Főoldal » Fórumok » Hobbi & Otthon fórumok » Por-portalanítás fórum

Por-portalanítás (beszélgetős fórum)


2010. márc. 21. 13:18
Nekünk régebben padló szőnyegünk volt, akkor rengeted volt a por. Mióta laminált padló van láthatóan csökkent. És mivel a párom nem takarít így nekem marad ez a feladat.
15. Füge 67 (válaszként erre: 14. - Bohaer45)
2010. márc. 19. 12:33

por van, volt és lesz, csak az nem mindegy mennyi, mint írtam nálam 20 perc alatt lesz elég vastag porréteg...azért csak nem hagytam annyiban...az összes létező tanácsot megfogadtam...por alig-alig. Hurrá!!!

megoldás:összes fűtőtesten vizes törcsi, sötétítő behúzva,minden lefújva pronto por stoppal..., 2-3óránként felmosok. Nyáron végleg véget vetek a porosodásnak, leszereltetem a fűtőtesteket és kisúrolom őket, ugyanis több szomszéd szerint az a legfőbb por-forrás :D

Köszönet az ötletekért.

2010. márc. 16. 10:48
kedves fiatalabb és idősebb hozzászólók nem az öregek bölcsességével, de közlöm veletek ,hogy én már minden lehetséges praktikát kipróbáltam de por az van. Viccesen szólva el kell fogadnunk, hogy porból lettünk, porrá leszünk, és húzzátok be a sötételőt ha süt a nap akkor nem láttszik a por'ez is vicc/
13. Füge 67 (válaszként erre: 9. - Sodrika)
2010. márc. 15. 09:07
Megyek,kipróbálom,hátha pont az öblítő segít...Vettem spéci tisztító szereket, klassz is volt, pl. egyes bútorápolóktól olyan kellemesen ragacsos állagban állt a por a tv tetején :D
12. Füge 67 (válaszként erre: 4. - Andi6020)
2010. márc. 15. 09:03

Nekem nem lehet ilyen tablettám...házi porra allergiás a lányom. Viszont kezdem úgy érezni magam , mint egy megszállott takarítónő...

Nem tudom a párásítás segítene-e valamennyit? Ki fogom próbálni...de elég elkeserítő. Családi házunk is porosodott, de ott azért, ha reggel portalanítottam estig kibírta,itt meg 2 perc elég ahhoz , hogy porvárat építhessek... :(

11. Kriszti0711 (válaszként erre: 4. - Andi6020)
2010. márc. 15. 09:02
Annyira már engem sem érdekel:) De azért jó lenne, ha nem állna állandóan a por!:)))
10. édesmandula (válaszként erre: 8. - Édesmandula)
2010. márc. 15. 09:01
jah igen és porszívás után a padlót mindenképp feltörlöm...
2010. márc. 15. 09:01
Én azt csinálom hogy ne szálljon vissza a po rögtön törlés után ezért öblítős vízbe mártott (és kicsavart) szivacs törlőkendővel törlök le mindent, így nem száll a por , jó illat lesz és a lurkók kéznyomai is eltünnek a bútorról!
2010. márc. 15. 09:00
itt is hasonló a helyzet :P baromi lelkesen ha ráérek, a porszívó kefés fejével (azt hiszem kárpittisztító a neve) végigsimizem az összes bútort, szegőt és miegyebet amit érek, utána nedves ronggyal törlöm le a bútorokat és végül kap speckó méhviaszos cuccot, mert nekünk tiszta fa minden és nem szereti a prontot :P mire végzek a porszívózással, a porszívóm is csupa por :DD vonzza rendesen :) azt is letörlöm :DDD
7. Fáradt* (válaszként erre: 1. - Füge 67)
2010. márc. 15. 08:59
Az ablakok szigetelése nagyon fontos.Nem tudom milyen szőnyegek vannak,sokan már azt sem használnak,pont a por miatt.A parketta lelakkozása,-a takarítás befejeztével nedves feltörölés.A pórszívó legyen "vizes",amibe egyenesen bemegy a por.
2010. márc. 15. 08:57
Pronto bútorápoló és vízszűrős porszívó. Sok szerencsét!
5. 9f962ef8bc (válaszként erre: 3. - 9bbaa658f2)
2010. márc. 15. 08:57
Jó ötlet!:)
4. andi6020 (válaszként erre: 2. - Kriszti0711)
2010. márc. 15. 08:57
Családi házban lakunk, por itt is van, nem is kevés. Megszoksz, vagy megszöksz. Vagy port törölsz kétpercenként. Engem is nagyon zavart, de megtanultam bevenni a leszaromtablettát. :-))
3. 9bbaa658f2 (válaszként erre: 1. - Füge 67)
2010. márc. 15. 08:55
mikroszálas törlőkendő.
2. Kriszti0711 (válaszként erre: 1. - Füge 67)
2010. márc. 15. 08:54

Szia!

Mi nem panelban lakunk, de nálunk is állandóan áll a por, hiába törölgetek!

Én is szívesen fogadnám a jó tippeket:)

2010. márc. 15. 08:52

Sziasztok!


Ötleteket-megoldásokat szeretnék kérni Tőletek!

Életemben először költöztem panel lakásba,nem tudom mennyire általános probléma, de ez a lakás folyton úszik a porban.Portalanítás után 2 perccel már centi vastag por áll mindenen.Kezdek kiborulni tőle.Van valaki aki hasonló problémával küzd?Mit lehet ez ellen tenni? Félek hogy a lányom befullad, sajnos hajlamos rá.Előre is köszönöm a segítőszándékú hozzászólásokat.

Füge


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook