Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » Postás vagy postában jártas van köztetek? fórum

Postás vagy postában jártas van köztetek? (beszélgetős fórum)

1 2
2016. dec. 31. 07:03

Karácsonyi csomagot adtam fel a postán 12.12.én Angliába,13.án már a kísérő kód szám alapján MO .ról elküldve a célországba ,azóta a csomag áll,a nyomkereső azóta is ua.t mutatja, a cimzetthez nem érkezett meg.Eddig tűrelmesen vártam , az űnnepre való tekintetben ,hogy terhelt volt a posta ,de már túl sok idő telt el .

Azt szeretném kédezni , valaki járt hasonló képpen ? Bizhatok e benne hogy elő kerűl ?

42. sasmadar (válaszként erre: 41. - Sasmadar)
2012. júl. 15. 13:07
Ajánlott levelet simán a kerítésre rakhat. Pontosabban a postaládába. De semmiképp sem kell aláírni hozzá semmit sem.
41. sasmadar (válaszként erre: 7. - Giga455)
2012. júl. 15. 13:05

Ajánlott levelet simán a kerítésre rakhat.

Ha SK vagy eleve tértivevényes akkor nem hagyhatja ott akárhol.

A csomag az teljesen más tészta az nem levél.

2011. jún. 14. 15:58
Segítséget kérek én is! Van köztetek postás?
2010. ápr. 2. 15:35

köszönöm:)

már nincsen lelkiismeret furdalásom:))))))))

szép napot

38. lov.ildi (válaszként erre: 37. - Mankusz)
2010. ápr. 1. 06:01

Szia!


Este megkérdeztem a párom. Azt mondta,hogy Ő nem hiszi el a 40000Ft-t. A postásnak annyit kell fizetnie,mint amennyit Te kapsz. Az ösztönzőt ha elvették,akkor is túl nagy az az összeg. Ő elképzelni se tudja,hogy ez az összeg hogyan jöhetne ki.

2010. márc. 30. 19:28

köszönöm nektek:)

azóta nem adom itt fel a postán a csomikat,csekkeket,mert szinte bántóan-vádlóan beszélnek velem.a városba hordom be:(

online piacon eladó vok igy sok szokott lenni......

azt lehet vajon tudni mikor fizetnek?

azt mondják ellenőr fog hozzám jönni...

36. lov.ildi (válaszként erre: 33. - Mankusz)
2010. márc. 30. 12:14

Sziasztok!


A párom postás. Ilyen esetben annyi pénzt szoktak levonni,amennyit a károsultnak kell kifizetni. De ilyen esetben lehetséges,hogy elvették az ösztönzőjét büntetésül pár hónapra.

Ha valaki hasonló hibát követ el,akkor az ösztönző elvételével figyelmeztetik a pontosabb munkára.

Ne legyen lelkiismeret furdalásod!

Nem Te hibáztál! Neki lehetett volna annyi esze,hogy nem teszi le olyan helyre,ahol mások is elérhetik. A kézbesítési szabályok rá is vonatkoznak!

35. giga455 (válaszként erre: 33. - Mankusz)
2010. márc. 30. 07:00

elképzelhető, bár nem tudom miért pont 40-et. Lehet, hogy máshol is "hibázott".

Kegyetlenül hangzik, de örüljön, hogy nem rakták ki a szűrét... Most ebből tanul. Ha nincs otthon a tulaj, és nem fér a postaládába, kutya kötelessége visszavinni a postára, és bedobni egy értesítőt.

Itt nem csak a te csomagodról van szó, de legközelebb akár olyan "iratot" is a kerítésre tehet, aminek az értéke pénzben nem kifejezhető...

34. 99279bb06f (válaszként erre: 33. - Mankusz)
2010. márc. 30. 01:02
Nem valószínű, hogy hazudott szegény. Biztos, hogy levonták tőle ezt a pénzt. A "kicsiknek" ott sem szabad hibázniuk, csak a "nagyok" tehetnek meg mindent, még a törvénytelenségeket is. :(
2010. márc. 29. 23:02

szóval ma itt volt a postás és nagyon panaszkodott,hogy őt megbüntették 40 e ft.-tal.lehetséges ez?vagy hazudik?nem hiszem el!

kicsit még lelkiismeret furdalásom is van miatta.hogy miért?mert nem voltam itthon...nekem is bukott jócskán pénzem,de nem értem,hogy tölle,hogy lehet hogy 40e ft.-ot levonnak én meg csak a tizedét kapom meg????????,

2010. márc. 25. 20:36

szia:)

ja4én azt hittem csak kifejezetten az ajánlási díjt számolják nem a súlyt.ez mondjuk igy is siralmas.

amit lehet már csak futárral küldök..

köszönöm szépen.

szép estét4

Mariann

31. giga455 (válaszként erre: 30. - Mankusz)
2010. márc. 25. 19:16

Attól függ milyen nehéz volt a csomagod!

a posta. hu-n van díjkalkulátor, ez szerint az 1068 Ft 750gr-os csomagra jön ki.

Ebből 730 Ft az ajánlási díj és a többi a saját kézbe díja... szóval szerintem akkor jár neked 10950 Ft, ami a te károdnak még így is csak kb. az egyharmada.

2010. márc. 25. 16:06

szia:)

hát az összes feladási díj:1068ftvolt.

azért ennyi,mer saját kézbe díjat is fizettem.ugy számoltam,hogy a sima feladásira 215ft ha ajánlva kérem.vagy nem jól számoltam?

faluba lakunk ahol mindenki ismer mindenkit..csak az anyósom miatt aki jóba van velük nem csináltam botrányt.tisztelem annyira őt,hogy ne hozzam nehéz helyzetbe.....

szép napot!

29. giga455 (válaszként erre: 28. - Mankusz)
2010. márc. 25. 08:21

Undorító :( Sajna ez a Magyar Posta... ha így folytatja ez is tönkre megy...


Biztos csak 215 volt az ajánlási díj? Mert én is szoktam csomagot ajánlott levélként feladni, de akkor is ilyen 900 Ft körül szoktam fizetni :S

Komolyan legközelebb jobban jársz valami futár céggel :(

De a postást rugdosd farba!

2010. márc. 25. 07:37

szia:)

köszönöm a segítséget:)

vagyis 215ftx15.-t kapok,

akkor nem tudom minek van az ajánlott küldemény,ha igy is elmehet akkor simán is küldhetném:(

szép napot!

Mariann

2010. márc. 24. 19:21

Helló!


Hát utána érdeklődtem, de rossz hírem van :(

először is a posta duplán hibázott:

- mert az akinek át kellett volna vennie, simán átvehette volna, csak igazolnia kell az azonos lakcímet, meg csak van róla valami papírja hogy ő ugyan az a személy... Sajnos ami odafelé tértivevényes ajánlott volt, az a visszaküldés során már sima ajánlott lesz, amit valóban betehetne a postás ZÁRT postaládába, csak a kerítésen nem hagyhatja kinn!!

Panaszt kell tenni, és kerestetni, hátha az az agyoniskolázott kézbesítő mégse tette a kerítésre :( Mivel nem jelöltél meg értéket, hogy mennyit ér a csomagod, (amit a posta egyébként levélként kezel és nem csomagként) így valóban az ajánlott érték 15*-ét kapod, amit max rávernek a kézbesítőre, de te marhára nem leszel kisegítve vele... Nagyon sajnálom :-( Ennyit ér a magyar posta....

26. giga455 (válaszként erre: 24. - Mankusz)
2010. márc. 24. 13:06
mindenképpen megkérdem, mert nem én vagyok a postás, csak sok ragadt rám :(
2010. márc. 24. 13:03
köszönöm a segítséget :)
2010. márc. 24. 13:02
nekem azt mondték ,hogy csak az ajánlás díj 15x.-t fizetik...
23. giga455 (válaszként erre: 22. - Mankusz)
2010. márc. 24. 12:55

mindenképpen megkérdem neked és írok, hogy hogyan is működik.

Valóban igaz hogy ilyenkor levélként kezelik, de 1068 x 15 az nálam nem 3000 píz :)

De arról még nem hallottam hogy bárhova is be lehetne dobni ajánlott levelet postaládába, hisz azért ajánlott, hogy annak nyoma legyen. Márpedig csak úgy lehet nyomon követni ha az átvevővel aláíratta a pappert... Azonkívül még nekem se adják oda csak úgy az ajánlott leveleimet aláírás nélkül... pedig a rokonom pont ilyeneket kézbesít

22. mankusz (válaszként erre: 18. - Giga455)
2010. márc. 24. 12:49

meg tudod nekem kérdezi,hogy mire számolhatok???

itt falun sose kérnek papirt

21. giga455 (válaszként erre: 19. - Mankusz)
2010. márc. 24. 12:49

akkor gondolom előre fizetett a vevő! vagy nem?

Na mindegy ezek szerint a vevő tudja tanúsítani hogy visszament a cucc és hogy mennyi érték volt benne! Ill. azon a postán is hogy igenis létezett a csomag... Keressék szépen elő a csomagodat. Ha meg a vevőd előre utalt, akkor bizonyítékod is van arra, hogy mekkora az értéke. Verjék rá a felelőtlen postásra!

2010. márc. 24. 12:49

Sziasztok!


A párom postás,de most nem tudom megkérdezni. Csomagként vagy levélként lett feladva? Ez is fontos tényező.

Sokan a csomagot is levélként adják fel,mert úgy jóval olcsóbb. De ha nem csomagként lett feladva az érték megadásával,akkor a kártérítésnél is levélként kezelik.

Ajánlott levelet aláíratás nélkül is lehet kézbesíteni. Bár csak akkor,ha a zárt postaládába be tudja tenni.

2010. márc. 24. 12:45

nem adták oda a cimzettnek,mert megváltozott a neve.így visszaküldték nekem.

tudtam rolla,mert szolt a címzett,hogy majd újra postázzam neki az új nevére...

ajánlott+saját kézbe küldem igy össz.1068ft.-ot fizettem

18. giga455 (válaszként erre: 15. - Aesa)
2010. márc. 24. 12:40

ez a hivatalos eljárás, máshogy nem lehet... sőt neked is csak személyi ellenében adják oda, és a meghatalmazottnak is kell személyi. Meg kell bizonyosodni hogy valóban az veszi át akié a cucc.

Ez a postás bácsi/néni ezt elmulasztotta, valószínű rövid úton repülni fog, vagy saját zsebből fizeti a kárt...

17. aesa
2010. márc. 24. 12:39
giga455 kérdése jogos
16. giga455 (válaszként erre: 13. - Mankusz)
2010. márc. 24. 12:38
ez miatt mindenképpen tegyél panaszt a kézbesítőre. Nem tudom hol laksz, de biztos van valahol egy központi posta, ahol van iroda. Oda be kell menni és megtenni a bejelentést...
15. aesa
2010. márc. 24. 12:38
kisvárosban,ahol a postai alakalmazottak ismerik a testvérmet,anyukámat csak meghatalmazással adják oda a csomagot,ajánlott levelet
14. giga455 (válaszként erre: 9. - Mankusz)
2010. márc. 24. 12:36

mindenképpen utána érdeklődöm neked, hogy mi ennek a módja :S

Most te kaptál csomagot, amiért neked kellett volna fizetni, vagy adtál fel csomagot, amit visszaküldtek és még nem fizettek neked?

pontosan milyen módon adtad fel (tértivevény, sima ajánlott, utánvét...stb.)?

1 2

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook