Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » Premens tablettát szed valaki aki PCOS-es? fórum

Premens tablettát szed valaki aki PCOS-es? (beszélgetős fórum)


23. skata (válaszként erre: 15. - Ágio8405)
2013. febr. 9. 20:03
Azért ezt cáfolnám, három hónapig szedtem a Premens tablettát és nekem elmúltak az apró cisztáim, mindkét petefészkemben volt, aprók, vérzés kimaradást nem okoztak, csak a mellem fájt és ingerültebb voltam. Hormonvizsgálatom voltam, csak az a hormon szint volt picit magasabb, ami PCO-t okoz és erre pont jól is hatott a Premens. Azóta sem jöttek vissza és a nőgyógyászom azt mondta, hogy nagyon jól tettem, hogy a természetes gyógymódot használtam.
2012. máj. 24. 15:08
hála az égnek mert imádom a sajtot csa valahol olvastam h csak zsírszegényt együnk és azt is keveset....
2012. máj. 24. 15:06
nyugodtan ehetsz sajtot.:)
20. Bcicus (válaszként erre: 6. - Sugibugi85)
2012. máj. 24. 15:00
És a 3as kezelést tartod? Premenset ne szedd, mert ugyan van akinek használ, de sokaknak árt a pcos-közül csak ha doki a 3as kezelés sikertlenség miatt esetleg ajánlja majd.
2012. máj. 24. 14:23
tényleg sajtot tényleg nem nagyon lehet enni? Már csak azért mert most vettem ementáli sajtot és arra az van írva h szénhidrát 0.Akkor miért nem ehetem, ha nincs túlsúlyom???ezt nem értem
18. Sugibugi85 (válaszként erre: 15. - Ágio8405)
2012. máj. 24. 14:22
Nincs sem túlsúlyom sem cisztás petefészkem, csak hajhullásom, enyhe szőrösödés ami hála isten szőke (remélem így is marad) és nem menstruálok ezek a tüneteim.Ir-eredményre most várok és kereseke egy endo dokit.Mellette diétázom és mozgok jelenleg ez a tervem
17. Szilvita (válaszként erre: 15. - Ágio8405)
2012. máj. 24. 14:21
Nem teljesen értek egyet, mit értesz kezelés alatt? Nekem volt egy nagyon jó endokrinológusom, aki rendesen kivizsgált, de azt mondta, mivel babát szeretnék, felesleges metformint, vagy mit kapnom, mert ahhoz kéne fogamzásgátló is kb. fél évig, és minek várjunk annyit, ha jöhet is a baba akár. És az idő őt igazolta, bár akkor nemigen hittem benne...
16. Szilvita (válaszként erre: 14. - Ágio8405)
2012. máj. 24. 14:19

A hamar azért túlzás, kb. két évig nem védekeztünk, és akkor sikerült. De nem görcsöltem rá, tehát ilyen szempontból hamar, mert érezhettem volna máshogy is. Nekem IR, ciszták, mikroadenoma, túlsúly, pajzsmirigy-alulműködés, ez mind volt, mensim nem volt akkor épp hónapok óta, és teherbe estem gyógyszerek nélkül, igen, szerencsés vagyok:)

Kívánok neked is hasonló szerencsét:)

15. Ágio8405 (válaszként erre: 10. - Sugibugi85)
2012. máj. 24. 14:06

Mindenképp kelle gy jo endo doki. Ne hallgass a köreztire vagy mondd meg hogy Te igenis el akarsz menni. Policisztáid vannak? Lehet hogy akkor a nögyogyász is el tud segiteni keresni egy endokrinologust.

Amig nincs rendesen kezelve a PCOS-os addig felesleges bármi temésztes cuccot szedned. Pl: premens. ugysem fog segiteni. Kell egy rendes hormon kivizsgálás és terheléses inzulin vizsgálat.

Tulsulyos vagy? Van rendelenes szörösödésed? (pont én kérdezem ezeket akinek ezek pont nincsenek, de egyébként ezek az alap kisérötünetek...)

14. Ágio8405 (válaszként erre: 13. - Szilvita)
2012. máj. 24. 14:02
Szerencsés vagy hogy sikerült hamar a baba. Sajnos legtöbbünk nem igy van. nekem is van olyan ismerösöm akinek összevissza volt a havija mégis teherbe esett egy nem védekezös alkalomtol. szoval van akinek ilyen össze vissza és mégsincs semmi komoly baja. De sajna ez a ritka.
2012. máj. 24. 13:54

Egyébként nekem világ életemben ilyen volt a mensim, hol volt, hol nem. Sosem kezeltek, mindig csak legyintettek a nőgyógyászok, pedig annyinál voltam, hogy elmondani sem tudom. Mindig zavart, mert féltem, hogy nem lehet majd emiatt gyerekem. Mindig az volt a válasz, hogy szedjek fogamzásgátlót, és majd ha gyereket akarok, akkor kapok serkentőt. Amikor úgy mentem, hogy na gyereket akarok, akkor vizsgáltak ki először normálisan:p

Egyetlen időszak volt, amikor normálisan megjött, akupunktúrás kúra után. Na, az egyértelműen segített, pedig nem hittem benne. Szinte 30-32 napos ciklusom volt úgy 2 évig, utána pedig egyre kitolódott.

12. Szilvita (válaszként erre: 10. - Sugibugi85)
2012. máj. 24. 13:51
Hát ez jó. A háziorvos eldönti, hogy kell-e menni endokrinológushoz, aki tudná kezelni a PCOS-t? Faca. A nődoki nem tud elküldeni endokrinológushoz?
11. Sugibugi85 (válaszként erre: 9. - Szilvita)
2012. máj. 24. 13:50
A pajzsmirigyem rendben van az IR-t még nem tudom, mást még nem vizsgáltak
10. Sugibugi85 (válaszként erre: 8. - Ágio8405)
2012. máj. 24. 13:48

Fél éve tudom h van,de igazából még nincs kezelve mert a háziorvos szerint nem kell endokrinológushoz mennem és semmi bajom uh majd most magán úton próbálkozom. A nőgyógyászom adott beutalót IR vizsgálatra annak az eredményét még várom és utánna keresek valami normális dokit...

Diétázni próbálok a magam módján és a mozgást is próbálom beiktatni..egyenlőre itt tartok jelenleg

9. Szilvita (válaszként erre: 7. - Sugibugi85)
2012. máj. 24. 13:48
Hát...én nem vagyok orvos, én szedtem, kb. olyan helyzetben, mint te vagy:) ezt te döntsd el. Kivizsgáltak? Van más bajod is? Pl. pajszmirigy?
2012. máj. 24. 13:35

Én szedtem pár honapig semmit nem javitott én az enyhe prolaktin emelkedés miatt szedtem meg hogy nem volt mensim. Akkor még nem tudtam a PCOS-tol nincs. Szoval nekem nem segitett,de mintha olvastam volna olyat azota hogy PCOS-oknak ne jo. De ez nem biztos.... csak mintha rémlene ilyen.

Szerintem ha nincs rendes mensid akkor azon nem fog segiteni. Mivel valaoszinüleg az inzulin miatt van. Azon meg csak a diéta és gyogyszer segit. Miota van kezelve a PCOS-od?

7. Sugibugi85 (válaszként erre: 6. - Sugibugi85)
2012. máj. 24. 13:30
Vagy ebben az esetben nem ajánlod?
6. Sugibugi85 (válaszként erre: 5. - Szilvita)
2012. máj. 24. 13:29
Hát jelenleg még nem aktuális a gyerkőc téma de kb 2-3 éven belül mindenképpen szeretnék.Azért kérdeztem mert nekem kb fél évente van mensim és ez nagyon zavar, kihat az egész testemre és a lelkemre.Szeretném ha végre rendszereződne így 26 évesen és ezért gondoltam h megpróbálom, mert már megint nem volt 4 hónapja semmi:(
2012. máj. 24. 13:21

Nem diétáztam. És köszi a gratulációt:)

Szeretnél gyereket, azért gondolkozol rajta, vagy miért?

4. Szilvita (válaszként erre: 3. - Sugibugi85)
2012. máj. 24. 13:20
Mozogni mozogtam közvetlen a terhesség előtt, a barátnőmmel tornáztunk kb. egy hónapot, mert aztán kiderült a terhesség, és pocsékul voltam:) Még amit közvetlen előtte szedtem, az a Lenkei-féle vitamin, illetve nyár közepétől szedtem alacsony pajzsmirigy-működésre az L-thiroxint. Mást nem szedtem.
3. Sugibugi85 (válaszként erre: 2. - Szilvita)
2012. máj. 24. 13:07
Gratulálok a gyerkőchöz:)Akkor ezek szerint tényleg használ valamit...és mellette diétáztál is és mozogtál?Esetlekszedtél más gyógyszert is?
2012. máj. 24. 13:04
Én szedtem, és volt is változás. Kb. egy hónapot szedtem, és onnantól szinte egyfolytában nagyon gyengén vérezgettem, úgy értsd, hogy mondjuk két hét vérezgetés, két hét szünet, kb. fél évig (egyébként szinte sosem jött meg a mensim, vagy mondjuk fél évenként). Aztán abbamaradt, és két hónap múlva terhes lettem. Most 3 éves a gyerkőc, januárban ismét beszedtem pár tablettát (addig egyszer sem jött meg a szülés óta) és azóta megint vérezgetek, nagyon enyhén megint. Szerintem ez egyértelműen a premenstől van.
2012. máj. 24. 12:57
Használ valamit?Érdemes elkezdeni? Egyáltalán szedhetiaz is aki PCOS-ben szenved?

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook