Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Probléma az Óvonővel! fórum

Probléma az Óvonővel! (beszélgetős fórum)


2010. szept. 16. 17:46
És a három éves szerepelt? Sokszor a szülőnek rosszabbul esik, ha az ő gyereke nem szerepelhet, mint magának a gyereknek. És nagyon nem mindegy, hogy milyen a kommunikáció az óvónő és szülő közt.Sajnos vannak rosszul kommunikáló szülők és rosszul kommunikáló óvónők is.
14. Kicsi32 (válaszként erre: 9. - Jozsi.38)
2010. szept. 16. 14:17
jozsi 38 IGAZAD VAN!
13. Kicsi32 (válaszként erre: 10. - Kismóki 2)
2010. szept. 16. 14:15
Ez egy kis falisi óvoda és össze vont csoport van. Így 3, 4, és 5 éves is van a csoportban. Azért került másik óvónőhöz, mert aki tavaly volt az óvónője azt sajnos a létszámleépítés miatt júliusban elküldte. Egy hetet gyakoroltak mindösszesen.
2010. szept. 10. 15:13
Nálunk is voltak, vannak ilyen fenyegető szülők.És ha visszagondolok a régebbi atrocitásokra, a gyerekük is éppen olyan agresszív, durva, kezelhetetlen volt. Ha gond van az óvónővel, tessék megbeszélni. Ha eredménytelen, akkor tessék a vezetővel beszélni.
11. elszabadult hold (válaszként erre: 8. - 1eb84e4bad)
2010. szept. 10. 14:41
Hát ez az. Máshogy is be lehet őt vonni a szereplésbe. Haskelepet nem kell még tudni csinálni? Jól megpofoznám ezt az óvónőt. Vajh' hány libát adott a diplomájáért?
2010. szept. 10. 14:36

Azért kíváncsi lennék a csoport összetételére is. A többi gyerek hány éves? Miért került másik óvónőhöz? Mióta gyakorolnak? De óvónő akkor sem beszélhet így!

Rám is megsértődött már anyuka, mert nem lett a lánya kiválasztva a sportvetélkedőn. A kislánynak nem is volt kedve, anyuka erőltette volna, de nem fért bele a bizonyos keretbe. De nem egyedül.

2010. szept. 10. 06:52
kismóki2 nem az a baj, hogy az ügyesebbekből válogatva van.de ha mindenki megy szerepelni és csak egy gyerek nem mehet, mert nem olyan ügyes, az igenis kiszúrás!
8. 1eb84e4bad (válaszként erre: 6. - Kicsi32)
2010. szept. 9. 21:58
és ha nem tudja pörgetni? súlyos az óvónő.
2010. szept. 9. 19:46

Nálunk is előfordul , hogy nem az összes gyereket visszük egy-egy szereplésre vagy versenyre. Ha megvan határozva egy létszám annyit vihetünk néptánctalálkozóra, sportversenyre stb.Ilyenkor a legügyesebbeket választjuk ki a nagycsoportosok közül.Ez is a tehetséggondozás része.Bizony sokszor a szülőknek rosszabbul esik ez,mint a gyerekeknek. Óvodán kívüli szereplésre is csak a nagyok mennek,itt is muszáj néha szelektálni.Vegyes csoportomat legutóbb sportvetélkedőre vittem. A tíz legügyesebb gyerek vetélkedett, a többi a lelátón szurkolt.

Én azon csodálkozom, hogy négy éves gyerekeket egyáltalán szerepeltetnek. Nem biztos , hogy nekik való.Esetleg óvodai évzárón.

2010. szept. 9. 12:54

Köszönöm a kedves hozzászólásokat. Ma meg lett kérdezve az óvónő és az válaszolta, hogy "ha nagyon akarja az anyuka akkor elviszi a kislányt, de akkor sem szerepelhet mert nem tudja az esernyőt pörgetni". De ezek után már nincs kedve menni. Én csak azt nem értem az óvónő ilyen esetben miért nem előbb a szülővel beszélte meg a problémát, és miért a gyereknek gázolt a lelkivilágába?

A vége talán jól sikerül, mert a nagymami kárpótolja holnap elviszi a kislányt egy vonatozással.

De én azt gondolom, akkor sem szabadna a gyerekek között különbséget tenni, hiszen egy igen fontos szocializációs színtér az óvoda.

2010. szept. 9. 11:50
Az én kisfiam mikor ovis volt, nem kapott az ovistársa születésnapi tortájából, mert az ebédnél elhajlította a villát. Vittem az óvó nénijének egy villát, és közöltem vele, hogy nem értek egyet a nevelési elveivel.
4. Krisztine2 (válaszként erre: 1. - Kicsi32)
2010. szept. 9. 10:37

Saját tapasztalatból mondom:MINDIG meg kell kérdezni az óvónőt mi is történt!

Nem azt mondom hogy a gyerekek hazudnak-mielött bárki is nekem esne- de szeretik "kiszínezni",másképp elmondani a dolgokat!

Égtem már hasonló eset miatt...

Az meg enyhén szólva furcsa hogy csak őt nem vitték,elvégre egy gyereket sem szabad kiközösíteni.

2010. szept. 9. 09:27
szerintem az óvónővel kell ezt megbeszélni, hogy ez a kicsinek rosszul esik, és felajánlani a szülő részéről, hogy elkíséri a gyereket
2. 111e183830 (válaszként erre: 1. - Kicsi32)
2010. szept. 9. 09:01

a polg.hiv.

konkrétan azt hiszem a jegyző

de felesleges ekkora cirkuszt csinálni

szerintem anyuka jelezze hogy ez nagyon rosszul esik a gyereknek és találjanak valami megoldást


sokszor nem bántó szándékú megjegyzésen is megsértődik felnőtt gyerek egyaránt


lehet hogy nem is gondolta komolyan az óvónéni

2010. szept. 9. 08:57

Unokahúgom 4 éves és imádott óvodába járni. Szeptembertől új óvónőhöz került és két nap után már azt mondta, hogy "soha többet nem megyek óvodába". Ugyanis szerepelni megy a csoport és őt egyedül nem viszi el az óvónő azzal a kifogással, hogy "ha te nem alszod ki magad akkor hisztizel".

Mit lehet ilyenkor tenni? A szülőket meg sem kérdezte, hogy el tudnák-e kísérni, ha esetleg probléma lenne. Sajnos a vezető óvónő ez az óvónő. Neki ki a felettese?

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook