Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Pozitív HPV és méhnyakelváltozás a babaprogram közepén. Mit lehet tenni? fórum

Pozitív HPV és méhnyakelváltozás a babaprogram közepén. Mit lehet tenni? (tudásbázis kérdés)


14. nikkky
2022. máj. 9. 17:03

Sziasztok!

Bár nagyon rég nem aktív a fórum, rátaláltam mivel nekem is ez a problémám.

Az éves méhnyakrákszűrésem eredménye: HPV 31 és 16, ASC-H, Metaplázia.

Évente jártam szűrésre, eddig mindig negatív volt, idén azzal mentem a dokihoz, hogy babát szeretnénk lassan, ezért előtte nézzen rám + ha már ott vagyok csináljuk meg a szokásos szűrést is..

Azóta túl vagyok a CINtec Plus vizsgálaton ami szerencsére negatív lett, tehát a HPV nem épült be a sejtjeimbe ha jól értem.

Csütörtökön megyek orvoshoz, a negatív cintec miatt valószínűleg konizációs műtétre nem lesz szükség, gyógyszer a HPV-re nincs, amit várhatóan javasolni fog: szoros kontroll 3 havonta.


Van, aki hasonló cipőben jár esetleg? Pozitív HPV fertőzés és enyhe cervikális diszplázia mellett: várok amíg elmúlik (ez akár 2 évbe is telhet), vagy belevágjunk a babaprojektbe? 2 évet nem szívesen várnék :(


Természetesen az orvos véleménye döntő lesz, mégis szívesen olvasnék hasonló tapasztalatokat mert ahogy észreveszem elég sokféle az orvosok között is a hozzáállás a HPV-hez.

13. rekag
2010. aug. 30. 16:23

Szia!

nekem volt méhszájsebem még 7 évvel ezelőtt és irrigálni kellett. Pár hét alatt meggyógyult.

2010. aug. 26. 11:00
a méhszájseb hogy gyógyul?
2010. aug. 19. 12:39
írtam privit.
10. 204b456479 (válaszként erre: 9. - Napzuhany)
2010. aug. 19. 12:10
Na, drukkolok, hogy minden rendben legyen, és minél előbb babás legyél! Hát ezek a hírek a betegségekről sosem esnek jól az embernek, emlékszem mikor megtudtam h inzulinrezisztens vagyok meg PCO-s, hát...nem mondom, hogy nem bőgtem :-D de itt a babi, és ez a lényeg :-) Én jól vagyok, bébi is jól van, már a 9.hetet koptatjuk, nagy gyerek már, 25mm :-)
2010. aug. 18. 20:13
Azt mondta egy nagyon jó ismerősöm, hogy nem lesz gond, minden negyedik nő szenved a HPV pozitívságban, és sokan nem is tudják, ettől még nem kell falnak menni, mindenesetre nem esett jól. Most felkészülőben vagyok. :))) A mindent belénél tartunk. Te jól vagy?
8. 204b456479 (válaszként erre: 7. - Napzuhany)
2010. aug. 13. 09:50
Uhh, ez nem jó, de remélem semmi komoly baj nincs. Én jól vagyok, már 8 hetes a baba :-) Drukkolok, hogy összejöjjön a baba!!!!
2010. aug. 12. 21:01
Szia Mamszli! De, az enyém. Vért találtak a mintában és elváltozást a méhnyakon, szerencsére nem rákos. Viszont a babaprojektbe állítólag nem szól bele, hacsak a pozitív vírustesztem (HPV). Októberben megyek megint mintát adni. Még nem vagyok babás, de remélem leszek. Te hogy vagy?
6. 204b456479 (válaszként erre: 1. - Napzuhany)
2010. aug. 11. 09:26
Szia! Ez a te diagnózisod? Ugye nem. Annyi mindenen átmentél már a babáért, nem kéne még egy ilyen is.
2010. aug. 11. 09:23
Ha még nincs meg csak tervben van akkor gáz, de nem lehetetlen.Viszont ha tovább változik sajnos lehetetlen lesz. :((( Keress fel egy dokit sűrgősben.
4. Márti86 (válaszként erre: 3. - Márti86)
2010. aug. 11. 09:21
lemaradta a t. Azt kell erősíteni.
3. Márti86 (válaszként erre: 1. - Napzuhany)
2010. aug. 11. 09:21
Ha már meg van, neki nem gond, de nincs ellenszere. VAn egy védőoltás cirka 130e-ért, de az is csak 4 féle ellen véd, sajnos van vagy 100 féle. :(( Az immunrendszernek kell leküzdenie, az kell erősíteni.
2010. aug. 11. 09:16

Szia.

Már babás vagy?

2010. aug. 11. 09:14
Pozitív HPV és méhnyakelváltozás a babaprogram közepén. Mit lehet tenni?

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook