Pomelo (beszélgetős fórum)


Ez a fórum a következő íráshoz nyílt: Pomelo

2016. jún. 1. 18:57
Nekem nem ízlett, de lehet azért, mert kifogtam a szárazabb minőséget. Sajnos, elég drága. Inkább a grapefruitot veszem. Igaz, ennek a levét iszom, de a férjem megeszi a rostokat.
2012. jún. 25. 19:13
nem finom...
2010. jan. 5. 12:30

ez egy tuti gyümi....

Kóstoljátok meg!!!!

14. g_eszter (válaszként erre: 13. - 447230ace0)
2009. okt. 31. 10:00
nem olyan kesernyes, mint a grapefruit, nekem nagyon izlik a pomelo :)
2008. dec. 28. 13:27
Az íze a grépfruithoz hasonlít?
2008. júl. 26. 11:08
Én is ettem már pomelot, de annyira nagyon nem volt finom. Én nagyon szeretem a citrusféléket, főleg a narancsot, az az egyik kedvenc gyümölcsöm. A mandarint is, a citromot is... A grapefruitot annyira nem. A pomelo olyan átlagos volt. Nem volt rossz, de inkább narancsot veszek.
2008. júl. 22. 17:12
A múlt héten a Metroban vettem....ez tényleg nagyon nehezen tisztítható, de amit a télen a Lidl-ben árultak, isteni finom, és könnyen lejött a héja. Ez utóbbi mint egy óriás Grape fruit......volt.
10. tinendo (válaszként erre: 9. - HaziManka)
2008. jún. 25. 15:54

Szerintem a nagyobb hipermarketekben biztos kapni.

Sparban, Plusban, Tesco-ban próbálj meg venni.

2008. ápr. 14. 16:08

Sziasztok,


Nem hallottam még erről a gyümölcsről, pedig már ettem 1-2 különleges gyümit.

Hol lehet beszerezni Budapesten pl?Nagyobb csarnokokban talán?

8. denique (válaszként erre: 3. - Birogaby)
2008. márc. 26. 11:56

A hagyományos limonádé formában ittuk: cukor, víz, kifacsart lé és beledobni az üvegbe vagy pohárba egy vagy több mentaszárat.

Nagyon ödítő.

Én nyárom a citromos limonádét is így készítem. A kertemben több menta bokor is van, így kifogyhatatlan élvezeti forrás. A mentáról egyébként annyit, hogy ha egy pohár jeges kólába dobjátok nyáron, annak is fantasztikus ízt kölcsönöz.

2008. márc. 22. 11:34
én nagyon szeretem az ízét, de ritkán veszek, mert baromi nehéz megpucolni!
2008. márc. 21. 19:20
Végre tudom, hogy mi ez, eddig sosem mertem venni :)
2008. márc. 19. 20:11

En nagyon szeretem, foleg a merete miatt, rengeteget meg tudok enni belole:DDD


De szinte semmi leve nincs. Hogyan keszul belole limonade?

2008. márc. 19. 12:19
Köszönöm! Mindig nézegetm, és otthagyom, mert sose tudtam eddig, mi a fene a pomelo. Az eszem meg túl rövid, így mindig elfelejtettem megnézni. Köszönöm, hogy helyettem is. :)))
2008. márc. 19. 12:10

Én tavaly "találkoztam"vele elôször a zöldségesnél,eleinte nem mertem venni,nem tudtam,mire számítsak,kidobni meg sajnáltam volna.Aztán egy ismerôsünk kínált meg vele,nekem nagyon ízlett,azóta többször is vettünk.


A limonádét hogy készítettétek?Kifacsartátok a levét,és vízzel hígítottátok,vagy önmagában?

2008. márc. 19. 12:00

Én Izraelben találkoztam először ezzel a gyümölccsel. Nagyon megörültem, amikor itthon is láttam az üzletekben. Mi is vettünk, de nagy csalódás volt. Közel sem olyan finom, mint ott volt. Hát igen, ez a messziről hozott gyümölcsök problémája. :(

Izraelben limonádéként mentával fogyasztottuk. Isteni volt, csak ajánlani tudom mindenkinek!

2008. márc. 19. 11:03
A narancs, a citrom, a mandarin és a grapefruit mellett a pomelo, azaz a Citrus grandis is egy citrusféle. A szappanfavirágúak rendjébe, azon belül a rutafélék családjába tartozik. A Maláj vidékén volt őshonos, de mostanság Kína déli részén és Indiában termesztik, emiatt az európai piacokra ritkábban kerül, mint más citrusfélék. Távol-Keleten a Holdújévi ünnepek kísérője, ott nemcsak csemege, hanem kultikus gyümölcsféle is.

Ugrás a teljes írásra: Pomelo

Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook