Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » Pollen allergia fórum

Pollen allergia (beszélgetős fórum)


1 2
31. Szilvapuding (válaszként erre: 29. - NataliaWeiss)
2011. jún. 9. 08:36

Olyan növény pollenjére is lehetsz allergiás, amire nincs ellenanyag és nem tudnak tesztelni. Nekem legalább is ezt mondták. Konkrétan úgy, hogy én lehetek például allergiás a bodzára, de arra speciel nem tudnak szűrni.

Allergia vizsgálaton nekem is csak a parlagfűre és a házi porra mutatták ki, de ettől függetlenül több mindenre is lehetünk allergiásak.

2011. jún. 8. 20:30
Lehet ilyenkor is parlagfűre allergia, ha még nem is virágzik?
29. NataliaWeiss (válaszként erre: 27. - Szilvapuding)
2011. jún. 8. 15:13

Köszönöm:)

Hát ma voltam és két keresztes lett a parlagfű:(

De hát még nem is virágzik, akkor meg mi a fene van? Semmi másra, csak erre az egyre lett pozitív. Ilyenkor is lehetnek allergén tünetek, mikor nem virágzik?

Kaptam gyógyszert és orrspray-t. Remélem használni fog:(

2011. jún. 7. 21:33
Most nézem, hogy holnap után mész allergia vizsgálatra. Bízom benne, hogy kiderül mi okozza a tüneteidet. Utána már könnyebb lesz kezelni.
27. Szilvapuding (válaszként erre: 26. - NataliaWeiss)
2011. jún. 7. 21:32

Hát, én nem vagyok valami nagy szakértő, de az akár torokgyulladás, vagy baci miatt is lehet.

Persze az allergiát sem lehet kizárni. Én csak egy laikus vagyok. A helyedben dokit is megkérdeznék.

Változatlanul jobbulást kívánok!

2011. jún. 7. 20:33
A kipirosodott, égő, szúró torokfájás is lehet allergia tünete?
25. 91d4989ab9 (válaszként erre: 23. - Szilvapuding)
2011. jún. 6. 18:54
köszi
24. Szilvapuding (válaszként erre: 21. - NataliaWeiss)
2011. jún. 6. 18:41

Szia!

Az 5. és a 17. hsz-ben gmarta elég jó tanácsokkal látott el minket. Talán érdemes kipróbálni.

Kitartást kívánok neked! Remélem jobban leszel hamar.

23. Szilvapuding (válaszként erre: 22. - 91d4989ab9)
2011. jún. 6. 18:38

Bodza, ciprusfélék, csalánfélék, ernyősök, fenyőfélék, fészkesek, füvek, fűzfa, gesztenye, libatopfélék, lórom, sóska, pillangósok, platán, útifűfélék.


Gugliba beírod, hogy pollennaptár és meg tudod nézni részletesebben is. :)

2011. jún. 5. 22:09
most perpill milyen virágpor van?
2011. jún. 4. 22:11

Kérlek adjatok nekem tanácsot! Kb. két és fél hete kezdődött minden. Egyszerűen tüsszögés és orrdugulás-folyás, szem környékén az arcből viszket, a szem is és a szájpadlás és torok is. Az orrdugulás a legkellemetlenebb de az érdekessége, hogy csak a bal oldali orrlyuk dugult, a jobb néha-néha, de elenyésző. A bal viszont totálisan, úgyhogy orrcsepp nélkül nem is bírom. Viszont már tönkretette a nyálkahártyámat, mert nagyon fáj. Ha épp nincs eldugulva, akkor pedig vízszerű folyik. Folyton csavarja valami és tüsszögnöm kell. Nekem soha nem volt allergiám. Csütörtökre kaptam időponton a pulmológiára, akkor fogom megtundi, hogy mi van. Ha valaki tudna tanácsot adni, hogy mit tegyek az orrommal, akkor nagyon megköszönném, mert szörnyű így lenni. Éjjel nem tudok aludni tőle, nappal pedig folyton szipogok, az orrcsepp kimart, a fejem is fáj és rossz a közérzetem attól, hogy nem kapok rendesen levegőt.

előre is köszi és jobbulást mindenkinek!

2011. máj. 20. 11:12

Kedves Zsizsmizs és Szilvapuding!

Olvassáűtok el az 5 és6.sz. Hsz-t is! Nagyon szeretnék segíteni, mert nagyon sokat szenvedtem, míg nem jött a természetgyógyászom javaslata.


Gyógyulást kívánok Nektek!!!!!

19. zsizsmizs (válaszként erre: 17. - 41fdab80c1)
2011. máj. 20. 10:56
Tényleg jól hangzik. Nagyon nem mindegy hogy mivel tömi tele magát az ember, én egyébként sem vagyok egy gyógyszer párti.
18. Szilvapuding (válaszként erre: 17. - 41fdab80c1)
2011. máj. 20. 08:51
Ez tetszik! Köszönöm, hogy megosztottad velem/velünk ezt a kis praktikát. Remélem másnak is hasznos lesz. Én tuti, hogy kipróbálom. :)
2011. máj. 19. 17:47

Az orrspray helyett van egy javaslatom:

egy illóolajos cseppentős üvegbe öntesz extra szűz oliva olajat, bele 10 csepp eukaliptusz olajat(kezdetnek ennyi, de majd meglátod, mennyi számodra az elviselhető, kellemes:én 20-nál járok)

Ezt összerázva a tenyeredbe cseppentesz 5 cseppet, és ezt felkened az orrjáratba. Ezt egy nap számtalanszor megteheted, no problem. Először hapci lesz, az kihozza, aminek ki kell jönni, ezután újra bekened.Én a táskámban is hordok egyet, hogy mindig nálam legyen, nagyon hatásos, mert segítségével hamarabb túl leszel a nehéz időszakon.

Ezt allergiamentes időszakban is érdemes használni, mert leköti az ártalmas, orron át beszippantott förmedvényeket.

16. Szilvapuding (válaszként erre: 15. - Kszisz)
2011. máj. 18. 15:17

Őszintén szólva én is azért nem szedtem tovább azt amiket felírtak annó a pulmonológián, mert nem igazán javult tőlük a helyzet. Jó, hazudnék ha azt mondanám, hogy semmi nem segített. Az orrspray tényleg nem volt rossz, mint már írtam.

Köszi a tippet, utánanézek a szűréseknek, bár nem célom mindenáron összeszurkáltatni magam, csak naivan azt hittem, hogy ha odamegyek a csinos kis tüneteimmel, akkor majd szépen megvizsgálnak. Ehhez képest, megnézték a rendszerben, hogy mikor jártam ott és ennyi. Idézem a dokinőt: "Ha például a bodzára allergiás, arra nincs ellenanyagunk, tehát nem tudjuk kimutatni."

Nesze neked egészségügy. :)

15. kszisz
2011. máj. 18. 14:55

Sziasztok!

Én is allergiás vagyok kamaszkorom óta, májustól szeptemberig. Régebben Claritine, orrspray, szemcsepp, inhaláló...ezekkel léteztem, aztán egy idő után ezek mellett is előjött, úgyhogy önkéntes alapon abbahagytam. Próbálkoztam homeós szerekkel is, nem igazán jöttek be.

Érdekes, mert amikor a kislányommal terhes lettem, nekem sem jött elő, vígan voltam egész nyáron. Bezzeg mikor a kisfiamat vártam...hú, évek óta az volt a legrosszabb nyaram, marhára szenvedtem az allergiától! Úgyhogy nekem az utóbbi évek hol így, hol úgy telnek, nem tudom mitől van ez. Pedig az allergén pollenjeim tovább gyűltek...

Vannak ilyen patikanapok, amikor csinálnak ingyenes szűrővizsgálatokat, lehet érdemes lenne utánajárnod, ha még szeretnél allergiavizsgálatot csináltatni. Nekem 2 éve így csináltak tesztet, és még receptet is felírtak ott helyben!

14. Szilvapuding (válaszként erre: 13. - Zsizsmizs)
2011. máj. 18. 14:43

Szia!

Orrspray-m nekem is van. Bár utálom, de legalább arra jó, hogy nem vagyok bedugulva egész nap.

Drukkolok a bébihez! :)

2011. máj. 18. 10:38

Szia! Én is allergiás vagyok. Mikor előjött (kb 12 éve) akkor Claritine-t szedtem rá, majd ezt leváltotta egy Aerius nevű bogyó, meg egy orrspray. Akkor ezeket csak doki írhatta ki. Kipróbáltam az Alegrát is, de nekem az nem jött be. És nem jött be a nagyobb dózisú kalcium bevétele sem.

Mivel most babával próbálkozunk, így nem szedhetek ilyen gyógyszereket. Ezért vettem sópipát. Ezt használom minden nap, napi 30 percet (5000 ft és 4-5 évig használható). Az orrspray-t nem tettem le, azt majd akkor hagyom abba, ha + lesz a teszt. Eddig nincs komolyabb tünetem. Lehet hogy azért is amit előttem mondtak, hogy több vitamint szedek.

12. monidavi (válaszként erre: 11. - 41fdab80c1)
2011. máj. 18. 10:02
Találtam leírást róla, meg árat is. Majd utána érdeklődök nálunk kapható-e.
11. 41fdab80c1 (válaszként erre: 7. - Monidavi)
2011. máj. 18. 09:14
A hatóanyagát őszintén szólva nem tudom, mert már rég nem fogyasztom, de akkor gyógynövényesben vettük, meg ügynöknél lehetett kapni.
10. Szilvapuding (válaszként erre: 8. - 937a2a883a)
2011. máj. 18. 09:11

Köszi Neked is. Átérzem a párod helyzetét. Mostanában úgy könnyezek én is, mint aki állandóan bőg.

Miután kiírtam a fórumot, nekem is eszembe jutott, hogy kódolva kellett volna írni a neveket, de talán nem lesz gond belőle. :)

9. Szilvapuding (válaszként erre: 5. - 41fdab80c1)
2011. máj. 18. 09:06

Köszönöm, ezt ki fogom próbálni. Már megérte kiírni ezt a fórumot, mert számomra új és remélem hasznos tanácsot kaptam. :)

Egyébként teljesen érthető volt elsőre is. :)

8. 937a2a883a (válaszként erre: 1. - Szilvapuding)
2011. máj. 18. 08:57
Szia!Én nem vagyok,de a párom allergiás már nagyon régóta.Szerintem a gyógyszerek szervezet függők.Neki pl az a*legra nem használt semmit.Mivel nagyon allergiás ő c*aritint szokott szedni,meg használ a*lergodil szemcseppet és iszik teát,amit azt hiszem *m-ben lehet kapni,talán pollen teakeverék a neve.Igaz,hogy még így is tüsszög,meg viszket a szeme,de sokkal kevésbé,mintha nem szedné.Ja,azért csillagoztam ki egy-egy betűt,mert nem tudom,hogy ez reklámnak számít e,de így is tudod melyik gyógyszerről van szó. :)
7. monidavi (válaszként erre: 5. - 41fdab80c1)
2011. máj. 18. 08:50
Ennek a Calli teának mi a hatóanyaga? Vagy hol kapható?
6. 41fdab80c1 (válaszként erre: 5. - 41fdab80c1)
2011. máj. 18. 08:48

Visszaolvasva, talán nem voltam elég érthető: a teát

naponta, egy hétig, utána hígabb, megint 1 hétig naponta, aztán megint hígabb naponta 1 hétig.

5. 41fdab80c1 (válaszként erre: 1. - Szilvapuding)
2011. máj. 18. 08:44

Nagyon tudom, min mégy keresztül! Volt olyan évem, amikor május 31-én a legnagyobb határidőm napján elkezdtem, és december közepe táján lett vége. A következő évben már nem vártam meg a szezont, már hamarabb elkezdtem a kúrát, ami Histaminum CH9, CH15

homeo golyócskákból és Calli teából állt. Következő tavasszal újra megcsináltam a kúrát.Ennek már 6 éve

és azóta én NEM VAGYOK pollen allergiás. A teát a Te esetedben, mivel már kissé késve vagy, ajánlatos lenne töményebb formában kezdeni, ami azt jelenti, hogy egy filter fél liter vízhez, ezt egy hétig iszod, utána 1 filter 1 liter vízhez egy hétre, majd 1 filter 1,5 liter víz, aztán 1 filter 2 liter víz, ezek a napi adagok.

Ezt követően már Te magad is fogod tapasztalni, hogy lehet hígítani, ami lehet 1 filter, 3 liter víz. Ennek a teának meg van az a csodálatos tulajdonsága, hogy nem romlik, és hidegen a sima víztől alig eltérő az íze, tehát minden ízesítés nélkül iható. Melegen más, de akkor ízesítheted.

Ezt nem én találtam ki, nekem is ajánlották, és azóta is áldom magam, hogy megfogadtam a tanácsot.

2011. máj. 18. 08:40

Szia!


Én már kb. 10 éve küzdök az allergiával, amihez 3 éve az asztma is társult. Próbáltam a claritint, de nem sokat segített.

De!!! Tavaly nyáron kismamaként nem jött elő az allergiám:a doki szerint a rendszeres vitaminbevitel erősítette az immunrendszeremet, ezért nem jött elő..még egy kis orrdugulásom sem volt!

Én idén is készülök, mert újra elkezdtem vitaminozni magam.

2011. máj. 18. 08:30
Utánanézek és köszi, hogy írtál.
2011. máj. 18. 08:28
Én 15 éves korom óta vagyok pollen allergiás. Ezeket a szereket amiket írtál ugyan nem próbáltam (nem Mo.-n élek), de nekem a loratadin hatóanyagú gyógyszer jött be.
1 2

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook