Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Problémás babák fórum

Problémás babák (beszélgetős fórum)


20. f6afe63a24 (válaszként erre: 19. - D550c57e19)
2012. jan. 25. 13:24
Viki elég jól aludt eddig.Kétszer kelt éjszaka, 3-kor és 6-kor.Kb. egy hete alszik úgy h. 2 óránként kel.Lehet a foga miatt.remélem azért nem fog egy éves koráig tartani ez a nem alvás.
2012. jan. 25. 07:14
szia! Az én nagy fiam is ilyen volt. Kb 1éves koráig alig aludt mindig volt vmi gond.nagyon hamar felállt elindult mert amit meg akart szerezni azt megszerezte:) hiába nem akaratos egy ekkora baba de igenis van amelyik jobban érvényesíti az akaratát van aki "beletörődőbb".Nálunk is nagy az érzékenység és mindent fokozottan él meg. Pár hónaposan sem bírta ha más sír, a kistesót imádta. Viszont most lassan 3 éves és a dackorszakot is ugyanígy fokozottan éli/éljük meg.nagyon nagy hiszti vannak és most is nagyon problémás.nagy odafigyelést igényel többet mint amit adni tudok(van egy kistesó is).szerintem is ezek a babák kisgyerekként is majd nagyként illetve felnőttként sem hazudtolják meg magukat.
18. Muraja (válaszként erre: 17. - F6afe63a24)
2012. jan. 24. 17:45

Hat eppen az hogy fel kell venni , maskep nem tud egy kis öthonapos gyerek komunikalni csak igy .

Egyszeuen szeretet es közelseget akar , anyahoz akar bujni.

Egy ideig szeretne ezt a környekel tudatni de sajnos a környek hisztinek es nyafogasnak veszi.

Lassan ez utan egy kis gyerek csendeseb es csendeseb lesz - intravert.

Felneveltem egy kisebb csorda gyerköcöt de soha nem jutott az eszembe hogy egy kis gyerek hisztizni vagy manipulalni tudna. Ök csak szeretet utan vagynak.

Ma a gyerekimböl szulök lettek es fiam a harom honapos kis unokaval jarkal a kenguruban igenis ez is egy bisztonsag erzetet ad.

17. f6afe63a24 (válaszként erre: 16. - Tündér74)
2012. jan. 24. 17:26
Én alig vettem korábban fel.Amióta a fogával küszködik és nyűgös azóta viszont sokat kézben van.
16. tündér74 (válaszként erre: 15. - F6afe63a24)
2012. jan. 24. 15:55
Szerintem jól gondolod. Ez nálunk is éppen így volt:) Nővérem nyughatatlan, sírós csecsemő volt, én nyugodt kiegyensúlyozott voltam(vagyok). Az alaptermészetet, temperamentumot nem lehet megváltoztatni, viszont a csecsemő jelzéseire minden esetben válaszolni kell, ezzel nem fogod elkényeztetni. Persze itt nem arra gondolok, hogy egy kicsit nyögdécsel a baba és már fel is kell venni.:)
15. f6afe63a24 (válaszként erre: 14. - Tündér74)
2012. jan. 24. 15:20

Értem h. nem lehet akaratos.De én a későbbiekre értettem h. majd 2-3 évesen akaratos lesz.:)

Mert azért már ilyenkor is látszhat h. milyen a temperamentuma a babának.A nyugodt természetű babák valószínűleg felnőtt korukban is nyugodtabbak lesznek.Ezt én gondolom igy.De aztán nem biztos. Én például egy nagyon jó baba voltam és a későbbiekben sem volt gondjuk a szüleimnek velem, és most se vagyok egy akaratos stb. ember.

A testvéremmel több gond volt baba korában is és később is.Ebből gondolom h. már csecsemő korban is lehet látni h. ki milyen személyiség.vagy rosszul gondolom?

14. tündér74 (válaszként erre: 13. - F6afe63a24)
2012. jan. 24. 15:12
Akaratos sem lehet egy 5 hónapos baba. Ő még csak sírással tud jelezni, ha valamire szüksége van, és ez nemcsak az evés, ivás, teli pelus lehet, hanem lehet, hogy egyszerűen csak a Te közelségedre vágyik, és csak így tudja jelezni. Ez nem akaratosság, vagy hiszti, ő még nem tud manipulálni, mint pl. a 2-3 évesek.:)
13. f6afe63a24 (válaszként erre: 8. - Dolores007)
2012. jan. 24. 14:39
értem.inkább úgy irom,h. akaratos, nem hisztis.
2012. jan. 24. 14:30
A férjem mondja mindig h. hisztizik a lány. De én legbelül érzem h. ez nem hiszti, hanem érzékeny a világra.Én is érzékeny vagyok, biztos tőlem örökölte.
11. tündér74 (válaszként erre: 1. - F6afe63a24)
2012. jan. 24. 14:24
Ebben a korban nincs még hiszti, úgyhogy az kizárva.:) Az ilyen picurkáknak mindig van valami "problémájuk", először a fogzás, aztán a szeparációs szorongás, aztán később a dackorszak, stb.
10. zsuzsika83 (válaszként erre: 9. - Filemon79)
2012. jan. 24. 13:58
Az én kislánom dettó ilyen! Múltkor a lábamra esett véletlenül a fiók. Nagyon fájt, de nem sírtam, csak ültem a földön, és fogtam a lábam. SZegénykém annyira elkezdett sírni, alig lehetett megnyugtatni.
9. Filemon79 (válaszként erre: 7. - F6afe63a24)
2012. jan. 24. 13:48

A problémás nem ugyanaz, mint a hisztis. A problémásnak tényleg gondjai vannak. Olyasmik, amik másoknak meg sem kottyannak. Én is megerősítem az egyik előző hozzászóló tapasztalatát: az én lányom is pontosan úgy bánik a babáival, plüssállataival, ahogy mi vele. Félelmetes és megható is egyben látni azt a gondosságot, mindent pont ugyanúgy csinál, ahogy tőlünk látta. :)

És a betegekkel való törődés: egyszerűen nem bírja más szenvedését, azonnal sír, ha valakit baj ér. Pl. tegnap kicsit besokalltam napi gondok miatt, és este eltörött a mécses. Persze ő is rögtön zokogott, úgyhogy abba is hagytam a sírást. Mondtam neki, hogy nem az ő hibája, anya olyasmi miatt szomorú, amin ő nem tud változtatni. Úgy tűnt megértette. Aztán éjjel felijedt, és kiabált, hogy "Anya, nem sírsz?" Nagyon bántam, hogy láttatni engedtem a bajomat! :( De talán néha nekik is kell látni, hogy vannak rossz dolgok is az életben.

8. Dolores007 (válaszként erre: 7. - F6afe63a24)
2012. jan. 24. 13:32

Az, hogy hisztis gyerek lesz-e,

vagy törődő, érzékeny ember, ez mind-mind nevelés kérdése.

7. f6afe63a24 (válaszként erre: 6. - Zsuzsika83)
2012. jan. 24. 13:31
Ezt örömmel hallom.azt hittem egy hisztis gyerek lesz majd belőle, de akkor még van remény h. egy kedves, törődő érzékeny ember lesz.:)
6. zsuzsika83 (válaszként erre: 1. - F6afe63a24)
2012. jan. 24. 13:23
Én is csatlakoznék az előttem szólókhoz! Az én kislányom is nagyon érzékeny baba, 5 hónapos koráig szinte semmit nem aludt, 1 éves koráig pedig folyton az ölembe volt, vagy rám volt kötve. Én 5 hós korában találtam egy nagyon jó homeós dokit, aki rengeteget segített. Sokat javult az alvása, és ha bármi komolyabb gond adódik a gyerekkel, mindig megyünk és mindig segít. Ma már 18 hós nagylány, könnyebb vele, és hidd el, a rengeteg törődés és odafigyelés, most már kezd visszajönni. Mert továbbra is nagyon érzékeny. Pl. nem alszik ha telihold van, ha jön a foga, ha beteg, ha front van...stb. viszont hiperérzékeny más téren is. Olyan empátiával fordul az emberekhez, hogy az csoda. Úgy nyúl a kisbabákhoz, öregekhez, betegekhez, ahogy a kortársaitól nem látom. És már látom, hogy ugyanúgy viselkedik a babáival, ahogy mi vele. Soha nem bánt senkit, mint ahogy mi sem csaptunk még a kezére sem soha. Ha azt játsza, hogy sír a babája, azonnal felveszi, ahogy mi őt...stb. Szóval hidd el megtérül a befektetett energia, és visszakapod majd kamatostól!
5. f6afe63a24 (válaszként erre: 2. - Filemon79)
2012. jan. 24. 13:22
Azt nem tudom h. több örömöt adnak-e, de Viki nagyon édesen mosolyog, és sokat is mosolyog, ha éppen nincs baja.
2012. jan. 24. 13:16
Van még valaki igy? Ha igen irjon.
3. Filemon79 (válaszként erre: 2. - Filemon79)
2012. jan. 24. 13:14
... szeretetet... Milyen nehéz szó! :D
2. Filemon79 (válaszként erre: 1. - F6afe63a24)
2012. jan. 24. 13:13

Konkrét tanácsot nem tudok adni. Nálunk szopisztrájk nem volt, épp az ellenkezője: folyton cicin lógott. :) Viszont az én lányom is nagyon problémás baba volt, most meg problémás kisgyerek. Vagyis aki alkatilag (lelkileg, idegrendszerileg...) ilyen, azt hiszem, az a szüleinek még 50 évesen is problémás gyerek marad. :)

Az viszont igaz, hogy minél nagyobb, annál könnyebben kezelhetők a kis gondjai, mert már el tudja mondani, közösségbe kerül, és nemcsak a szülők, de a pedagógusok, többi szülő, stb. is segít, hogy jobb legyen a helyzet. Kitartás!

Még egy apró megjegyzés: biztos vagyok benne, hogy a problémás gyerekek több örömöt, szeretet adnak, éppen a problémásságuk, hiperérzékenységük következtében.

2012. jan. 24. 13:06
5 hónapos a babám, de mindig van valami probléma vele.Néha nem tudom h. hiszti ez vagy csak átlagnál érzékenyebb.Egyébként nem beteges, egészséges, csak valahogy mindig nyűgös.Már több mint egy hónapja szopisztrájkot tart. Csak félálomban hajlandó enni.Az egyik cicit teljesen elutasítja ha ébren van.Most indul el a fogzásos időszaka, szinte egész éjszaka alig alszunk.Már nagyon ki vagyok.Szeretném ha már nagyobb lenne.

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook