Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » Probléma a továbbtanulással fórum

Probléma a továbbtanulással (beszélgetős fórum)

25. piri01
2014. máj. 2. 20:41
Sziasztok!Járt már úgy valaki,hogy az első helyen megjelölt iskolàtól visszalépett felvétel után?Lehetséges ez valahogy?
24. b73e24f31f (válaszként erre: 5. - Vvicus)
2010. aug. 2. 18:48
Ha elérte az államilag finanszírozott képzés ponthatárát akkor felveszik ingyenes képzésre, persze csak ha nem használta fel a 12 államilag támogatott félévet!
23. vikiiii (válaszként erre: 19. - Bujamaja)
2010. aug. 1. 22:10
sztem lehet. :D de jobb ha megkérdezed:D az a biztos. :D
22. vvicus (válaszként erre: 18. - Vikiiii)
2010. aug. 1. 22:08
Áh, ha már van lehetőségem, és fel is vettek ÁF-ra, akkor inkább a diplomás képzés. Igaz, van már egy diplomám, de az fizetős képzésből, szóval így tudok második diplomát ÁF-ként elvégezni. Amúgy ez is levelezős, de mivel novemberben szülök+veszélyeztetett terhes vagyok, és fogalmam nincs, esetleg mikor kerülök kórházba, nem akarnék belekezdeni szeptemberben az első félévbe, mert a végén csak elúszna, ha nem tudnék levizsgázni.
21. vikiiii (válaszként erre: 15. - Vvicus)
2010. aug. 1. 22:08
ez azért lehetett, merta mérlegképes könyvelő a 2éves felsőfokú OKJ + még 1év. én is pont erre hajtok.:D banki szakügyintézőnek tanulok és utána megyek mérlegképesre ha minden jól megy:D
2010. aug. 1. 22:07
jóéjt nektek is:D
2010. aug. 1. 22:06
csak nem tudom lehet e mindjárt az 1.évet halasztani..holnap megtudakolom:S
2010. aug. 1. 22:05

köszi!:D az elsőt a helyik középiskolában csináltam az érettségi után egyből 1 év volt. közben jelentkeztem a Budapesti Gazdasági Főiskola egy ilyen felsőfokú szakképzésére. fel is vettek:D de erre a rendes felvételi lapon kellett jelentkezni, amit februárban kell leadni stb. ugyanúgy ponthatáros meg midnen, mint egy rendes alapképzés. csak OKJs szakmám lesz.

Próbáld ki! nálunk vannak levelezősök is. :D

17. vvicus (válaszként erre: 14. - Bujamaja)
2010. aug. 1. 22:05

Na ott majd megmondják a tutit! :-)


Jó éjt mindenkinek!

2010. aug. 1. 22:05
az aerobik edző edző és a fitness welness asszisztenset egy év alatt el lehet végezni egyben,ezek kőzépfokúak[csak a 2.nak a vizsgadíját kell persze már fizetni],az üzletktő pedig felsőfokú okj..
15. vvicus (válaszként erre: 12. - Vikiiii)
2010. aug. 1. 22:04
Hát nem tudom, egy időben nagyon néztem a pénzügy-számvitel szakokat, mérlegképes könyvelőt, és ahol voltak ezek, sehol nem írták, hogy lenne lehetőség ingyenesen elvégezni. Így inkább felviztem idén fősulira pénzügy-számvitelre, ez ÁF lesz, csak engedjenek halasztani.
2010. aug. 1. 22:02

holnap megyek be a sulikba,de kőszi csajok:D

Nekem az lenne most a legjobb ha halaszthatnék,és elvégzenék egy év alatt egy sima okj-t[és kőzben le nyelvvizsgáznék a plusz pontokért],kőzben felvételiznék újra egyeteme hogy jővő ősztől elkezdhessem,csak ugye ha az nem jőnne őssze,akkor megcsinálnám a halasztott felsőfokú okj-st ami egyetem keretein belül van,de csak sima felsőfokú okj-s képzés...

13. vvicus (válaszként erre: 11. - Vikiiii)
2010. aug. 1. 22:02
Hú, de jó! És hol csinálod amúgy? Én erről anno nagyon lemaradtam. :-( De már mindegy, kinőttem abból a korból, hogy jogom legyen az ingyenességhez. :-)
12. vikiiii (válaszként erre: 10. - Vvicus)
2010. aug. 1. 22:01
hm lehet akkor hogy intézménytől is függ. de én úgy vettem észre, hogy ez nem általános. inkább az, hogy az első OKJ bármilyen fokozat ingyenes. :D
2010. aug. 1. 22:00

én elvégeztem már egy OKJ alapfokot és most járok Felsőfokú szakképzésre. teljesen ingyenesen. mert más fokozat.

nem tudom ez a aerobik oktatói és a fitness-wellness asszisztens milyen szintű??? ezt kellene megmondanod. :D

10. vvicus (válaszként erre: 8. - Vikiiii)
2010. aug. 1. 21:59

Ahol én csináltam az OKJ-s szakmát, bizony nem volt ingyenes, pedig csak érettségim volt, és 20 éves voltam. Sajnos tényleg függ az intézménytől is, ami elég hülye dolog.

Amikor felvételiztem, kaptam egy csomó szórólapot, küldtek sulik hirdetményt, hogy hozzájuk lehet menni ingyen tanulni. Persze ezt igényelni kellett a felvételis lapon.

9. vvicus (válaszként erre: 7. - Fcalu)
2010. aug. 1. 21:57

Szerintem attól függ, OKJ-s végzettséget ad-e a felsőfokú.

De a legbiztosabb forrás a felvi.hu lenne, minden reklám nélkül...:-D

2010. aug. 1. 21:57
minden szinten elvégzett OKJ ingyenes. van OKJból alapfokú (azok ált. 1évesek, későbbiekben nem számít be pont a továbbtanulásnál, egyszerű ügyintéző szakmát ad), de van felsőfokú OKJ is. (ált 2éves, 30pontot beszámítanak a továbbtanulásba, szakügyintéző féle szakmát ad). mind2ből az első ingyenes. és utána még mehetsz akár rendes főiskolás/egyetemes alapkézésre is ingyenesen államilag támogatottra. nem tudom ezzel mennyit segítettem:D
2010. aug. 1. 21:55
Én úgy tudom, hogy ha megcsinálsz egy okj-s képzést - ingyen -, attól még az első fsz is ingyenes marad, mert az felsőfokú, más eleve az első két száma is.
2010. aug. 1. 21:51
Ergo jobban megéri az OKJ-s képzés után rendes diplomás képzésre menned, mert az tuti ingyenes, OKJ-s képzettség ellenére is.
2010. aug. 1. 21:50

HuszonX év alatt, szakma nélkül egyébként csak egy OKJ-s tanfolyamot tudsz elvégezni ingyenesen, de ez is rohadtul függ attól, melyik képzési intézménynél tanulsz.

Szóval ha az egyetemen a képzés, ahová jelentkeztél, nem diplomás, hanem OKJ-s, akkor bizony fizetős lesz.

4. vvicus (válaszként erre: 3. - Bujamaja)
2010. aug. 1. 21:48
Várj-várj. A felsőfokú szakképzés amúgy ingyenes lenne? Szóval ez nem valamilyen BA vagy BSC fősulis képzés? Ha nem diplomát ad, akkor lehet, hogy már fizetned kell érte, ennek a felvi.hu-n tudsz tényleg részletesen utána nézni.
2010. aug. 1. 21:44

nem kereszt félévre szeretnék,hanem jővő szeptembertől kezdeni évet az egyetemen,és a halasztott 1év alatt szakmát tanulni[aerobik].

Tehát ha már lesz esetleg egy okj-s szakmám,akkor is ingyenesen tanulhatom a felsőfokú szakképzésen az üzletkőtőt és a2.okj-s szakmámis ingyenes lesz??

kőszi a segítséget..

2. vvicus (válaszként erre: 1. - Bujamaja)
2010. aug. 1. 21:37

Szia! Már a másik fórumodra is írtam, nagyjából mindent el is magyaráztam. Ezek szerint nem volt világos. MEgpróbálom újra...:-)


1. elvileg nem lehet halasztással kezdeni, egy megkezdett félévnek meg kell lennie, csak utána halaszthatsz. Hangsúlyozom, elvileg. Unokatesóm férjének engedélyezték 2 éve, nyomós okok miatt. Szeptemberben én is kérvénnyel folyamodok, veszélyeztetett terhes vagyok, nem fogok tudni bejárni és levizsgázni. De egyáltalán nem biztos, hogy engedik a halasztást.


2. Ha engednek, ha nem engednek, akkor is felvizhetsz keresztfélévre. De mint már írtam a másik helyen, rengeteg szak nem indul el, jelentkező hiányában. Amúgy megint ajánlanám a felvi.hu-t, nézd vissza a statisztikákat.


3. Szintén írtam már, hogy MÉG nem kell emeltszintű, az új kormány jelenleg 2013-tól pedzegeti a dolgot.


4. Újfent írtam már róla, hogy attól, mert OKJ-s végzettséged van, mehetsz Államilag Finanszírozott (ÁF) képzésre addig, amíg nincsen ÁF diplomád, vagy amíg van elegendő ÁF féléved.

2010. aug. 1. 21:30

SZiasztok:]

Az idén érettségiztem,jelentkeztem egyetemre,ed csak felsőfokú szakképzésre vettek fel,külgazdasági ülzetkőtőre,amire nem nagyon van kedvem menni.Pillanatnyilag inkább okj-s képzésre mennék,és ott elvégezném az aerobik oktatóit és a fitness-wellness asszisztenst a szinergián.[valakinek van a suliról valami véleménye,főként a szegediről?].Elhalasztanám az üzletkőtőt egy évvel.A kérdésem az,hogy ha halasztok,amellett februárban újra próbálkozhatok felvételizni egyetemre bármilyen szakra[esetleg nem kell emelt szintű érettségit tennem,mert úgy hallottam jővőre mindenkinek kell]??Vagy ha nem vennének fel,és belekezdenék az üzletkőtőibe az okj-s aerobik edző elvégzése után,akkor annak a tandíja és a vizsgadíja már fizetős lenne,hiába van az egyetem keretein belül?kőszi a válaszokat..SÜRGŐŐSSS

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook