Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Pozitív terhesteszt előtt és után fórum

Pozitív terhesteszt előtt és után (beszélgetős fórum)


❮❮ 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯
301. Henyke (válaszként erre: 299. - Akvamarin)
2008. jún. 4. 18:33
Szia Akvamarin! Köszi a tapasztalatod! Bár őszintén szólva mégjobban el vagyok keseredve... Annyian írtak nekem erre a levelemre, és sokat hisznek a Clostil tablettában, és sokaknak segített is. Még nem vagyon túl a vizygálatokon, hétfőn megyek terheléses vércukor mérésre, szerdán meg ismét ultrahangra. Én bízom az orvosomban, hiszem hogy tud segíteni rajtam. Azért nagyon köszönöm a hozzászólást, észben tartom amit írtál!!!! Amúgy elkezdtem diétázni, kerülöm a kenyeret, és sok zöldséget eszek. Meglátjuk...
2008. jún. 4. 15:49

Savas vagy lúgos vagyok?



Ez könnyen megállapítható egy kis csík indikátorpapír segítségével. De miről van szó? Mostanában egyre többet hallani arról, hogy túl savasak vagyunk és ez mindenféle egészségügyi problémával jár. Különösen fontos erre odafigyelnünk, ha kisbabát szeretnénk. Persze nem biztos, hogy ez mindig sikerül, de nagyon lényeges, hogy ne túl sok együnk savasító ételt peeérésünk előtti néhány naptól kezdve. Ez vonatkozikk arra az esetre is, ha már megfogantunk. Sokat árthatunk a babának is, magunknak is, ha túl savasan étkezünk.


Mitől savasodhatunk? Elsősorban a túl sok, nem megfelelő (tészta, hús, ecet...) étel bevitele okozza az ideális sav-lúg egyensúly felborulását. Kerüljük a húsokat, együnk sok - lehetőleg nyers - zöldséget!


Íme egy kis táblázat, hogy melyik ételekre hogyan reagál szervezetünk:



Lúgos ételek: ez tegye ki egy étkezésünk 75%-át Savas ételek: ez tegye ki

egy étkezésünk 25%-át

alma grapefruit padlizsán alkohol lencse

ananász!!! hüvelyesek (kivéve lencse) papaja áfonya lepényhal

articsóka juharszirup paradicsom árpa máj

avokádó kajszi paszternák aszaltszilva majonéz

bab káposzta petrezselyem baromfihús marhahús

bambuszrügy karalábé póréhagyma borjúhs osztriga

banán karfiol rebarbara búza pulyka

bogyósgyümölcsök kelkáposzta répa cukor, édesség rizs

borsó kókuszdió retek cseresznye sajt (összes)

brokkoli köles sárgadinnye dió sonka

burgonya körte spenót ecet!!! szilva

citrom lucerna szamóca földimogyoró tápióka

csicseriborsó mandarin szójabab garnéla tojás

datolya mandula szőlő homár tőkehal

dinnyefélék mangó!!! tök ízesítők zselatin

endívia mazsola uborka kávé

fehérrépa meggylé vízitorma kenyér (összes)!!!

fejessaláta melasz vöröshagyma keksz

fokhagyma méz zeller kukorica

füge narancs zöldbab kukoricamálé

gesztenye olívabogyó zöldpaprika lazac

gombák őszibarack lekvár, jam

299. Akvamarin (válaszként erre: 298. - Henyke)
2008. jún. 3. 23:08

Szia Henyke!

Én is pcos vagyok,bár jelenleg(hála egy jó endokrinológusnak tünetmentes,jó hormonértékekkel.)

Sok nőgyógyász nem tudja,hogy ez nem nőgyógyászati,hanem belgyógyászati probléma,és nem a meddőséget kell kezelni,hanem az anyagcserezavart.Ha az rendbejön,egész pontosan a cukor anyagcsere,mellékhatásként megoldódik a meddőség is,beindul a peteérés.Ezen a Closti csak rontani szokott,gyakran cisztásodást okoz,ami miatt fel is kell függeszteni a babaprogramot.

Engem elkezdett kezelni az orvos Meforállal,ami cukorgyógyszer,és szénhidrát diétára fogott.Lefogytam 10 kilót,rendbejöttem,elkezdtük a hajtást a babáért,de még nem sikerült.

A doki a kezelés elején fél év türelmet kért,azt mondta, a hormonok döntenek majd.3 hó után javulni kezdett minden eredményem.A nőgyógyász azt mondta,a leletek alapján nem is látszik a pco.

Még valami,ami miatt nem érdemes pco-san teherbe esni:nagyon magas a vetélési arány.Az én lányom hála Istennek megmaradt,de 5x véreztem be vele,kétszer nagyon erősen,20 hetesen a fél lepény is levált emiatt.Ez csak szüléskor derült ki,és a vérzések miatt tele volt vérömlenyekkel.

Majdnem végig feküdnöm kellett,nagyon nehéz volt,de szerencsénk is volt.Sajnos nem mindenki szerencsés,ismerek olyat,akinek nem is maradt meg a baba.Nem ijesztgetni akarlak,csak látom,hogy nem sokat tudsz még az állapotodról.Nem érdemes kockáztatni,meg kell gyógyulni a baba előtt.

Egyébként a pco-t hogyan diagnosztizálták nálad?

Volt cukorterheléses vizsgálat?Az inzulinszintet is mérték?Mert sokszor csak akkor derül ki a dolog.Remélem tudtam segíteni valamit,ez az én személyes tapasztalatom a pco-val.

298. Henyke
2008. jún. 3. 20:21
Sziasztok Lányok! Nem jó hírrel érkeztem...:-( PCOS vagyok. Most 5 napig szedem a Clostyt, aztán jövő szerdán újabb ultrahang. Ott majd kiderült, hatott-e a gyógyszer, és sikerült-e a peteérés. Utánanéztem, mi is valójában a PCOS betegség. Következményei: hajhullás, hajzsírosodás, elhízás, menstruációs problémák, vércukorszint ingadozás. Ezek rám mind jellemzőek. Van esetleg erről a betegségről valamilyen tapasztalata? Segítsetek lányok, mert nagyon el vagyok keseredve!!
297. morzsa1
2008. jún. 2. 11:52

köszi, az infókat! :)

ma beszerzem...

csak 3-4 hónapja próbálkozunk, de én már nagyon türelmetlen vagyok :(

Mielőtt elkezdtük (vagyis közben ;)én is és a páron is elment dokihoz, hogy mindkettőnknél rendben legyen minden (a párom eredményére még várunk)...

296. Palma81
2008. jún. 2. 11:51
hello
295. leonee (válaszként erre: 292. - Henyke)
2008. jún. 2. 11:11

Szia Henyke! Neked volt már, hogy ilyen sokat késett, vagy csak most?

Szerintem a doki majd elmondja, hogy mik azok az értékek, de biztos talál valami megoldást erre.

294. df1077de8f (válaszként erre: 287. - Palma81)
2008. jún. 2. 10:04
Én írtam oda egy tippet,persze aki hormon problémával küzd annak nem jó.
293. Piros31 (válaszként erre: 292. - Henyke)
2008. jún. 2. 10:02
Szia! Neked legalább már megjött. Ne izgulj, hogy magasabb lett két érték, igy tudják mi a gond, és van minn elindulni. Ha meg minden tökéletes lenne, akkor lehetne gondolkodni, hogy most akkor mit vizsgáljanak. Nyugi, minden megoldódik:-))
292. Henyke
2008. jún. 1. 19:10
Sziasztok! Tegnap megjött a mensim. 59-ik napra. Pénteken kész lett a hormonvizsgálatom, holnap megyek este a dokimhoz, hogy milyen az eredmény. Kicsit izgulok, mert a recepciós annyit mondott a leletről, hogy két érték magasabb.
291. baloghany (válaszként erre: 290. - Akvamarin)
2008. máj. 31. 18:26
Köszi, ismerem az oldalt. :)
290. Akvamarin (válaszként erre: 283. - Baloghany)
2008. máj. 31. 10:46

Neked is ajánlom a babatervezokotthona.net oldalt,

ott minden kérdésre választ találsz,példagörbékkel illusztrálva.

289. baloghany (válaszként erre: 284. - Palma81)
2008. máj. 31. 10:46

Szia !


Nekem most van ez másodjára, de a dokihoz úgy is megyek. Majd mondom neki. Most abba maradt a pecsételés. Valószínű meg is fog jönni.

Sárgatestelégtelenség mivel kezelték?

A cickafark teát iszom ovulációg utánna meg palástfűvet.

Köszi az infókat.

288. baloghany (válaszként erre: 285. - Morzsa1)
2008. máj. 31. 10:39

Szia !

Erről az oldalról is tudsz rendelni. Én itt veszem. 158 Ft/db. Ha kiszámolod jóval olcsóbb mint a DM-be. Ezen az oldalon meg szinte minden infót megtalálsz babaprojekt ügyben.

Sok sikert.



[link]

287. Palma81 (válaszként erre: 285. - Morzsa1)
2008. máj. 30. 16:05
csinaltam egy uj forumot, nem sikerul a baba cimel. oda is irhatsz!
286. Palma81 (válaszként erre: 285. - Morzsa1)
2008. máj. 30. 15:58
szia! a dm-ben vagy a rossmannban lehet kapni ovu tesztet, 5 db-os kb 3000 ft, a gyogyszertarban pedig gabriel, 7 db 3800 ft. ezek mind elegge megbizhatoak. a homerozesnel arra figyej, h minden reggel egy idoben merd, ebredes utan ez legyen az elso dolgod. :) miota probalkoztok? sok sikert:)
285. morzsa1
2008. máj. 30. 15:34

sziasztok! Seígtsetek légyszi, hogy milyen ovulációs tesztet vegyek? Még sosem próbáltam sem a tesztet sem a hőmérőzést... :( és nagyon-nagyon szeretnék egy kisbabá!

köszi

284. Palma81 (válaszként erre: 283. - Baloghany)
2008. máj. 30. 15:24
szia:) nem akarlak ijesztgetni, de ha gyakrabban is volt mar ilyen, akkor lehet h sargatestelegtelenseg, egyszer mikor nekem ilyen volt meg telen, ezt mondta a doki:( ha gyakori, mindenkepp menj el dokihoz vele! vagyprobald ki a cickafark teat, nekem az sokat segitett! nalam sztem a felfazas miatt lehet, vagy a meleg miatt, nem hinnem h beagyazodas, az nem tartana ennyi napig:((( bar remelem az:)
2008. máj. 30. 15:07

Sziasztok !


Én is kicsit hasonlókat produkálok mint Palma81, de a vízeletemmel nincs semmi ( nem csíp). Tehát felfázva nem lehetek. 3-án kellene megjönnie, de 2 napja picit barnázok-vérzek. De csak foltokban jelentkező.

Én a hőmet sajna nem tudom mérni mert rendszertelenül kelek, nem azonos időben.

Amikor ovu tesz pozítív volt belehúztunk és most várok... de mi lehet ez a vérezgeté? Beágyazódáskor tudom van ilyen, de az tartana több napig?

Az előző hónappan is ugyanezt produkáltam, de akkor megjött. Szóval kérdések kavarognak a fejemben.


Mindenkinek szép napot !

282. dragon73 (válaszként erre: 281. - Akvamarin)
2008. máj. 30. 11:46
Köszi megtalaltam.Remelem mihamarabb POZITIV esemenyekröl is tudunk beszelgetni.SOK SIKERT!!!!!
281. Akvamarin (válaszként erre: 278. - Dragon73)
2008. máj. 29. 21:37
A Forgács intézetbe járunk,családias magánklinika Pesterzsébeten.Ha rákeresel,biztos beadja az oldalt,meg is nézheted!
280. Palma81 (válaszként erre: 279. - Dragon73)
2008. máj. 29. 11:57
mar en is erre csanaxom, mert nagyon csip ha pisilek:((( bar kevesebb a folyasom mint tegnap es tegn.elott... de a csipes nem mulik... megyek gyoccertarba venni vmi gyogynovenyes valamit
279. dragon73 (válaszként erre: 277. - Palma81)
2008. máj. 29. 11:56
Akkor szerintem a felfazas irj majd kivancsi vagyok
278. dragon73 (válaszként erre: 272. - Akvamarin)
2008. máj. 29. 11:55
Sajnalom mi is most a nyaron varunk aztan augusztusban uj erövel megint megprobaljuk.Ha nem sikerul megint megyunk haza.Mar elkeztem nezegetni a magyar klinikakat.Te kihez jarsz?
277. Palma81 (válaszként erre: 276. - Dragon73)
2008. máj. 29. 11:54
koszi a biztatast, de mar sztem ez menzi lesz:( csaj 1 hettel hamarasbb mint szokott...
276. dragon73 (válaszként erre: 271. - Palma81)
2008. máj. 29. 11:50
meg ne add fel bar te tudod hogy szokott kezdödni a mensid.
275. Palma81 (válaszként erre: 274. - Akvamarin)
2008. máj. 29. 10:35
oh:((( nem tudtam:(( de akkor is lehet h nem vedekeztek, es termeszetes uton sikerul!!!!! en nagyon drukkolok nektek!!!! hallottam mar ilyet!!!!
274. Akvamarin (válaszként erre: 273. - Palma81)
2008. máj. 29. 10:30
Azt sajnos nem hiszem,mert inszemináción voltunk,nem itthoni próbálkozás. :((
273. Palma81 (válaszként erre: 272. - Akvamarin)
2008. máj. 29. 10:27
:( majd figyeld meg, pont a par honap pihi alatt varatlanul nem fog megjonni:)
272. Akvamarin (válaszként erre: 270. - Dragon73)
2008. máj. 29. 10:00
Szia,negatívat teszteltem ma reggel,pár hónap pihi következik.
❮❮ 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook