Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » Próbanap egy cégnél fórum

Próbanap egy cégnél (beszélgetős fórum)


11. Eni015
2013. márc. 3. 12:08

Köszönöm a cikket! :) Elolvastam.

Az a gond, hogy nem nagyon akarja engedni a lelkiismeretem, hogy ne menjek be próbanapokra, akár ingyen is, mert tudom magamról, hogy utána azon fogok gondolkozni, hogy mi lett volna ha mégis bemegyek és felvettek volna. :)

Múlt hónapban voltam egy másik cégnél, ők korrekten ki is fizettek.

Remélem lesz valami ebből a munkából, jövő héten kiderül. :)

10. ria0712 (válaszként erre: 4. - Eni015)
2013. márc. 2. 14:00

Figyelmedbe ajánlom az itt található cikket.

[link]

2013. márc. 1. 09:46

Párom szakácsként próbából lagziban főzött, de ott normálisak voltak, mert fizettek valamennyit, de ne menjünk bele, mennyit. Egy másik helyen próba nap után azt mondták, hogy másnap is menjen, mert még nem tud dönteni. Kiderült ez is ingyenmunka volt, de felfogta tanulópénznek.

Én eddig ilyenbe nem futottam bele. Feladatokat kellett megcsinálnom, de konkrét napot nem dolgoztattak le velem. Az előzőt is én hagytam ott, ez is hosszútávra szól. Ezt csak azért mondom, mert szerintem a normális helyeken nem nagyon csinálnak próbanapot, csak max pár órás feladatokat, abból már látják a tudást és a terhelhetőséget.

8. jstefan (válaszként erre: 1. - Eni015)
2013. febr. 28. 19:41
Van olyan üzlet a körúton ahol már évek óta ingyen dolgoztatnak próbaidősökkel,légy óvatos!
2013. febr. 28. 12:29
Második nap mondtam, hogy ha ezek a szellemi termékek megjelennek, amiket "próba" címén kértek, akkor fizessék ki legalább azt. Nem akarták, én meg kitöröltem mindent, és eljöttem. Utólag kiderült: így szoktak "ingyenmunkához" jutni...
6. szafaripók (válaszként erre: 1. - Eni015)
2013. febr. 28. 12:29
Engem is hívtak már ilyenre: egy teljes hét volt a "próba". Már az első nap olyan feladatokat adtak, hogy csak pillogtam: ez nem próba, hanem konkrétan a futó projekteket kellett csinálni.
2013. febr. 28. 11:04
Én is voltam ilyenen friss diplomásként. Gyakorlatilag bedobtak a mélyvízbe, de annyira, hogy fuldokoltam. Nem tudom, hogyan várták el, hogy egy számomra ismeretlen, cégszintű protokollt minden bevezetés nélkül csináljak... ÉLetem egyik legrosszabb élménye volt. Azóta meggondolom, elmegyek-e ilyenre (szerencsére mostanság nem kellett állást keresnem).
2013. febr. 28. 10:55

Mondjuk eléggé kell a munka. Ha most, a második napon nem megy (remélem menni fog, legyünk pozitívak), akkor viszont felesleges bemennem a 3. napon is. Majd ma kiderül. Csak az nem tetszik itt nekem, hogy említették, hogy nagy a verseny (amit meg is értek) és hogy sokan jelentkeztek. Szóval ha behív mondjuk 10 embert próbanapra, akkor már meg van nekik egy hónap ingyen úgymond.

Én most egyedül vagyok próbanapon. Remélem nem ilyen kamu dolog.

2013. febr. 28. 10:46
Sztem menj el, aztán majd meglátod mit mondanak ők és hogy Te akarsz-e ott dolgozni.
2013. febr. 28. 10:45
Szia, én is voltam 3 napos próbanapon (3 embert hívtak be egyszerre), ugyanígy nem fizették ki. A 3. nap végén kettőnket elküldtek (én pl. nem voltam elégé mosolygós-szerintük), a 3. lányt felvették, de ő meg addigra úgy döntött, köszöni, de nem akar itt dolgozni. Én sem vállaltam volna el, ha kiválasztanak. 3 nap alatt eléggé bele lehet látni a dolgokba ahhoz, hogy eldöntse az ember, kell-e ez neki.
2013. febr. 28. 10:37

Sziasztok!

Sajnos nem rég munkanélküli lettem.

Az egyik cég, akikhez beküldtem az önéletrajzomat, behívott állásinterjúra, ahol elmondták, hogy 3 próbanapot kell menni, de nem fizetik ki, csak ha úgy döntenek, hogy felvesznek. Már ez eleve gyanús volt, de révén, hogy kell a munka, belementem, tegnap voltam először. Még csak megfigyeltem, hogy ki mit és hogyan csinál, a tényleges munka ma és holnap lesz. Azonban ma láttam az egyik hirdetési oldalon, hogy ma (!) feltették megint az álláshirdetést...

Ti bemennétek így a harmadik napra. Nyilván ma már nem fogom lemondani. :/

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook