Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » Praktikák, tippek világos bőrre? fórum

Praktikák, tippek világos bőrre? (tudásbázis kérdés)


2010. ápr. 30. 17:43
Nekem is nagyon fehér a bőröm és a szemem alatti karikák kékek, ezért én minden reggel sminkelés előtt a szemem környékét a legvilágosabb folyékony korrektorral bekenem, ami enyhíti a problémát, legalábbis szerintem nem olyan feltűnő. Amúgy meg nyáron, ha kicsit barnul az arcom, akkor jobb. Régen én is rettenetesen féltem a barnulástól, nem mertem kimenni a napra, mert mindig leégtem, aztán egy nyarat kint voltam Krétán, ahol nem volt menekülés a nap elől. És kiderült, hogy nem is olyan vészes a dolog, csak nagyon fokozatosan kell hozzászoktatni magam a napfényhez. Szolinál is úgy van nálam, hogy mindig csak 5 percre megyek(többre nekem nem szabad), legelőször mindig leégek, de aztán a 2.-nál már nem. Persze azért nem szolizom én sem agyon magam, vigyázni kell a fehér bőrre, télen teljesen fehér vagyok, csak tavasszal megyek el párszor, hogy legyen egy kis alapszínem.
9. Laylie (válaszként erre: 7. - 5e76004fb5)
2010. ápr. 23. 16:23

Jártam már kozmetikusnál, bőrgyógyásznál de sajnos sok hülyeséget hallottam tőlük. Hülyének nézik az embert sokan. Elmondtam volna a problémámat, de még mielött megtettem volna lekiáltotta a fejemet hogy érti, az a bajom hogy pattanásos a bőröm. Valami gél szerű patikában kiváltható izét írt fel nekem amitől bevörösödött az egész arcom és kiütéses lettem !PEDIG! nem vagyok allergiás semmire. Magától is észrevehette volna hogy ez nem megfelelő a fehér bőrömre ahogy késöbb a !háziorvosom! igen könnyen megállapította az összetételét átnézve... Kozmetikus meg főképp arra meny hogy felsorol 5-6 kezelést ami majd hiper-szuperül megoldja a problémáimat, sajnos nem tudom melyik bőrgyógyászhoz vagy kozmetikushoz érdemes menni ezügyben, hiszen akármennyire is képzettek az én bőrömre mindig az általános kezeléseket/megoldásokat akarták rátukmálni ami általában nem hatott/segített.


Ezért is örülnék ha akár valaki aki már kimászott ebből/ezekből a problémákból leírná hogy hogyan, mivel, mi segített, stb.

2010. ápr. 23. 13:49

Sziasztok!

Csatlakoznék,nekem is hófehér bőröm van.Míg szedtem a fog.gátlót,igazi porcelán kinézete volt,de most visszajöttek apró pattanások,miteszerek,és nagyon zavar mert nagyon meglátszik.Barnulni egyáltalán nem tudok (de nem is akarok) illetve szeplőim sincsenek.Mostanában ráadásul nagyon érzékeny is lett a bőröm,hámlik,nem bírja a hideget,úgyhogy engem is érdekelne mi lehet a jó rá.Megjegyzem a drága se biztos hogy jó,mert használtam Lancomot is régen,és nem volt jobb.Talán még a Hauschka de az meg nagyon drága.

2010. ápr. 23. 08:23

Nem tudom, hogy esetleg egy bőrgyógyász kozmetológust tud e többet mondani, de nem ártana felkeresni.

Én nem clinic terméket használok (igaz teljesen más bőrtípus vagyok) hanem bioderma-t és sokkal olcsóbb, nekem bevált.

2010. ápr. 23. 05:47
Javítom magam, az arcomon halványak...
2010. ápr. 23. 05:47
Akkor te nem is vagy igazán szeplős :D Nekem a vállam, karom tele van vele, az arcom is. Jó, nem vagyok egy fényrejáró fajta, szóval halványak, de vannak. Mellette a lilás-rózsaszínes-narancssárgás (szemem alatt lilás-kékes) foltok amik az arcomon vannak olyan keszekusza képet keltenek hogy arra kenhetek akárhogyan is alapozót. Egyszerűen csúnya az összhatás:S Ha még szeplőm nem lenne és problémás lenne a bőröm az egy dolog. Vagy ha szeplős lennék és nem lenne problémás:S De így, a színskálán található összes szín fellelhető az arcomon és nincs annyifajta-féle árnyalatú korrektor a világon(meg idő se) hogy azokat eltüntessem. A mostanában divatossá lett barnító (spray) szalonon is gondolkoztam, de ha egyszer kihagyom elég nagy csalódás lenne megint a sápadt(darabokban barna) bőrömet nézni a tükörben. Meg kitudja mennyire tesz jót a problémás börömnek. Meg egyébként sem átmeneti megoldást akarok ami elfedi a problémát, hanem hogy ne legyen ilyen egyenletlen a bőröm.
2010. ápr. 23. 03:05

Sajnos hasonló típus vagyok én is. Vöröses szőke haj, zöld szem, hófehér bőr, szeplők (nekem nem az arcomon, hanem a testemen), és a szemem alatt nekem is lilás a bőr, bármennyit is alszom.

Sajnos szoliba menni nem tudok, mert ott is leégek. Most próbálkozom a 0,3-as EU konform szolikkal, pár hete, nem égtem le, de nem is nagyon barnultam :(

Marad az önbarnítós testápoló.

Engem nem is a fehérség zavar, hanem a szemem alatti karikák, alszom eleget, sok folyadékot fogyasztok, vitaminokat, gyümölcsöt, mindent. De nem múlik el.

2010. ápr. 23. 02:11
Ui: luxus termékeket jelenleg nem engedhetek meg magamnak, ajánlották már a clinique termékeket is, de sajnos elég költségesek....
2010. ápr. 23. 02:05

Igazából annyi dologgal kapcsolatban lenne kérdésem, hogy inkább leegyszerűsítve tettem fel a kérdést, hiszen nem hiszem hogy egyedül vagyok ezekkel. Nem hiszem hogy mindegyikre külön kérdéseket kellene nyitnom, kitölteném vele az egész oldalt:D

1. Minden apróságnak megmarad a nyoma az arcomon, a fehér bőrömön pedig iszonyatosan meglátszik és rontja az összképet. A kelta bőrtípusba tartozom (ezt egy oldalon olvastam) vagyis vörös haj, hullafehér (és barnulás képtelen) bőr, egyebek.

Ezzel nem vagyok eygedül, de találkoztam már más hozzám hasonló bőrrel rendelkező női egyedekkel és tökéletes bőrük volt amellett hogy fehér. Porcelán. Ez számomra lehetetlen, a szeplők miatt de az is elég lenne ha egyenletes lenne. tele van rózsaszín-lila foltokkal akár az egy éves pattanások miatt. Egy szóval engem nem az zavar hogy pattanásos vagyok, mert az én koromban normális a pattanás, no de normál esetben az adott pattanás el is tűnik általában nyomtalanul MAXIMUM 1-2 héten belül.

2. lilás-kékes a bőr a szemem alatt, nagyon vékony és érzékeny. mit tehetnék ellene? kialvással nem tűnnek el, a fehér bőröm miatt persze természetes hogy átütnek a mindenféle erek, de nem hinném hogy 2-3 év alatt olyan sokat vékonyodott volna a bőröm hogy ennyire látványos legyen a különbség...


Azért ezt a címet adtam a kérdésnek mert ezek olyan problémák amik nem teljesen általánosak, főképp fehérbőrüeknél van vagy azoknál látszanak meg ennyire extrémen... Ha lehetne barnább bőröm nem zavarna mert nem lenne minden apró bőrprobléma ennyire kirívó. De az én esetemben pl. ez lehetetlen.


Légyszíves segítsetek!

2010. ápr. 23. 01:57
Praktikák, tippek világos bőrre?

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook