Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » Provea fehérneműküldő cég másnak is küldött fizetési felszólítást olyan csomagra, amit meg sem kaptatok? fórum

Provea fehérneműküldő cég másnak is küldött fizetési felszólítást olyan csomagra, amit meg sem kaptatok? (tudásbázis kérdés)

8. Borzoska3 (válaszként erre: 7. - Arer)
2012. júl. 29. 09:56

ha nem vetted át a csomagot - nem kell kifizetni :)

A követelésbehajtó cég felszólitását jó, ha megválaszolod (ajánlott - tértivevényes levélben) azaz: írsz egy számla kifogást. Ebben le kell írni, szó szerint " a Provea cég .... Ft összegű követelését nem ismerem el" , mert az árut nem vettem át.

Ha csak próbálkoznak, akkor itt a vége, mert látják, hogy figyelsz az ügyeidre és Téged nem lehet lehúzni.

De előfordulhat, hogy kibocsátanak veled szemben egy fizetési meghagyást, (ezt a bíróság küldi ki) ezt 8 napon belül meg kell kifogásolni(ajánlott tértivevényes levéllel) - és ezzel bírói szakba kerül az ügy. Ha nem vetted át a terméket, a bíróság fogja kimondani, hogy megalapozatlan a Provea követelése, és a cégnek ki kell fizetnie a bíróság kültségeit is.

Végrehajtani csak jogerős bírósági ítéletet lehet (önálló bírósági végrahajtó útján) tehát, amíg nincs vesztett pered bárkit nyugodtan hajtsál el, aki megjelenik a lakáson és elkezd zaklatni.

7. Arer (válaszként erre: 5. - 8a9f750ff1)
2012. máj. 13. 22:34
Köszi, rákerestem. Látom más is járt így. Mivel ez a cég úgy küldözgeti a csomagjait, hogy csak simán feladja őket. Semmi írásbeli nyoma nincs, hogy egyáltalán feladta, arról meg pláne nem, hogy átvettem-e. Akkor meg hogy mernek azzal fenyegetni, hogy elindítják a követelésük behajtását? Netalán még a B-listára is rákerülök egy ilyenért?
6. kiscicalany (válaszként erre: 1. - Arer)
2012. máj. 13. 22:20
Húú talán még 5-6 éve kaptam egy ilyen levelet, már nem emlékszem, hogy felszólítás volt, vagy csak egy sima levél a "rendelésem" adatairól. Nem foglalkoztam vele, kidobtam a kukába, azóta semmi hír róluk:) Ne aggódj!
2012. máj. 13. 22:15
Az index-en van egy ilyen topik, ott sokan írnak róluk, keress rá. "Érdekes" sztorikat lehet olvasni.
4. b4c06bc553 (válaszként erre: 2. - Arer)
2012. máj. 13. 21:46

Hasonló esetről volt szó a napokban valamelyik tv adón? Így próbálnak pénzhez jutni, hogy egy régi dátummal felszólítást küldenek, megfenyegetnek az végrehajtóval - de ez csak egy trükk, mert sokan megijednek, és inkább kifizetik azt a pár ezer forintot, mint a végrehajtó!

Ne dőlj be nekik! Írj egy levelet, amiben kéred, hogy mutassa be neked, hogy min vetted át!

Ne izgulj, többet nem fog jelentkezni!

2012. máj. 13. 21:43
Rendeltél és nem kaptad meg? Hol a szállítólevél, vagy az átvételi elismervényük, amin TE átvetted?
2. Arer
2012. máj. 13. 21:43
Állítólag 2008-ban küldtek valami csomagot, amit én nem is kaptam meg. Továbbadták a követelésüket egy követelésbehajtónak, pénteken kaptam meg a levelüket. Más is járt így? Be tudják hajtani?
1. Arer
2012. máj. 13. 21:40
Provea fehérneműküldő cég másnak is küldött fizetési felszólítást olyan csomagra amit meg sem kaptatok?

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook