Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » Pszichésen beteg vagyok.Van erre megoldás?(pénzügyi kérdés) fórum

Pszichésen beteg vagyok.Van erre megoldás?(pénzügyi kérdés) (beszélgetős fórum)

1 2 3 4
94. MZsanett (válaszként erre: 74. - Globus)
2017. jún. 25. 20:34
De aki szeret vásárolni, annak igen.
93. Miss Angel (válaszként erre: 89. - Miss Angel)
2017. jún. 25. 20:22
amugy bocs a kisebb hibákért,de ma telefonról írtam,amit nem szoktam.
92. gribedli*** (válaszként erre: 88. - 35d45e2ed1)
2017. jún. 25. 19:56

Én nem azt írtam, hogy nincs benne semmi, hanem hogy épp annyi van benne mint a többi gyümölcsben. Pont ezek, amiket itt felsoroltàl, mind van a többiben is. Természetesen ásványi anyagokból több van a zöldségekben, mert a gyümölcsök sajátsága, hogy minimális ásványi anyagot tartalmaznak, a zöldségek meg többet. A hüvelyesek még többet.


Szóval semmi különös nincs a kiwiben, ami más gyümölcsben ne lenne meg.

91. 1c2bf7d42c (válaszként erre: 87. - Gribedli***)
2017. jún. 25. 18:10

Ezeket tudom ltalanossagban.

Mindent a maga idejeben.

A tobbit inkabb csak valtozatossagkent.

90. globus (válaszként erre: 87. - Gribedli***)
2017. jún. 25. 18:04
Bármennyire pozitív statisztikát hoznak róla, hogy az emberek névtelen szavazatuk szerint támogatják a magyar mezőgazdaságot, ipart, kereskedelmet. Igazság az, hogy mindenki a saját pénztárcáját, anyagi helyzetét támogatja :)
89. Miss Angel (válaszként erre: 66. - 124637ff9b)
2017. jún. 25. 17:45
Hat jaj,ha vkinek van zsebpénze,nekem pl sose volt,erről ennyit,aztán tizenhat évesen elkezdtem melózni,akkor lett először pénzem,ez a zsebpénz dolog a szülőkon múlik,nem a gyereken..ha meg kevés van,az ember inkább beosztani próbálja,mert muszáj.legalábbis ha nincs támasza...talán a forumnyitonak abban igaza van hogy mindig mindent megkapott ,legalábbis anyagiakat tekintve és nem tudja milyen,mikor muszáj beosztani,mert ha nem tesszük,nincs semmink,csak amit magunknak megteremtünk előbb azt kellene megtanulnia,h abból jöjjön ki amennyije van,mert ha ezr nem tudja megtanulni,a szazezrek is el fognak folyni a kezéből,ehhez kellene vmi segítség mert ha eddig nem tudta maga megtanulni,eztan se fogja,nem gyerek már és elérni azt,hogy ne legyen szüksége potcselekvésekre,ha már nem csak ebben talál majd ugymond örömet,ami most van,akkor a kicsiből is ki fog tudni jönni ha kell,aztán majd rendeződik az anyagi helyzete is és minden ok lesz,de önmagában at anyagi helyzet rendezodése nem vonja maga után azt,hogy abba fogja hagyni a pénzszórást.....
88. 35d45e2ed1 (válaszként erre: 81. - Gribedli***)
2017. jún. 25. 17:40
Szia Gribedli bocs rosszul írtam a heti egyet napi 1. Rámentem a googlera onnan írom most mi van a kiviben: fontos nyomelemek, ásványi és ballasztanyagok, illetve E (bőr haj) és C vitamint tartalmaz. Hatékony a gyulladásos betegségek gyógyításában, tartalmaz K vitamint (csonterősítés, vese). A kivi a vitaminjaival könnyen felveszi a versenyt a szabadgyökök ellen, ezen kívül tartalmaz Káliumot és Natriumot, Magnéziumot, Kálciumot, Foszfort. Napi 1 kivivel (vitaminsziget.com)nézd rá te is az oldalra ha van kedved.
87. gribedli*** (válaszként erre: 85. - 1c2bf7d42c)
2017. jún. 25. 16:10

Jó, de nézz egy kicsit az ár mögé: az import holmit nem adóztatják annyira, ezért adhatják olcsóbban. Viszont mikor fogsz tudni még olyan őszibarackot enni mint most, vagy sárgabarackot?


Banánra ráér az ember akkor is, amikor már nem lesz finom barack. Ráadásul a barackok most ugye helyi termés mindenhol, kis szelektálással mindenki a helyi gazdaságát tudja vele támogatni ha azt veszi és nincs annyit utaztatva, meg éretten szedték le. Speciel tegnap vettünk őszibarackot, 50%os engedmény volt rá, most kell venni mert most jó. Meg a dinnye is, sárgabarack is.


A sárgabarack tele van karoténnel, most, hogy bazira süt a nap, ez nagyon nagyon jól jön, mármint hogy a karotén védi a bőrt és pont idény a sok narancsszínű gyümölcs. A természet jól kitalálta.

86. gribedli*** (válaszként erre: 83. - Globus)
2017. jún. 25. 16:02

Szerintem eleve az a beállítódás téves, ha azt hisszük, hogy van egy olyan gyümölcs, amiben minden benne van. Nem létezik ilyen. Nem baj az, ha egy idényben napokig csak azt esszük de nem létezik olyan, hogy csak egy gyümölcs mindenben jobb lenne a többinél. Változatosan kell enni, sokfélét. Biztos mindegyikben van egy olyan dolog, amiben az a gyümölcs bővelkedik de akkor sincs benne minden. Meg ugye az, hogy bôvelkedik, egy nem egy darabra vonatkozik, hanem többre.


Hiába is a praktikusságra törekvés megvan bennünk, nem szabad elhinni semmiről, hogy csodaszer. Mittudomén, papaja kivonat, tyű de minden nyavalyára jó az, és akkor ezzel a felkiáltással nem eszünk mást mert "úgyis" ez mindenre jó. A táplálkozás ennél több.


Igazából nem is nagyon pénzfüggő mert mindig van valami, ami pont olcsó, mert pont szezonja van.


Apropó narancs és a többi: májusig finom. Nekünk van narancsfánk, és más citrusfák egy kicsit később érik meg, volt tavasszal is de mivel egy hajszálnyival kevésbé erős a nap mint mondjuk Szicíliában, egy kicsit későbbre esik. Decembertől májusig van elvileg a szezonja.

85. 1c2bf7d42c (válaszként erre: 83. - Globus)
2017. jún. 25. 15:42
A banan tegnap valamivel olcsobb volt, mint a hazai oszibarack.
84. 8cc24eb355 (válaszként erre: 82. - Gribedli***)
2017. jún. 25. 15:39

Rengeteg az biztos!

És akkor még a 10 sor uborkát nem is írtam! :D

83. globus (válaszként erre: 81. - Gribedli***)
2017. jún. 25. 15:35
No igen, meglepetten látom, hogy sokan most vadásszák a banánt, narancsot, kivit, miért nem esznek idénygyümölcsöt? Azt majd télen keresik a fagyasztóban?
82. gribedli*** (válaszként erre: 76. - 8cc24eb355)
2017. jún. 25. 15:28
Ez rengeteg meló! De a végeredmény jól hangzik:)
81. gribedli*** (válaszként erre: 71. - 35d45e2ed1)
2017. jún. 25. 15:26

Nem, tényleg sehol nem írnak elképesztô mennyisègű vitamint a kiwire, hasonló értékek vannak mint a többi gyümölcsnél. De heti 1 kiwi még a c vitamin szükségletemet sem fedezné (még napi 1 sem), és akkor még nem beszéltünk a többi vitaminról mert ugye nemcsak a c a fontos, és àsványi anyagokról. Nagyjából összesen 1 kiló zöldség/gyümölcs (vàltozatosan, nemcsak egy vagy kettőfajta egész évben, napok, hetek oké de ne egész évben ugyanazt) az már egy jó nap, mondjuk nagyon kevesen esznek ilyen sok "növényt"


És főleg idényt. A kiwi sem idény mindig (anyósomnak van, tőle szoktam kapni), és amikor nem idény, akkor már kétes a vitamintartalma is. Meg minden zöldség gyümölcs idényben olcsóbb is, szóval veteti magát.

80. 35d45e2ed1 (válaszként erre: 79. - Globus)
2017. jún. 25. 15:19
bizony nagyon sok minden lehet belőle. Nekem a pite és a meggyes piskóta a kedvenc. Ja és ha van felesleges tojásfehérjéd kimagozott meggyel + cukorral habosra keverni gyönyörű színű és finom krém lesz belőle egy hátulütővel: gyorsan meg kell enni mert fél órán belül összeesik.
79. globus (válaszként erre: 77. - 35d45e2ed1)
2017. jún. 25. 15:12
Szerintem meggy a legsokoldalúbb gyümölcs :) Nyersen, befőttnek, sütibe, szörpöt készíteni, fagyasztani, mindenre jó.
78. 8cc24eb355 (válaszként erre: 77. - 35d45e2ed1)
2017. jún. 25. 15:10

Fóliám nincs,mert ici-picit /700m/ közel vagyunk a Dunához és a viharokat szépen tudja húzni maga felé,amit valahogy mindig mi szívunk meg.

Patiszon tavaly előtt rengeteg volt így idén csak sima cukkinit és grill cukkinit vetettem.Már alig várom. :)

77. 35d45e2ed1 (válaszként erre: 76. - 8cc24eb355)
2017. jún. 25. 15:05
A meggyből és a cseresznyéből klassz sütiket lehet sütni azon kívül hogy nyersen is finom. A krumpli is nagyon jó legalábbis nálunk nagyon sláger. Nekünk van egy fóliasátrunk abban van egy csomó karalábé (levesbe és főzelékbe imádjuk) + még palánta is belőle, zeller, egyebek. Mi ültettünk tököt és patiszont (rántani).
76. 8cc24eb355 (válaszként erre: 72. - 35d45e2ed1)
2017. jún. 25. 14:58

Most nagyon szép!

A Meggy és a cseresznye leérett,így valamelyik este kimegyek és visszametszem formára őket.A kert körül málnából van a "kerítés".Az most érik,szép piros körben. :)

A burgonya kezd elvirágozni,de a kétféle cukkini most virágzik,a grill cukkinin már van 2 labda ahogy a gyermekem hívja.

Sajna a szeder még szemetel,mert most megy le a második érése.Eddig több,mint 10 kiló lett leszedve.A kert előterében most lett lejjebb metszve a szomorú fűz is.És ezek csak a kedvenceim.Paprika paradicsom káposzták nem épp a szívem csücske de félig van velük a kert.A hagymaszárak letaposva,így az most csúnyácska :( Még a sárgabarackot várom de az még vagy 2 hét,hacsak nem jön egy vihar és tönkre tesz mindent.

75. globus
2017. jún. 25. 14:57
Sok évvel ezelőtt sógornőmék szinte a küszöböt rágták, amikor egyik fia ellopta tőle a megtakarított pénzt, pecabotot vásárolni... legnagyobb címlettel fizetett, és az árus nem kérdezte meg a látszólag kiskorú gyerektől, hogy honnan van ennyi pénze? Gyakran látni, hogy kevés pénzt is haszontalanságra költenek.
74. globus (válaszként erre: 70. - MZsanett)
2017. jún. 25. 14:55

Ez szubjektív érzés :) Ha valami éppen szükséges, és véletlenül leárazva találom meg, nagyon jó.

De csak azért venni, mert le van árazva, miközben huszadrangú szükséglet, nem okozhat eufóriát.

73. globus (válaszként erre: 58. - Fincsi5)
2017. jún. 25. 14:54
Nem eszel almát, epret, szőlőt, málnát, ilyesmiket egyáltalán? :o
72. 35d45e2ed1 (válaszként erre: 69. - 8cc24eb355)
2017. jún. 25. 14:48
nagyon klassz lehet a kerted. Egyébként egy jó konyhakerten rengeteget lehet spórolni.
71. 35d45e2ed1 (válaszként erre: 63. - Gribedli***)
2017. jún. 25. 14:46
szia a kivit nézd meg légyszi máshol is, mert nagyon sok helyen leírják róla hogy olyan mennyiségű és minőségű, összetételű vitamin van benne, hogy elképesztő. Én is csodálkoztam egyébként rajta de tényleg ezt írják. A greipfruit pedig egy c vitamin hadsereg.
2017. jún. 25. 13:16
Gyerekkoromban mindig kevés zsebpénzem volt, de én is szerettem szórni a pénzt. Nekem az segített, hogy megkerestem a legolcsóbb leárazott dolgokat, amiket kevés pénzből is meg tudtam venni. Meg persze odafigyeltem, hogy mindig maradjon tartalékom. Olyan jó dolgokat lehet leárazva találni.
69. 8cc24eb355 (válaszként erre: 55. - Massalhangzo)
2017. jún. 25. 11:02

Nem szégyellem,hogy kevésből kijövök,mert rengeteg munka van benne!

Tudod,a kert!

Olyan zöldségeim és nemes gyümölcseim vannak,amit majd 1000ft/kg-ért elviszik!Nem permetezek,de ahhoz rengeteg munka kell!

Így nem állítanám hogy sz@rt eszek!

Abból vontál le következtetést amit írtam,hogy mire költök,hisz arról volt szó!

2017. jún. 25. 10:38
Egyébként az az 50.000 havi bevétel az rettenetesen kevés,én azért csak keresnék valami normális munkát, amiből már lehetne érdemben gazdálkodni, esetleg felretenni valamennyit.
67. 61a61656b0 (válaszként erre: 47. - Epervirág)
2017. jún. 25. 10:32
Ez azért nem igaz ebben a formában.Amig keveset kerestem ami épp csak a számlára, ételre volt elég, én is állandóan sovarogtam új cuccok, finomsagok után. Amióta több a bevétel és megengedhetnem magamnak amit éppen kitalalok, azóta ez már nem izgat annyira.Atgondolom,van e rá szükségem, vagy csak újabb kihasználatlan darab lenne a szekrényben, stb.
2017. jún. 25. 10:17

Ha valakinek nagyon kevés jut, akkor tényleg akörül forog állandóan a gondolata.Keves pénzből mindig csak vásárolna, vagy enne. Nem kell ehhez pszichológus, csak jobban fizető munka, és nem az állandó agyalás lesz, hogy mire koltsem a semmit, mi mindent ennék a semmiből.

Ezért tartom jónak a gyerekkori zsebpénzt.

Megtapasztalja a gyerek, hogy van miből költeni, az amúgy is meglévő ruha cipő étel sütemény fagyi mellett, így nem mamorosodik meg az első saját fizetésekkor, ami végre csak az övé lehetne.

65. csikil4ny (válaszként erre: 56. - Miss Angel)
2017. jún. 25. 09:18

Oh, ha tudnád, hogy a lakosság hány százalékának az evés a legfőbb célja.


Én elég sok embert küldözgetek pszichológushoz, de a fórumindítót jobb munka keresésére küldeném. A spórolást nem túl nehéz megtanulni, a boríték módszer pl. nagyon jó, de akár egy füzetbe is lehet a havi költségvetést vezetni, de a legfontosabb, hogy írja le, hogy havi mekkora összegre van szüksége a normális élethez és keresse meg a lehetőséget hozzá. Ha ez megvan helyreáll az önértékelése is, ha mégse még mindig elmehet pszichológushoz.

1 2 3 4

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook