Főoldal » Fórumok » Hobbi & Otthon fórumok » Pozsonyi kifli, akinek meg van a receptje küldje el nekem, előre is köszönöm. fórum

Pozsonyi kifli, akinek meg van a receptje küldje el nekem, előre is köszönöm. (tudásbázis kérdés)


2008. okt. 7. 18:25

1adag pozsonyi kiflihez:

1 pohár tejföl

1 tejfölös pohár zsír

1 csomag sütőpor

liszt amennyit felvesz a massza (könnyen nyújtható legyen, ne ragadjon a munkalaphoz)

lekvár a t öltéshez (a legjobb a sűrű házi szilva vagy barack lekvár, különben kifolyik)

vaníliás porcukor amibe sütés után a kifliket forgatjuk


A tejfölt, zsírt, sütőport és a lisztet összegyúrjuk, majd vékonyra elnyújtsuk a tésztát. hosszúkás háromszögeket vágunk ki a tésztából, a szélesebb felébe egy kis lekvárt töltünk és a háromszög csúcsa felé göngyöljük. Kiolajozott és kilisztezett tepsibe sorakoztatjuk őket és 220 fokon addig sütjük még a kiflicskék alja nem kezd el világos zsemle színű lenni, nem szabad megvárni hogy túl sötét legyen az alja mert nagyon kemény lesz akkor. A sült kifliket porcukorba fogatjuk és mind megesszük! :)


Mindig 2 adagot készítek mert nagyon gyorsan elfogy!

2008. febr. 29. 13:42
Köszönöm
2008. febr. 29. 13:40

1 kg. liszt

25 dkg. zsir

2 csipet só

1 jó csipet cukor

3 dkg. élesztő

3 db. tojás /1egész, 2 sárgája/

1 pohár tejföl

Annyi tej, hogy az élesző megkeljen + kicsi cukor


8 cipóra osztani, kb fél ó. pihentetni, kerekre nyujtani, 8 részre vágni.

Izlés szerint tölthetetd.

Nagyon finom és sok lesz belőle.

Jó étvágyat hozzá!

2008. febr. 29. 13:37

Szia!

Itt, a hoxán is fenn van a recept:

Pozsonyi kifli:

[link]

Túrós és diós pozsonyi kifli:

[link]

2008. febr. 29. 13:33
Pozsonyi kifli, akinek meg van a receptje küldje el nekem, előre is köszönöm.

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook