Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Próbaidő alatt teherbe estem és olyan rosszul vagyok, hogy alig bírok dolgozni. Mit tegyek? fórum

Próbaidő alatt teherbe estem és olyan rosszul vagyok, hogy alig bírok dolgozni. Mit tegyek? (tudásbázis kérdés)


1 2
2021. aug. 29. 16:14
Nekem most várandós az egyik munkatársam. Ő határozatlan idejű, de senkit nem kapunk helyette, mondjuk ez eü, ott meg tudjuk, hogy milyen a humánerőforrás
53. Bless the child (válaszként erre: 43. - Papája)
2021. aug. 29. 16:11
Most már határozott idejű munkaszerződéseket iratnak alá veled. Nem tartanak fenn senkinek éveken át státuszt
52. timycat (válaszként erre: 51. - Unom)
2021. aug. 29. 16:10
Pláne állami pénznyelő... hagyjuk is.
51. unom (válaszként erre: 50. - Papája)
2021. aug. 29. 16:08
Kicsit megváltozott a világ azóta...
50. papája (válaszként erre: 48. - Aszparagusz)
2021. aug. 29. 16:06
Igen, állami cég és 70-es évek vége. A munkámat a fele fizetésemért helyettesítésben látták el.
49. timycat (válaszként erre: 47. - Aszparagusz)
2021. aug. 29. 16:05
Igen, a többi munkavállalóért is felelősséget kell vállalni. Ezt nem értik meg azok, akik még sosem vállalkoztak.
48. aszparagusz (válaszként erre: 46. - Unom)
2021. aug. 29. 16:02

Ha 6 év gyes után még 37 évet dolgozott ott, akkor ez gyanítom az 1970-es évek lehetett.

Ami azért nem a mostani valóság.

47. aszparagusz (válaszként erre: 37. - Papája)
2021. aug. 29. 16:01

Mi a széthúzás és az irigység abban, ha valakinek sorozatban más helyett kell dolgoznia, nem kap - vagy minimális fizetés emelést kap -mert fenn kell tartani egy helyet a kismamának, aki évekig a munkahely környékére sem néz.

Csak ismételni tudom önmagam: tudomásul kell venni, hogy a munkahely nem jótékonysági intézmény.

46. unom (válaszként erre: 43. - Papája)
2021. aug. 29. 16:00
Ez mikor volt? Állami vagy magánszféra?
45. aszparagusz (válaszként erre: 43. - Papája)
2021. aug. 29. 15:58
Valamikor? Gondolom ez nem mostanában volt. Gyanítom az "átkosban", ahol egy munkát kb. hárman végeztek állami vállalatoknál. Nem okozott gondot, ha valaki nem járt be.
44. timycat (válaszként erre: 43. - Papája)
2021. aug. 29. 15:57
Gondolom magánszféra...
43. papája (válaszként erre: 41. - Unom)
2021. aug. 29. 15:50
Én - valamikor - úgy vállaltam munkát, a második munkahelyemen, hogy megmondtam, mielőbb gyereket szeretnék. 2 hónap múlva terhes lettem, 5 hónap múlva táppénz, majd szülés, gyes, még egy gyerek. 6 év múlva kerültem vissza és bár kezdetben duzzogtak a munkatársak nyugdíjazásomig 37 évig ugyanazon a helyen dolgoztam. Csak azt mondom, valamikor szülni is kellett.
2021. aug. 29. 14:25
Még ha tételezzük fel, jó fej a munkáltató, köt vele szerződést, mi a garancia, hogy határozatlan időre köt? Határozott idejű munkaszerődésre nem ad a bank hitelt. Vagy ez már változott?
41. unom (válaszként erre: 28. - Papája)
2021. aug. 29. 14:20
Csak épp a terhesség után jön a gyed, gyes, esetleg következő gyerek.
40. unom (válaszként erre: 27. - Napsugár8)
2021. aug. 29. 14:16

Vagyis pár hónapért fizessen éveket? Tartson fenn egy helyet évekig, pusztán jófejségből?

Nem régi dolgozóról van szó.

39. timycat (válaszként erre: 37. - Papája)
2021. aug. 29. 13:52

Az a baj, hogy annyi munkavállaló él vissza a vélt és valós jogaival, hogy a munkáltató már úgy tekint rájuk mint fizetett ellenségekre.


Mi hiába próbáltunk általában lojálisak lenni, 10-ből 9-szer pofán köptek a munkavállalók.


Mi gondolkodás nélkül nyomnánk át az azonnali felmondást ilyen esetben, túl sokszor voltunk már balekok, az emberek túl sokszor piszkítanak oda ahonnan esznek. Írom ezt nőként, anyaként.

2021. aug. 29. 11:01

Kedves Fórumnyitó! Szeretnék én is melléd állni ebben a kérdésben. Nem ismerjük az életed és előzményeid. Úgy gondolom, még ezek mellett sem szép dolog ítélkezni, bárki kerülhet ilyen kiszolgáltatott helyzetbe.


Halkan teszem hozzá, hogy valóban, itthon a támogatási rendszer nagyon rosszul van kialakítva. Hiszen nem számít, hogy eddig mennyit dolgozott a nő, azt veszik figyelembe, hogy a szülés pillanatában állományban van-e. Azért valljuk be, ebben a rossz gyakorlatban nem az anyukák hibásak, nyilván ők próbáljak a lehető legjobbat biztosítani a babának. Hogy egyáltalán legyen miből kifizetni a picivel járó költségeket.


Két észrevételem viszont lenne a hiteletekkel kapcsolatban. Több bank esetében is gyakorlat, hogy nem 3 hónap, hanem 6 hónap munkaviszony után veszik csak a bért figyelembe. Illetve, sajnos táppénzre nem biztos, hogy hitelképes leszel. Ha esetleg kiesnél a melóból a rosszullétek miatt. Ezekre mindenképp kérdezz rá az ügyintézőnél.


Sok sikert, és kitartást neked!! ♥️

2021. aug. 29. 09:58

Az a legnagyobb baj, hogy még a nők többsége sem képes mellé állni a többi nőnek, fiatal munkavállalónak, kismamának.

Sajnos ez nagyon rossz tulajdonság. Nem az összefogás, mások segítése az alap érték, hanem a széthúzás és irigység. Tapasztaltam ezt én is fiatalon, amikor terhesen és fiatal anyukaként mindenbe belekötöttek amibe csak lehetett még akkor is, ha a munkámat tökéletesen és időre elvégeztem.

Az természetes, hogy a FI szeretné bebiztosítani a munkahelyét és a jövőjét. Ti nem így tennétek, vagy a lányaitok ?

Persze érthető a munkáltatói oldal is, de valahol ő is benne van ebben a mókuskerékben, lehet hogy ő is szült, neki is van lánya.

Mellesleg azért nem ez a szituáció jellemző, hogy próbaidő alatt vállaljon valaki gyermeket.

36. aszparagusz (válaszként erre: 28. - Papája)
2021. aug. 29. 09:13

Nem vagyok negatív, ez a realitás.

Jó pár éve bevezették, hogy a betegállomány első 15 munkanapja nem táppénz, hanem betegszabadság, amit a munkáltatónak kell fizetni.

Majd utána a táppénz egyharmadát is pluszban meg kell térítenie.

Akkor miért csodálkozunk, ha a munkáltatók úgy lépnek, ahogy.

2021. aug. 29. 09:10
Írni fogok mindenképp, hogy mi lett ebből. Köszönöm a kedves szavakat! 😊
2021. aug. 29. 07:53

Többször kerültem olyan helyzetbe, hogy jött egy új kolléganő a céghez, olyan, aki addig alkalmanként, megbízással segített be.Egyszercsak jöttek, hogy akkor most szívesen lennének alkalmazottak-aztán nagyon rövid idő múlva mindig jött a baba.Szóval ők a fix munkaviszonnyal járó Gyes miatt akarták a munkát...

Ezzel nem azt akarom mondani, hogy a Fórumindító is ilyesmire játszott, de a munkaadók sokszor megélnek olyanokat, ami miatt a normális, nem “kijátszós” alkalmazottak iránt is csökkenhet a bizalmuk.(Olyanra is láttam példát, hogy 7 évet voltam egy cégnél és X kolléganòt nem sikerült megismerni, mert folyamatosan Gyesen volt.Szóval a munkaadó nem tudhatja, 1,vagy akár 5-6-7 évig fogja nélkülözni az alkalmazottat...)

Mindenesetre, ha ennyire vacakul van a kismama, akkor biztos kiírja kis időre az orvos, aztán idővel csak munkaképes lesz, nem így telik az egész terhessége, a munkaadó meg tud adni olyan, ne adj isten home office-os munkát, ahol nem kell veszélyes anyagokkal kontaktálni.

2021. aug. 29. 07:38

Várjuk a híreket, hogyan sikerült a beszélgetés a főnökkel, és milyen lépés várható tőle? Hogyan fogadta, hogyan reagált rá?

Csak bátran, gondolj arra, hogy ezzel a beszélgetéssel csak nyerhetsz! És igen! Rendes főnököd van, megérti és támogatni fog! :))

2021. aug. 28. 19:36

Két dolog.


1.) Továbbra is azt gondolom, hogy egy kismama semmi pénzért ne dolgozzon veszélyes anyagok között, ha azok tényleg veszélyesek. Amennyiben azonban ezt nem tudod megoldani (akár csak egy napig, amíg beszélsz a főnököddel) vegyél fel ff2-es vagy ffp3-as maszkot, ezek most egész elérhetőek és ahogy alakul az új fertőzöttek száma, nem is nagyon kell indokolni, miért is akarod hordani.


2.) A fanyalgóknak. Valószínű, hogy a fórumindító nem így tervezte, valószínűleg van annyi esze, hogy ha babát akar, ne potenciálisan veszélyes anyagok között vállaljon munkát, és kivárja a próbaidőt végét a teherbeeséssel. De ha már ott a baba, mert valamiért mégsem így alakult, mégis mit csináljon? Vetesse el a babát, akit amúgy láthatóan szeretettel várnának? Vagy mondjon le arról a minimális létbiztonságról, amit a táppénz és a családtámogatások biztosítanak a várandósoknak és a kismamáknak? Amúgy a magyar rendszer ilyen téren nagyon sajátos. Miközben (szerintem indokolatlanul) hosszú jól fizetett távollétet biztosít a jogviszonyból szülni menő anyukáknak, a nem jogviszonyból szülni menőket viszont várandósság alatt és a szülés után is sorsára hagyja. Pedig terhesen nem nagyon vesznek fel egy nőt új munkahelyre,ha éppen így alakult, illetve a baba első fél / egy évében sem nagyon tud munkát vállalni (esetleg otthon végezhetőt, ha pont talál olyat) És nem, nem csak akut munkakerülő kerülhet ilyen helyzetbe, hanem pl simán lehet, hogy valaki dolgozik már 10 éve megszakítás nélkül, de pont munkát vált,próbaidőre kerül, esetleg elveszíti a munkáját és pár hónapig újat keres, vagy pont vége felé közeledik egy határozott idejű szerződése, és pont akkor jön a baba... És hiába van 10 év jogviszonya, hiába, dolgozott egészen addig, ha pont jogviszony nélkül megy szülni, megszívta.

31. kisj (válaszként erre: 28. - Papája)
2021. aug. 28. 19:15

Embere válogatja.

Nekem van/volt? egy kolléganőm, aki a próbaideje 2. hónapjában ment hasonló terhességi tünetek miatt betegállományba. A cégem nagyon emberséges volt, mert nem mondott fel neki, pedig már akkor lehetett látni, hogy magasról tojik a munkájára.

A magam részéről csak abban reménykedem, hogy nem kell vele újra együtt dolgoznom.

30. a6f6bb6c75 (válaszként erre: 29. - Fórumnyitó (anonim))
2021. aug. 28. 18:42
Szurkolok, ha van kedved jelezz vissza, hogy hogyan meg mit sikerült intézni! :)
2021. aug. 28. 18:35
Szinte minden válaszban találtam hasznos dolgot. Köszönöm nektek. Mindenképp át fogom gondolni a dolgokat és megpróbálom úgy csinálni, hogy mindenkinek jó legyen. :)
28. papája (válaszként erre: 26. - Aszparagusz)
2021. aug. 28. 18:26

Lehet, hogy ez a kismama próbaidőben is bizonyítja, hogy jó dolgozó és megéri vele számolni. Az is lehet, hogy a kezdeti rosszullétek után végigdolgozza a terhességét.

Ne legyél ennyire negatív.


Férjem munkáltató. 1 éve felvett egy dolgozót, aki 10 nap után az otthonában balesetet szenvedett. 3 hétig volt betegállományban és azóta rendesen dolgozik. Esze ágában sem volt férjemnek megszabadulni tőle, mert tudta, hogy jó munkaerő lesz. Ilyen is van !

27. Napsugár8 (válaszként erre: 24. - Aszparagusz)
2021. aug. 28. 18:04

Tisztában vagyok a munkaviszony megszüntetés lehetőségeivel!

Ahogy most tudott felvenni próbaidőre egy dolgozót, ha emberséges, majd szülés előtt is tud felvenni egy másikat szintén próbaidővel.

Ezért írtam, hogy amennyiben emberséges, akkor meglépi ezt a variációt... a baba akkor jó, amikor jön, nem valószínű, hogy így tervezték, de az élet produkál furcsa helyzeteket.


Te a dolgok negatív fordulatait ecseteled, én azt az oldalát mondtam el a kérdezőnek, amit ha meglép, semmit nem veszít, kizárólag csak nyerhet vele! A főnökön múlik!

26. aszparagusz (válaszként erre: 25. - Papája)
2021. aug. 28. 17:52

Itt egy próbaidős munkavállalóról van szó.

A munkáltatónak nincs semmilyen kötelezettsége.

Bármikor indoklás nélkül megszüntetheti a munkaviszonyt.

25. papája (válaszként erre: 18. - Fórumnyitó (anonim))
2021. aug. 28. 17:46

Nézd meg a felhasznált vegyszerek, oldószerek Biztonsági adatlapját. Annak rendelkezésre kell állni a dolgozók részére is a munkahelyen. Az adatlapon szerepel minden károsító tényező és óvórendszabály. Ami teratogén, az káros a magzatra, de más veszély is lehet. Az nem biztosíték egy vegyszer ártalmatlanságára, hogy vízzel hígítható, mert magában a vegyszerbe is lehet károsító összetevő.


A keresőbe is beírhatod, hogy Biztonsági adatlap XXX vagyis a felhasznált anyag neve. Itt elolvashatod, hogy valóban veszélytelen az anyag a babádra.


Veszélyes anyagok felhasználása esetén a munkáltatónak KÖTELESSÉGE a kismamát kiemelni és veszélytelen munkakörbe áthelyezni. Ebben az esetben dolgozhatsz tovább, a rosszullétek meg majdcsak megszűnnek.

Lépned kell, mielőbb a babád egészsége mindennél fontosabb.

1 2

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook