Főoldal » Fórumok » Lélek & Szerelem fórumok » Progeszteron krémről vannak tapasztalatok? Milyen mellékhatásokat produkálhat? fórum

Progeszteron krémről vannak tapasztalatok? Milyen mellékhatásokat produkálhat? (tudásbázis kérdés)


1 2
33. Timicsi (válaszként erre: 32. - Timicsi)
2020. nov. 28. 20:31

Sajnos nem tudom törölni, de már nem aktuális!

Köszönöm

2020. jún. 21. 19:52

Sziasztok!


Ha valakit esetleg érdekel, nekem van 1 db norvég woman's cream-em eladó, bontatlan 10/21 lejárattal. 7000,- + posta.


Érdeklődni: 06209175379

2018. márc. 20. 15:40

Nem hallottam, informálódom.

Eszik, isszák, hova kenik?

Progeszteron tablettát írták ki. Azt szedem.

2014. júl. 17. 14:51

Sziasztok,


Én használtam a women's cream-et mert ciklus közben volt párszor barnázásom....

3 hónapig használtam,1 hónap után elmúlt a barnázás,erre ajánlani tudom.

TSH-m is ingadozó,az továbbra is ingadozik,bár a womens cream nem is arra való...

Amúgy mivel 3 hónapja tünetmentes vagyok:


ELADNÉK EGY BONTATLAN women's cream-et,ami nem járt le,csak már nem tervezem elhasználni.

Pesten átvehető és bolti ár alatt:8900Ft-ért meg is válnék tőle.

2011. márc. 16. 22:05
Igen, pontosan ezért használjuk, legalábbis én :) nagy reményekkel... és eddig jó tapasztalatokkal :)
28. Pomi (válaszként erre: 27. - *Murmi*)
2011. márc. 13. 21:31

Szia!


PMS tünetekre: mellfeszülés (fibrociszták), idegesség, epekövek (ez is hormonális probléma), magas prolaktinszint a tehát a tájékoztató előadáson adott lapon felsorolt tünetek nagy része:(

27. *Murmi* (válaszként erre: 26. - Pomi)
2011. márc. 13. 09:07

szia, megkérdezhetem Te mire kezdted el használni a krémet?

Egyébként nekem is hasonló tapasztalataim vannak eddig, de még csak 3 hónapja használom!

26. Pomi
2011. márc. 12. 21:07

Nekem van tapasztalatom a progeszteron krémmel. Eddig már 5 cikluson keresztül használtam. A PMS tüneteimet mérsékelte, volt olyan hónap amikor teljesen megszüntette, de volt olyan is, hogy felerősödtek a tünetek a krémtől. De a tünetek felerősödése attól van, hogy hat! (az útmutató szerint:)Tehát a tünetek felerősödése a mellékhatás :)De mindenkinél másként hat. Mivel ez természetes hormon, emiatt a hatását is lassabban fejti ki:( A szintetikus hormonoktól idegenkedem! A libidóra kifejtett hatásról nem tudok nyilatkozni :( A krém weboldalán találsz elérhetőséget és e-mail-ben tudnak neked válszolni a kérdéseidre mielőtt megrendeled a krémet!

Remélem segítettem valamennyit.

Üdv Neked

25. Noniacuss (válaszként erre: 24. - Zsanci79)
2011. márc. 11. 10:51

Hosszú távon természetesen jó a progszteron krém, csak ott a javulás nem olyan látványos, mert általában több hónap, míg a szervezet hormonháztartása helyreáll, és ha van elég progeszteron a szervezetben, akkor rendben lesz a vágy is.

A progeszteron krémet nem kimondottan erre ajánlják, hanem egyéb menstruációs panaszokra stb.

A libidó helyreállása mintegy kellemes mellékhatás.


Mivel a krémnek nincs mellékhatása és viszonylag nem drága (cca 5000 ft/3 hónap) ezért kárt nem okozunk vele, baj nem érhet, egy próbát megér.

Csak be kell tartani a használati útmutatást.


Egyébként az a véleményem, hogy a szervezet rendbetételét sejtszinten kellene kezdeni és bizony megelőző jelleggel fontosak a táplálék kiegészítők, azaz a vitaminok és pl. a Noni bioaktív italok is. Hosszú távon, azzal, hogy a szervezet egészséges lesz, a szexuális étvágy is megnő, azaz helyreáll.

24. zsanci79 (válaszként erre: 23. - Noniacuss)
2011. márc. 11. 10:05
Mit ajánlanak arra?
2011. márc. 11. 00:27

Progeszteron krém mellékhatásról nehéz lesz tapasztalatot gyűjteni;)

Mi a Body Balance krémben vagyunk otthon és a legrosszabb tapasztalat az volt, hogyha túl sokat kened egy helyre, akkor a szervezet "szennyezettségétől" függően lehetnek kipirosodások a bőrön.


Amúgy tényleg teljesen természetes, ezért különösebb mellékhatása nincs.

Úgy is lehet fogalmazni, hogy kenheted tonna számra, de ártani nem árt, még, ha véletlenül nem is segít.


Szexuális libidóra egyébként nem ezt ajánlják, bár ez sem rossz...

2011. jan. 6. 11:24

Sziasztok!

konkrét tapasztalata azóta sincs senkinek?

21. 099c0bed40 (válaszként erre: 20. - Zsú1965)
2010. dec. 29. 00:08

Nagyon örülök hogy nem bántódtál meg, tényleg nem személyeskedésnek szántam azt a hsz-t.


Neked is BUÉK, és legyen csak egyetlen eggyel szebb napunk mint amennyi az idén volt, máris elmondhatjuk hogy megérte megélni 2011-et, nem?

20. Zsú1965 (válaszként erre: 19. - 099c0bed40)
2010. dec. 28. 16:21

Talán csak rossz hangsúllyal olvastam. Nem vagyok megsértve.

Boldog Új Évet!

19. 099c0bed40 (válaszként erre: 18. - Zsú1965)
2010. dec. 28. 16:01

Sem kiokítani, sem pedig megbántani nem szerettelek volna.


Amennyiben a hozzászólásom--amit pusztán saját tapasztalataimra alapozott magánvéleménynek szántam, mindennemű bántás vagy személyeskedés nélkül--ennyire negatívan érintett, ez esetben elnézésedet kérem.

18. Zsú1965 (válaszként erre: 16. - 099c0bed40)
2010. dec. 28. 15:13

Köszönöm a kedves okítást. Az ösztönt arra értettem, hogy mivel legtöbbünknek nincs orvosi végzettsége, ezért nem tudjuk felülvizsgálni, hogy mi igaz, vagy mi nem. Főleg, hogy orvos és orvos sem ért egyet.


A laikus beteg nem tehet mást (szerintem), mint hogy tájékozódik, minden számára elérhető, és számára elfogadható forrásból, majd ezek alapján, és igenis a megérzése (ösztöne) alapján választ, hogy a sokféle, egymásnak általában ellentmondó orvosi és egyéb szakvéleményből ő melyiknek hisz.


És utána azt viszont végig meg kellene fogadni, nem pedig ide-oda kapkodva váltogatni mindeféle kezelést meg szert, egyiknek sem hagyva időd, hogy a hatását kifejtse.


A hormonszintek elemzésekor pedig sokszor semmi sem derül ki, legalábbis semmi olyan, amin két orvos ne értene teljesen különbözőt. Hidd el, ez a saját bőrömön (vagyis hormonjaimon) tapasztalom, és bár nem vagyok orvos, de igen fejlett megérzéssel rendelkezem, és mindenkinek hallgatnia kell a sajátjára.

Soha nem szednék be olyan gyógyszert, ami ellen a zsigereim "tiltakoznak", a hormonpótlást pedig "jó" érzéssel fogadtam, és nem is bántam meg.


És bocsi a hosszú reagálásért, de érzékeny pontot érintettél...

17. 099c0bed40 (válaszként erre: 13. - Zsanci79)
2010. dec. 27. 16:05
Szia, gratulálok hogy sikerült, azt hiszem én is ugyanezt tettem volna a helyedben.
16. 099c0bed40 (válaszként erre: 12. - Zsú1965)
2010. dec. 27. 15:59

Szia, igazán nem szeretnék kötözködni, de ha már a nyeregben ülésről beszélünk, akkor véleményem szerint nem az "ösztönökre" kell hallgatni, hanem alap, majd 21.ciklusnapi hormonszinteket kell méretni. A hormonszintek elemzésekor legtöbb esetben feketén-fehéren kiderül, kinek milyen hormon pótlására van szüksége, azaz nem kell improvizálni.


A megfelelő szintű libidóért nem csupán az ösztrogén, hanem még egy sereg más hormon megfelelő szintje is felelős, pl. a tesztoszteron és a kortizol, hogy csak a legfontosabbakat említsem.


Az orvosokról pedig nagy általánosságban jót vagy semmit....nálam itt a pont.

15. de65993010 (válaszként erre: 12. - Zsú1965)
2010. dec. 27. 13:25

Az 1. fogamzásgátló, amit szedtem, attól szinte nem is híztam, nem is volt semmiféle problémám vele. Megjegyzem, itt is mindenféle vizsgálat és egyéb kérdések nélkül írták fel.

De a legutóbbi annyira, de annyira kiütött, hogy rámjön a bőgés, ha eszembe jut.

És a fentebb említett esetek és előbbi hozzászólásomban leírt dolog miatt is vagyok már ennyire bizonytalan.

Hogy ez most tényleg használna, vagy megint 1 rohadt jó reklámfogás? :(

Nincs is széles körben elterjedve a dolog.

14. de65993010 (válaszként erre: 13. - Zsanci79)
2010. dec. 27. 13:22

Örülök, hogy sikerült meggyógyulnod! :)

Nekem is sajnos konkrétan ezzel van a legnagyobb bajom...

Hogy jó nőgyógyászt találni nagyon nehéz.

S nagyon kellemetlen, hogy nem vizsgál meg normálisan, csak az ajtóból megmondja, hogy ja, ez hüvelygomba, és felírja a szokásos kúpot, és pont. :(

És, amióta tudom, hogy azt a fogamzásgátlót írják fel elsősorban, ami után jutalékot, elég komoly ajándékokat kapnak, elfog a hányinger. :(

S csak akkor néznek rád jobban, ha neked nem válik be a gyógyszer. Szomorú. :(

13. zsanci79 (válaszként erre: 11. - De65993010)
2010. dec. 27. 13:05

Nem egészen vág ide, de én az orvosoknak meg a gyógyszereiknek már nem igazán hittem, mikor 1,5 évig havonta küzdöttem a hüvelygombával, amiben benne volt 9 hó terhesség is.

Majd ez a gyógyszer, meg ez a kúp, stb...semmi nem használt.

Mikor az idén megint előjött, akkor utánanéztem a neten ezeknek a dolgoknak, orvoshoz nem mentem, és saját magam amit találtam erről, természetes gombaölők, baktériumölők, stb. dolgokat próbáltam ki. És lekpogom immár 8 hónapja semmi bajom, pedig mondom, havonta küzdöttem vele, és már teljesen padlón voltam lelkileg tőle. Sokszor a gyógyszerekkel többet ártunk mint használunk, én nagyon örülök hogy nem kezdtem el megint az orvostól orvosig járkálást, és kikúráltam magam:)

2010. dec. 27. 12:47

Hormonügyben (meg gyógyszer szedésben és nem szedésben általában) sokan esnek a ló valamelyik oldalára. Szerintem a nyeregben kellen ülni.


Én 7 éve szedek hormont (ösztrogént), én nincs se mellrákom, nem szőrösödök, nem tapasztalok semmiyen mellékhatást. De sajnos a libidómat nem hozta vissza annyira, amennyire a párom szerette volna.


Szerintem hallgass az ösztönödre, az alapján dönts a szedésről. Ha nincs kifejezett ellenérzésed, akkor hallgass az orvosadra, és járj rendszeresen ellenőrzésre. Nincs olyan gyógyszer, amelyet az egyik orvos ne dicsőítene, a másik meg ne szidna.

2010. dec. 27. 12:25

Tudom, hogy nem kötelező elhinni.

De, amit anno szedtem fogamzásgátlót, arról is kb. ódákat zengett a régi orvosom, hogy így-úgy természetes hormon van benne, ez az 1. ilyen gyógyszer.

Azt ennek a csoda gyógyszernek köszönhetem, ahol most tartok... :(

2010. dec. 27. 12:08

A libidócsökkenés oka hormonális.

A krémben nem szintetikus hormon van hanem termeszétes anyag. Nem vagyok szakember, de a honlapon tök érthetően le vannak írva a dolgok. Persze nem kötelező elhinni.

2010. dec. 27. 10:43

Köszönöm az eddigi válaszokat!

Elég nagy kétségek vannak mások felől is, ahogy látom!

Valahol olvastam, hogy páran használták a barátcserje kapszulát, vagy mit... tudom, hogy 1 növénytől ne várjon csodát az ember, csak én gyakorlatilag rosszul vagyok, hogy megint hormont akarnak "rámsózni"... :(

2010. dec. 26. 09:25
Köszi, szerencsére egy gyors műtét következtében sikerült meggyógyulnia----a megjelenő publikációkkal és kutatásokkal kapcsoltban pedig csupán annyit: annyira bonyolult az ember belső elválasztású mirigyeinek hormontermelése és a termelt hormonok plusz azok vivőanyagainak egymásra gyakorolt hatása, hogy sok idő kell még, mire tökéletesen feltérképezhető, és "mesterségesen" utánozható lesz a folyamat,ami a szervezetünkben nap-nap után mindenféle különösebb vezényszó vagy külső irányítás nélkül lejátszódik.
7. zsanci79 (válaszként erre: 6. - 099c0bed40)
2010. dec. 26. 00:08
Sajnálom. Igen, mindenkinek másképp reagál a szervezete, de a progeszteronról én is mindenütt azt hallom, hogy az a rák megelőzésére, vagy kivédésére (vagy hogy is fogalmazzak) biztosan használ.
2010. dec. 25. 19:06
Persze, biztosan megnézik, csak az a baj vele, hogy mint minden, ez is egyéni érzékenységen múlik, ki az aki bírja és használ is neki, és ki akinek komoly baja lesz tőle. ( azóta vagyok szkeptikus, mióta anyám fél év kenegetés után méhtestrákot kapott ---orvosa szerint persze teljességgel kizárt hogy a progeszteron krémtől....)
5. zsanci79 (válaszként erre: 4. - 099c0bed40)
2010. dec. 25. 17:12

Norvégiában már 15 éve használják állítólag.

Gondolom van rá forgalombahozatali engedély ha itthon árulják, és azt azért megnézik, hogy mire adják.

2010. dec. 25. 15:02

Szia, őszinte leszek: annyira újnak számító szer, hogy nem tudni, kinek hogy hat/nem hat, vagy milyen mellékhatást okozhat.( gondolom, most készül a statisztika azok körében akik bevállalták és használják)

Én a helyedben biztosan nem kérném, de ez csak egy amatőr magánvélemény, semmi egyéb.

1 2

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook