Főoldal » Fórumok » Hobbi & Otthon fórumok » Pórázon való sétálás fórum

Pórázon való sétálás (beszélgetős fórum)


19. anya4005 (válaszként erre: 18. - 9ec83ec2fd)
2013. szept. 16. 13:21
Akkor szerintem hanyagold a sétát,játsz vele a kertben! Nem vagyok kutya-pszichológus,de lehet,hogy az is elég neki! És akkor a többi kutya miatt sem kéne aggódnod!
18. 9ec83ec2fd (válaszként erre: 17. - Anya4005)
2013. szept. 16. 07:27
Jézusom! :-)) Dehogy adom oda senkinek. Imádom, a szüleim is imádják és ő is bennünket. Mondjuk nem tudom hogy kanyarodtunk el az eredeti témától, ami ugyebár az volt, hogyha elviszem sétálni a kiskutyámat, mit csináljak, ha kóbor kutyákkal találkozunk (féltem az enyémet nehogy megtámadják). Persze sajnálom, hogy sokat van egyedül, de vannak más kutyák, akiknek még rosszabb a helyzete. Az enyémnek ott a hatalmas udvar, minden nap tele a pocakja és soha senki nem bántja, akkor szunyókál amikor akar stb.stb. Az anyukáját a gazdija sűrűn vitte sétálni és kutyaoktató (?!) is járt hozzá heti egyszer, mégis agresszív volt mindenkivel. Ha bárki közelébe ment neki vagy gazdájának, már támadott. Ilyen a vérvonala/vérvonaluk. A kutyusom nagyon okos és tudja mit szabad mint nem, már nagyon sok mindent megtanítottam vele, csak egyszerűen ilyen, mérges. DE én SOHA senkinek SEMMI PÉNZÉRT nem adnám oda!
17. anya4005 (válaszként erre: 15. - 9ec83ec2fd)
2013. szept. 15. 15:57
Anyósomnak egy berni pásztora van,neveletlen,szófogadatlan,soha nem vitték sétálni,még a doki is házhoz jön. Egy kutyának nevelésre van szüksége,úgyhogy,még ha rosszúl is esik,de ha igazán szereted kerítesz neki olyan gazdit,aki tud vele törődni,vagy tényleg hagyd csak házörzőnek,mert akkor még előny is,ha nem bírja az idegeneket!
16. d9d888ee0d (válaszként erre: 11. - 9ec83ec2fd)
2013. szept. 15. 13:26
Vadászboltban kapható ne fej attól nemfog megbolondulni de addig ne fújd le míg nem támad lehet csak ismerkedni akar
2013. szept. 15. 13:25
Sajnos nem tudok sűrűn hazajárni, szüleim pedig szeretik/imádják a kutyust, de egész nap dolgoznak, ha lenne pénzünk rá, akkor sem valószínű, hogy el tudnák őt vinni iskolába (még csak nem is városban élnek). Szóval igyekszem és foglalkozom vele annyit amennyit csak tudok, csak reméltem volt/van vki hasonló helyzetben mint mi. Nagy az udvara, tud benne futkározni, csakhát kevés időt tudnak vele szüleim foglalkozni, pedig szeretnének, de már nem olyan világ van mint régen. Muszáj egész nap dolgozni, 12 órázni, hogy a ház megmaradjon. Tudom, a kutyus nem tudja ezt, de nem tudunk mit tenni. Nagyon szeretjük és ezt remélem érzi.
2013. szept. 15. 12:55
Szia! Tenyleg csak a rendszer segithet. De ha mar te eldöntötted, hogy a te kutyad agressziv es hiaba teszel barmit, akkor ez igy is marad. Ki nevel kit??? Ahogy latom a kutya titeket... Es ha az emberekkel is ilyen agressziv, akkor azert ez nem annyira mokas... Egy eletre bezarni nem megoldas, ellenben egy jo kutyasuli (nem bentlakasos!!!) segithet. Persze ott is az a kulcs, hogy foglalkozz vele többet, ne csak hebe hoba, de nem olyan idös meg, siman megtanithato arra, hogy az utca nem az öve, es masok is jarkalhatnak benne, plane arra, hogy ne feljen, az idegenek nem eszik meg. Nekem is van kutyam, es mi is sulizunk vele, mert kiskoraban eleg felös volt es nem akartam, hogy ez agresszivitasba csapjon at, rengeteget tud segiteni egy jo kutyaiskola!!!
13. 9ec83ec2fd (válaszként erre: 12. - Anya4005)
2013. szept. 15. 09:18
Igen, meglehet igazad van, DE a földesúton ha szeretném sem tudnánk menni (a héten próbáltam), mert 2 kuvasz és egy németjuhász szabadon vannak engedve és féltem az enyémet. A kutyák egyedül lehet nem, de csapatba verődve agresszívak/bátrak lehetnek. Nagyon utálom ezt a helyzetet, hogy semerre nem tudok vele menni, pedig nagyon szeretnék. Nem tudom, hogy lehetnek ilyen felelőtlen gazdák, akik szabadon engedik kutyájukat és nem gondolnak bele, bárkit bánthatnak?
12. anya4005 (válaszként erre: 9. - 9ec83ec2fd)
2013. szept. 15. 02:00
Szerintem ne eröltesd a sétát lakott területen! Ha nincs időd szocializálni a kutyát,nem is fog menni attól,hogy hetente 1szer elviszed sétálni. Egy kutya nevelése idő és energia,nem fogja magában mormolni a szabályokat,míg újra póráz kerül rá!
11. 9ec83ec2fd (válaszként erre: 10. - 5181a192ee)
2013. szept. 14. 18:57
Hol lehet ilyesmit venni? Amúgy tudod az a baj, hogy amíg nem támad a kutya, nem fújhatom le, hátha pont attól vadul meg, vagy amikor meg összeverekednek, nem akarom, hogy az én kutyámra menjen.
10. 5181a192ee (válaszként erre: 1. - 9ec83ec2fd)
2013. szept. 14. 14:15
Vegyél paprika sprayt es legyen a kezedbe ha támadna egy kutya fújd le biztos többet a közeledbe nem megy!
2013. szept. 14. 14:08
Sziasztok! Már nagyon régen írtam, de remélem valaki azért válaszolni fog nekem. :-) Sajnos elköltöztem otthonról, de ha néha hazalátogatok, a kutyusomat viszem sétálni. A gond még mindig ugyanaz, nagyon agresszív az idegenekkel szemben icipici kora óta, nem változik. Egyszerűen nem tudjuk belőle kinevelni. Nagyon okos és értelmes, de az idegeneket nem tűri. Végig sétálunk az utcán, a kutyák ugatják, fogják, de az enyém nem néz rájuk, sétál szépen (van egy két kutyás ház, ahol húz nagyon a kutyusom, de könnyen el tudom húzni onnan). Viszont az embereknek is nekimenne. Tanítottuk, többször próbáltuk "beépített emberekkel", sétáljanak el mellette, de HIÁBA. A sétálás rémálom, nem tud szépen mellettem jönni. A gond biztos az egyrészt, hogy szüleim nem viszik el sétálni soha, én pedig ritkán megyek haza, akkor pedig ki van éhezve a külvilágra. Mindenesetre igyekszem és próbálom tanítani. Csak érdekelne, más is van -e hasonló helyzetben? Az én kiskutyám baba kora óta agresszív az idegenekkel szemben. Lehet bepisilt a félelemtől, de akkor is fogta azt, aki jött hozzánk és nem ismerte. :-)) Az állatorvos szerint ilyen a vérvonala...,mondjuk fantasztikus házőrző az biztos. :-)
2012. okt. 3. 07:16
Elsősorban kutyák közé kell hordani a kis németjuhászodat. Először is azért, hogy értelmezhesd a többi kutya jelzését és ne ijedj meg, ha egy kutya oda megy ismerkedni. Egy kölyök (nem ivarérett) kutyát nem támadnak meg az ivarérett ebek. Ha felnőtt is csak a kanok és akkor is csak, hogyha rosszul vannak szocializálva. Menj vele kutyaiskolába, vagy bárhova ahol találkozhattok és megismerhettek többféle fajta kutyát. Szocializálni kell. Ha nem teszed akkor pár év múlva a kizárólag pórázon tartott féltett ebed rángat bele mindenestül egy viadalba.
7. f3000dc5ef (válaszként erre: 5. - Bnedora)
2012. okt. 2. 14:56

Remélem te is visszaszólj a hülye gazdáknak? XD


Én meg szoktam nyugodtan állni, és elmagyarázom neki, hogy a kutya azért van, hogy ugasson. Ha nem ezt szeretné, akkor nevelje meg. Úgy ahogy én megtettem az enyémmel :D És vigye sétálni, hogy ne kattanjon be ennyire szegény :D

6. f3000dc5ef (válaszként erre: 3. - 9ec83ec2fd)
2012. okt. 2. 14:54

A legtöbb kerítéskutya kinn már nem olyan nagylegény :D

Én is sokszor csak nevetek rajtuk, nemegyszer volt, hogy ő riadt meg benn, a legjobban mikor meglátta, hogy a biztonságos kerítés meg van szakítva egy nyitott kapuval.


A te kutyádnak viszont NE engedd, hogy ugasson rájuk! Szólj rá. De még jobb, ha viszel jutifalatot,és amikor nyugodt, akkor jutalmazod.

Próbáls elterelni a figyelmét. Mikor a közelben ugató kutya van, akkor ültesd le, és jutalmazd!

5. bnedora (válaszként erre: 3. - 9ec83ec2fd)
2012. okt. 2. 14:52
Az természetes, hogy a kerítés mögött ugatnak a kutyák, hiszen az a dolguk, hogy a saját portájukat védjék. Engem is idegesítenek, de a gazdák még jobban, amikor elküldenek a ....-ba, amiért kutyát merek sétáltatni az ő házuk előtt. Remélem, jártok kutyaiskolába?
2012. okt. 2. 14:52

Szia!

Az ölbekapás csak végső esetben. A kutyában rögzül, hogy ez a megoldás, és nem fog kutyaként viselkedni. Ha a másik kutya tényleg támadott volna, akkor is baj van, tudniillik lehet, hogy csak a kutyára ment, de mivel ölben van, az gazdára is fog.

A kutyák legtöbbször nem támadnak csak úgy. Másik kutyára sem. Leginkább csak ismerkedni akarnak. Hagyni kell. Ha van kutyád, akkor tudod értelmezni a másik jelzéseit. Látod, hogy mit akar.

Ne azt tanulja a kicsi, hogy félni kell, ha közeledik egy másik kutya.


Ha látszik, hogy gazdás a kutya, akkor határozottan terpeszben állj a kutyád elé, szólj rá a másikra. Ennek két előnye is van, megállítod a másikat, és a tied megtanulja, hogy te vagy a falkavezér. Te döntesz, és te harcolsz :D

A legtöbb kutyánál ez elég, hogy megálljon, és visszaforduljon.

Tudom nehéz, de próbáld meg.



Ha viszont szemmel láthatóan kattant a kutya, és látszik, hogy támadni fog, akkor a klasszik megoldás javasolt. Valami a hátat mögé, lehetőleg fal. Jó erős rugások felé, és nagyon hangos segítség hívás. És SOHA, de SOHA ne fuss. A kutya gyorsabb, és ha eddig nem gondolta komolyan, erre az ingerre fogja.

3. 9ec83ec2fd (válaszként erre: 2. - Bnedora)
2012. okt. 2. 14:48
Nagyon köszönöm, hogy azért válaszoltál. Nekem 10 hónapos németjuhászom van, kicsit még kajla. Ma kicsit sétáltunk a házak között, nem találkoztunk kóbor állattal szerencsére, de ahol láttam nyitva a kapu kicsit féltem...,de tudom nem szabad mert a póráz másik végén a kutyusunk ezt megérzi. Amúgy tapasztaltad azt mikor sétáltok, hogy a kerítés mögül ugatnak a kutyák veszettül? Engem annyira zavar és Tánó is menne nekik...., alig bírom visszarántani. Lehet csak barátkozni akar, de nem kockáztatok, hogy közelebb engedem. Sajnos én nem tudom ölbe kapni. :) Zökkenőmentes sétálást kívánok nektek! :)
2012. okt. 2. 14:06
Nem hiszem, hogy tudnál ellene tenni. Sajnos, előfordulnak ilyen esetek. Mi is szoktunk találkozni szabadon lévő kutyákkal. Nehéz innen tanácsot adni, mert akkor ott a helyszínen kell a másodperc töredéke alatt cselekedned. Nekem kistestű kutyám van, én ölbekapnám az biztos.
2012. okt. 2. 13:28
Sziasztok! Nagyon bízom abban, hogy valaki hasznos tanácsot tud nekem adni abban, hogy mit tegyek akkor, ha a kiskutyámat miközben sétáltatom, oda jön hozzánk egy másik kutya póráz nélkül. Nagyon félek attól, hogy sétálunk-sétálunk és előugrik egy nagyobb testű kutya és megtámadja az enyémet. Apukám már egyszer sétáltatta a kutyusunkat és kutya megtámadta, apa elengedte a pórázt és hazáig futott szegény kiskutyám új megijedt. Tudom, hogy ez nem megoldás és ezért szeretném kikérni más véleményét mi a teendő ilyenkor. Most is hamarosan indulunk, de már nem akarok a földes úton sétálni, szeretnék emberek, házak között is! Kérlek segítsetek! köszönöm!

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook