Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Programozott szülés pro és kontra fórum

Programozott szülés pro és kontra (beszélgetős fórum)


Ez a fórum a következő íráshoz nyílt: Programozott szülés pro és kontra

1 2
12. zitke
2010. okt. 29. 21:00

Szia!

Gratulálok én is!

A kislányom egy hét túlhordással született. Rendszeres, a gép által 5 percesnek mutatott (de általam egyáltalán nem érzett) fájások és két ujjnyira nyitott méhszáj mellett burkot repesztettek, majd oxitocint is kaptam. 5-6 órát vajúdtam, de a kitolási szak több mint másfél óra volt, mert a leányzó, mint a tiéd is, arccal rossz irányban volt. Nem is emlékszem igazán, összemosódnak a fájások, és a végén fájásgyenge is lett a méhem. Az orvos szerint ez azért volt, mert nem a megfelelő irányba fordult, arccal felfelé született.

Csak azt akarom mondani, hogy lehet, hogyha kivárod, míg magától beindul a szülés, akkor is hasonló lett volna.

2010. okt. 29. 19:56

Elöször is Gratulálok!

Másodszor meg lehet,hogy hülye vok,de nem értem mi a baj a programozott szüléssel??Az is szülés,nem?És akkor is vannak fájások,nem?

2010. okt. 29. 19:39
Szerintem most már ne foglalkozz ezzel, örülj, hogy szép, egészséges babád van! sok boldogságot Nektek!
2010. okt. 29. 18:14

én minden esetre gratulálok neked!

Gyönyörű szép lányod lett:)


puszillak titeket:)

2010. okt. 29. 18:12

Sajnálom,hogy így élted meg,de nem biztos,hogy az indítás miatt.Ha spontán folyik el a vized,lehet akkor is kimerültél volna a végére,nem?

Nekem mindkét császárom programozott volt,és azóta is csókolgatom a messziről az orvosom kezeit. Először a kiírt nap után 2 napra indította, Barnus 5370g-al született, a nyakára 2szer rá volt tekeredve a köldökzsínor. Boldit 2 héttel a kiírt időpont elött,de így is sikerült 4320g-ra megnőnie.Így volt ez jó,ahogy volt.

2010. okt. 29. 17:20

Nekem is a dokim indította be de nekem teljesen pozitív volt.

Sajnálom hogy neked nem. :((

6. vov
2010. okt. 29. 17:02

Hasonló az én történetem is....

Hónapokon át készültünk a nagy napra, minden lehetséges módon.

Aztán pár jósló fájással, 2 ujjnyi méhszájjal burkot repesztettek mindenféle hülye indokkal- én sem értem mért mentem bele így utólag.

Szerencsére egészsében megszületett a Kisfiam, mára már ez a legfontosabb, de én is sokat agyalok még a történteken...

2010. okt. 29. 16:43

sajnálom, hogy át kellett élned ezt. Én az első gyermekem szültem indítással és utána nem sok idővel megfogadtam, h többet ilyen nem lesz. A második babánál dúlát fogadtam, olyan kórházat kerestem, ahol alternatív szülés pártiak. Így is megsuhintott az indítás szele, mert a doktornőm nem akert egy hétnél több terminustúllépést hagyni, de a kisfiam kisietett 3 nappal korábban :)

én már háárom ujjnyira nyitva voltam a 40. héten és semmi gond nem volt. Nekem is nagyon sok jóslófájásom volt előtte és ennek köszönhetem, hogy nagyon gyorsan megszületett Lacikám, az egész szülés 5 óra hossza volt, ha az első fájástól nézem, de fájdalmas belőle cask az utolsó fél óra lett, amikor már erős tolófájásaim voltak. A kórházba 7 cm-es méhszájjal érkeztem és 35 perc múlva kibújt a gyerek 3.42 kg-mal, gátmetszés és sérülés nélkül ;)

Hagyni kell a természetet dolgozni, akkor lehet a legkisebb baj ;)

sokan nem tudják egyébként az indított szülés veszélyeit az a baj. Az oxitocin pl. rendkívül evszélyes!

4. Siri
2010. okt. 29. 16:42

Szia!

Gratulálok én is kisálányotokhoz. Szerintem fel a fejjel és fő az hogy egészségesek vagytok mindketten.

Bár még nem szültem és a 7. hónapban vagyok, de én is annak a híve vagyok hogy természetesen szüljem meg a kisbabánkat. Ha képes voltam arra hogy teherbe essek azt gondolom hogy képes leszek arra is hogy megszüljem. Gondolom te is ezt szeretted volna. De ahogy írtad, a babád megpróbált lejönni de mivel arccal szembe volt ezért visszahúzódott. Akkor mért van lelkiismeret furdalásod megvolt az esély. A születés fájdalmas hol így hol úgy történik. Szerintem csak a jelennel és a jövővel foglalkozz ez így volt megírva. További jó egészséget kívánok nektek.

2010. okt. 29. 16:29

Szia!

gratulálok a kislányhoz!

egy kérdésem lenne, illetve nem értem a következőt, amit írtál: "és még 3-4 vaklárma is lehetett volna, mire megszületik Tami, de kétujjnyira nyitott méhszájjal mi lett volna ezeknek a vége?"


Én az első lányomnál szülés előtt jó egy héttel már két ujjnyira voltam nyitva(külső méhszáj is) és semmi gond nem volt, sem én, sem a dokim nem paráztunk. Viszont a vajúdásom rövid volt, 4,5 óra alatt született meg az első igazi fájástól kezdve:)

2010. okt. 29. 16:26

Először is jó egészséget a babádnak és neked is. Az egyik barátnőmet szintén amiatt császározták korábban, mert az orvos szabira ment. Ráadásul tök fölöslegesen, mert meg tudta volna szülni, csak így a doki már délben elindulhatott szabira. Nem tudom, a barátnőm miért ment bele. A te eseted viszont más. Szerintem ne gondolkodj azon, hogy lett volna-e más lehetőség. Gondolj arra, hogy valószínűleg nagyon problémás szülésed lett volna, ki tudja mennyi ideig tartó vajúdással. Illetve arra gondolj, hogy nem volt más lehetőség. A szülés menetét ugyanis nemcsak mi mamák írjuk, hanem a gyerekeink és igaz, valóban néha az orvosaink is. Lelkiismeret furdalásra pedig végképp nincs okod, akkor lehetne, ha nem szeretnéd a gyereked, vagy nem törődnél vele. Lehet, még nem érted, de egyszer biztos leesik, hogy így volt jó, ahogy megtörtént. Talán ha egyszer lesz időm és erőm, én is leírom második gyermekem születésének - hát utólag gondolva - csodáját. Vigyázz magatokra, légy boldog anyuka!!!

Ja, és az ok nélkül való programozott szüléssel nem értek egyet!!! Nekem a harmadik volt programozott, 39. hétre, de papírvékonyságú volt a méhfal, a gyerek meg 4,3 kg. És minden oké, jó, hogy így volt, mert így biztosan nem történt velünk semmi baj.

2010. okt. 29. 16:08
2010. július 3-ra voltunk kiírva. Június 29-én, négy nappal a "vaklárma" után megindítottuk a szülést. Ha tudtam volna, mire vállalkoztam, és lett volna más lehetőségünk, sose megyek bele. Nem csak magam miatt, születendő lányomat is szívesen megkíméltem volna, ha lehetett volna...

Ugrás a teljes írásra: Programozott szülés pro és kontra
1 2

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook