Főoldal » Fórumok » Lélek & Szerelem fórumok » Pszichés betegségeimmel nehéz élnem a felnőttek életét 44 évesen. Sokat szenved a lelkem. Fel sem növök talán soha? fórum

Pszichés betegségeimmel nehéz élnem a felnőttek életét 44 évesen. Sokat szenved a lelkem. Fel sem növök talán soha? (beszélgetős fórum)


❮❮ 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯
569. ubi pretium (válaszként erre: 564. - Binbike)
2014. máj. 30. 17:42
Mintha magamról olvasnék :O
568. Binbike (válaszként erre: 567. - 0f332c4ec9)
2014. máj. 29. 18:09
Nem jól látod a dolgokat. mert nem így van, ahogy írod.
567. 0f332c4ec9 (válaszként erre: 563. - Binbike)
2014. máj. 29. 17:38

Ne azért legyen lelkid mert nem voltál jó anya hanem azért amit a lányodnak okoztál ezzel. És azért ,hogy ha majd a lányodnak lesznek hasonló gondjai esetleg majd a saját gyerekével nem tud megfelelő kaőcsolatot kialakitani,akkor az nagy részben miattad lesz. Nem jó igy élni ugye? Na akkor azan gondolkozz milyen önző magatartás ez tőled,hogy meg sem próbálsz ezen változtatni mert sajnos van esélye,hogy a lányod is ilyen legyen késöbb. És te tudod ,hogy ez rossz mégsem érdekel,hogy a lányodnak is rossz lehet majd . Bár ne igy legyen.

Kemény vagyok tudom,de tudod mit gondolo? Hogy te nem is akarsz ezen változtatni. Neked jó igy,hogy elkönyvelted magad betegnek,jó picsogni itt a hoxán meg máshol,másoknak. Addig sem kell a főzéssel,házimunkával,lányoddal törődni. Jó nem szeretsz főzni,takaritani. Nagy dolog. De ne úgy kezeld ezt,hogy azért mert te beteg vagy. Nem azért. Csak mert nem szereted. 44 éves vagy ,még tudnál változtatni,de nem akarsz mert neked igy kényelmes.

566. Binbike
2014. máj. 29. 16:23
Szomorú vagyok, nem tudom mi lesz velem. Mi lesz a torkomban a szűkülettel. majd szépen lezáródik, és amíg még élek infúzióval táplálnak ,mert nem tudok már nyelni. Lemondtam a gyomortükrözést, mert nem a gyomrommal van baj. mert először röntgenezzenek meg, hogy mi nyomja kivülről a gégém. mert azt véli az orvos. és utoljára tükrözzenek, mert az veszélyes, ha "belémmásznak".
565. Binbike
2014. máj. 29. 16:19
Most itthon nincs vita a főzés miatt. A párom menzán ebédel a munkahelyén, én most intézem a kajám a betegklubban. Hétvégén lesz főzés. Bár még megemlíti a párom, én nem tudok másra rendszeresen főzni. A házimunka sem mindig megy maradéktalanul. A lányom nevelődött mellettem, Én nem tudtam, örültem, ha magamat valahogy fenntartottam lelkileg. így emiatt nem úgy áll a házimunkához, mellém stb. ezvan, bár tudtam volna jobb anya lenni.
564. Binbike
2014. máj. 29. 16:15

Az én fő betegségem nem a depresszió. hanem a személyiségzavar, meg ilyesmi. A feszültséget nem tudom kezelni. Gyermeteg viselkedés. megijedek, sokat sírok. nem bírom a terhelést. Viszont kreatív vagyok gyerekkorom óta. Kézimunkázom, ha jól vagyok. Volt: kötés, hímzés, gobelin, gyöngyfűzés, szövés tűzzománc évekig( mikor még volt ilyen foglalkozás a pszichés betegeknek a kórházban)

Most a szövés és gyöngyfűzés, ha jól vagyok.

Szeretem a rejtvényeket.

563. Binbike
2014. máj. 29. 16:10
Írtatok sok mindent. Tényleg nehéz volt a lányomnak egy beteg anya mellett, ez így igaz. és tudom is. és örökké lelkiismeret furdalásom lesz, hogy nem voltam jó anya. A betegségem mellett ezt tudtam. már nem tudom megmásítani. Bár ne betegedtem volna le ilyen fiatalon. És jó anya bírtam volna lenni. Sokszor gondoltam, bár ne szültem volna, ilyen betegnek nem szabadott volna. Ez van, amennyire tudtam, olyan anya voltam.
562. Binbike
2014. máj. 29. 16:06
Köszönöm a jeleket! Sajnos egy újabb betegséget találtak nálam. Én kértem a segítséget a fájdalmak miatt. A nyelőcsövem a torkomban a felére van szűkülve egy helyen és ez nyelési zavarokat és fájdalmakat okoz. Most még a kivizsgálás előtt vagyok. a nyelési röntgen mutatta ki. Nagyon félek és kelemetlenek a tünetek is.
561. Binbike
2014. máj. 22. 20:52
Köszönöm a jeleket! Megvagyok. nem igazán jól ,de megvagyok.
560. Binbike
2014. máj. 19. 15:50

Köszönöm az üzeneteket. Elgondolkodom rajtuk. Most nem tudok külön válaszolni rájuk. Elég sok megaláztatás ért a napokban, és most azon gondolkodom, hogy mit tehetek érte, hogy ne alázzanak mindig, és ne csicskáztassanak. Most a barátnőmtől is hasonlót kellett elszenvednem. Ma a pszichológusommal is beszéltünk róla.

Igyekszem talpon maradni.

559. tündér74 (válaszként erre: 557. - Naplemente.)
2014. máj. 17. 09:23
Azért annak a huszonéves lánynak sem egyszerű ám. Gondolj bele, évek óta elviselni egy keményen depressziós anyát.:(( Elég bizonytalan lehet az ő élete is. Nincs határozott irányítás az anya részéről, nincs pozitív együttlét stbstb.
558. tündér74 (válaszként erre: 554. - Naplemente.)
2014. máj. 17. 09:16

Senki nem gondolta szerintem, hogy Binbike szándékosan lenne depressziós.


Én sem bántásból írtam az önsajnálatról és gondolkozásmód megváltozásáról. Hidd el, tudom miről beszélek.

2014. máj. 16. 21:55

Az hogy ki mennyire van melyen és hogy tud kimászni belőle, teljesen szubjektív dolog.

Az igazi depresszió pedig nem az a dolog, amiből csak úgy ki tud mászni az ember, ha akarja.

Volt olyan időszakom, amikor sok mindent próbáltam, de ha a fejem tetejére is álltam, akkor sem tudtam kijönni belőle.

Abban egyetértünk, hogy a 22 éves lányt meg kell nevelni, hogy végezzen házimunkát és legyen az anyjára tekintettel. Az én lányom 20 éves és megcsinál bármit, ha megkérem.

Csak úgy működik a család szerintem, ha megosztják a feladatokat és összefogás van.

556. 0f332c4ec9 (válaszként erre: 554. - Naplemente.)
2014. máj. 16. 16:12
Hatalmasat tévedsz. Voltam én is mélyen. Ilyen tanácsokat csak az ad aki ismeri a depressziót. Aki tudja miről beszél.
555. ubi pretium (válaszként erre: 554. - Naplemente.)
2014. máj. 16. 15:29

Ezerszer mélyebb gödörben is voltam nem olyan régen.Nem légből kapott dolgokat írtam.Nyílván nem direkt depis,én csak azt írtam,amit tapasztaltam,hogy ki lehet ebből jönni,ha az ember igazán akarja.Én sokáig nem akartam,mert jobb volt belesüllyedni abba a fránya önsajnáltba.

És mint írtam,én nagyon kedvelem Bimbikét és drukkolok neki,úgy veszem,nem nekem címezted az írásodat.

2014. máj. 16. 15:23

Szerintem, akik itt most tanácsokat adnak, akik önsajnálatról, gondolkozásmódról, nyafogásról és arról írnak, hogy ő nem akar kijönni a depresszióból nem hiszem, hogy voltak olyan depressziósok, ha egyáltalán voltak, mint Binbike.

Pont az ilyen hozzászólások miatt nem mertem írni magamról őszintén és mikor megtaláltam Binbike fórumját azonnal elolvastam egyhuzamban és elgondolkoztam, hogy mennyire jó, hogy fel meri vállalni önmagát és hogy én viszont mennyire nem...

Mert féltem a beszólásoktól, a meg nem értésről.

Azóta írok őszinte naplót kendőzetlenül és nagyon sok mindenre jöttem rá, sokat segített.

Ne gondoljátok, hogy Binbike szándékosan depressziós és nem "rázza" meg magát.

Ha ilyeneket írtok, max. nem ír erről, szerintem inkább hallgatni fog. A szőnyeg alá söprés nem megoldás.

2014. máj. 16. 14:44

Tudod Binbike,hogy én imádlak és mivel hasonlóan éltünk,gondolkodtunk,könnyebben is értettelek meg.

Aztán most 38 évesen egy 4 éves kapcsolatot zárok le egyik pill-ről a másikra,csak hogy végre boldog legyek.Vége az önsajnálatnak.Ha támad a depi,megyek futni,nem a gyógyszerhez nyúlok.

Te is találj magadnak olyan elfoglaltságot,ami örömmel tölt el.A lányoddal meg beszélj,mert nem a csicskája vagy.

Igy is becsülendő,amit teszel,de légy önzőbb!!!Ha én képes voltam rá,te is az leszel,mert te erősebb vagy!!!

2014. máj. 16. 09:56

Teljesen egyetértek Ferrével.

Abba kellene hagynod végre az önsajnálatot. Ha a gondolkozásmódodon nem változtatsz mindig elő fog jönni a depresszió.

Érdemes lenne ezt elolvasnod:

[link]

551. 0f332c4ec9 (válaszként erre: 550. - Binbike)
2014. máj. 15. 21:37
Az kevés. Egyszerüen legyen az első lépés,hogy holnaptól nem nyafogsz,hogy neked milyen szar a napod ,fáradt vagy az eső is esik. Nagy dolog. Másnak rosszabb.
550. Binbike (válaszként erre: 549. - 0f332c4ec9)
2014. máj. 15. 15:56
Üdvözletem! Hát van egy Csernus Imre stílusod, keményen megmondod. És van benne igazság, amit írsz. Hogy aztán hogy tudom élni az életemet továbbra is, nem tudom. Most gondolkodom az általad leírtakon is. Most nem tudok többet, gondolkodom a megoldáson.
2014. máj. 15. 15:41
Baszki. Miért nem mondod meg nyiltan a lányodnak és őszintán mint egy felnött nővel(mert az is),hogy fáradt vagy,nem birod szügséged lenne a segitségére és legyen szives felemelni a 22 éves seggét és kivenni a részét a házimunkából. A párodnak szintén. Mond meg neked ez sok és kész . Ne haragudj,de valamit elcsesztél vele,hogy zavar a saját lányod. Kemény dolog a depresszió nehéz néha belőle kijönni,de muszáj. Meg kell ráznod magad mert nem vagy egyedül és hiába szeretnél nem is leszel. Van egy lányod. Ennek örülnöd kellene és amit elcsesztél a folyamatos depibe sülllyedéssel épp ideje rendbe tenni. Kicsit gyenge vagy,hogy hagytad,hogy a depressziód kerekedjen felül. Elhiszem,hogy nehéz,de nem vagy fogyatékos . Ki kell belőle jönni vagy legalábbis szinten kell tartanod. A nyafogással,már bocs,pont nem érsz el jót csak azt,hogy megszokod ha már nem szoktad meg és nem tudsz nyafogás nélkül élni. És azt,hogy mindenkinek elege lesz belőled. Érdemes lenne elgondolkodnod,hogy vajon miért hagyják rád mindig a háztartást? Mert valószinü úgy vannak vele,hogy ha már szenvedsz mindig(biztos megvan az okod rá,elhiszem,de nem lehet mindig)legalább ezt csináljad. Nem tudom ez csak eszembe jutott. Bocsánat ha bántó voltam kicsit.
548. Binbike
2014. máj. 15. 15:33
Jó hogy most mennyivel gyorsabb a gépem, nem görcsölök előtte, kőkorszaki volt, 2004-ben vettem anno. Proci, alaplap erősebb lett bele téve. DVD íróm tökéletes régóta, a wincsik is jók voltak, nem szorultak cserére.
547. Binbike
2014. máj. 15. 15:30
Aránylag jól vagyok. Néha barátnőzök, mert most egyedül van, szakított a barátjával. mert amíg volt, nem ért rám. Bocsánatot is kért. Már huszonévebarátnők vagyunk a lányaink egy csoportba kerültek az oviban sok-sok éve, onnan tart azóta is a barátság , néha zökkenőkkel. A lányaink azóta már 24 éves felnőttek lettek. és kirepültek, ám a barátság azóta is tart. Nekem 2 lányom van, egy itthon van még. neki csak ez az egy van.
546. Binbike
2014. máj. 15. 15:26
Hú de régen voltam itt. Húsvétkor a főzésen összevesztünk a párommal és sokáig nem is szóltam hozzá. Megint a különmenés volt bennem. A főzés szinte az összes vita forrása. Ő nem akar főzni sokat, elvárná, hogy én főzzek rá. Ezt én nem tudom nyújtani , amit nem ért meg. Itt-ott főzök vmit, ami nem nagy szám, nem igazán finom, ez van. ami nem megy -az nem megy. Most nem főzünk olyan sűrűn, néha én, néha Ő. Ésmost elmegy kaja nélkül is dolgozni és eszik ő is menzátmint a többiek, vagy hozat vmit. ha egyikünk főz, akkor azt viszi. Látszólag nyugalom van egyelőre. Ha nem bírom tovább vele, nekem kel kimondanom, hogy vége, de még nem tudom kimondani.
545. Binbike
2014. máj. 15. 15:21
Itt vagyok újra. Köszönöm az érdeklődéseteket! nagyon jól esik, és a sok jelet is köszönöm. A gépem szervízben volt, kicsit megújult, gyorsabb lett. Pár ezer Ft ráment és még nincs vége, de már itthon. Most várok 250-es képkártyára és a memóriát 2X 1GB-osra akarom emelni a 2X 500-as helyett. Megújult az öreg gépem.
2014. ápr. 18. 14:51
Binbike! Mi van Veled? Régen jártál erre..... hm.....
543. Binbike
2014. ápr. 4. 20:08
Húsvétra szeretnék gyöngyből díszt készíteni. Csak legyen rá erőm és energiám.
542. Binbike
2014. ápr. 4. 20:07
A párom megzakkant megint. Gondolkodtam, és rájöttem, hogy a múlt heti magát agyonhajszolás lehet az oka. Ez viszont nem mentség arra, hogy engem megalázzon, szóban bántson. megint előjött a hülye szövegével. Bárcsak be is tartaná, hogy elmegy. Mondtam is neki, menj is el. Tegnapra kattant ki. Nem tudom, mi lesz a vége. Én most nem törődök vele. Ha hülye, nem érdekel. A lányommal is van feszültség. És sokszor kettejük az oka. PL: a lányom egyik barátja ivott a párom saját poharából. Amire ő kényes, és mérgeskedett. A lányomnak szóltam miatta, és csak morgott és veszekedett miatta. Nehéz mindkettőjükkel. És a lányommal kettesben élve is voltak konfliktusaink. Olyan jó lenne egyedül. Én nem bírom a családi konfliktusokat és hát a munkahelyieket sem. Ott is szokott lenni. Bárcsak egyedül lehetnék és azt tehetnék, amit szeretnék.
541. Binbike
2014. ápr. 3. 21:02
Elfáradtam. Jó lenne egyedül lennem. Ma nyűgös , hülye volt a párom. Már így fogadott munkából hazaérve és estig is ilyen maradt. Közben én elmentem itthonról. Sokat gondolkodom, jó lenne életmódot változtatni. csak úgy tudnék, ha elmenne. Viszont nem tudom elküldeni, nincs erőm hozzá és hát szeretem is. Pedig olyan jó lenne egy kis szabadság, pihenés. Azt tehessek, amit szeretnék. Elfáradtam. Nagyon nehéz most nekem. csak állandó vágyakozásban és szomorúságban vagyok. Hiába vettem szép virág alakú gyöngyöt, biztos nem lesz időm és energiám kézműveskedni valami szépet belőle húsvétra. Tornázni is kéne, meg befejezni az evést. De nem lehet így megvonni magamtól az ételt, mert mindig kell kajának lenni a párom miatt. Ha egyedül lennék, nem hoznék haza kaját csak minimálisat. És inkább zöldséget ennék. Én nem főzhetek párolt zöldséget rizzsel. Párom körberöhögne, meg sem kóstolná. Hol ő főz, hol én. Ez van. nem érzem jól magam, és nem érzem jól magam a bőrömben. :(
540. Binbike
2014. ápr. 1. 21:51
:((
❮❮ 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook