket a tulajdonságokat szokták kiemelni, de ez már néha megfelel az antikrisztus ábrázolásának is.

52. Magdalénia (válaszként erre: 43. - Somogyizome)
2017. júl. 31. 22:47
A legfontosabb, hogy határozottan lépj fel. Különben hogyan is érezhetné a fiad, hogy meg tudod őt védeni. Ne a barát lelkivilága érdekeljen, amikor ő a tiedet semmibe veszi. Nem is beszélve a saját gyerekéről.
51. jstefan (válaszként erre: 1. - Somogyizome)
2017. júl. 31. 22:36

Ez a kisgyermek nem pszichopata, és nem szociopata!!! Inkább a kisebbségi komplexusát kompenzáló szorongó, bántalmazott, szeretethiányos kisgyermek!!! A szociopaták már gyermekkorban kedvesek megnyerőek nem agresszívek de kitűnő manipulátorok, hazudozók,csalók, kiváló szónokok, mindenkit megtévesztenek, magas IQ-val rendelkező okos, profi színészek. Azok az emberek akik mindenkit be tudnak csapni , felnőtt korukra sikeres emberek, vezetők lesznek, vagy színészek, üzletemberek, politikusok, kiváló katonai parancsnokok, profi mesterlövészek- bérgyilkosok, profi bűnözők akiket soha nem kapnak el. Imádják a nőket a szexet ,és minden jót ami az életüket szebbé jobbá teszi. Magas egoval rendelkeznek , a forró szerelmet csak eljátsszák élvezik a színészi alakítást . Nem ismerhetők fel, sokszor profi szakembereket is megtévesztenek, a hazugságvizsgáló profi számítógépet is átverik. Természetesen köztük is vannak jók , és jobbak . Csak azok nevezhetők pszichopatának akik érzelemmentesen , profi módon gyilkolnak is! A kisgyermekkel el kell szakembernek beszélgetni

, és megállapítani a diagnózist, és a terápia módját!

2017. júl. 31. 21:56
annó, volt egy gyerekem az oviba,volt több verekedös üvöltözös,de erre azt mondtuk hogy nem normális, az anyját simán lek,,,,,ta ha nem úgy volt ahogy akarta,bárkinek nekiment gongolkodás nélkül,sajnos később mikor már nagyobb lett hallottuk hogy nagyon nagy bajok vannak vele,az már 6évesen is látszott,ha orvoshoz viszik talán segítettek volna,de otthon csak nyűg volt,,,, volt egy másik fiú is ő viszont azért volt szörnyen rossz mert otthon mindent szabadvolt neki,nem lehetett a gyerekek közé engedni,mert harapott rugott vágott a mosdóba is csak akkor engedtük ha a többi kijött,aztán végül mire felnőtt rendes udvarias fiú lett belőle még most is messziről köszön ha meglát,,,csak azért írtam hogy nyugodtan szólj a szülőknek mert biztos hogy az oviban is baj van és vagy nem veszik tudomásul hogy ilyen ,vagy nem is érdekli őket,te meg nyugodtan fogd meg a kezét és mond neki hogy ne merje megtenni,mert mehet kifele,és ülhet az apja mellett,nem kell szónélkül tűrni hogy kárt tegyen vagy verekedjen ,kicsit hosszúra sikerült de azért írtam hogy van aki kiskorában rossz még nembiztos hogy ,,pszihopata,, de megesik hogy az csak későn derül ki
2017. júl. 31. 21:18
Azt , hogy agresszív volt a gyerekeddel, semmiképp nem kellett volna eltusolni. Valószínű van probléma vele otthon is, de azért finoman jelezned kellene az apjának. Bár ha nem vak, akkor tudnia kellene milyen a gyerk. De sokszor a szülőkkel is probléma van és a végletekig képesek homokba dugni a fejüket, nehogy lelkiismeretfurdalást kelljen érezniük.
2017. júl. 31. 20:57
Nekem a leírtakból az jön le, hogy egyszerűen csak nincs megnevelve. Apuka tessék-lássék rászól, de szinte csak azért, hogy szó ne érje a ház elejét. Nincsenek korlátok, "kit zavar?" Vagy érdektelenek a szülők nevelés esetén, a kérdésből kiindulva
47. Aryana (válaszként erre: 15. - Somogyizome)
2017. júl. 31. 19:46

Az anyuka állítólag boszorkánynak hiszi magát.


Nekem ennyi elég...

Ki tudja, hogy a gyerekét hogyan neveli, vagy mire tanítja :O

46. túrógombócka (válaszként erre: 43. - Somogyizome)
2017. júl. 31. 19:41

ne írd már az én-t nagybetűvel, olyan öntelt dolog.

a tanácsom: a gyerek ne menjen hozzátok. védd a sajátodat.

45. csikil4ny (válaszként erre: 44. - Gribedli***)
2017. júl. 31. 19:39
Én is jártam úgy, hogy a 7 éves keresztfiam szembeállt velem, egy pillanatra azt hittem, hogy hozzám üt - az anyjához ütött már hozzá, de kategórikusan figyelmeztettem, hogy nem verekedünk. Anyukájának is mondtam, hogy nagyon nincs ez rendben, ne hagyja. Szerencsére sokat változott a gyermek a sportnak köszönhetően, de nem vagyok meggyőződve arról, hogy apuka nem veri időnként mindkettőjüket.
44. gribedli*** (válaszként erre: 26. - Somogyizome)
2017. júl. 31. 19:29

De épp ez az, időben pontosan ugyanannyi, hogy 3 méterről nézed őket, vagy 50 centiről.

Pont ugyanakkora erőfeszítés.


Ne haragudj, de azt gondolom,hogy ha egy félrenevelt 6 éves gyerekkel szemben nem tudsz erélyesen fellépni, akkor kétlem, hogy a szülőknek meg mered ezt mondani, hogy ne jöjjön többet.


Ott volt apuka is és neki sem mondtad ki igazán, hogy bakker, szólj már rá a gyerekedre, hogy ne rugdossa a Petikét/Csabikát.

2017. júl. 31. 18:30

Köszönöm mindenkinek a hozzászólásást, minden hozzászólás hasznos volt számomra ahhoz, hogy mérlegeljem a dolgot és döntést hozzak.

A kisfiú többet nem jöhet hozzánk és nem találkozhatnak máshol sem. Édesapja vagy megérti, vagy nem. Megpróbálok vele beszélni erről szeretettel és barátsággal, de ha ennek ellenére megsértődik, akkor a férjem és Én is készek vagyunk arra, hogy feláldozzuk ezt a barátságot.

42. 35d45e2ed1 (válaszként erre: 41. - Somogyizome)
2017. júl. 31. 18:26
Hogy a gyerek valójában mi ahhoz komoly szakember kéne. De a te szempontodból ez végül is mindegy neked egy a lényeg de az "nagyon" hogy ne hagyd együtt játszani a te kicsiddel.
41. somogyizome (válaszként erre: 37. - Böce)
2017. júl. 31. 18:20
A cím mögött kérdőjel van. Nem véletlenül. Én még nem találkoztam ilyen gyerekkel, pedig van egy 20 éves fiam és egy 18 éves lányom is, akiket körbevettek más gyerekek. Ilyen tapasztalatom soha nem volt, mint ahogy ez a gyerek viselkedik. Volt harapós, verekedős, irigy, kifejezetten rossz, de ilyen, mint ez a kisfiú még soha. Éppen ezért indítottam a fórumot. :)
1 2 3 4 5

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook