Post-covid (beszélgetős fórum)


11. Nemgebe (válaszként erre: 1. - Hancsu)
2022. febr. 1. 15:05
Nekem tavaly Moderna 1.(május) és Moderna 2.(Június) oltás után történt közepes lefolyású covid. Mivel orvosok nem teszteltek, gyerekeim vettek tesztet. Vérteszt havonta ismételve, jelenleg is mutat ellenanyagot. Sajnos visszatérő napokon át tartó erős hidegrázás, láz nincs, nagyon fájdalmas ízületi problémáim lettek, gyakran szájüregi afták, lábszáron éjszakai érgörcsök, lábdagadás, (ilyen soha nem volt azelőtt) és kiugróan magas vérnyomásértékek (180/104/65-193/114/72!), "szívlötyögéssel kísérve", amik gyógyszer hatására is csak pár órára csökkennek le. Ezek a tünetek kb 4-5 hetente, szinte periódikusan ismétlődnek, tavaly június óta. A többi időben minden viszonylag 130-140 vérnyomás, panasz nincs, minden normális, kerti és fizikai munkát gond nélkül végzek, aztán megint egyszercsak előjön. Akárhol panaszkodtam (71 éves vagyok) a kutya sem törtődik vele! (Telefonon próbáltam, körzeti, neurológia, oltópont - csak elhajtanak, ahogy szóba kerül, vagy hirtelen bont a vonal. Egyedül a reumatológus idős doktor úr szerint, (neki is elmondtam, mert aktuális lett a csontsűrűség vizsgálatom) ezek postcovid tünetek, javasolta szedjek magas dózisban C és D vitamint, mozogjak sokat friss levegőn, az enyhítheti a tüneteket. (egy hete szedek 3x1000 C és 2x2000 D vitamint, délelőtt 20 perc, délután 20 perc kinti séta, úgy néz ki, igaza van. Próba, szerencse. Segíts magadon, az Isten is megsegít. (Talán) DDD Mami71
10. hancsu (válaszként erre: 5. - Cat-rine)
2022. jan. 29. 12:33

Igen, valóban érdeklődtem a csalánnal kapcsolatban.

Az is elképzelhető, hogy most a covid hozta ki ilyen erősen és a izmfájdalom társult.

9. hancsu (válaszként erre: 6. - Libikóka)
2022. jan. 29. 12:30
Mától orvosi segítséggel diétát tartok és gyógyteázok(diólevél)
8. hancsu (válaszként erre: 7. - Scherlock)
2022. jan. 29. 12:28
Köszönöm szépen!
7. Scherlock (válaszként erre: 1. - Hancsu)
2022. jan. 29. 09:51

Te jó Isten!

Olvasni is szörnyű.


Mielőbbi gyógyulást!

6. libikóka (válaszként erre: 1. - Hancsu)
2022. jan. 29. 09:41
Sajnálom.A helyedben most jó sok csalán teát innék,és még galajt is.Kipucolná a nyirok rendszert.Külsöleg is használható a csalán,körömvirág lemosni abőröd.
2022. jan. 29. 07:12
Szia, már 2013-ban feltettél kiütéssel kapcsolatos kérdést. A jelenlegi valószínű nem a Covid következménye, inkább csak előhozta illetve felerősítette a tüneteket.
4. 55903e6e20 (válaszként erre: 1. - Hancsu)
2022. jan. 28. 19:14
Szia.Én tavaly februárban voltam COVIDos -azóta 7☝🏾 Bőrgyógyásznál jártam …csurom kiütés vagyok ,és folyamatos gyulladás van a szervezetembe.Hol jobb hol rosszabb de a mai napig tart !!!! Pont szerdán megyek allergoimmunologiai kivizsgálásra ,nagyon remèlem hogy meglesz végre a jó kezelés amivel tovább léphetek ezen mert már kivagyok…Nagyon sok ilyet hallok sajnos …De megoldást rá viszont nem 😰😰😰
2022. jan. 28. 18:50
Borzasztó dolgok vannak 😱
2. pteri (válaszként erre: 1. - Hancsu)
2022. jan. 28. 18:42
Igen. Hívd fel a hàziorvosod! Menj el egy post-covid ambulanciàra!
2022. jan. 28. 17:57

Moderna kétoltás(2021.03 és 04) és egy nemrégi covid fertőzés után egy hónappal súlyos izomfájdalom és súlyos csalánkiütés jelentkezett nálam, ami azóta is tart.

Nem bírok menni, a két talpamon fájdalmas dudorok vannak,a végtagfájdalmak borzasztóak.A testem minden része tele van kiütéssel,a talpamtól a fejem búbjáig.

Már az allergiás gyógyszer sem segít.

Valakinek ilyen utóhatás volt/van-e a covid után?

Tudtok tanácsot adni ebben az ügyben?

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook