Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Preimplantációs Genetikai Diagnosztika (PGD) fórum

Preimplantációs Genetikai Diagnosztika (PGD) (beszélgetős fórum)


❮❮ 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯
1162. Susshi
2018. febr. 7. 08:06

Köszönöm szépen a visszajelzést és infókat Mókuska85! Ez rendkivül biztató, hogy ilyen pozitív tapasztalataid vannak!:))


A kérdéseket illetően, gyűjtögetem, mivel abszolút kezdő vagyok e téren biztos, hogy lesznek meglepetések.

Pl írod a stimuláció alatti állami dokikeresést itthon, aki vizsgálni fog (uh stb). Azt tudom, hogy kell egy nőgyógyászt találnom itthon, aki együttműködik a procedúra alatt. De azt javaslod, hogy szakrendelős nőgyógyászt keressek, aki ezt a kezelést le tudja követni és együttműködik? Nem tudom, hogy pl a hormon gyógyszereket ki írja fel és hol váltom ki? Ez ugyanannyiba kerül, ha privát doki írja fel vagy állami intézményben nődoki? Sajnos ez elég ködös nekem. Kb nagyságrendileg mennyibe kerülnek a gyógyszerek? Köszönöm, ha megosztod ezeket az információkat.

1161. Mókuska85 (válaszként erre: 1159. - Susshi)
2018. febr. 6. 10:33

Szia! Szívből ajánlom őket, nagyon szuper csapat, mindenben segítettek, az a lényeg hogy pontról pontra gondoljátok végig a kérdéseket, mindent kérdezzetek meg, árakat, minden részletet, A-B verzió, próbáljatok utána olvasni a Titeket érintő dolgoknak hogy átlássátok a folyamatot. Sokat lehet spórolni pl. ha itthon találtok olyan állami intézményt aki hajlandó együttműködni az ő orvosukkal pl. egy stimuláció alatt (injekciók felíratása, ultrahangok...), bár ez elég nehéz dió, nekünk a Debreceni Kaáliban Bodnár doktorral nagyon jó tapasztalatunk volt ilyen téren, hátha nem ő az egyetlen.


Esetleg meg lehet próbálni OEP külföldön történő gyógykezelés finanszírozásában szétnézni, de ez szinte esélytelen, hiszen elvileg itthon is van PGD, tehát nem lenne indokolt külföldre menni, ez hosszú hónapok kétesélyes munkája lehet, nekünk erre nem volt már energiánk.


Kitartás :)

1160. padava (válaszként erre: 1159. - Susshi)
2018. febr. 5. 20:41

Sziasztok,

Csatlakoznék Susshi-hoz, én is szívesen olvasnék első kézből származó véleményeket, történeteket a brno-i klinikákról...a Reprofittal kapcsolatban már többen alkottak pozitív véleményt a másik forumban, de van esetleg valaki akinek hasonló személyes tapasztalata van a szintén brno-i Reprogenesis klinikával?

Válaszotokat köszönöm előre is!

1159. Susshi
2018. febr. 4. 20:26

Sziasztok,


Mókuska85 és bárki, akinek személyes élménye, tapasztalata van a Reprofit klinikával, és szívesen megosztanátok a tapasztalataitokat, örömmel venném. Továbbá, bármilyen fontos információt, amit így utólag láttok és érdemesnek gondoltok megosztani, hálás lennék.

Nemsokára lesz a konzultációnk és szeretnénk minél jobban felkészülni. Ez lesz az első IVF próbálkozásunk és reményeim szerint saját petesejttel (és PGD-vel).

Köszönöm;-)

1158. Mókuska85 (válaszként erre: 1148. - Rozbeta)
2018. febr. 4. 14:43
Igen, a mikrodeléció vizsgálatot külön kell kérni ha indokolt. Debreceni klinikán tudom, hogy megcsinálják TB-re is, ifj. dr Orosz Lászlót kell keresni, ill. meddőségi szakrendelésen kell "kiharcolni" hozzá a beutalót ;)
1157. Mókuska85 (válaszként erre: 1156. - Lillka)
2018. febr. 4. 14:37

Szia!


reprofit.cz, nézzetek itt szét ez a honlapjuk, fent van minden magyarul, nagyon sok infó, érdemes ezt átnézni először.


Az orvos dr Bagócsi Tamás, ő a doki, és Soós Mónika a magyarul beszélő koordinátor, rajta keresztül a legegyszerűbb időpontot kérni hozzá (de amúgy beszélnek angolul a többiek is), pár hétre adnak általában időpontot, nem kell sokat várni.


Az első konzultáció ingyenes, ahhoz ki sem kell utazni, lehet telefonon vagy online, nagyon rugalmasak, ezzel érdemes szerintem kezdeni, ott fel tudtok tenni minden kérdést, átbeszélitek milyen leletek vannak meg, mik az előzmények, ő nagyjából milyen kezelést javasol.


Hülyeséget nem akarok írni a petesejtes dologgal kapcsolatban, azt tudom hogy sokkal sérülékenyebbek mint a spermium, ezért nem nagyon nézegetik genetikára (ha neked megvizsgálták a kariotípusod /vérből/ ugyanazt hordozzák a petesejtek hiszen az az örökítőanyagod, amíg meg nem egyesítik spermiummal nincs mit vizsgálni hiszen még úgy is alakulhat ki fejlődési rendellenesség, gén mutációk, ha mindketten egészséges kariotípusotok van, ezért csak az embriót nézik, azok közül is csak azt ami fejlődik hatching blasto állapotig, mert ami addig nem jut el, statisztikák szerint sokkal életképtelenebb, vagy ha be is ültetik sokszor nem tapad meg...


A spermiumnál szokták nézni esetleg a MACS-al hogy melyik jobb minőségű a többinél, ott a mozgásból egyebekből tudnak következtetni egy-két dologra, de ez főleg annál kell akinél alapból férfi oldalon gyengébb a helyzet.


Vitrifikáció:


[link]

1156. lillka (válaszként erre: 1154. - Mókuska85)
2018. febr. 4. 05:24
Írnál erről bővebben,akár itt,akár privátban?Mi is valószínű,hogy oda készülünk.
1155. lillka (válaszként erre: 1151. - Siker2017)
2018. febr. 4. 05:18
Szia,közben már kiokosodtam.Külön petesejt vizsgálat nincs,csak a pgd/pgs eljárások keretén belül van vizsgálat.Azért gondoltam,hogy jó lehetne ha lenne petesejt vizsgálat,génhibákra,mert úgy ha kiderül,hogy adott petesejt(ek)nem jók,akkor el lehetne kerülni,hogy feleslegesen tovább vigyenek egy lombikozást.
1154. Mókuska85 (válaszként erre: 1153. - Padava)
2018. jan. 30. 08:22

Szia! Nekünk Brnoban a Reprofit klinikán sikerült PGS-el, kiváló csapat, van magyarul beszélő orvosuk, elfogadnak minden leletet, én csak ajánlani tudom őket, és árban sem drágábbak mint egy itthoni magánklinika.


A PGS-nél sajnos a fagyasztás elkerülhetetlen, de attól nem kell félni, mert egy nagyon speciális módszerrel dolgoznak (vitrifikáció), az embriók 99%-a "felébred", és beültethető :)

1153. padava
2018. jan. 29. 15:33

Sziasztok!

Új vagyok még itt, de sajnos nem tapasztalatlan...több sikertelen hazai lombik után (BMC) úgy döntöttünk, hogy egy magánklinikán próbálkozunk tovább, így akadtam véletlenül a Brnoban lévő klinikákra.

Mivel a PGS vizsgálat itthon nem lehetséges, illetve a többszöri fagyasztástól is szeretnénk megkímélni az embriókat, elgondolkoztunk a párommal azon, hogy a teljes IVF-et külföldön végeztetjük.


Nagyon szívesen venném, ha tudnék (akár privátban is) beszélgetni olyan sorstársakkal akinek közvetlen tapasztalata van a Reprofit és/vagy a Reprogenesis klinikákkal és nem teher illetve nem tolakodás ha ilyesmiről kérdezek...elsősorban személyes tapasztalat, benyomás érdekelne, illetve bármilyen információ, amit a fenti klinikák weboldalain nem találok meg.

Köszönöm szépen előre is, ha bárkihez fordulhatok!

1152. Siker2017 (válaszként erre: 1151. - Siker2017)
2018. jan. 20. 13:43
Márpedig fagyasztani kell PGS/PGD-nel... akart volna lenni, amit írtam :)
1151. Siker2017
2018. jan. 20. 13:01

Szia!


Én nem tudok róla hogy lenne - gobdolom egyrészt azert mert a petesejtek eleg sérülékenyek es ezert jellemzoen nem is nagyon fagyasztjak, míg az embrok vagy a sperma jobban fagyaszthatok. Márpedig fagyasztani PGS/PGD-nel mert az eredmény utana nehány het (2-3).


Ezen kivul mi ertelme lenne csak magat a petesejtet vizsgálni, mivel ha mondjuk meg is tudnak mondani hogy egeszseges-e es túlélné a fagyasztást utana a megtermékenyítés utan az embrioban a spermium is okozhat genetikai hibát, igy mégsem tudnak megmondani hogy az embrio egészséges-e...


Illetve azt tudni kell hogy az embriok kozül is csak bizonyosak alkalmasak a mintavételre, amelyek valamilyen fejlettségi szintet elértek (ezt elore mi nem tudtuk csak hogy blaszto állapotot kell elértük). Brnoban pl a Reprofitban NGS-el 5-6 napos hatching blastobol (HB) tudnak mintat venni. Ha nem éri el a HB állapotot akkor nem vesznek mintat.


Miert szeretnétek a petesejtet vizsgáltatni es nem az embriot?

1150. lillka
2018. jan. 20. 01:41
Sziasztok!Létezik olyan vizsgálat vajon,hogy petesejt genetikai vizsgálat?Még a megtermékenyítés előtt.Nem találok erről sehol írást.Pgs/Pgd tudom ,hogy van de az már a pre embró vizsgálata.Köszi ha tud valaki infót.
1149. babuka2017 (válaszként erre: 1142. - Jakee84)
2018. jan. 18. 22:24

A PGS-sel csak azt vizsgálják, hogy a kromoszómapárokban van-e eltérés, azaz az embrió neuploid-e. Két egészséges (kromoszómaeltérés nélkül) embernek is lehet ugyanis aneuploid embriója, ami nem életképes vagy beteg.

PGD-vel azt vizsgálják, hogy a szülôk kromoszómaeltérése az embrióban is megtalálható-e. Szóval ennél célzottan bizonyos betegségek kiszûrése a cél.

Mindkét vizsgálatot el lehet végezni 3 és 5 napos embriókon. A 3 napos vizsgálat ma már elavultnak számit (FISH). Ami a jelenlegi legkorszerûbb technika, az az NGS.

1148. Rozbeta
2018. jan. 18. 22:09

Sziasztok, megint kérnék kis segítséget. Ma kaptam meg a kariotipizálás leletét, ami szerint:


Vizsgált osztódó sejtek száma: 15

Eredmény: 46,XX

Az alkalmazott G-sáv festés eljárással kromoszóma eltérés nem volt látható. Normál női kariotípus.

Az alkalmazott G-sáv technika rutinszerűen nem alkalmas kis méretű átrendeződések és alacsony mértékű mozaikosság felismerésére, illetve mikrodeléciók kimutatására.


Ez most akkor jó, és elég ez a vizsgálat? Az utolsó mondat miatt vagyok bizonytalan, ez azt jelenti, hogy ha lenne mozaikosság vagy mikrodeléció, akkor azt másik vizsgálat mutatná ki?

1147. jakee84 (válaszként erre: 1145. - Mókuska85)
2017. dec. 5. 22:37
Nekunk mar 5 napos embriot PGD-ztek...
1146. Rozbeta
2017. dec. 5. 19:08
Értem, köszi az infót. Egyelőre azt próbálom kideríteni, hogy egyáltalán szükségünk van-e rá.
2017. dec. 5. 07:28

Nekünk is Brno-ban volt PGS, a Reprofit intézetben, csak ajánlani tudom, szerintem sokkal hatékonyabb mint a PGD, kevesebb a tévedés esélye, amelyik embriót ott vizsgálatra küldenek, 99 % hogy kapsz eredményt, ha nem sikerül, akkor megismétlik.


A PGD-nél sokszor lehet hogy nincs sejtmag, nincs eredmény, 3 naposból csinálják és nem fejlődik 5 napossá az embrió stb. és akkor az összes költség amit a lombikra költöttél kidobott pénz volt sajnos... Érdemes számolgatni.

1144. Rozbeta (válaszként erre: 1143. - Jakee84)
2017. dec. 4. 21:24
Köszönöm az infókat! Részemről, női oldalról elég lehet a kariotipizálás, vagy érdemes pl. immunológiát is nézetni egyben? Trombózist már nézettem, az rendben, de tényleg csak az alapvizsgálatokat javasolta a dokink, eddig azokon felül semmi extrát nem mondott.
1143. jakee84 (válaszként erre: 1142. - Jakee84)
2017. dec. 4. 00:00
Bocsanat, a magyar intezet a Reprosys, a Reprogenezis Brnoban van.
1142. jakee84 (válaszként erre: 1141. - Rozbeta)
2017. dec. 3. 21:41

Szia!

Kétféle vizsgálat van, a PGD és a PGS.

Leegyszerűsítve, a PGD akkor kell, ha ismert kromoszómaeltérés van (kariotipizálásos vizsgálattal lehet kideríteni), akkor kifejezetten azt a kromoszómapárt vizsgálják az embrió DNS-ének, ahol valamelyik szülőnél hiba van. Ez ma államilag a győri és pestz Kaáli, illetve a BMC intézetekben elérhető. Talán a Versys is csinál, a Reprogenezisről is úgy hallottam, hogy van náluk ilyen lehetőség (ő magánintézmény).

A PGS a gyakrabban előforduló kromoszómaeltéréseket vizsgálja, ez ma Magyarországon nem lehetséges.

Lányok javítsatok ki, ha rosszul írom.


Javaslom, hogy először menjetek el egy kariotipizálásra, egy egyszerű vérvétel, ami megmutatja, hogy van-e bármelyikőtöknél genetikai eltérés.

1141. Rozbeta
2017. dec. 3. 14:09

Sziasztok! Én most kezdtem el a PGD-nek (és a genetikai vizsgálatoknak) utánakeresgélni, 3 év sikertelen próbálkozás (6 inszem, egy missed ab, egy lombik) után. Egyrészt a páromnak a korábbi kapcsolatában több év után sem jött össze a baba, és velem se, 3 éve. Másrészt a lombiknál 13 petesejtből 9 megtermékenyült, ebből 4-et elvittek az 5. napig. 2-t beültettek, a másik kettő viszont másnapra nem fejlődött tovább, nem tudták lefagyasztani. Emiatt aggódunk, hogy valamilyen genetikai dolog állhat a háttérben.

A kérdésem, hogy milyen genetikai vizsgálatokat javasoltok férfi és női oldalról? Sajnos az orvosunk eddig semmilyen vizsgálatot nem javasolt, pedig mindketten 40 fölött vagyunk.

A PGD-vel kapcsolatban pedig azt jól értem, hogy a Versysnél nem csinálhatják meg a PGD-t, ezért Brnoba kell utazni, viszont a Kaáliban megcsinálják? Nem teljesen értem, hogy miért...

1140. jakee84 (válaszként erre: 1139. - Mókuska85)
2017. nov. 29. 20:34
Ti most hogy alltok? Hol lombikoztok?
1139. Mókuska85 (válaszként erre: 1138. - Durmi79)
2017. nov. 28. 07:55
Huhh bátrak vagytok. Mi is vállaltunk anno egy értékelhetetlen PGD-jű embriót (orvos is javasolta), és nagyon rossz vége lett sajnos, kívánom hogy nektek jól alakuljanak a dolgok, minden esetre amniocentézist csináltassatok, a vérből vett tesztek nem sok mindenre jók, tudnék mesélni sajnos...
1138. durmi79 (válaszként erre: 1137. - Mókuska85)
2017. nov. 27. 19:06
Köszönöm a válaszodat. Végül nem kértük a PGD-t, rábízzuk a természetre. 10 petesejtem lett és mind megtermékenyült, így elviszik őket az 5. napig. A doktornő szerint kb. a fele fog eljutni az 5. napig, és szerinte ez már egy szelekció lesz. Viszont a kórház az 5. napon már nem csinál PGD-t, nem is értem, hogy miért...
1137. Mókuska85 (válaszként erre: 1136. - Durmi79)
2017. nov. 27. 15:35
Brno-ban a Reprofitban a PGD sokkal fejlettebb és megbízhatóbb verzióját, az aCGH vagy NGS vizsgálatot (itthon PGS-ként emlegetik) úgy végzik, hogy eleve az 5 napos embriókból vesznek csak mintát, ami már egy nagy természetes szelekció, ami mutatja kicsit azt is hogy beültetés után mennyire lesz életképes az embrió. Nekünk 24 petesejtet termékenyítettek meg, és összesen 3 érte el azt az 5 napos blasztocista állapotot, amire mondták hogy érdemes mintát venni. Valamint, náluk a fagyasztás is sokkal fejlettebb, 99%-ot mondanak rá, hogy ezek az embriók akiket fagyasztanak (vitrifikálnak) fel is fognak ébredni. Érdemes számolgatni, nem sokkal drágábbak, de sokkal hatékonyabbak.
1136. durmi79
2017. nov. 22. 21:34
Sziasztok! Nekem 5%-os mozaikos Turner jött ki a citogenetikai vizsgálaton, emiatt PGD-t javasolnak. Van valaki hasonló eredménnyel? Mi 5 éve szeretnénk babát, de eddig sajnos nem volt még pozitív tesztünk sem. Két lombikom volt, sajnos nem sikerültek, a megmaradt embriók nem érték meg az 5. napot és nem lehetett fagyasztani. Sajnos bizonytalannak érzem a mi esetünkben a PGD vizsgálatot, mert mi van, ha a 3. napon megvizsgálják őket, de nem jutnak el az 5. napig? Ráadásul a kórháznak 90ezret kell fizetni, az Istenhegyinek meg 60ezret+10ezret embriónként.
1135. Siker2017 (válaszként erre: 1134. - Siker2017)
2017. nov. 7. 07:43
gondolhatnám
1134. Siker2017 (válaszként erre: 1127. - 4609792d13)
2017. nov. 7. 07:43

90%-ra szerintem tuti nem írják ki :( az most a TB-s lombikhoz jár. Az a gáz, hogy a nem TB-sen csökkentették a támogatast. Mintha az ember azert csinalna ezt mert annyi pénze van nem pedig azert mert rakenyszerül...

Gondolgatnám, hogy igy kicsit megfinanszírozzak a tb-s emelest...

1133. Siker2017 (válaszként erre: 1130. - 4609792d13)
2017. nov. 7. 07:39

Szia Malaeper!


Egyelôre még nem, de rajta vagyok. Szólok h sikerült.

❮❮ 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook