Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » Porcelán fogkorona kérdés fórum

Porcelán fogkorona kérdés (beszélgetős fórum)


2016. jún. 12. 17:08
Mostmar tenyleg kezdek hozzaszokni ☺☺☺☺
17. moonlight13 (válaszként erre: 12. - Ragtapasz)
2016. jún. 11. 08:03
Korrigálták a híddal az esztétikai hibákat is, tehát eleve nem olyan, mint az eredeti volt neki, tehát mindenképp meg kell szokni.
16. Channa* (válaszként erre: 12. - Ragtapasz)
2016. jún. 10. 05:37

Az biztos, hogy te nem is érted, hogy miről van szó, de mindegy is.


Ha valaki nem fakír, akkor bizony van egy időszak, ami szükséges ahhoz, hogy megszokja az ember ezeket. A tömés sem úgy zavaró csak, ha kilóg, stb.


De ha neked úgy jó, akkor képzeld, hogy a te fogorvosod a legjobb a világon, mert neked nem kell szoknod még a műfogat sem, hiszen annyira jó anyagokkal dolgozik, hogy az csak na. És hidd, hogy az emberek 99%-a meg hülye, mert őket zavarja egy ideig.

Szerintem viszont, te nem vagy egyáltalán érzékeny erre, gondolom azzal is simán el vagy, hogy haj van a szádban, mert az is egész jó anyag, így nem lehet zavaró, az én hajam viszont vacak, mert még hányok is, ha a számba kerül:DDDD

15. moonlight13 (válaszként erre: 7. - Ragtapasz)
2016. jún. 9. 21:55
Jelen esetben nem csak koronáról, hanem egy négy tagból álló hídról van szó. Igen, meg kell szokni.
14. moonlight13 (válaszként erre: 13. - Eb2870e056)
2016. jún. 9. 21:54
Egy-két hét alatt megszokod.
2016. jún. 9. 13:46

Kezdek mar vele megbaratkozni!

Egyebkent.. nem maga a korona nyujt idegen erzetet hanem az hogy mas a formaja mint amilyenek elotte voltak a fogak. Es ettol furcsa. Mert valamilyen szinten korrigaljak a kisebb hibakat a fogon. Nekem pl elegge szetallo volt a fogam. Most gyonyoruen zar. Es ezrrt furcsa meg.

12. ragtapasz (válaszként erre: 10. - Channa*)
2016. jún. 9. 12:03

Óriási különbségek vannak fogorvosok és anyagok között is. Igen, van koronám és tömték is a fogamat. A tömést ha érzed, szar a fogorvosod. Azt legfeljebb akkor érezheted, ha kilóg a fogadból és nem dolgozták megfelelő méretre.


Azért, mert téged zavar és nem jól csinálták meg, nem jelenti azt, hogy ez az általános állapot. :)

11. vekni (válaszként erre: 1. - Eb2870e056)
2016. jún. 9. 12:00
Ha úgy érzed, hogy mozog, nézesd meg, jobb a biztonság. Nekem is van elől, egyáltalán nem éreztem idegennek, nem zavart.
10. Channa* (válaszként erre: 9. - Ragtapasz)
2016. jún. 9. 11:25

De igen.

Van porcelán koronád? Tömtek már fogadat? Mindkettőnél ugyan az az érzés. Attól, hogy pont olyan mint a sajátunk, még idegen érzés van egy ideig, hiába a tökéletes anyag, tökéletes forma, tökéletes illeszkedés, stb.

9. ragtapasz (válaszként erre: 8. - Channa*)
2016. jún. 9. 10:48
Szerintem nem, csak ha rosszul teszik fel vagy rossz minőségű anyagból. Ha jól dolgoznak, nem szabad, hogy idegen érzés legyen, pont az a lényeg, hogy teljesen a fogra legyen szabva. Nem szabadna olyat érezni, hogy mozog vagy nem illeszkedik a fogsorba.
8. Channa* (válaszként erre: 7. - Ragtapasz)
2016. jún. 8. 05:31
Azért az első időben mindenképp idegen érzés.
7. ragtapasz (válaszként erre: 1. - Eb2870e056)
2016. jún. 7. 20:10
Szerintem is menj vissza a fogorvoshoz, egy jó korona az nem idegen érzés, teljesen olyan, mintha a saját fogad anyaga lenne, mind érzésre, mind harapásra.
6. eb2870e056 (válaszként erre: 5. - Liliom10)
2016. jún. 7. 20:00
Marmint amik alatta vannak? Nem tudom :D
5. liliom10 (válaszként erre: 1. - Eb2870e056)
2016. jún. 7. 17:30
Menj vissza a fogorvoshoz, nézze meg ! A fogaid nem mozognak, akár picit is ?
2016. jún. 7. 16:45
Koszi!!:)
3. Érdekes73 (válaszként erre: 1. - Eb2870e056)
2016. jún. 7. 14:38
Idő míg megszokod viszont ha nagyon mozog akkor lehet hogy meg kéne nézetni...
2016. jún. 7. 13:54

Igen, meg kell szokni. Nekem is van koronám hátul, és még most így 6 év után is rajtakapom magam sokszor, hogy feszegetem a nyelvemmel:D

Türelem!

2016. jún. 7. 13:40
Sziasztok! 4 napja lett felhelyezve a porcelán fogkoronám az első négy felső metszőfogaimra. A két szélső korona a kozepső kettö híd. Nem fáj és nem érzékeny, viszont ahogy a nyelvemmel piszkálgatom (tudom nem kéne) ugy erzem mintha mozogna. Tükör előtt is néztem ott bem láttam hogy mozog, de viszont tökre úgy érzem. Egyébként még szokom.. a másik, hogy nem igazán ér össze az alsó fogsorommal, ami mondjuk az eredeti fogaimmal is igy volt. Lehet az is baj hogy olyan mintha csak ugy "lógnának" a koronák. Lehet hogy meg annyira uj,hogy ezeket csak bekepzelem es idő kell hogy hozzászokjak. Most még úgy érzem mintha valami idegen anyag lenne a számban.

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook