Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » PrenaTest/NIFTY-teszt tapasztalatok fórum

PrenaTest/NIFTY-teszt tapasztalatok (beszélgetős fórum)


1 2
25. Lilacsacsi (válaszként erre: 24. - Syl3)
2021. jan. 2. 19:05
Szia! Amùgy megvolt már a magzatvìz vételed?
24. Syl3 (válaszként erre: 23. - Lilacsacsi)
2021. jan. 2. 13:52
Szia! Borzalmasan sajnálom a tavalyi terhességet, hogy elvesztettétek a babátokat. Iszonyatos lehetetett! Szívből kívánom, hogy egészséges babád legyen és köszönöm, hogy szorítasz!
23. Lilacsacsi (válaszként erre: 22. - Syl3)
2021. jan. 1. 13:03
Szia! Véletlenül idetévedtem 🙂, szeretném veled röviden megosztani a tapasztalatom a témában: Tavaly ilyenkor kb. 15 hetes terhes voltam. Kiderült uh-n hogy a magzatom mindkét lába dongaláb (jan eleje). Egyéb eltérés nem volt, orrcsont látszott, tarkòredő: 1.3 mm volt anno a 12 hetes uh-n. Amùgy 13 hetesen csinaltattunk prena tesztet, negativ lett. A dongalab miatt amikor kb. 18 hetes voltam, csinaltattunk ambio-t a Bajcsyban. 2 het tenyésztés után eredmény: T21. Nem tartottuk meg a babát. 😔 Na ennyit a non-invazív tesztekről. Most ismét babát várunk, 16 hét, jan 5-en lesz amniom. Reméljük a legjobbakat. Szorìtok neked amùgy nagyon, simán van esélye, hogy álpozitív lett a prenád.
22. Syl3 (válaszként erre: 21. - Asgardi)
2020. dec. 10. 22:15
Talán valamennyivel, most nyugodtabb vagyok. De a vizsgálatig biztosan lassan fog eltelni az idő. Amikor pedig az eredményre várok majd, akkor pedig még lassabban. Olvastam, hogy másnak (másoknak) álpozitív volt a vérteszt, az eredményt megcáfolta az amino. Csak abban reménykedem, hogy én is az álpozitívok csoportjába tartozom. Köszönöm, hogy szorítotok nekünk! Mindenképp jelezni fogom az eredményt!
21. asgardi (válaszként erre: 20. - Syl3)
2020. dec. 9. 07:33

Ittleszünk, várjuk a fejleményeket és szorítunk ezerrel!


Fél fokkal nyugodtabb lettél? Hogy érzed magad?

20. Syl3
2020. dec. 8. 22:22

Nem volt mintavétel, az UH (minden ok) alapján a magzat még csak 14 hetes és 3 napos. Az amniocentézist így nem lehetett megcsinálni. Azt mondták, hogy csak a chorion boholy biopsziát lehet. Lényegében ez meg megegyezik a Prenával, hiszen mindkettő a méhlepényből származó mintákat vizsgálja, előfordulhat úgynevezett lepényi mozaikosság, amikor a lepényben kóros és normál sejtvonal is van, illetve egyik sem 100%-os. Kétszer pedig nem szúratom magam, majd jövőre lesz az amniocentézis. Addig marad a remény!

Köszönöm a szurkolást!

2020. dec. 8. 09:28
Gondolunk Rátok!
18. semleges (válaszként erre: 14. - Syl3)
2020. dec. 6. 02:05
A Honvéd is jó, szorítok és írj majd mi újság veled.
17. Syl3 (válaszként erre: 16. - Asgardi)
2020. dec. 5. 09:50
Mindenképp jelentkezni fogok! Köszönöm!
2020. dec. 5. 09:38

Én is. Azért ha addig nem írnál, a vizsgálat után jelentkezz, ha lesz kedved! Akár privátban is.


Drukkolok!

15. Syl3 (válaszként erre: 13. - Asgardi)
2020. dec. 5. 09:30
Becsukom!:-)
14. Syl3 (válaszként erre: 10. - Semleges)
2020. dec. 5. 09:29
Sajnos magánra már nincs pénzünk, marad a TB támogatott. Az igen kedves nőgyógyászom állított ki beutalót, a Honvéd Kórházba megyek. De soha nem megyek vissza a nőgyógyászomhoz. Amikor telefonáltam a Honvéda, kedves volt a hölgy, mindent részletesen elmondott, türelmes volt és minden kérdésemre válaszolt. Bízok benne, hogy az türelem és kedvesség vár ott is.
13. asgardi (válaszként erre: 12. - Syl3)
2020. dec. 5. 09:23

Akkor próbálj meg a végére fókuszálni, látod, van rá esély, hogy az befolyásolta...

...és most már csukd be az ablakot!:)

12. Syl3
2020. dec. 5. 09:16

Ezt találtam a Prena oldalán:


A MÓDSZER KORLÁTAI


Az alkalmazott vizsgálati módszer a fejlődési rendellenségek szűrésének egyik eszköze. Eredménye nem diagnosztikus, önmagában, tehát más klinikai vizsgálat vagy laborvizsgálati eredménytől függetlenül nem értékelhető. A magzat egészségi állapotára, illetve a várandósság gondozására vonatkozóan a vizsgálat nem ad önmagában elegendő információt. A PrenaTest® a kromoszómák számbeli többletére vagy hiányára, azok szakaszaiban előforduló hiányára vagy többletére ad eredményt, amelynek nagysága legalább 7 Mb.


A PrenaTest® nem mutat ki poliploidiát, mint például triploidia.


A PrenaTest® nem mutat ki kiegyensúlyozott kromoszóma átrendeződést.


A vizsgálat eredményét befolyásolhatják anyai és magzati tényezők, mint:


Várandósnál előfordult vértranszfúzió

Várandósnál előfordult szervtranszplantáció

Várandósnál előfordult műtéti beavatkozás

Várandósnál előfordult immun- vagy őssejtterápia

Várandósnál előforduló rosszindulatú daganatos betegség

Várandósnál előforduló mozaikosság

Fetoplacentalis mozaikosság

Magzati felszívódás

Felszívódó ikerterhesség (vanishing twin)

11. Syl3 (válaszként erre: 9. - Asgardi)
2020. dec. 5. 09:11

A körülményekhez képest jól vagyok. Aggodalom van és idegeskedés. 41 éves vagyok, olvastam, hogy ebben a korban nagyobb az esély a genetikai rendellenességre. Ha valóban úgy lesz, akkor elfogadom, és abortusz lesz. De akkor az idei lesz életem legszörnyűbb Karácsonya. Apropó Karácsony! Ez a csodák ideje, és én bizok a csodákban!

Hétfőn még dolgozok, kedden megyek a vizsgálatra, utánna természetesen táppénz és fekvés. Nyitom is az ablakot, bár elég hideg van! :-) Köszönöm!

2020. dec. 5. 09:00

Az Istenhegyi útra menj, mi is ott voltunk. Nem lesz baj. Emberségesek, szakmailag ott vannak, kell ennél több?

A nőgyógyászod egy tapló tirpák. Mindent meg lehet mondani de nem úgy, ahogy ő tette.

2020. dec. 5. 08:52

Hogy érzed magad? Kigondoltad, hétfőn mi lesz az első dolgod? Melyik nap kell menned jövő héten?

Küldök egy kis lelki erőt, nyisd az ablakot!:)))

8. Syl3 (válaszként erre: 7. - Iko)
2020. dec. 5. 08:29
Szia! Köszönöm, hogy szorítasz nekünk!
7. Iko (válaszként erre: 6. - Syl3)
2020. dec. 4. 22:16
Kedves Syl3! Èrdemben nem tudok hozzászólni, sajnálom. Én bejelentkeznèk dr. Hajdú Krisztinához az Istenhegyibe. Bunkó dokithoz, ráadásul aki leír nem járnék ilyen fontos ügyben és ilyen megterhelő lelkiállapotban. Sok szerencsét és szorítok hogy minden rendbe legyen!
6. Syl3
2020. dec. 4. 21:29
Köszönöm Birebora és Asgari! Az Uh-n sok múlik azon aki végzi, milyen éles a szeme. A nőgyógyászomról annyit, hogy egyből leírt minket, amint elolvasta a leletet. Azt mondta, hogy ha felkínálják az abortuszt akkor nyugodtan fogadjam el. De az abortuszhoz kell a amniocentézis eredménye. Róla ennyit.
5. NomNom (válaszként erre: 4. - Asgardi)
2020. dec. 4. 20:48
Azon nem minden látszik.
2020. dec. 4. 20:11

Nem vagyok járatos a témában, de a 12. heti UH-n nem kellett volna látszódnia annak, hogy gond van?

Most kezdtem el olvasgatni ezzel kapcsolatban... sajnos érdemben hozzászólni nem tudok, max egy-két támogató hozzászólással tudok beszállni.

3. asgardi (válaszként erre: 1. - Syl3)
2020. dec. 4. 20:03

Először is mondd el neki legközelebb, hogy felszívódott. Kérdezd meg, ez befolyásolhat-e bármit.


Sőt a kétségbeeséseden esetleg valamit enyhíthet, ha ezt mihamarabb akár telefonon tudod vele tisztázni (,nem tudom, milyen viszonyban vagytok/van-e erre lehetőség). Ettől függetlenül valószínűleg kelleni fog a mintavétel, hiszen azzal lehet egyértelmű a helyzet.


Szerintem jó, hogy léteznek már ilyen tesztek, Ti pedig éltetek vele. Megtesztek minden Tőletek telhetőt, ez lebegjen a szemetek előtt! Eddig is így volt, biztos vagyok benn, ezután is így lesz! Kívánok ehhez sok erőt, egészséget és kitartást! Szorítok!

2020. dec. 4. 19:24

Szia!


Amniocentézis vagy chorion biopszia!

Meg kell csináltatni.


Jó egészséget nektek.

1. Syl3
2020. dec. 4. 19:02

Sziasztok!


Szeretnék tanácsokat kérni, azoktól akiknek kiderült, hogy fals pozitív eredményt hozott a Prena/Nifty teszt!


Lombik programban vettünk részt, két embriót ültettek vissza. A 6. hetetes UH-n már csak egy magzatnak vert a kicsi szíve. Jelenleg 14 hetes és 4 napos vagyok, a 12. hetes uh alapján minden rendben van.


Azonban Prena genetikai vérvizsgálton vagyok túl, mely eredménye szerint a 18-as triszóma (Edward szindróma) pozitív.(A lelet: "normál érték feletti", "szabad magzati DNS 2%")

Az orvosom szerint vége, biztosan beteg a babám. Bár nem tudja, a sokk miatt nem mondtam neki, hogy az egyik embrió felszívódott.


Kétsége vagyunk esve! Jövőhéten megyek magzatvíz mintavételre, hogy megerősítse vagy megcáfolja a vérteszt eredményét. Az eredmény pedig 2 hét!

Arra is gondolunk, a vértesztet eredményét befolyásolhatta-e a felszívódott embrió (magazat), mivel fejlődési, genetikai rendellenesség miatt nem tapadt meg, vagy megtapadt ugyan, de nem fejlődött tovább. Vagy akár a korábbi meg nem tapadt embriók, ugyanis olvastam, hogy a felszívódott embriók, magzatok hónapokig, sőt akár évekig (évtizedekig) az anya szervezetében maradnak. Vagy bármi.

1 2

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook