Főoldal » Fórumok » Diéta & Fitness fórumok » Próbálta már valaki az INSUmed diétás port? Ha igen, milyen sikerrel? fórum

Próbálta már valaki az INSUmed diétás port? Ha igen, milyen sikerrel? (beszélgetős fórum)


❮❮ ... 73 74 75 76 77 78 79 80 81 82 ... ❯❯
2014. szept. 30. 13:46
Sziasztok! Tudnátok abban segíteni,kihez érdemes Budapesten menni? Nyilván különbség van orvos és orvos között, én szeretném, ha olyanhoz kerülnénk, aki teljes körűen tájékoztat, nem csak "hozzánk vágja" a port. :) Meg aztán elképzelhető, zhogy árban is vannak különbségek. Ez ügyben mit tapasztaltatok?
404. revani (válaszként erre: 402. - Gardosj)
2014. szept. 30. 10:15
Köszi, megpróbálom kibírni, elég sokba van ahhoz, hogy feladjam!! :(
2014. szept. 29. 12:52

Sziasztok! Az én dokim azt mondta két étkezés között ha annyira éhség gyötör, zöldséget(paprika, paradicsom, ubi) lehet rágcsálni, mert annak nincs kalóriaértéke. Persze szigorúan só nélkül. A 2 napos böjt alatt is akár. Vagy kávét tejjel. Nem kell éhen halni :D

Egyébként én júliusban kezdtem a diétát, 7kg volt a cél, el is kezdtem szépen mindent betartva, és most kb egy hete fejeztem be, szóval szűk három hónap, de ebbe volt 2hét nyaralás amikor is "degeszre" ettem magam...mindenféle földi jóval nem igazán foglalkoztam azidő alatt semmivel :D :D aztán nyár esti bográcspartyk :D Lényeg h kisebb megszakítások voltak, 6kg minusznál tartok most, azt hiszem elégedett vagyok...bár nem bánnám ha még fogynék 2-3 kilót :D :D :P (nyílván, ha elkap a gépszíj) Mostmár vacsizom rendesen, csak bajban vagyok ezzel a vacsival mert annyira nem vagyok tisztában azzal h miket ehetek, szénhidrátot nem eszem, viszont húsféléket igen, zöldséggel. Tudnátok fincsi vacsikat ajánlani? :)

402. gardosj (válaszként erre: 401. - Revani)
2014. szept. 26. 06:50

Szia Revani!

Elvileg nem, mert felviszi a vércukor szintedet. Ha nagyon nem bírod, igyál egy meleg teát, vagy 0,1 % tejes kávát.

J.

401. revani
2014. szept. 23. 12:30
Hali, én most kezdtem 4 napja, de éhezek mint az állat!! Szenvedek nagyon! valami gyümölcsöt, vagy zöldséget lehet enni két étkezés közt?
400. Andrea (válaszként erre: 399. - Andrea)
2014. szept. 19. 21:07
Bocsi, 2 hónap alatt :)
399. Andrea
2014. szept. 19. 21:06

Sziasztok!

3 hónap alatt 6 kg ment le, de ebben az időszakban volt utazás/nyaralás is, ami nem arról szólt, h 100%-ban betartom a szabályokat :)

Sok módszert kipróbáltam már, de eddig ennyi idő alatt 1-2 kg is csak kínszenvedéssel ment le rólam, ami 1 nagyobb kajálással vissza is jött, ez most nekem úgy látszik bevált. Év végéig még 8-10 kg mínusz a célom.

Olvasgattam a hozzászólásokat, és találtam 1-2 hibát, ami valószínűleg a nem elég részletes felvilágosítás miatt lehet.

A vacsorát nem szabad kihagyni (egyik étkezést sem), mert a szervezet éhező üzemmódba kapcsol, és raktározni fog.

Két étkezés között 4-6 órának kell eltelni, ez a legoptimálisabb.

Lehetőség szerint az ebéd legyen a "normális" étkezés, ettől néha el lehet térni, ha azonban vacsorára eszik valaki, akkor a délre meghatározott szénhidrátot le kell felezni, és a fehérjét 1,5-tel felszorozni!

Nem szabad szénhidrátmentesen enni (én korábban ezt csináltam, nem is működött), a zsírégetés beindításához szükséges CH-t is bevinni.

Az anyagcserém alapján meghatározott szénhidrátot én is soknak találtam, és általában kicsit csökkentek is rajta.

A tésztát, krumplit, rizst szárazon kell mérni, a húst pedig elkészítve.

Aki pedig azt írja, h ez sz..t sem ér, az semmit sem tud az egészről. Ez nem csodaszer, nem ígér erőfeszítés nélkül havonta 10 kg fogyást, nem csökkenni az étvágyat, nem tartalmaz semmilyen anyagot, ami az éhségközpontra hat, vagy az anyagcserét fokozza. Egyszerűen a szervezet működését alapul véve, logikusan felépített módszer, ami nem kevés akaraterőt, és kitartást igényel attól aki követi a módszert.

Nekem nagy könnyebbség, hogy lehet enni (A T.... diéta mellett csaknem éhen haltam :) ), a tápszerben lévő magas rosttartalom miatt pedig telítettséget okoz, így ha fejben nem vagyok éhes (ez szokott a gyakoribb probléma lenni) akkor könnyen átvészelem az estéket.

Sok sikert Mindenkinek (és persze sok-sok mínusz kg-t!!) :)

398. dzsélo
2014. szept. 16. 15:21
Sziasztok. 2 és fél hónapja iszom a port. 20 kg felesleg van rajtam, ebből már majdnem 5 kg lement. Az adagokat még sosem mértem le, ebédre annyit eszem mint egy normál átlag adag, és van amikor az estit meg sem iszom, egyrészt "spórolás" miatt másrészt ha olykor délután elcsábulok egy szelet csokira abban sincs több kalória mint egy adag tápszerben :). A mozgást most fogom elkezdeni, heti 2-3 alkalommal torna. Bevallom elég szkeptikus vagyok már mindenféle "csodaszerrel" kapcsolatban, de meglátjuk. Ha 20 nem is de legalább 15 kg lemegy november végéig akkor elégedett leszek, aztán majd meglátjuk :) . Mindenkinem további sikereket kivánok
397. parrre (válaszként erre: 396. - Petalo)
2014. szept. 16. 01:42
Lehet a vacsora is, de akkor már sokkal kevesebb féle kaját ehetsz.
396. petalo (válaszként erre: 395. - Hello :))
2014. szept. 15. 21:27
Nem mértem le szárazon, ezért is voltam bajba, h mennyi lehet megfőve. Azt mondták, h vacsora is lehet a főétkezés...nekünk az jobb, mert este már itthon vagyunk és együtt tudunk enni, napközben egyszerűbb meginnunk a port. Köszi a válaszodat.
2014. szept. 15. 19:32

Szia,

az adagokat nyersen kell mérni. Nagyon fontos, hogy a főétkezés délben legyen. Ezeket nem mondta el a doki? Nem kaptatok kis útmutató füzetet? Minden benne van... Hajrá :)

2014. szept. 15. 15:17

Sziasztok!


Múlt hét szerdán kezdtük a férjemmel a diétát, a 2 napon túl vagyunk. Mi estére tervezzük az étkezést, nem tudok még róla mit mondani.Tegnapi napomat kihagytam, nem éreztem jól magam és így nem is ettem.

Azt szeretném megkérdezni a "haladóktól", hogy ha nem mértem le az ételt előtte, mielőtt megfőztem volna, akkor is kb. annyit számoljak mint natúr állapotába?

Szerdán megyünk vissza a doktornőhöz, kíváncsi vagyok, hogy honnan fogytam, eddig 2 kiló ment le, de ez biztos víz, mert állandóan a vc-re járunk.

Edzeni is szoktam, holnapra terveztem...de az a lelkemnek is jót tesz.

393. hello :) (válaszként erre: 392. - Parrre)
2014. szept. 14. 16:25

Gratula :)


Az előző fórumvitához hozzászólva: A legtöbben ott követik el a hibát, hogy bár végigcsináltak egy eredményes diétát (teljesen mindegy, hogy az insumed diéta, 90 napos, Atkins, mikrobiotikus stb)utána orrba-szájba zabálhatnak. Ezek után mikor visszahíznak, jojo effektust emlegetnek és nyilván a diéta szar.

Szerintem minden diéta valamilyen szinten drasztikus, amit nyilván kisebb kilengésekkel (karácsony, szülinap, nyaralás) lehet csinálni és életünk végéig nem. Viszont egy kezdő lökés, látványos változás, az út kezdete egy egészségesebb élethez és a diéta befejezése után is oda kell figyelni (leginkább sporttal, valamint az energia bevételével, alapanyagok kiválasztásával). De a diéta alatt remélhetőleg teljesen átalakul az ember életmódja így ez már nem okoz problémát. :) De ez csak az en velemenyem.

392. parrre
2014. aug. 30. 15:28
Azóta újabb -1 kg és -5 cm haskörfogat. Ma szépen feljött a 42-es méretű farmer a bótba :)
391. parrre
2014. aug. 27. 10:43
Helyzetjelentés: 3 hét és -9 kg. Bár most éppen nyaralunk, és itt azért nem igazán tartom a "menetrendet". Viszont teljesen ráálltam a szénhidrátmentes kajára, és egyáltalán nem okoz problémát. Ezen kívül sokkal kevesebb kajától is teljesen jól lakom. Haskörfogatomból 15cm ment le, és sokkal könnyebb minden mozgás, a lépcsőzéstől a cipőbekötésig minden. Szeptember elején indul az intenzív sportolás (ha minden jól megy)
390. gardosj (válaszként erre: 389. - 77db6627e5)
2014. aug. 17. 20:03

A férjedet nagyon sajnálom, de akkor sem hiszem, hogy látod a teljes képet és ítélkezhetsz, sokan hidd el tényleg megtesznek mindent, egészségesen esznek, keveset, mozognak, mégsem fogynak valamiért. És bizony itt sokaknak segítenek, orvosi felügyelet mellett. És valóban nincsenek csodák, és semmi nem jön ingyen, és ha nem vigyázunk, és nem váltunk életmódot, sőt, ha nem találjuk meg, hogy mitől is nem fogyunk vagy netalán hízunk ennek a diétának a segítsége nélkül, akkor visszajönnek a kilók.

Sok erőt a gyermekeid felneveléséhez, kívánom, hogy idővel kevésbé fájjon a férjed hiánya!

Üdv:

Judit

389. 77db6627e5 (válaszként erre: 388. - Gardosj)
2014. aug. 17. 18:41
Képzeld el kedves gardosj,havi 204 órát dolgozom,és érdekel a fórum,amit olvasgatok,nem egyszerre olvastam el,kb fél év alatt,nem unatkozom ,és magasról teszek a véleményedre,mert csak rá érhetsz és,és unatkozhatsz ha éppen el olvasod mit írok én vagy a többiek.Úgy sajnállak,hogy nem vagy abban az élethelyzetben amiben én,mert meghalt a férjem és egyedül nevelek 3 gyereket.Annyira de annyira sajnállak Juditka !
388. gardosj (válaszként erre: 386. - 77db6627e5)
2014. aug. 17. 09:04

Kedves Katci68!

Bár csak én is abban az élethelyzetben lehetnék, hogy annyira unatkozom, hogy olyan forumokat olvasgatok és szólok hozzá, ami nem is igazán érdekel.

További szép életet!

Judit

387. gardosj (válaszként erre: 385. - Studio64)
2014. aug. 17. 09:03

Kedves Studio64, nekem is össze vissza ugrándozik, de lassan (!) azért halad lefele. Legyél kitartó, ne változtass, inkább várd ki a hétfőt és beszélj a dokival.

Vagy írj neki egy mailt, holnap reggel azzal kezdi, hogy válaszol (remélhetőleg).

Üdv,

Judit

2014. aug. 16. 14:02
Szerintem ez egy nagy szar !már bocsánat a kifejezésért !Ez az egész a doki pénztárcájának jó ,meg annak aki gyártja a port.Nekem vannak ismerőseim a Dukán diétát csinálják,még annak is sikerült fogynia aki az előtt mindennel próbálkozott és nem sikerült meg mozdítani a súlyát.Arról nem beszélve ha abba hagyják a por szedését minden kg vagy dkg vissza jön,én olvastam a fórumot,az elején nagy a lelkesedés,majd jön a kudarc és lassan mindenki el tűnik.Tartós fogyásról illetve arról senki nem számolt még be hogy például 2-3 éve csinálta,leadta a súlyt és azóta sem jöttek vissza a kilók.Hát nekem ez a véleményem !Bocsi ha meg bántottam volna valakit !!!
2014. aug. 16. 08:11

Sziasztok,

4 napja kezdtem el az Insumedet, mert 3 éve csinálhatok bármit, nem sikerül megszabadulnom 12 kilótól. L 172/72

Inzulin rezisztenciám van, nekem az Adimet/heti 25 km sífutás és diéta sem mozdított semmit, gondoltam majd ezzel talán.

Az első 2 nap után leszaladt rólam 2 kg, de minden nap jön vissza belőle. Ma a 4. nap van, de már csal 1,3 kg van a "fogyásból".

Kérdésem lenne dögivel a dokihoz, de szombat van, ezért hozzátok fordulnék:

-ez mindenkinek így ment az elején?

-nem lehetne kevesebb ch-t enni? nekem baromi soknak tűnik a tányéron, eddig a negyedét ettem.

-nem lehet hetente vagy 2 hetente ismételni a 2 napos csak porozást?

-Ir-es van köztetek? sikerült lefogynia?

Köszi a válaszokat ;)

384. gardosj (válaszként erre: 383. - Parrre)
2014. aug. 8. 07:54

Kedves Parrre!

Ezek szerint mi kb. egyidőben kezdtük el. Drukkolok Neked, szerintem menni fog, hisz egy sportoló szabálykövetésben és kitartásban otthon van. Hamar bele fogsz jönni, és ahogy megy le a súlyod, lesz egyre könnyebb a mozgás.

Én jelenleg - 3,6 kg-nál tartok, nekem jelenleg a Candida diéta betartása nagyobb gondot okoz, mint az Insumed maga, de próbálok helyt állni.

Sok sikert, örülnék, ha néha beszámolnál.

Judit

383. parrre
2014. aug. 8. 00:35

Sziasztok

Én is leírom akkor. Egy hete kezdtem el a kúrát 38 évesen, és 140 kilóval. Világ életemben "nagydarab" voltam, 100 kg felett, viszont mivel sokáig intenzíven sportoltam (kajak, és erősportok) nem voltam kövér. A mérésen 96kg zsírmentes izomtömeget mértek, ami a doki szerint nem rossz, viszont így is 40 kg a fölösleg. Régebben többször híztam és fogytam 15-20 kilót a sportból adódóan ( tömegelés és szálkásítás ) úgyhogy sejtettem mi vár rám. Az elmúlt pár évben a sport szépen elmaradt, az ezzel járó zabálás (tömegelésnél 8-9000 kcal-t is megettem naponta) megmaradt. A 40 kg kb. 4 év alatt jött rám, elősegítette a helyzetet, hogy 2 éve itthonról dolgozom, úgyhogy a mozgás nulla. (egy szerencsém van, hogy az édességet nem szeretem, mert akkor már 200 fölött lennék :) ) Nemrég kórházba kerültem tachycardiával, 260-as pulzus, ami 3 injekciótól állt helyre. Ott diagnosztizáltak mindent... zsírmáj, inzulin rezisztencia, magas koleszterin, magas vérnyomás, stb. Úgyhogy eldöntöttem hogy valamit tenni fogok, mert (még) nem akarom itt hagyni a 2 kicsi fiamat meg az anyjukat... A mozgás sajnos gyötrelem, 3 lépcsőtől fél órát lihegek, bár már a szobabicikli megyeget lájtosan. Célom, hogy annyi lemenjen, hogy újra el tudjak kezdeni súlyzós edzéseket csinálni 180-as pulzus nélkül. A hosszú távú célom pedig a 100 kg. Tehát 1 hete kezdtem, eddig -6 kg, és lényegesen jobban érzem magam.

382. gardosj (válaszként erre: 376. - 77db6627e5)
2014. aug. 5. 08:53

Kedves Katci68!

Tavaly márciusban kb. 4 hónapig szedtem a port, és 15 kg-tól szabadultam meg. A fogyókúra abbahagyása után nem igazán kaptam megfelelő útmutatást a hogyan továbbra. Próbáltam hasonlóan étkezni, mint a kúra alatt, reggelire ittam egy tejeskávét, ebédre ettem a szokásosat (fehérje, szénhidrát, zöldség), vacsorára saláta. A súlyomat így meg tudtam tartani, de amikor elkezdtem "normálisan" étkezni, akkor sajnos elkezdtek visszamászni a kilók. Nem tudom, hogy ez egyedi peche-e vagy más is járt-e így, mivel nekem pajzsmirigy alul működésem, inzulin rezisztenciám és egyéb problémáim is vannak. Próbáltam fogyózni az elmúlt évben, de bármennyire is koplaltam, semmi eredménye nem lett, és bár csak lassan, de még mindig hízogattam. Ezért úgy döntöttem, hogy újra kezdem az INSUMED-et, hátha ez alkalommal több eszem lesz, és nem zabálom vissza, orvost is váltottam, annak reményében, hogy a diéta és a későbbiek során több útmutatást kapok. Múlt csütörtökön kezdtem el, most 2,2 kg mínusznál tartok. Ha bármi kérdés van, írj bátran!

Üdv:

Judit

2014. júl. 24. 20:37
meghalt ez a fórum?
2014. júl. 23. 07:02
Okké :D
379. Kőszikla (válaszként erre: 378. - 77db6627e5)
2014. júl. 22. 21:47

Szia!

Elnézést kérek tőled, hamarosan válaszolok, csak időhiányban szenvedek. /Festés mindenhol/

378. 77db6627e5 (válaszként erre: 374. - Kőszikla)
2014. júl. 22. 20:19

Szia !

Várom a válaszodat privátban Kőszikla :D

2014. júl. 22. 10:41

Én most kezdem el megint inni, de eddig április óta 8 kg. lement és amikor abbahagytam 2 kg. ment vissza.

Júnuisban és Júliusban nem tudtam megvenni.

Igaz az első dobozzal úgy idtam, ahogy a doki mondta (napi 2-szer),utánna csak napi 1-szer este anyagi okok miatt leálltam vele.

Sokat segített, hogy 4 óránként eszek és nagyon sokat iszok főleg gyógyteákat ( zöld tea, levendula, csalán, cickafark)

116-ról indultam, de jó lenne legalább 90-re lemenni már azzal is megelégednék.

2014. júl. 21. 19:05
Én azért még kíváncsi lennék olyan dolgokra is,hogy mi van akkor ha el értem az áhitott súlyt,gondolom nem kell tovább szednem a port,és akkor mi van? Mit ehetek,reggelire vagy vacsorára,vagy mindig szednem kell a port? Vagy ha abba hagyom a por szedését nem jönnek vissza a kilók??? Mert nem olvastam olyat a fórumon hogy bárki írt volna arról,hogy éppen vissza szaladnak e a kilók vagy csak részben,vagy tapasztalatai szerint mire kell vigyázni.Én például ilyenekre is kíváncsi lennék,mert éppen mostanában akarom el kezdeni a por szedését,mivel nagyon fájnak a lábaim,és az ízületeim,és úgy gondolom hogy 46 évesen sok nekem az a 120 kg ! A választ vagy a válaszokat előre is KÖSZÖNÖM !
❮❮ ... 73 74 75 76 77 78 79 80 81 82 ... ❯❯

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook