Főoldal » Fórumok » Diéta & Fitness fórumok » Próbálta már valaki az INSUmed diétás port? Ha igen, milyen sikerrel? fórum

Próbálta már valaki az INSUmed diétás port? Ha igen, milyen sikerrel? (beszélgetős fórum)


2013. ápr. 8. 20:26
Sziasztok! De jól, hogy rátok találtam! Én márc.18-án voltam Debrecenben az első konzultáción, és másnap keztem el innia turmixot. Ma voltunk megint, az eredmény -5,5kg, amiből 4,8kg zsír volt. annyira szuper! Az első hét nehéz volt, mert mindig éhes voltam, de mára ez elmúlt, és simán bírom tartani az előírtakat.
74. gardosj (válaszként erre: 59. - Silany)
2013. ápr. 8. 15:07

Én is iszom teát, mert estére már "víziszonyom" van. Bármilyen energia mentes folyadékot lehet inni, én gyümölcs teát szoktam inni citrommal, és van, hogy teszek bele édesítőszert is.

Elkezdted a kúrát? Hogy haladsz?

Kitartást kívánok és sok eredményt!

J.

73. gardosj (válaszként erre: 38. - Kőszikla)
2013. ápr. 8. 14:58

Szia!


Bocsi a késői válaszért, én balga azt hittem, hogy kapok emailt, ha üzenetem jön...

Szóval válasz a kérdésre: Budapesten lakom.


Lassan letelik az első 4 hét, holnap után megyek orvoshoz, kíváncsi vagyok, mit fog mérni. Én úgy számolom, hogy 5,5 kg ment le, 76-ról indultam, 160 cm magas, szóval van még bőven mit ledolgozni. Érdekes, hogy nekem össze-vissza ugrál a súlyom, pedig betartom a kiírt mennyiségeket, mégsem csak lefele megy a dolog, hanem sokszor felfele is. De összességében elégedett vagyok, és az is meglepő, hogy valóban nem vagyok éhes a reggeli és esti turmix tényleg elég.

Te hogy haladsz?

Mindenkinek sok sikert!

Judit

72. silany
2013. ápr. 6. 07:25

Nagyon ügyes vagy, gratulálok!!! :)

Tegnap jó sz@r volt az ebédem, a gastroyaltól rendeltem zsirégetőt, soha többet! Este annyi volt az elcsábulásom, hogy a ma ebédre készült grillezett gombából és cukkiniből ettem egy villával.

Érdekes egyébként, egyáltalán nem a csoki/süti hiányzik, hanem a változatosság normál kajából. Pedig eddig azt hittem, hogy nem szeretek enni :)


10+áfa, azaz 12700ért...

Budapesten

71. pisteeke (válaszként erre: 70. - Silany)
2013. ápr. 6. 07:11

Silany, merre laksz, ha szabad kérdeznem? Én egy doboz Trinknahrungot 10500 forintért veszek. Te többért?


Tegnap előtt este, mikor kinyitottam a hűtőt, hogy kivegyem belőle a tejet, elcsábultam kicsit. Ot hívogatott egy utolsó szelet a húsvéti sonkából. Nem bírtam megállni, és bizony, meg ettem. De ezen kívül tartom a napi egyszeri étkezést.

A ruháimon már észre veszem a változást. nem olyan "paszentosak", mint ahogy megszoktam, hanem kicsit kezdenek lógni rajtam. lehet, hogy el kellene menni új ruhákat venni :)

Sportolni külön nem sportolok. Tudom, szégyen gyalázat... Annyit mozgok, hogy reggel meg délután kicsit többet gyalogolok. kezdetnek. aztán majd tervezek valami sport szerüséget is.Ma reggel pucéron a mérlegen 111.5 kg volt a kijelzőn.

70. silany (válaszként erre: 69. - Pisteeke)
2013. ápr. 5. 09:08

Sziasztok!


Jó annak, aki Debrecenben lakik, vagy a

környékén. Én sajnos eleve drágábban vettem a dokitól a port, mint amit írtál Pisteeke :(


Nekem 500kcal körül lehet ennem ebédre, 1100 kcal az alapanyagcserém. Egyébként az első nap lement 1 kg-t tartom, azóta nem mozdult a mérleg, remélem, hogy fog majd. De már jobban érzem magam, könnyebben mozgok, a derekam se fáj annyira :)


Sporttal hogy álltok?

2013. ápr. 4. 22:41

Sziasztok hölgyeim :)


látom feléledt a forum, örülök neki :)

Nem tudom, hogy az én Doktornőm jár e Miskolcra, ami biztos, hogy most hétvégén (6-7) lesz Debrecenben egy nyílt nap a Kölcsey központban. Lesz kedvezményes vásár, (nem tudom, mennyire kedvezményes, de a doki szerint érdemes lesz elmenni) és egy kérdőív kitöltéséért cserébe ahol bele egyezel, hogy havonta egy hírlevelet küldjenek a mailcímedre, részrt veszel egy sorsoláson, ahol három doboz Trinknahrung -ot és egy havi bérletet sorsolnak ki. 41.500 ft.- értékben. Gyúrok rá, de ha nem nekem sikerül megynerni, az sem baj, vásárolni tuti fogok :) Ha gondoljátok, és erre jártok gyertek el, szívesen továbbítom a meghívót. :)

Ami az étkezést illeti, én nem igen sokat vacakolok vele. Délben ebédre ami jön, sorba, azt eszem. Ma például a menzán, ahol ebédeltem bazsalikomos sertés ragu levest ettem, egy nagy adag tarhonyás hússal. plusz egy narancs és kivi a végére. Hála Istennek elég magas az alapanyagcsere értékem, és az állapot felmérés során készült étrend javaslat alapján is elég bőségesen ehetek. Engem ne zavar, ha reggelizni, vagy vacsorázni látom a családot, pedig ettől nagyon féltem. De elmegy. :) Bedobom a shake-m, és elvagyok vele. :)

Én legalább egy 22-25 kilótol szeretnék megszabadulni. Ha ez sikerül, akkor leszek 92-93 kg. Sikerülni fog! Eldöntöttem :D

Szorítok nektek is, hogy elérjétek, a kitűzött célt ;)

68. silany
2013. ápr. 4. 21:00

Sziasztok! Túl egy újabb napon :)

Ebédre ettem én is egy menüt és 6ig szinte egyáltalán nem is voltam éhes!

Ilyenkor este viszont nagyon nehéz, egyelőre nem tudok egy légtérben lenni a családdal amikor ők vacsoráznak. Még az orromat is próbálom befogni.


Kissbe! Én 13kg-t szeretnék fogyni, de inkább lassan, csak ne jöjjön vissza amikor abbahagyom a diétát

67. Kőszikla (válaszként erre: 66. - Silany)
2013. ápr. 3. 20:23

Ügyes vagy!

És jobbulást kivánok Neked!

Akkor jó, hogy van ez a fórum, itt legalább megbeszéljük, hogy kinek mi a jó, és legalább tanácsot adunk egymásnak.

Hogy mit eszek? Én eljárok ebédelni és egy menü adag simán belefér.Hétvégén pedig leves tészta nélkül, és bármi, csak burgonya nem. Én szoktam vásárolni a diab. termékeket pl. tésztafélék, kuszkusz, bulgur, zabpehely stb. Végén pedig valami gyümi, de csak annyi, amennyi a tenyeredbe belefér. Nekem néha egy-egy süti is bemegy.. Napi két 2 in 1-ben kávé 1 szteviával

Mivel a zöld tea is zsirégető, igy megiszom napi 1-et persze csak natur.-

Ami tiltott az a bab, kukorica, lencse, borsó, kukorica. Nen méregetem a kalóriákat, mert egy idő után már tudja a gyomrom, hogy elég!!

66. silany
2013. ápr. 3. 19:35

Kőszikla! Szerintem nekem is az a tájékoztató füzetem van meg, onnan jöttek a kérdéseim is (1.-2. nap, tea/víz). Érdekes egyébként, hogy a doki több dolgot is másképp mondott, mint ami a füzetecskében van.


Ma már ebédre ettem, bekaptam egy vírust, tegnap amiatt lehettem rosszul este. Így a gyógyulás érdekében ettem egy kis vitamint. És persze ittam sok forró teát.


Ha van kedvetek, megírjátok, hogy mit szoktatok ebédelni? Hátha tudnánk ötletet meríteni egymástól :)


A csokison kívül valaki próbált más ízű port? Én kérdeztem a dokitól, hogy minta esetleg van-e, de azt mondta, hogy nincs :(


Ja, és tegnap reggel - ma reggel: -1,1 kg.

65. Kőszikla (válaszként erre: 60. - Pisteeke)
2013. ápr. 3. 17:37

Nagyon ügyes voltál!!!!

Ez szép eredmény. Most nekem egy kicsit megállt, vagyis lelassult a folyamat 2,5 hónap után.

Most vagyok olyam 8 kg-nál. Azt gondoltam, hogy egy doktorhoz járunk, mert Miskocra is Debrecenből jár ki a doktornő.

Egyébként adott egy 30 oldalas tájékoztató füzetet, amiben minden szépen le van irva. Velem már 3-szor csináltatott a doktornő 2 napos shake napot a méregtelenités miatt, amikor nem volt megfelelő a leadott zsir mennyiségem.

Kitartás!!!

64. kissbe
2013. ápr. 3. 12:14
Sziasztok!Én ma kezdtem az Insumed fogyókúrát.Nem tudom milyen hatása lesz,mert én csak 7 kg-ot szeretnék fogyni.A vizsgálat szerint,nem kell fogynom,de én szeretnék olyan lenni mint szülés előtt,úgy éreztem jól magam!Ez rajtam maradt szülés után...Remélem sikerülni fog.Esetleg van még valaki aki keveset szeretne fogyni,vagy azt már le is adta?
63. silany (válaszként erre: 62. - Pisteeke)
2013. ápr. 2. 20:42

Köszi! Nagyon szép az eredményed, ügyes vagy! Gratula Neked is :)

Igen, nincs az a mardosó éhség, de főleg most este sokkal hamarabb megéheztem. Reggel még jobban eltelitett.

Közben begörcsölt a talpam is :)

Holnap felhivom a dokit, nekem is mondta, hogy hivjam, ha valami van. Meg hogy irjak fel mindent, amit tapasztalok

62. pisteeke (válaszként erre: 61. - Silany)
2013. ápr. 2. 20:18

Gratula neked! Ügyes vagy, hogy megcsináltad! :) Nem mondom, hogy nem tudtam volna/tudnék enni. Mert nem volna igaz. Viszont én nem érzem azt a mardosó éhséget, amitől tartottam kezdetben. Kibírható.

A fejfájásról nem tudok nyilatkozni, én alapból fejfájós vagyok. Nem tudom, hogy ez a porral van e összefüggésben, vagy sem. Nekem azt mondta a doki, hogy ha bármi van, hívjam, akár telefonon is, nem kell kivárni a következő vizitet. Nem tudom, Te miben maradtál a dokival, de ha úgy érzed, hogy gondot okoz, mindenképp vedd fel vele a kapcsolatot, és beszéld ezt meg a dokival.

Szorítok neked :) Kitartás :)

61. silany
2013. ápr. 2. 20:02

Kibirtam a mai napot, 7kor ittam az utolsót, 11kor már nem leszek ébren a következő időpontban. Nem mondom, hogy nem voltam éhes (most is az vagyok...)

Végignéztem egy étteremben, hogy egy barátom előttem megebédel, amúgy meg mindenki csoki tojás lázban égett :)

Estére kicsit megfájdult a fejem, és olyan, mintha felment volna a vérnyomásom, pedig egyébként alacsony szokott lenni. Ez lehet a portól???

60. pisteeke (válaszként erre: 56. - Kőszikla)
2013. ápr. 2. 19:56

Ma voltam a dokimnál. Március 26-án kezdtem a kúrát, és ma 4,4 kg ment le a zsírból! :) Nagyon vigyorgok most :)))

Bevallom őszintén, örömömben elfelejtettem megkérdezni, az első két napot, de ígérem, bepótolom. Silany, szerintem ha teát iszol, az sem baj, pláne, hogy egyébként is cukor nélkül innád. Olvasgattam pár fórumot, megnéztem pár youtube videót is, és azt mondják, hogy nem kell sanyargatnunk magunkat. nem kell éheznünk. Ezért gondolom, hogy nem gáz, ha teát iszol. Én nagyon biztatlak, hogy kezd el, érdemes! :)

Nem tudom, mennyire mondhatom el, mennyire szabad reklámot csinálnom. Én Debrecenben a Fórumba járok dokihoz. Nagyon szimpatikus a doki, jó szível ajánlanám bárkinek. :)

59. silany (válaszként erre: 58. - Kőszikla)
2013. ápr. 1. 22:02
Nem szoktam édesíteni a teát, és ezt mondtam a dokinak is. Azt mondta, hogy a tea is étel!!! Amúgy csak 1,5 litert irt fel napi mennyiségnek
58. Kőszikla (válaszként erre: 57. - Silany)
2013. ápr. 1. 21:39

Viz helyett ihatsz teát, de csak egy édesitővel. Én gyüm.teát szoktam inni, néha jó egy kis változatos iz is. Lényeg a 2-3 liter folyadék napi szinten. De ettől ne legyen tőbb, mert az sem jó

Én tuléltem a husvétot, ugyanugy mint a többi napot. Agyban nagyon eldöntöttem az egészet, és mostmár nem nehéz. Menni fog neked is. Én már 4 fogyni vágyót vittem a doktornőnek.

57. silany (válaszként erre: 54. - Kőszikla)
2013. ápr. 1. 20:32

Nekem egyáltalán nem említette a doki az első két napot, de úgy tervezem, hogy csak a shake-et iszom.


A másik, amiben elbizonytalanodtam, az az ivás. A doki kifejezetten azt mondta, hogy csak víz, teát sem szabad. A prospektus szerint viszont lehet teát is inni.

Erről mit tudtok?


A húsvétot hogy éltétek túl kaja szempontjából? Kitartottatok?

56. Kőszikla (válaszként erre: 55. - Pisteeke)
2013. ápr. 1. 12:14

Én nem vitatom, hogy nem indulhat be a fogyás, de azért a méregtelenités szempontjából fontos.

És a lényege ennek az egésznek a májban lévő cukorszint alacsony tartása. De ha mész a következő orvosi ellenőrzésre, kérdezz rá légyszi az orvostól, mert mostmár én is kiváncsi vagyok, hogy mit fog rá válaszolni. Vagy ahány orvos annyi vélemény: na mostmár én sem értem akkor. Nekem simán mennek a két napozások. Nem vészes, mert 4 óránként iszom a shaket, és rengeteg vizet iszom.

Te egyébként hova jársz, melyik orvoshoz?

55. pisteeke (válaszként erre: 54. - Kőszikla)
2013. ápr. 1. 11:55
Akkor ezek szerint valamit félre érthettem, a két kezdő nappal kapcsolatban. Az ismerőseim körében, akik elkezdték ezt a kúrát van olyan, aki nem bírta ki azt, hogy csak a shake-et igya két napon keresztül. Mondjuk ennek ellenére Ők is szépen teljesít a leadott kilók tekintetében.
54. Kőszikla (válaszként erre: 50. - Silany)
2013. ápr. 1. 11:23

A két napozás az elején azért kell, hogy a májban a cukor szintet alacsonyra tegye, és elkezdődjön a méregtelenitése. Ez nagyon fontos!!!!

Utána pedig beindul a zsirégetés. Amig a májban a cukorszint magas, nem fog beindulni a fogyásod.

Én január 19 óta 3-szor csináltam meg, hogy csak 2 napig shaket ittam, mert telitődött a májam, és nem volt meg a megfelelő fogyás. 7.4 kg-nál tartok most. Ha utána olvasol, akkor minden orvos fontosnak tartja ezt az első lépésnek!!!

53. pisteeke (válaszként erre: 52. - Silany)
2013. márc. 31. 15:22

Én is a csokit választottam. én is csoki függő vagyok :) mondjuk engem inkább egy agyontejezett kapucsínóra emlékeztet az íze, de nem baj, iható. az édesség nekem is gyengém. bár azért nem minden nap ettem belőle. ami nálam leginkább hiányzik, az a reggeli, meg a vacsi. különösen a reggeli. de hozzá lehet szokni. (mondom ezt így szűk egy hét után. :))

mindenesetre könyeb, mint amire számítottam. :)

52. silany (válaszként erre: 51. - Pisteeke)
2013. márc. 30. 21:01

Nagyon ügyes vagy, akár 2 kg, akár 4 :)


Megpróbálom majd én is, hogy 2 napig csak a TN-t iszom. Én nem szeretek enni, de ha eszek, akkor általában rossz kajákat, ráadásul édességfüggő vagyok. A csokis port választottam, remélem, ez pótolja majd a csokit. Furcsa volt szembesülni azzal a kérdéssel, hogy minden nap eszek-e édességet :(


Te melyik ízesítést választottad?

51. pisteeke (válaszként erre: 50. - Silany)
2013. márc. 30. 14:24

Nem törvényszerű, hogy csak shake-et igyál az elején. Az én dokim szerint is kihagyható a lépés, de ő javasolta, hogy hogy próbáljam meg. Ha megy, az csak jó, he nem megy, az sem tragédia.

Meg kell mondanom, hogy sokkal könnyebben bírom, mint amire számítottam. Nagyon szeretek enni, és a puszta gondolat, hogy napi egy étkezés, már félelmetes volt. Nem mondom, hogy nem tudnék enni, mert nagyon is tudnék. De kibírható, és nem szenvedek, mint ahogy arra számítottam.


Mértem már magam. A dokinál ruhában, cipő nélkül 118 kg -val indultam. Most vettem otthonra is egy mérleget, ott ruha nélkül ma reggel 114 voltam. A ruha kb. 1-1.5 kg,tehát kb. -2kg öt nap alatt. És állítólag az igazi eredmény két hét után indul be. Onnan lesz látványos :)


Sok sikert neked is, szorítok ;)

50. silany (válaszként erre: 46. - Pisteeke)
2013. márc. 29. 20:29

Sziasztok! Ma voltam dokinál, megcsinálta a felmérést és megkaptam a poromat. Kedden start!

Viszont nekem nem mondta, hogy az elején pár napig csak shake-et kellene inni. Ez vajon mitől függ?


Hogy haladsz? Mérted màr magadat?

49. pisteeke (válaszként erre: 48. - Snukika)
2013. márc. 28. 20:37

igen, meg van adva. Az állapot felméréssel együtt készült egy személyre szabott javaslat is, ahol fel van sorolva pontosan hogy miből, mennyit lehet enni. Ez amolyan iránytűnek. Az orvos szerint, egy "hétköznapi" menü belefér. :) De természetesen tarthatod magad szigorúan a kiszámolt kalóriákhoz. Nekem az nem megy, hogy számolgassam, mi mennyit nyom. :) attól lustább vagyok. :)

Mozogni annyit mozgok, hogy két megállóval hamarabb leszállok a buszról, és gyalogolok kicsit. többre egyenlőre nem futja, de alkalom adtán tervezek majd beiktatni egy kis mozgást is.

Majd meséld el (ha szeretnéd)milyen volt a tapasztalatod.

48. snukika (válaszként erre: 47. - Pisteeke)
2013. márc. 28. 09:44

Köszönöm a választ, egyértelmü volt :)

Beszéltem Répcelakon az orvossal, nagyon szimpatikus volt, jövö héten megyek hozzá.

Meg van adva, hogy az ebéded kb. hány kcal lehet?

Mozogsz is mellette?

47. pisteeke (válaszként erre: 46. - Pisteeke)
2013. márc. 26. 19:19

"Az első két napon nincs szilárd étel, csak 4 óránként a shake. A harmadik napon jöhet a normális ebéd. Ez nem törvényszerű, kihagyható, de az Orvos szerint, ha ki bírom, érdemes így kezdeni, hogy a máj, vese kitisztuljon."


Úgy értettem, hogy az hagyható ki, hogy első két nap csak a shake-et idd. Ha úgy érzed nem megy, lehet szilárd ételt is enni. A harmadik napon a reggeli és esti shake mellet van a beiktatott ebéd. :)


Bocs, ha nem lettem volna egyértelmű.

46. pisteeke (válaszként erre: 45. - Snukika)
2013. márc. 26. 19:15

Örülök, hogy sikerült a megfelelő táblázatot megtalálni. :)

Én Debrecenben lakom, így Debreceni orvoshoz mentem. Úgy találtam rá erre a diétára, hogy az egyik kollégám produkált látványos fogyást, szinte egyik napról a másikra. Másik két kolleginám, szintén szépen "teljesített". Naná, rá cuppantam én is! :D

Tiltó listán igazából semmi nincs! Mindenből lehet enni, persze nem mértéktelenül, de azért lehet. És ez fontos volt számomra. A fehér kenyér mellet a pörkölt sincs tiltólistán :D

Az első két napon nincs szilárd étel, csak 4 óránként a shake. A harmadik napon jöhet a normális ebéd. Ez nem törvényszerű, kihagyható, de az Orvos szerint, ha ki bírom, érdemes így kezdeni, hogy a máj, vese kitisztuljon. Én nagyon szeretem a hasamat, élek/halok az evésért. Ma vagyok túl az első napon, nem ettem semmit, csak a port ittam. Nem azt mondom, hogy nem vagyok éhes, de kibírható. Remélem holnap is ez lesz a véleményem :) Én biztatlak arra, hogy vágj bele, mert érdemes. Igaz, hogy a lányoknál kicsit lassabb a folyamat, de azért ott is vannak nagyon szép eredmények. És tartós! Ami szerintem a legfontosabb. Az egyik föntebb említett kolleginám 3 hónapra felfüggesztette a kúrát, de semmit nem szedett vissza! sőt, amellett is leadott 3kg. Április másodikán, kedden megyek vissza az első kontrollra. Remélem látványos lesz :) Szívesen beszámolok róla.

Bár "kezdő" vagyok a témában, de ha bármi kérdésed volna, és tudnék rá válaszolni, örömmel teszem, kérdezz bátran.

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook