Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » Próbálta már valaki a menstruáció késleltetést a gyógyszer tovább szedésével? Tapasztalatok? fórum

Próbálta már valaki a menstruáció késleltetést a gyógyszer tovább szedésével? Tapasztalatok? (tudásbázis kérdés)


2011. máj. 16. 09:56

Sziasztok, mivel lassan itt a nyár és jön a nyaralás sokunk számára, és sajna majd nem mindig akkor jön meg ugye ?:(

én is így vagyok, julius 15-én megyek 1-hétre és pont akkor kel meg jönnie, mivel Belara fogamzásgátlót szedek, így már ebben a hónapban eltolóm nem 21 tabit veszek be ha nem 10-el többet, utána 7-nap szünet, és a jövőhónapban is 31 tabit veszek be, és megint hét nap szünet, mikor juliusban megyek nyaralni, már elég a 21 tabi, mert mire az elfogy már itthon leszek.

Azért kezdtem el 2 -hónappal előbb a késleltetést, mert a dokim azt mondta, hogy be kell, hogy álljon, mert pecsételő vérzés előfordulhat.

nálam elő is fordult a 21 tabi után véreztem, pedig 10 szemmel tovább szedtem,remélem a jövő hónapban már beáll rendesen.

tehát senki ne gondolja azt, hogy aki késleltetni szeretné, elég a nyaralásnál tovább szedni, mert 21 nap után ugyan úgy meg fog jönni.

ezért nyaralás előtt mindenki számolja ki a napokat pontosan , és kilehet számolni, hogy hány nappal kel tovább szedni.

és egy levél elég nekem pont , mivel kétszer 10-10 tabit szedek be pluszba , így egy szemet kel eldobnom semmi többet :)

18. Szilvamama (válaszként erre: 12. - Ministry)
2010. jún. 18. 08:34
Akkor tuti ez volt a probléma, végig kellett volna szedned az új levelet is.
2010. jún. 17. 16:22
Közben rájöttem, hogyha most csúsztatok, akkor szeptemberben, pont a nászútunkon jönne meg. Így meg csak a nászút végén. Tehát inkább akkor a nyaraláson mint a nászúton! ;)
2010. jún. 17. 15:49
Köszönöm mindenkinek!
15. Vigyorex6 (válaszként erre: 1. - Sibetti)
2010. jún. 17. 15:40
Lehetséges a késleltetés, de én nem javasolnám. Mégpedig azért nem, mert aki gyógyszert szed annak tulajdonképpen csak egy mesterséges ciklusa van és nem is valódi menstruációja, hanem megvonásos vérzése. Van olyan akinek csak fogigátló szedése mellett jön meg. Így is telenyomod magad mesterséges hormonokkal, hát ha még szünetet sem tartasz. Nekem régen normális ciklusom volt. aztán 6évig fogit szedtem. Azóta sem állt be, pedig már 2éve nem szedem.
14. Sibetti (válaszként erre: 7. - Szilvamama)
2010. jún. 17. 15:40

Igen, nekem is azt írja a gyógyszerem, hogy meg lehet csinálni, de nem szabad gyakran. Írta, hogy lehet pecsételés.

Ha jól emlékszem azt nem tanácsolja, hogy csak egy - két szemmel toldjuk meg.

2010. jún. 17. 15:38
Nekem sem volt vele gondom. Simán tovább szedtem a következő levelet és kész. A nőgyógyászom javasolta, szintén nyaralás miatt. Csak rá ne kapj, mert kifogásunk mindig van amiért éppen abban az időben nem akarunk menstruálni...
12. Ministry (válaszként erre: 10. - Szilvamama)
2010. jún. 17. 15:38
Nem tartottam szünetet, hanem folytattam még plusz négy szemmel, utána 7 nap szünet, és új csomag. A megkezdetett pedig később kidobhattam, mert már nem tudtam beszedni.
2010. jún. 17. 15:38
Nekem sem volt gond, vagy 2-3szor bevetettem nyaralások egyéb események alkalmával. Nem volt mellékhatás, kimaradt az ahavi vérzés.
10. Szilvamama (válaszként erre: 6. - Ministry)
2010. jún. 17. 15:32
Azt úgy értszük, hogy a másikból beszedtél még x szemet, és nem végig? Mert akkor érthető lenne ...
2010. jún. 17. 15:31
Én is úgy csináltam, hogy szünet nélkül elkezdtem egy újabb levelet és azt is végigszedtem, semmi gond nem volt, így kimaradt teljesen, de a második levél után ugyanúgy megjött.
2010. jún. 17. 15:31
Egyetlen mellékhatás nálam, hogy több vizet tart vissza a szervezetem. De amikor abbahagyom újra rendezödik.
2010. jún. 17. 15:31
Nekem semmi nem volt, azt írja azt hiszem a papírja, hogy egy kis barnás előfordulhat. Viszont megéri kipróbálni, hogy ne szúrja el a nyaralásodat!
2010. jún. 17. 15:31
Próbáltam, utána folyton rosszul voltam a gyógyszertől, és abba is kellett hagynom a szedését. A dokim szerint túlságosan bezavart. Pedig csak 4 napot csúsztattam...
5. zs.andy (válaszként erre: 3. - Sibetti)
2010. jún. 17. 15:30
Már többször csináltam ezt és nem volt még gond belőle.
2010. jún. 17. 15:30
Nálam az is müködik, ha csak néhány tablettával toldom meg és utána 7 nap szünet. De csak olyan tabival csinálnám, amelyiknél minden egyes szemnek ugyanaz a hatóanyag tartalma.
3. Sibetti (válaszként erre: 2. - Szilvamama)
2010. jún. 17. 15:28
És nem volt utána semmi gond? Én holnap indulok nyaralni, és pont a következő hét közepén jönne meg. Ráadásul problémás lenne a WC használata!
2010. jún. 17. 15:27
Működik, szünet nélkül el kell kezdeni egy újabb levelet. Aztán lehet szünetet tartani.
2010. jún. 17. 15:25
Próbálta már valaki a menstruáció késleltetést a gyógyszer tovább szedésével? Tapasztalatok?

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook