Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Pozitív lett a treponema pallidum, volt valakinek ilyen? fórum

Pozitív lett a treponema pallidum, volt valakinek ilyen? (beszélgetős fórum)


1 2 3 4
101. katie_rose (válaszként erre: 100. - Dius1212)
2012. szept. 17. 22:36
Nekem nem lesz szülésznő fogadva,mert ahol én szülök,ott nincs erre lehetőség. Viszont cserébe állítólag az összes szülésznő egy tündér. :))
100. Dius1212 (válaszként erre: 99. - Katie_rose)
2012. szept. 17. 21:48

Szepek lesznek ha megszuletnek...mindenkinek a legszebb :D

Mar varom nagyon...egy csomot gondolok a szulesre h milyen lesz hogyan es h en hogy szeretnem...

Szulesznom egy angyali teremtes nagyon kedves segitokesz...jo kis csapat leszunk..most majd meg kielvezem a pocakossagot amig lehet mert nem mostanaban tervezem h ujra "sorhasat" :D novesztek...aztan johet a babazas :):):):)

99. katie_rose (válaszként erre: 98. - Dius1212)
2012. szept. 17. 21:31

Én is kis formás, 3 kg körüli gyerkőcre gyúrok. Én 4,5 kg voltam.... ezt valahogy kihagynám :))

A buksija nekem is pár milivel nagyobb, de a védőnő szerint ez egyáltalán nem gond,mert ők még ilyen kis aránytalanok ilyenkor. :)

2012. szept. 17. 19:44
Hat most toltom majd a 28a heten de ahogy uatanna olvastam a sulya megfelel a koranak a buksija kicsit nagyobb de hat alakulhat meg...tul nagy babot nem szeretnek...csak max olyan 3,5 kg az nekem boven eleg... :) raer kint megnoni......igaz elso fiam 55cm es 3750g volt a szuletesi sulya...
97. katie_rose (válaszként erre: 96. - Dius1212)
2012. szept. 17. 16:16
Gratulálok, ez nagyon jó hír! Ha baj lenne, akkor csak láttak volna valami rendellenességet szerintem! A súlya is nagyon jó! Nekem 27 hetesen csak 1000 gramm volt :D Szóval husibb,mint az én babám volt. :D
2012. szept. 17. 15:44
Voltam uh ma es minden rendben van babo egeszseges doki szerint biztos h alpozitiv az eredmeny...de varjuk ki...1280g a pocaklako fejvegu a fekvese es lathattuk a pofijat is...nagyon szuper volt :) azert megnyugodtam egy kicsit.. :)
95. katie_rose (válaszként erre: 94. - Dius1212)
2012. szept. 15. 17:43

Nálunk olyan 9.000-15.000ig vannak a vizsgálatok. Az,hogy ezért az árért mit kapsz változó persze és lehet,hogy akad ennél drágább is.

Az viszont biztos,hogy 2 helyet is tudok ahol Budapesten ezért az árért "fullextrás" vizsgálatot kapsz :)

94. Dius1212 (válaszként erre: 93. - Katie_rose)
2012. szept. 15. 15:11

azt mondod h ez sok erte?

Igazabol nem vagyok tisztaban az arakkal...meg nem voltam ilyen vizsgalaton.ez a kozepso csomag van ennel egyel dragabb az 22000 ft

93. katie_rose (válaszként erre: 92. - Dius1212)
2012. szept. 15. 14:21
Ennyi pénzért az a minimum,hogy alaposak legyenek. Még Pesten sem ilyen drága.
92. Dius1212 (válaszként erre: 91. - Katie_rose)
2012. szept. 15. 14:01
Pecsen talaltunk egy maganklinikat kertem neten idopontot remelem nem hetek mulva jutunk be...genetikai vizsgalat is benne van 17000 ft
91. katie_rose (válaszként erre: 90. - Dius1212)
2012. szept. 15. 12:52

Én csak Budapesten tudnék ajánlani jó helyet.

De biztos van ott is ahol ti laktok! :)

90. Dius1212 (válaszként erre: 89. - Katie_rose)
2012. szept. 15. 12:10
most keresunk parommal valami jo maganklinikat ahol nem csak babamozi van hanem teljeskoru vizsgalat es remenykedem h minel elobb adnak majd idopontot...
89. katie_rose (válaszként erre: 88. - Dius1212)
2012. szept. 15. 12:06
Szerintem most mindenképpen legyél rámenős! Hívd fel őket és mondd meg,hogy kismama vagy, ráadásul már nem a terhességed elején jársz. Ha ez nem elég indok,akkor nem tudom mi lenne az..
88. Dius1212 (válaszként erre: 87. - Katie_rose)
2012. szept. 15. 12:03

hat lehet h van ismeros az antsz-nel mert ugye ott vizsgaljak ki a verem...talan tudunk szolni h vegyek leore...meglatjuk mi lesz

penteken 13 orakor vettek le a vert tehat majd csak jovoheten lesz belole valami...szerintem...

87. katie_rose (válaszként erre: 84. - Dius1212)
2012. szept. 15. 11:56

Lesz mit mesélned majd a gyereknek!

Futottatok már miatt egy jó pár fölösleges kört ezek szerint. Komolyan ennyi minden után "megérdemelsz" egy csodaszép egészséges picit!

A szifilisz szűrést nem lehet valahogy meggyorsítani? Nem tudom,hogy a diagnosztizálási folyamat vesz-e ennyi időt igénybe vagy a bürokrácia, ezért kérdezem.

86. Dius1212 (válaszként erre: 85. - A14deb9047)
2012. szept. 15. 10:29
Hat kb...mert okosabbak nem leszunk tole ...sajnos
85. a14deb9047 (válaszként erre: 84. - Dius1212)
2012. szept. 15. 10:24
Jobb, ha nem is megy az ember orvoshoz.
2012. szept. 15. 09:27
Elmeselek nektek valamit....ami ez alatt a ropke 27 allapotos het alatt tortent meg velem...kezdodott a terhesseg elejen...aprilis 4 en miszerint a vizsgalo orvos alatamasztotta h igen terhes vagyok 6hetesnek felelek meg mensi es tapintas alapjan is szo szerint idezem tyuktojas nagysagnyi...vizsgalat vegeztevel atkuld az uh-ba..izgatottan varakozunk..majd behivnak parom is jon velem es a monitorra tapad a tekintetunk..laviroznak a masinaval a pocimon de nem latunk semmit...ramnez a doki kozli vetkozzek lehet h valami gond van...huvelyi uh-t csinal es kozli nem lat elo embriot...menjunk vissza 10nap mulva de nem tud ugy idopontot adni igy 21 nap a varakozasi ido...21 nap ketely h van e bennem valaki...el e...vagy egyedul vagyok es mar nincs is velunk...21 bap mulva latjuk a szivet...boldogsag mindenki orul.ekkor voltam uh szerint 6hetes terhes...parom nagyon vigyazott ram kimelt es kimel mindentol...ennek ellenere 8heten vereztem..irany a korhaz..vizsgalatok sora...el a baba nincs baj de jobb ha par napra befekszem..igy is tettem..nagyfiamat itthon hagyva korhazba vonultam...3napot toltottem bent egy 6agyas szobaban egyeduli feherborukent...remelem nem kell reszleteznem erti mindenki..zarojelentessel a kezemben indultam meg a vedonohoz h leadjam neki a pappirokat es kiadja a kiskonyvet...minden rendben volt mignem eszrevett a pappiromon egy kodot ami tollal lett rairva...ez egy BNO kod volt szerinte...felteszi a kovetkezo kerdest..tudom e h ez milyen betegseg kodja...valaszolom h nem tudom nekem nem mondtak semmit...nez ram laatszott rajta h nem szivesen mond semmit..majd kinyogi h ez a hiv virus orvosi kodja...egy vilag omlott ossze bennem...parom mellettem ult..hat en ott helyben megsemmisultem...vedonotol rohanas a korhazba..berontok az irodaba h mi az h nem kozlik velem h hiv fertozott vagyok...erre csak mindenki nez ram butan ok ezt nem ertik..hat ha maguk nem en meg plane nem..erre jon egy doki fiatal rezidens..latja h nagy a panik kerdi mi baj...mondjuk neki h hat az hiv kod van a pappiromon erre rapillant majd mosolyra huzza a szajat es kozli h ez a Varga doktor ultrahangos igazolvanyanak a kodja...o csibalta az uh-t mikor verzessel bekerultem...mondanom sem kell h mit ereztem...megkonyebbultem h nem vagyok/vagyunk ferftozottek...telnek a napok vagy talan 2 het is az eset ota..erre jon egy level a rendorsegrol h tanukent ideznek..szinten aggodalom..nem tettem nem lattam semmit miert keresnek...bemegyek es kiderul h a sotet szobatarsaim megloptak egymast eltunt valami penztarca es h titkositjak az adataimat csak mondjam el lattam e valamit...hat mar csak ez hianyzott..en nem lattam semmit..hala egnek eszemrol ennyi volt..telnek tovabb a nappok...boldog kismamakent elem mindennapjaimat..jo eredmenyek babo egeszseges mindenki boldog...uj lakas..atalakitas..koltozes iskoakezdes tenyleg minden happy...erre jon egy ujabb alpozitiv vagy pozitiv eredmeny...ami miatt akarva akaratlanul ismet aggodik az ember..feltem a picurt a pociban magamat is es persze az egesz csaladomat...mar csak 12 es fel het van hatra remelem tobb nemi bajt mar nem diagnosztizalnak ...eleg volt a hiv+ es a szifilisz...az elso terhessegemnel volt gombas fertozesem emlekszem kupot kellett szedni...ennel meg az sem volt eddig annyira vigyazok...egesz nyaron itthon voltam se balaton se strand semmi...negogy gond legyen..erre tessek...inkabb valami gombas nyavaja mint pappiron egyszer is meg egy alpozitiv teszteredmeny...
83. 80ASIQ (válaszként erre: 82. - 80ASIQ)
2012. szept. 14. 22:43

Ami a betojást illeti, a szifiliszesek boldogan konstatálják, hogy szifilisz és nem HIV+

Mert mivelhogy ez manapság már gyógyítható és korai stádiumban még maradandó károsodás nélkül.

82. 80ASIQ (válaszként erre: 79. - Skóciababy)
2012. szept. 14. 22:40
Hát igen, csakhogy itt kézbe adják az eredményt és az embert megijeszti, ha valahol azt a szót látja, hogy pozitív. És ha rákeres a neten, akkor látja, hogy szifilisz. Hát hogyne tojna be az ember! Ahol nincs ez irányú vizsgálat (engem meglep, hogy kismamákat néznek szifiliszre meg HIVre... Eddig azt hittem, hogy csak a vérdonorokat vizsgálják erre, illetve még néhány eseben.) illetve papírt nem adnak a páciens kezébe, ott a boldog tudatlanság állapota van. Lehet, hogy annak is megvan a maga előnye bár magam inkább a több dologra kiterjedő vizsgálat híve vagyok amennyiben ez lehetséges.
81. 80ASIQ
2012. szept. 14. 22:32

Látom, megy a topik. Rákerestem én is a Wassermann próbára, persze magam csak laikusként tudom felfogni vagy fel sem fogni a leírtakat. Nem mondok újat, de hadd áljak be abba a sorba akik szerint lehetséges az álpozitív eredmény. Igen, azt olvastam, hogy terhssségkor LEHETSÉGES AZ ÁLPOZITÍV EREDMÉNY!


Azzal viszont végképp nem értek egyet, hogy hallgassunk el valamit mert úgymond nem akarunk riadalmat kelteni! Vagy tényleg! Ha egy ilyen vizsgálat ennyire bizonytalan, akkor miért van feltüntetve egyáltalán a leletlapon?? Vagy, ha fel van, akkor miért nem nyugtatja meg valaki a pácienst, hogy a t. pallidum eredménye gyakran álpozitív (Még délelőtt álmomban sem gondoltam volna, hogy a mai világban is van megbízhatatlan teszteredmény! Mindig tanul az ember.) ezért erre a tényezőre csinálunk egy másik vizsgálatot.


A házidoki is "jópofa volt"! Közli, hogy vérbaj...:( A szóhasználattal van bajom, nem a közléssel!

80. Dius1212 (válaszként erre: 79. - Skóciababy)
2012. szept. 14. 21:44
A hazidokim kapta meg az eredmenyt mivel a beutalot o allitotta ki...igy neki ment az eredmeny...a vedonot egy ajto valasztja el a haziorbosomtol...leglabb megemlithette volna vagy nem is tudom...feleslegesen beparaztatni?????nem ertem...most is az volt h kozli velem h ez a verbaj jelenek teszteredmenye tibbet nem tud mondani kell meg vervetel...szoval ugyan ezt megtehette volna mikor kezhezkapta az eredmenyt....de nem vart 3 hetet...es ugyan ott vagyunk...csak igy talan kucsit jobban kiakadtam..
2012. szept. 14. 20:46

Én védőnő és kismama vagyok egyben. Ezért írtam, hogy kétféle eredmény esetén nem szabad a kismamikat paráztatni, amíg biztos válasz nincs a kezünkben. Persze mindenhol más a szokás, de mivel a védőnő nem orvos, így annak kell ezt a kismamival megbeszélni ha tényleg pozitív a dolog. Én sem estem volna neki rögtön, hanem elirányítottam volna orvoshoz és ismétlésre.

Külföldön van ahol ezeket a betegségeket nem is szűrik. Én ott lettem terhes, vettek vért különböző dolgokra, viszont eredményt semmiről nem adnak a kezedbe. Még a vérképet sem. Úgyhogy nekem 27 hetesen csak az innentől kötelező vizsgálataim lesznek meg. Egyedül Down szűrésem van, az ott is kérhető.

Szerintem is álpozitív lesz az eredményed. Ha nagyobb gond lenne, már a háziorvos is tudna róla. Az én régi körzetemben ő mindig hamarább tudta az ilyen eredményeket, mint én. Vannak szabályok, amiket ilyen esetben betartanak. A vizsgálatot végző intézmény jelzi az illetékeseknek általában.

78. katie_rose (válaszként erre: 77. - Dius1212)
2012. szept. 14. 20:04

Átérzem...én is kismama vagyok. Nekem még a jó leleteim ellenére is sikerül paráznom néha...

Szóval ultrahang mielőbb és vérvétel!

77. Dius1212 (válaszként erre: 76. - Katie_rose)
2012. szept. 14. 20:01
Turelem....tudom.. :| igyekszem :)
76. katie_rose (válaszként erre: 75. - Dius1212)
2012. szept. 14. 19:46
Szerintem tévedés lehet. Vagy valami más okozza az eltérést. Előre kár aggódni (tudom, könnyű ezt mondani)... elég akkor kétségbe esni ha valami rosszat mondanak.
2012. szept. 14. 19:20
Mar en sem tudom h mit gondoljak...a kirhazban azt mondtan no para vedono meg szinte semmit...de akar hogy is nezem nem jo ez a pozitiv eredmeny...szerintem ebbol jol mar nem nagyon lehet kijonni...
74. katie_rose (válaszként erre: 73. - A14deb9047)
2012. szept. 14. 18:41
Amit bemásoltam korábban abban le van írva érthetően is. :) (a doktornő válaszában)
73. a14deb9047 (válaszként erre: 72. - Zebracsikó)
2012. szept. 14. 18:29
Ez nekem már magas :D
2012. szept. 14. 18:24

A Wassermann próba pozitív lehet vérbaj jelenléte nélkül is egy autoimmun betegség, az anti-foszfolipid szindróma esetén is!

( [link]

1 2 3 4

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook